Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Aniden şerit değiştiren kadın sürücü, iki motosiklete çarptı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    VALLAHA USANDIK BU BAYAN SÜRÜÜLERDEN....

Kazada motosiklet sürücülerinden biri aracın altında kalırken, diğeri 20 metre uzağa fırladı.
    Kaza, öğle saatlerinde Üsküdar Altunizade Mahir İz Caddesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 34 BM 1791 plakalı otomobilin sürücüsü Z.K, sağ şeritte seyrederken aniden sol şeride geçmeye çalıştı. Bu sırada otomobil Aytuğ Özkuş ve Yavuz Tolga Akgül’ün kullandıkları motosikletlere çarptı. Çarpmanın etkisiyle motosikletlilerden biri 20 metre ileriye fırladı. Diğeri ise aracın altında kaldı.

HABERİN VİDEOSU

mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanlış haber,

aplamız dosdoğru giderken aynalardan arkayı kontrol ettıkten sonra sinyal verıp kontrollu bır sekılde serıt değiştirirken apaçilik yapan motorlar çarpmıştır bu aplaya.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    kadının rahatlıgına bak

burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    Söylesen kızarlar ama .. Kimileri var çok ama çok iyi kimileri ise milletin canını yakmak için direksiyona geçiyor. Allah bizi bu bayan sürücülerden korusun..

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Kadın sürücü yoktur, Allah'a emanet taşıt vardır"
    yazmışlar haberin altına
    Ufuk ARSLAN, ESGEL ve TRaKYaLeee bunu beğendiler.

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Ya gerçekten artık alsınlar şu kadınlardan araba kullanma hakkını, motorlu taşıt kullanmaları biyolojik özelliklerine aykırı zaten kadınlar panikli canlılar + gerekli reflekse ve kararlılığada sahip değiller. Ha motosiklet kullansılar onda en fazla kendilerini öldürürler ama 4 tekerli ağır araçlara bulaşmasınlar abi ya... Bugün özellikle dikkat ettim cidden terör estiriyorlar. Bide yaşadığım şehirde diger illere göre oranları oldukça fazla. Allah hepimizi korusun bayan sürücülerden ne diyeyim

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    orda olsaydım koşa koşa karıya yaklaşmadan 1 metre kala arkama bakıp öyle bi omuz atardımki
    5 metre uçururdum o karıyı sonra kusura bakma kazayla çarptım derdim (tabi ayaga kalkabilirse)

geçmiş olsun arkadaşlara umarım ciddi bir sorunları yoktur
    ESGEL bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba ,

Nedir bu cinsiyet ayrımı, kimi kadın var kimi erkekten daha usta söför , kimi kadın var al işte böyle haberlere olaylara sebebiyet veriyor,söylemlerimize yine de dikkat etmek bizim karakterimizdir,neyse..

Motorsiklet kullanıcısı , sürüş esnasında ileriye bakarken dikkat etmesi gereken pek çok şey var,bunlardan biri de önündeki aracın kullanıcısının cinsiyetidir kesinlikle, eğer ki bayansa ani frenleme yapabilme ihtimali de dikkate alınmalı elbet. Ya da erkek,bayan farketmez genelde izmarit atabilir,sinyalsiz sollama yapabilir.Sağ seritte seyrederken taşıt sol şeritten gecip gideceksen bayan şöförde ekstra dikkat etmekte fayda var.
    mehmetenis, phradrel, tanertc ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedir bu cinsiyet ayrımı, kimi kadın var kimi erkekten daha usta söför , kimi kadın var al işte böyle haberlere olaylara sebebiyet veriyor,söylemlerimize yine de dikkat etmek bizim karakterimizdir,neyse..
    Katılıyorum, nasıl apaçiler bütün motosiklet camiasının kötülenmesine sebep oluyorsa; kadınların kazaları tüm bir cinsiyeti kötülemeye hak vermez.
    tanertc, oluroyle, phradrel ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Artık Yok...
    bunun kadın erkek farkı yok.. dikkat ediyorum artık herkesin elinde akıllı telefonlar arabalarda yoldan çok telefonlara baka baka bir şeyler yapa yapa gidiyorlar..

fsm köprü girişinde bir adamla yan yana gidiyordum adam gülerek telefona bir şeyler yazıyor whatsapp dır yada facebook dur v.b neyse şaka etmiyorum adam köprü girişinden köprünün ortasına kadar yola nerdeyse hiç bakmadı araba kendi kendine gitti .. böyle insanlarda çok arttı trafikte..
    phradrel ve mithrelios bunu beğendiler.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Daha doğru düzgün olay muhakemesi yapamıyoruz. Her gün yaşadığımız olaylar ve benim şahit olduklarım sadece "süper araba kullandığından emin" çakalların sebep oldukları. Bir öküz tarafından çiğnenme olasılığımız, bir kadın tarafından çiğnenme olasılığından kat kat yüksektir.
    mithrelios bunu beğendi.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Ayrımcılık yapmayın,kadınlar kötü sürücüdür şeklinde bir genelleme yaparak yola çıkılan önermeler çok ağır cinsiyet ayrımcılığı içerir. Örneğin, Müslümanlık teröristlerin dinidir demekle aynı şekilde ayrımcılık içerir. Nasıl insanlar "kadın" olmaları sebebiyle kötü araba kullanmıyorsa "müslüman" olmaları sebebiyle de terörist olmuyorlar, sebepler genellikle farklı noktalardan ve kadın, müslüman vb değil "insan" olmalarından kaynaklanıyor.

