Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

250 cc ve üstü ile başlayanlar...

Motovento
    REKLAM ALANI
    07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Kusura bakmayında bir insan iyi kötü motor kullanmayı biliyosa 250 cc bir motoru 1 haftalık bir kapalı alan eğitimi ile rahatlıkla trafikte sürebilir o kadar da abartmamak lazım, benim ki akıl vermek değil yanlış anlamayın ama babam 59 yaşında gençliğinde jawa ve peugeot 103'ten başka hiç motor kullanmamış ve 20 senedir motorun üstüne bile çıkmamış biridir ona rağmen ninja 300 motorumu Antalya'da bırakıp arabayı götürdüğümde 10 gün boyunca onu kullandı Camiye bile onunla gidiyomuş söylediği tek şey "deli tay gibi maşallah" oldu, 59 yaşında tek bir kaza tehlikesi bile atlatmadan 10 günde 200 km civarı bir yol yaptığını düşünürsek bence vites atmasını bilen bir adam dikkat ederse zorlanmaz bile, kaldı ki motoru sattığım arkadaş vitesli motor bile kullanmamışken bana 1 aşağı gerisi yukarımıydı diye sorarken aldıktan 2 gün sonra Antalya'dan Kocaeli'ne gitmiş üstelikte eşiyle birlikte,doğrumudur değilmidir tartışılır ama biraz dikkat ve sabırla rahıtlıkla çözebilir, araba kullanmayı yeni öğrenen birine sen porsche süremezsin demek gibi bişey bu netice de bir lamborgini ya da ferrari kullanmıyo daha dengeli ve daha hata götürür bir alet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Yaşım 17. Tecrubem cok cok azdi . Ninja 300 ile baslaidm . Su ana kadar hic bi sıkıntı yaşamadim. Iki kere arabalarin sinyalinin gafletine ugradim saga sinyal verip saga doner gibi yapip sola donenler felan... ama suratim azdi durabildim rahatca lafin kisasi bi sikinti yasamadim . Konu aklimda eger bj sorunum olurda yazarim 500km yi gectim. Sadece sehir ici kullandim bi kere 50km ilceye gittim.

Motosikleti
    Honda Msx125 olacak gibi
    Özellikle racing motorlarda 250 cc üzeri ile başlarsanız kullanabilirsiniz... Yaşayacağınız en küçük sorun dönerek kalkış yapmak. Vites düşürürken arka tekerleği kilitlemek ya da vites yükseltirken tek teker yapmak. Tabi bu saydıklarım en küçükleri. Yolun durumuna göre motorun vereceği tepkiler , ağırlık merkezi vs. gibi detaylara girmeyeceğim. Yaşayarak tecrübe etmek isteyenler başlayabilir. Sonuçta ben bir otorite değilim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 cc ye geçme zamanı....evlenip 1 çocuk sahibi olduktan sonradır...kim ne derse desin...
    motosikleti insanın yaşı değil beyni kullanır adamda beyin yoksa 5 tane de çocuğu olsa ne fark eder
    Ahmet Abi bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikleti insanın yaşı değil beyni kullanır adamda beyin yoksa 5 tane de çocuğu olsa ne fark eder
    sorumluluk. (nokta)

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanda mutlaka bir durulma olmaktadır...çevremde ve kendimde gördüğümdür...sen özel olabilirsin o ayrı...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    yine 250likle ak kardeşim seni tutan kim 3ay önce üçay sonra

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)