Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ilk cruiser yada choper başlangıç motorları için bilgi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

üstadlar meraba ne alaka diyeceğiniz bir konu olucak ama motor konusunda bilgiye ihtiyacım var zira yakın çevremden adam akıllı bilgi alamıyorum husus şu motor edinicem yeni başlıyorum her anlamda acemiyim ehliyetide yeni alıyorum zira... önümüzdeki ocak ayı itibariyle bişiiler yapıcak gibiyim kredi mredi ağlamayacağım bişeye binmek hemde acemiliğimi atlatmak istiyorum en azından alternatif satış siteleri yada kendi tavsiyeniz varsa paylaşmanızdan memnun olurum iyi akşamlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Chooper ilk motor olarak tavsiye edilmez agir ve manevrasi guctur frenleri diger motorlar gibi degildir...goruntu 10 numara ama surus ve oturus rahatsizdir... once ybr, cbf gibi motorlarla baslayip sonra chooper lara gecis yaparsin..

hımmm saolasın hocam

Motosikleti
    MT-07 RACEBLUE ABS '14
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chooper ilk motor olarak tavsiye edilmez agir ve manevrasi guctur frenleri diger motorlar gibi degildir...goruntu 10 numara ama surus ve oturus rahatsizdir... once ybr, cbf gibi motorlarla baslayip sonra chooper lara gecis yaparsin..
    Arkadaş bence kimseye diyecek başka bir şey bırakmamış kesinlikle katılıyorum.

yani şimdi dediğiniz tipte motorlara baktımda zaten sürüş eğitimi aldığım motorlar bunlar motorun kendi arızasındanmıdır benim acemiliğimdenmidir bilmem frenleri güven vermiyordu pek birde cruiser motora geçişte ybr cbf geçiş motorlarımıdır ?

Motosikleti
    MT-07 RACEBLUE ABS '14
    YBR, CBF... Bu tip motorlar commuter tip diye geçiyor genel olarak motorlara başlamak için idealdirler. Şöyle düşün bunlarla tıp fakültesinden mezun olup normal doktor oluyorsun. Sonra uzmanlık alanını seçiyorsun (diğer motor tipleri chopper, naked, supersport) onun üstüne yoğunlaşıyorsun. İstersen sonraki zamanlarda uzmanlığından sıkılıp başka uzmanlıklara yönelebilirsin

hmmm evet direk dalmamak lazım herşeye bakalım netleşir ya ocağa daha çok var taksitlerim bitsinde :D

moukijin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Selam dostum. Arkadaşların dediğine katılıyorum. Eğer daha önce motor tecruben yokaa chopper tehlikelidir. Bu tip motorlar dönmez manevra kabiliyeti kisitlidir. Bu motorlar ağırdır durmaz arka fren çok az etkilidir durdurmaz motoru vs vs . Eğer sormak istediğin bişi varsa mesaj atabilirsin elimden geldiğince yardım ederim. Ha hersey bi yana ben chopper la baslicam dersen de saygı duyar yine yardimci olurum.

çok haklısınız işin ekonomik boyutuda var tabi korumalıklar haricinde ben aldığım commuter tip 2. el motoru diyelimki alıştım 150 yada 250 chooper motorla değiştiricem satışta ne gbi problemler yaşarım diyelim allah muhafaz bişey olmadı motora patlamadık düşürmedik filan ? 8yürümeyi bilmeden koşmaya çalışıyorum belkide merak ettiğim hususlardan biri bu

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Dusmeyeceksin dostum,,dusmek yok,,egitim alacaksin yolu iyi okuyacaksin, hep ileri bakacaksin, ucan kusu kacan kurdu goreceksin, tekerinin gorebildigin en uzak noktada nereye basacagini onceden hesap edeceksin... bu becerileri agir hantal motorlarla degil hafif manevrasi guclu commuterler yada scoiterlar ile yapacaksin
    numangokce bunu beğendi.

anladım sağolasın hocam...

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani sen şimdi diyosunki cruiser motorlar rahat değil

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen ne düşümüyosun bu konuda ? başlangınç motoru seçilebilirmi cruiserlardan ?

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oguzcan hocam sen rahatsın anladigim kadari ile

bukadar mı ya? :D motor almıyorum vaz geçtim tank alıcam firene mirene gerek yok dal gitsin trafiğe :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

yardımını beklerim hocam pm de attım sana

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Teoride mantıklı pratikte çok da pratik olmayan fikir ve öneriler gelmiş...

Cruiser'a başlangıç için de oldukça uygun motorlar var piyasada. Tek kriter düşük silindir hacmiyse, odukça geniş bir Cruiser skalası da var. Ayrıca o kadar acemilikse konu, kısa bir süre Commuter kullanmanın ardından Cruiser karakteristiklerine alışmak da başlangıçtan Cruiser'a adapte olmak kadar sıkıntı verecektir insana.

Sürüş ve oturuşun rahatsızlığı konusuna hiç girmememkle birlikte ileride devam edilmek, veya kendini yakın hissedilen tarz olarak daha bir şevk ve ilgiyle gelişilecek motora başlangıç konusunda Commuter'la başlangıç omazsa olmaz değildir sanki...

hocam çok daha net açıklamışsın sağol... motor "tarz" seçimi konusu zaten eskiden beri choop.. şu anda dahada netleşti kafam bu konuyu atlattık farz edersek marka olarak ne önerirsin güvenle bineceğin marka nedir? varmı o konuda bir önerin?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)