Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Çalınan motosiklet ve hırsızların izini sürerek yaptığımız şok baskın ve sonrası...

Motovento
    REKLAM ALANI
    68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Günaydın Beyler,

Cumartesi gecesini sabahlayarak geçirdik desek yeridir. 5 kişilik bir gruptuk, önce riva vira ya uğradık.Parti on numara beş yıldız,keşke çadır hayalimi gerçekleştirebilseydim ama malum hatun yan çizdi her neyse biraz yedik içtikten sonra hadi Bebeğe oradan da Ortaköye geçelim dedik. Grupta bir arkadaşımızın son gecesi idi ertesi gün eğitim amaçlı yurt dışına çıkacaktı hadi sana İstanbul'u gezdirelim dedik.Demez olaydık

Sahil trafiği adeta Bebeğe yaklaştığımızın sinyallerini veriyordu bambaşka bir yerdeydik sanki eğlence mekanları, müzik, kalabalık,lüks, yiyen, içen ve eğlenenler... Motosikletlerimizi parkın girişine başka motosikletlerin yanına çektik.Büfe var orada belki bilirsiniz...

Bir tane de motosikletli trafik polisi görevini icra etmeye çalışıyordu.

Ohhhh içimiz rahat parkı turladık ve hep beraber waffle yemeye gittik. Yarım saate geçmedi döndük ama arkadaşımız motosikletinin yerinde olmadığını fark etti. O an seni mi siz mi sakladınız, kafa mı yapıyorsunuz derken işin gerçeğini anladık; motosikleti çalınmıştı!Bir Yamaha WR125X. Özellikle direksiyon kilidinin bozuk olması ve motosikletin hafifliği onu av durumuna düşürmüştü.

Hemen yanı başımızda ki polise bilgi verdim, memur şaşkın vaziyette;''nasıl olur ya, ben buradayım, olur mu öyle şey'' diye vızıldanıyordu.
    Marka, model ve plaka bilgisi aldıktan sonra anons geçti ve bizim Kuruçeşme karakoluna gidip şikayetçi olamamız gerektiğini söyledi anca çalıntı bilgisi sisteme öyle geçermiş ve bir çevirmede yakalanma şansı olurmuş.

Peki biz ne yapalım filan derken Polis sizde dağılın arayın çok uzağa gitmiş olamazlar dedi. Ben Baltalimanı istikametine, diğerleri Ortaköye ve başka yerlere dağıldık. Emirgan'a kadar gittim ama ne düşünceler ve üzüntü ile. Arkadaşımızın eli - ayağı, tek yatırımı motosikleti idi. Ne yapardı, nasıl alabilirdi tekrar diye düşünerek parka geri döndüm. Tekrar toplandık ama elde tutulur bilgi yoktu. Bahadırda (madur) karakola gitmişti o arada.Sonra bir arkadaşımıza birisi; Ortaköye doğru birileri bir motosiklet ile uğraşıyordu vs demiş.Bir arkadaşım ve ben bu haber üzerine tekrar çıktık Ortaköy istikametine ama bu sefer sahilden yukarı Etiler- Ulus istikametine çıkıp ara sokaklara dalalım dedik. Bir sokağı fark etmeden pas geçtik ama ikincisinde durduk. Dönelim, öncekinden girelim vs derken buradan çıkalım diğerinde tekrar aşağı ineriz dedik. Dik ve virajlı bir cadde idi.Hatta içimden bu yolda motosikleti itmek zordur uğraşmazlar gibi düşünceler geçiyor.Başka sokakların olduğu ufak bir meydana geldik. Ben tam umudu kesip dönmek isterken arkadaşım köşe başındaki köfteciye sormuş ve birilerin bir motosikleti çekiyordu bilgisini almıştı. Çok yaklaşmıştık ben bir sokağa daldım arkadaşım başka. Sonra arkadaşımın egsoz sesinden(sinirli ve öfkeli)bir şeyleri bulduğunu anladım hemen bende döndüm o sokağa girdim ve tam oradaydılar.Bir skuter ile çamaşır ipine bağlamış bizim Yamaha'yı çekiyorlardı. O sinir ve öfke ile bir hışımla ana avrat küfür ederek motosikletten inip kaskımı çıkarıp hırzıların birinin kafasında parçalamak için çılgına dönmüştüm.Hiç sormayın ama o arada motosikletimi de devirdim Orospunun çoçuğuna/larına vuramadan kaçtı/lar,o çok koydu! Kancık tazı gibi biri yukarı diğeri aşağı koştu. Benim ve diğer motosikletleri yoldan kaldırdık kenara aldık.Benim karenaj fena hasar görmüştü.Hemen mağdura haber verdik ve konum attık. Nasıl sevindi. Sonra motosikleti polis memuru da olay yerine geldi ve diğer arkadaşlarımızda. Olay yeri incelemenin gelmesi, ifadeler derken sabahın beşi oldu. Orospunun evlatları Yamaha'nın komple kablo ağacını kesmişlerdi arkadaş iki saate yakın kabloları tek tek birbirine bağlamak ile uğraştı yoksa çekici ile çekilecekti. Bu arada o çekici niyetine kullandıkları da skuter de çalıntı. Kağıthane'den çalmışlar sonra bizimkini. Mal sahibi(mal insan) güya anahtarı üzerinde unutmuştu.Karakolda gördük ama açıkçası sağlam papuç değildi olay ile ilişkisi olduğunu düşünüyorum. Oda artık yüce Polisimizin işi. Yani bir taşta iki kuş yakalamış olduk.