kullandığımız dil, içinde bulunduğumuz kültürün üretilmeside pay sahibidir. Kadın/Erkek eşitliğinin gerçek olduğu bir toplumda yaşamak isteyen herkes lütfen bu gibi ifadelerden kaçınsın. Ha zaten kafanızın ardında "kadın erkekten düşük bir varlıktır" gibi bir düşünce varsa da umuyorum yakında değişir, zira anneniz, eşiniz, kızınız da kadın ve onların erkeklerden daha aşağı olduğunu kabul etmek istemezsiniz herhalde.

kadın sürücülerin yaptıkları yol başına trafikte ölüm/ciddi yaralanmaya yol açma oranı ile erkeklerinkini karşılaştıran bir istatistik olsun isterdim. sanırım erkeklerin karnesi epey daha kötü çıkardı.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Muhtemelen bayan sürücülerin kaza yapma oranı düşük çıkacaktır, kullanıcı sayısı itibari ile, ama evet BAYAN SÜRÜCÜLER ÇOK DAHA DİKKATSİZ.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Bu işin kadını erkeği var. Kadınların geneli aklı yolda değil kime ne laf yetiştireceği fitne fesatta olduğu için, erkekler ise genelde öküzlüklerinden kaza yapıyorlar.

Bu sabah köptü çıkışı altunizade de mal bir adamın aracı ile yan yana giderken bir anda üzerime kırıp sadece 1-2cm ile kazadan kurtuldum ama tamamen verilmiş sadakam varmış da ondan yoksa indirmişti beni ve artçımı.

Bakiyeniz azaldı diye uyarı geldi :p

Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen bayan sürücülerin kaza yapma oranı düşük çıkacaktır, kullanıcı sayısı itibari ile, ama evet BAYAN SÜRÜCÜLER ÇOK DAHA DİKKATSİZ.
    Kazalardaki toplam kadın sürücü oranına bakılırsa dediğin gibi olur da.Saçma olur.

Bakılacak şey 1 yılda oluşan kazalardaki kadın sürücü sayısının, toplam ehliyetli kadın sürücü sayısına oranı (Buna ehliyet alıp cüzdanda süs yapanlar da girmesine rağmen yine de yüksek çıkacaktır)
    Ufuk ARSLAN bunu beğendi.
    ver gazı... ver çoşkuyu

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok dogru.
    Turkiyede kadin sofor sayisi nisbi olarak az olsa da ...kazaya karisma oranlari da dusuk.
    cunku kadinlar kaza yapmiyorlar…kaza yaptiriyorlar…
    tum motorcular melek olmadigi gibi bu genelleme tum kadinlar icin gecerli degil
    ..

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Kadın sürücü yoktur, Allah'a emanet taşıt vardır"
    yazmışlar haberin altına
    hiç bir bayan yada hir bir bayan sürücünün yakını alınmasın ama bu söze yüzde yüz katılıyorum. daha 1 hafta önce basınekspres e5 baglantı noktasında bir bayan sürücü gözlerimin içine baka baka üzerime sürdü taki ben durup camına tokatı yapıştırana kadar. bide camı acıp ne vuruyorsun görmedim diye bagırmadımı bakmayın güldügüme o dakika cidden cileden cıkmıştım.

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işin kadını erkeği var. Kadınların geneli aklı yolda değil kime ne laf yetiştireceği fitne fesatta olduğu için, erkekler ise genelde öküzlüklerinden kaza yapıyorlar.

Bu sabah köptü çıkışı altunizade de mal bir adamın aracı ile yan yana giderken bir anda üzerime kırıp sadece 1-2cm ile kazadan kurtuldum ama tamamen verilmiş sadakam varmış da ondan yoksa indirmişti beni ve artçımı.

Bakiyeniz azaldı diye uyarı geldi :p

Kazalardaki toplam kadın sürücü oranına bakılırsa dediğin gibi olur da.Saçma olur.

Bakılacak şey 1 yılda oluşan kazalardaki kadın sürücü sayısının, toplam ehliyetli kadın sürücü sayısına oranı (Buna ehliyet alıp cüzdanda süs yapanlar da girmesine rağmen yine de yüksek çıkacaktır)
    kardeşim geçmiş olsun bakiyen azaldıysa benden göndereyim sana neydi tc kimlik no

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Erkek sürücülerin trafikte katlettiği insanların yanında kadınların yaptıkları devede kulak. Masal anlatıp birbirinizi kandırmayın biz erkekler bu kadından daha masum değiliz.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Öyle ayrım yok.Kadın sürücü,kamyon sürücüsü,motor sürücüsü vs diye.
    İyi şöför var ,kötü şöför var.Bu kadında kötü şöför.
    Hatta kötü bir insan.Kamera ya verdiği cevaba bak! "Kaza oldu işte,ne yapayım".
    Umrunda değil.Üzgün ama sadece kendine,arabasına,vaktine.

Ne olcak halimiz böyle bilmiyorum.Düz yolumda gideyim diyorum arkadan öküz gibi sıkıştıranlar,önüme geçmeye çalışanlar önüme kıranlar.
    Sonra kullanım tarzın değişiyor.Defansiv ve agresif kullanarak hamleleri sen yapmaya başlıyorsun.
    Çok kötü...
    [Turan], metinkilic ve porsuk80 bunu beğendiler.

Yerde yatan insanmi hayvanmi kadin donup bakmamis bile bu ne vicdansizlik bu ne bicim davranis yaziklar olsun sana insan diyene

trafikte bayan sürücü olduğunu farkettiğim de hemen uzaklaşmaya gayret ediyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)