Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ybr ile cbf arasında 1000 tl edecek fark varmı??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA cbf 150
    slm herkese 2000 km çinli cub motora bindim ehliyeti de aldım artık vitesli computer motora binmek istiyorum ve en önemliside japon malı olsun ve sorunsuz olsun başım ağrımasın icabında memlekete bile gideyim gözüm arkada kalmasın diyorum şu meşhur cbf mi ybr mi sorusunu sormucam bu kavga bizmez ama ikisinide kullanmnış abilerin fikirlerini istiyorum aralarında 1000 tl edecek fark varmı sorunsuzluk konfor yakıt vs... saygılar hepinize

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    ikisi de cacık ama
    cbf derim konforu güzel

soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    ilk motorum ybr idi şimdi cbf kullanıyorum. benim kafam enduro kafası motosiklet ne kadar aksesuarlı o kadar güzel benim gözümde o yüzden 2. ye cbf i tercih ettim. aksesuarı muazzam kaldırıyor cbf. ybr'ye max 30 33 lt çanta takılıyor sonrası çok kötü bir görüntü oluyor ama ben suan 46 lt çanta kullanıyorum o bile çok büyük durmuyor. (bu tabi ki kişisel görüş).

2 motoru da kullanmış biri olarak eğer ben sadece şehir içinde kullanıcam. çok nadir sağa sola giderim diyorsan bence ybr çok daha seri ve atik. aralardan cbf e göre daha rahat geçiyor 20 kg daha hafif ybr o kiloyu da atiklik konusunda gayet güzel yansıtıyor. tabi ki yağ yakmıyor.

ama ben motoru alınca uzun yola da gidecem şehir içi kullanıcam ama sağa sola da kaçarım. vs diyorsan (2 motosiklet karşılaştırıldığında) cbf bir parça daha rahat ybr ye göre. arada 25 cc 2 beygir kadar fark var ama stabil hızda bu fark kendini belli ettiriyor. başta belirttiğim gibi cbf aksesuarı daha çok kaldırıyor. (bu konuda yine herkes tartışabilir ama ) benimki ve çevremdeki cbf ler yağ yakıyor. ama bunu böle yağ yetiştiremiyorum şeklinde algılamayın 1000 km de 100 ila 200 gram arasında değişiyor.

sonuçta 2 motorda seni kısa bir süre sonra sıkıp büyütmek isteyeceksin. o kadar kasma al birini geç 2 side çin malı motosikletten sonra seni tatmin eder. benzinleri yaklaşık aynı, sorunsuzlukları da yaklaşık olarak aynı. hee dersenki ben alınca uzunca bir süre kullanıcam mecburen o zaman cbf i öneririm.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    cbf herzaman daha ucuzdu gun gelir devran döner hesabı cbf mı ybrden daha pahalandı acaba bilmiyorum :D

ybr 125 hala birer bisiklet görünümünde malesef mobillet gibi kalmakta öncedende cbf sahibiydim sıkıntı olmadı cbf 150 derim

Motosikleti
    HONDA cbf 150
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisi de cacık ama
    cbf derim konforu güzel
    pardon kendini kanıllamış mootorlara cacık diyosun ölemi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:03 ----------

Alıntı soa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motorum ybr idi şimdi cbf kullanıyorum. benim kafam enduro kafası motosiklet ne kadar aksesuarlı o kadar güzel benim gözümde o yüzden 2. ye cbf i tercih ettim. aksesuarı muazzam kaldırıyor cbf. ybr'ye max 30 33 lt çanta takılıyor sonrası çok kötü bir görüntü oluyor ama ben suan 46 lt çanta kullanıyorum o bile çok büyük durmuyor. (bu tabi ki kişisel görüş).