Neyse ki geceyi biraz zarar (ben) ve mutluluk ile sabah ettik.En önemlisi arkadaşın çalınan motosikletini bulmuştuk. Herkese bu hikayeden ders alıp ona göre önlem alsın. Olmaz olmaz demeyin. Polisin dibinden bile motosiklet çalınan bir memleket haline geldik.

Bebep pakında...

Baskın sokağı...

Hırsızlık yöntemi...

Kablo ağacını kesmişlerdi geçici olarak tek tek bağlanıp bantlandı.

Depoda hafif göçük:(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vay bee helal olsun motoru iyi kurtarmışsınız o keşke o piçleride yakalayıp tecavüz etseydiniz. :-)
    shrek, ccc67, fz6_fazer ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Çok geçmiş olsun, bulunmasına sevindim ama hırsızların kaçmasına üzüldüm gerçekten. Konuyu okurken aha yakalandılar, çok güzel dayak yiyecekler diye içten içten sevinmiştim. Siz yine de hem motorunuza hem de ş.sizlerin kaçmasına çok üzülmeyin. Yakalasaydınız sizin ve arkadaşınızın başına da birşey gelebilirdi. Tekrar geçmiş olsun, kazasız belasız sürüşler.
    mehmetenis ve namk bunu beğendiler.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Çok kotü.Suç her yerde her zaman olmuştur.Ancak bu kadar cesaretli olmamalarının tek açıklaması caydırıcı hiçbir yasanın olmaması sebebi ile.
    Artık resmen azdılar.
    Motoru bulmanız çok iyi olmuş.
    dockerengin, Maslak, sundowner ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    çok geçmiş olsun, tebrik ediyorum keşke ipneleri yakalayabilseydiniz daha süper olacaktır, aşşalık pislikler, adi herifler... bunların alayı şerefsiz. senin motorada üzüldüm hani :(

restherock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700 GS
    Helal olsun dostum. Bu olayda sizin arkadaşınızı yanlız bırakmamanız taktir edilecek bir davranış. Yeni motor aldığım için cebimde 5 kuruş para kalmadı ama inan olsa senin hasarın yarısını ben verirdim
    Zuzuuw, mehmetenis, merkezkale ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Bas Gitar tınılayan bir felsefedir dedi Yaşlı Kurt, Motosiklet ise homurdayan bir felsefedir dedi Yavru Kurt...

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Elinize sağlık, sora sora en son motoru bulmuşsunuz. Gahbecikleri yakalayıp toyota'nın kirkosunu göstermek vardı ama olsun.

bravetaxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    kızgın egzoza oturtacaksın bu şerefsizleri helal olsun hocam
    mesmeyut bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    çok geçmiş olsun...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Motorun bulunmasına çok sevindim.. Keşke şerefsizler kaçamaslardı da...güzel bi ders verilebilseydi...Dadından yinmezdi...
    mehmetenis bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    çok geçmiş olsun. motoru bulmanız çok iyi olmuş sevindirici,
    ayrıca belirtmek isterim benim de park halinde motoruma çarpıp kaçtılar aynam kırıldı orada farkettim ki polislerimiz öyle görev bilincindeki arkadaşlarımız ki, aman boşver ya dediler bana. açık olayım size karşı polis o orospu çocuklarını görmemek için elinden geleni yapmıştır. buna adım gibi de eminim. sallamıyorlar arkadaş aman kim uğraşcak diyip geçiyorlar. bi adam akıllı deli gibi görevine sadık yunusları gördüm ben. çok yardımcı olmuşlardır bana. sağolsunlar
    mehmetenis bunu beğendi.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Geçmiş olsun ve ellerinize sağlık, Yamaha'nın savaş yaralarını gururla taşıyın.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Arkadaşına da sana da çok geçmiş olsun hocam.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun,bence scooterin sahibi bariz hırsız. ondan yola çıkılsa başka motorlar da bulunur kanımca

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Yazının sonuna kadar bi yerde yakaladık ağızlarını burunlarını kırıp sonra ıssız bi yere attık şeklinde devam edecek diye okudum ama kaçmışlar :( olsun motoru bulmanız iyi olmuş herkes bu kadar şanslı değil malesef.
    Maslak bunu beğendi.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrik ederim elinize sağlık.

Bu arada hem motoru çalınan arkadaşa hem de sana geçmiş olsun.

Buda bize ders olsun. Toplu olarak ta bırakılsa motorlar kilitlenmeliymiş.....

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Osırıs ve mehmetenis bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Geçmiş olsun. En azından bir tanesini yakalamış olmanızı isterdim.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Çalan kişi hangi eli ile çaldı ise o eli bilekten kesilmeli bence ,yoksa bu çok mu ağır oldu?
    sedat_57, s.ozer1991 ve notdream bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalan kişi hangi eli ile çaldı ise o eli bilekten kesilmeli bence ,yoksa bu çok mu ağır oldu?
    Bence epey ağır oldu

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence epey ağır oldu
    yok hocam böyle bir ceza olsa hırsızlığa kimse teşebbüs edemez 1000 lira 2000 lira hatta 10000 lira için elini kimse kestirmez
    s.ozer1991, eraksoy ve notdream bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)