Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sivil Polisler ve Trafik Magandalığı!...

Motovento
    REKLAM ALANI
    a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Geçenlerde avrupa otoyolunda bir araç sıkıştırınca kıvrak bir manevra ile 1-3 sn. gibi kısa bir süreliğine emniyet şeridine girmiş ve hemen en sağdaki şeride geri dönmüştüm ki hemen arkamdan farkedemeyeceğim kadar süraatli şekilde gelen birkaç sivil polis aracından en öndeki bana yanaşıp da "Babanın yolu mu öyle pat diye dalıyorsun" demişti
    Bende ona "Kardeşim altı üstü araç sıkıştırınca 2 saniyeliğine riskli durumdan kurtulmak için girip çıktım sende okadar süraarli gitme" dedim
    Bugün aynı şerefsiz (araçtan tanıdım) emniyet şeridinin olmadığı bir yolda (o kısımda çok dar bir alan var en sağda emniyet şeridi yok motor bile zor geçer) ben en sağ şeritte giderken arkadan üstüme üstüme sürdü resmen zorla sağ şeritten sola doğru çekilmeye zorladı

Şimdi soruyorum sizce bu sivil polisler kanun uygulayıcı yerine kendini kanun koyucu yada yasal mafya falan mı zannediyor da böyle trafik magandalığı yapıyorlar
    3 gün önce ahkam keserken 3 gün sonra insanların üzerine sürmeye devam ediyor
    Hadi öncekinde bahanesi vardı emniyet şeridine kısa süreliğine de olsa girmeye hakkın yok demeye getirdi ya şimdi ne bahanesi var...

Bugün çatacaktım aslında kardeşim ne halt etmeye üzerimize son süraat geliyorsun diye ama bunlarla dalaşmaya gelmez dedim zaten işe de geç kalacaktım o yüzden uğraşmadım ama sizin başınıza da böyle şeyler geliyor mu merak ettim doğrusu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Anlatsam dilim yetmez ,

Arada iyilrti çıkıyor ama gördümmü tiksiniyorm.

Fazla BehsatÇ izliyorlar. Kendilerini bı halt sanıyorlar Silah göstermeler ben kimim biliyormusun demeler sanki tüm şerit yol onlarınmış gibi öne kırmalar korna çalınca önünde el freni çekip in lan aşşagı diyip silah göstermeler.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    plaka ile yazılı şikayet edin. Sonra da n'ooldu bizim iş diye yine yazılı olarak bi sorun bakalım.

http://www.iem.gov.tr/iem/index.php?menu_id=34
    askersss bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Tipik Türk polisi. Gayet normal şeyler.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    sadece dün akşam ondört kişiyi öldüren bir meslek grubundan bahsediyorsun. bence çarpıp seni yoldan itip öldürmediklerine şükret.

merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer

Devlet makamını kafasına göre vatandaşa terör estirerek kullanıp kendini bi bok sanan şerefsizlere Sedat Peker gibi yiğitler dersini verirse bence bahsettiğin köpeklerin soyu tükenir.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece dün akşam ondört kişiyi öldüren bir meslek grubundan bahsediyorsun. bence çarpıp seni yoldan itip öldürmediklerine şükret.
    bu konuyuda oraya bagladınız ya yuh diyorum size ...sizce dünkü 16 kişiyi polismi öldürdü ben ce bu olayı ıyıce arastırmadan yorum yapmayın dünkü ölümlü olaylarda en çarpıcı uncur batman ve dıyarbakırda hizbullah ile hdp veya diğer değişle pkk yandaşları arasında olan karsıt görüşden cıktı.ve dünkü olayıda sanki haklı bir şeymiş gibide öne cıkarmak ne kadar anlamlı manidar.kan toplama araçlarının yakılıp atattürk büstlerinin tahrip edildiği ortalıgı cehenneme çevirmek isteyenlerin sivil vatandaşların araçlarını ve işyerlerini ateşe verildiği bir olay
    merkezkale ve Bune bunu beğendiler.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    osmanlı döneminde adamın birinin güzel ve dul bir anası varmış.
    kadı efendi de fırsattan istifade kadını sıkıştırıp sıkıştırıp öpüyormuş (anladınız siz onu)
    tanıdıkları adama demişler "yahu hiç mi zoruna gitmiyor birşey yapsana" diye
    adam ezik ezik bakıp cevaplamış;
    "anamı öpen(!) kadı, kime şikayete gideyim?"

durum bugünde aynen devam ediyor.
    kanun uygulayıcılar, "küçük dağları ben yarattım, büyükleri de babam" havasında vatandaşa çok kolay tahakküm kurabiliyor.
    maalesef denetim, cezalandırma sistemi işlemiyor ki bu durumdan kaygılansınlar, davranışları düzelsin.
    biz emniyet şeridine girdiğimizde ihlala yapıyorsak, görevleri gereği ceza keserler.
    üst tondan amiyane tabirle artistik yapmak maalesef egolarını tatmin için kullandıkları bir yol haline geliyor.
    işin kötüsü büyük kısmı görev harici emniyet şeridini kullanıyorlar(ki bu kanunen yasak bildiğim kadarıyla) bunu da inkar etmiyorlar.
    sinirlenip barbarlaşsanız hayatınızı karartıyorlar.

gerçi biz bunu tartışıyoruz ama malum fezlekelerde bir iş adamı sırf kolayca ulaşım sağlamak için polis ve yanar döner lamba kullanmak için pazarlık yapmıştı hatırlarsanız.
    merkezkale bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    her kesimde böyle çürük elma çıkabııyor

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Benzeri başıma geldi, tem'de emniyette giderken arkama 3 tanesi sıralı geldi, az ileride emniyetin daralacağını bildiğimden biraz daha gaz açıp kurtulmak istedim zira önümde takılacaklar bu defa. Adamlar üstüme üstüme klasik kornalarını öttüre öttüre yol isteyip, zorunda kalıp yol verince de geçerken biri (Audi A6) üstüme kırarak geçmez mi!? Deli oldum, ilerideki trafik polisine yanaşıp olayı anlattım, güya plakasını not etti ama yalan dolan işler ne olacak. Yaşadığın sinirle kalıyorsun bu durumlarda..
    fearlesboyy bunu beğendi.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    polis dediğimiz kimselerin kumaşı sen benle, kısaca bu toplumla aynı. Genel ortalamadan belki biraz daha fazla eğitim düzeyine sahipler (polis memurları için lise veya vasat/vasat altı bir üniversite) sadece. Ülkede kanunların kuralların önceliği cumhurbaşkanından tut da ilkokul öğretmenine ordan vur esnafa kadar kimse tarafından tanınmazken, bu kuralları uygulamakla mükellef polisin doğru düzgün bişeyler yapan akıllı başlı insanlar olmadığına da pek şaşırmamak lazım.

Türkiye'nin belki de en başarılı %0,1'lik dilimine giren, en yüksek puanlı üniversitelerde okumuş çok mutaber yerlerde ülkenin en iyisi olan kurumlarda çalışan arkadaşlarım var, işin garibi bu adamlardan bile ehliyetsiz motosiklet kullanan var. Şimdi bu adam bu ülkenin sunduğu en iyi eğitimi almış, en düzgün yerlerinde çalışmış ama ehliyetsiz motosiklet kullanmak onun için problem değil. Böyle ülkenin polisinden ne bekliyorsunuz ki?
    Evrenalpar bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)