2 motoru da kullanmış biri olarak eğer ben sadece şehir içinde kullanıcam. çok nadir sağa sola giderim diyorsan bence ybr çok daha seri ve atik. aralardan cbf e göre daha rahat geçiyor 20 kg daha hafif ybr o kiloyu da atiklik konusunda gayet güzel yansıtıyor. tabi ki yağ yakmıyor.

ama ben motoru alınca uzun yola da gidecem şehir içi kullanıcam ama sağa sola da kaçarım. vs diyorsan (2 motosiklet karşılaştırıldığında) cbf bir parça daha rahat ybr ye göre. arada 25 cc 2 beygir kadar fark var ama stabil hızda bu fark kendini belli ettiriyor. başta belirttiğim gibi cbf aksesuarı daha çok kaldırıyor. (bu konuda yine herkes tartışabilir ama ) benimki ve çevremdeki cbf ler yağ yakıyor. ama bunu böle yağ yetiştiremiyorum şeklinde algılamayın 1000 km de 100 ila 200 gram arasında değişiyor.

sonuçta 2 motorda seni kısa bir süre sonra sıkıp büyütmek isteyeceksin. o kadar kasma al birini geç 2 side çin malı motosikletten sonra seni tatmin eder. benzinleri yaklaşık aynı, sorunsuzlukları da yaklaşık olarak aynı. hee dersenki ben alınca uzunca bir süre kullanıcam mecburen o zaman cbf i öneririm.
    uzun süre bineceksem ybr almiyim öylemi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Arkadaşlar yokmu bunları kullanan yardım edecek birileri

bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Cbf uzun yolda daha konforludur. Ybr ye göre rüzgardan daha az etkilenir kilosundan dolayı. ybr den fazla yakar. Ama ybr cbf e göre daha sağlamdır ( her iki motoruda kuryede kullanmış bir abimden duyduğum kadarıyla). Cbf birazda yağ yakar.
    ahmetttttt bunu beğendi.

Zeronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR125(1.),Yamaha Wr125X(2.),Yamaha YZF R25
    her ıkı motosıkletı kullanmıs olarak aralarındakı farklardan bahsedecegım
    1.ybr daha cevık ve atarlı cbf ıse bıraz daha araba gıbı torklu
    2.ybr cbf e gore daha ergonomık ve lego gıbı tum parclarını kendın bıle sokup toplaya bılırsın cbf te bır servıslık durum soz konusu
    3.ybr uzun mesafelerde canını sıkabılır cbf ıse daha konforlu oldugundan gıt gıdebıldıgın yere
    4 ybr cbf e gore daha az masraflı cbf bıraz pahalı parcaları
    5 ıkı motorda kendını kanıtlamıs guzel sehırıcı bın gıt motorlar butcen hangısıne yetıyosa onu al derıım ıkısındende pısman olmazsın bu arada aksesuarlar cbf e daha cok yakııyor

Rebulls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ Z750R - Arora Cappucino - Kanuni Seha 150
    yav genç adamsın napacan cbfyi kurye motoru al ybrni veya apache ni saat gibi motorlar yağını benzinini koy bin

Motosikleti
    HONDA cbf 150
    tşkürler hepinize

zaman756 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 ESD
    bende ybr ,arkadaşımda cbf,abimde bajaj var
    ybr güçsüz ama dayanıklı,parçaları cbf den ucuz
    cbf güçlü ,ybr den fazla yakar.ama 30.000 den sonra yağda yakar
    bajaj parçaları ucuz,ybr den daha az yakıyor,beygir gücü cbf kadar, ve daha az bakım istiyor dayanıklı veeee 3.850 125cc ------- 7.350 200cc ve adamlar ktm gibi bir devin motor üreticisi
    tabi ki bajaj

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    her zaman derim üstüne bin kararını ver

Motosikleti
    HONDA cbf 150
    başka yarumu olan varmı

Motosikleti
    Strike 150
    Benimde durum senin gibi cok arastirdim en sonunda karar verdim.Ybr bana yetti ama senin fikrini bilemem.ybr biraz spor tipli olusu yakiti konusunda parca konusunda sorun cikarmaz.ybr dusun derim
    ahmetttttt bunu beğendi.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    olmaz mı! cebinden 1000 tl az çıksın keyfin 1000 lerce tl fazla olsun ben YBR derim.iftiharla söylerim ,115 kiloya zahmetsiz dayandı ise, sanada keyifle hizmeteder bence (tabii bahtsız bedevi değilsen ) amma sakın yağını ve hava filitre sini ihmal etme.
    ahmetttttt bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA cbf 150
    tşkürler hepinize

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:32 ----------

bide şunu sorcam 2014 6000 km de ybr kaça alınır koruma demirli çantalı falan

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

kimse yokmu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)