Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sevgili yayalar

Motovento
    REKLAM ALANI
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    sırf bu yayaların atlamasından dolayı daha güçlü bir korna takmak istiyorum. gerekli yerde yol veriyoruz kurallara uyuyoruz zaten fakat bilen bilir karabağlar yolunda orta refüj çimenlerinin otlarının arasından fırlıyorlar. ya da bigün birini indiricem ağzını burnunu kırıcam ama yapmıyorum neden? çünkü iyi örnek olmaya çalışıyorum
    ahmetersoz1 ve Darkin bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Alıntı caneroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani motosikletle yolun ortasında gidersin uzaktan seni görürler ama geçmeni beklerken üstüne gelirler ya üstüne çıkacakmış gibi

çok güzel tespit

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    konu başlığındaki sevgili yaylar konu içinde neden sığır addediliyor? uslübu sevmedim.. araba kullananlar motoru, kamyon kullananlar arabayı sevmez. herkes diş geçirebildiğine laf ediyor..
    mucoist bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mustbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu başlığındaki sevgili yaylar konu içinde neden sığır addediliyor? uslübu sevmedim.. araba kullananlar motoru, kamyon kullananlar arabayı sevmez. herkes diş geçirebildiğine laf ediyor..
    Sığır (Latince: Bos primigenius taurus ile Bos primigenius indicus), memeli hayvanların çift toynaklılar (Artiodactyla) takımının, boynuzlugiller (Bovidae) familyasının sığırlar (Bovinae) alt familyasından evcil büyükbaş hayvan.

Sığır kelimesi, halk arasında geniş manada geviş getiren, etinden, sütünden ve hizmet hayvanı olarak faydalanılan büyükbaş evcil hayvanlar için kullanılır. Dar manada ise, evcilleştirilen ve etinden, sütünden veya gücünden faydalanılan ve birçok soyu üretilen evcil boğa (Bos taurus)dır

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Suc biz motorcularda, yaya bu atlar hoplar dalgindir cocuktur... Dikkat edeceksin aga dikkat edeceksin.. bos issiz yolda bile korna calmayi aliskanlik haline getireceksin, kimseyi duzeltemezsin ama sen ayak uydurabilirsin..
    y.akan bunu beğendi.

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gürpınar Opet ışıklardan yeşil yanmasıyla karşı istikamete geçiyordum ki o esnada 2 adet "Kezo"potamyalı kız telefona bakarak yola atladı sağolsun kontra kurtardı beni..dikkat edin beyler...
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son 3 gündür yolda giderken yayalar önüme atlıyorlar allah allah diyorum acaba sorun bendemi? gv250 kullanıyorum pek te küçük sayılmaz,düzgün hızla da gidiyorum ama önüme hergün birkaç sığır çıkıyor korna çalıyorum kaçsınlar diye bide bağırıp çağırıyorlar yol ortasında üstelik tamam ben de yaya olduğum zamanlar yoldan karşıya geçiyorum ama hiç bukadar rahat olduğumu hatırlamıyorum...sizler de böyle durumlarla karşılaşıyormusunuz yoksa bendemi bir anormallik var?
    Olmaz mı hocam? Motosiklet çarpınca bişey olmaz sanıyorlar. Gerçi arabalardan da pek korktukları yok ama...

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    geçenlerde arkadaşımın başına gelen bir olay. Durgun trafikte minibüslerin arasından yola atlayan yaşlı teyzeye ufaktan çarpan arkadaşım teyzenin sırt üstü düşüp kafasını asfalta vurmasına neden oldu. Beyin kanaması geçiren yaşlı kadın 2 hafta yoğun bakımda yattı ve çok şükür sağlığına kavuştu. Bu süre zarfında bizde mahkemelerde uğraştık ve aklandık. Yayaların dikkatsizliği aşikar ama bizim öyle bir lüksümüz yok beyler. Kazasız günler...

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    2 gün önce İskenderun sahil yolunda ilerlerken Kız meslek lisesi önünde kezbanuslar önüme atladılar ağırlamaya çalıştım ama hızla üstlerine gieye devam ediyor motor ama halen bir taraflarını kaldiripta kacmiyorlar. Çok fena bağırdım arabadakiler falanca kırmaya bastı kızlara tam salaklar. Su an bile sinir oldum.

ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Alıntı OnurTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gürpınar Opet ışıklardan yeşil yanmasıyla karşı istikamete geçiyordum ki o esnada 2 adet "Kezo"potamyalı kız telefona bakarak yola atladı sağolsun kontra kurtardı beni..dikkat edin beyler...
    üstad imza güzelmiş...

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ahmetersoz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad imza güzelmiş...
    Teşekkür ederim
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

Selektör korna yapacaksınız abi, uyarıyı alınca atlamıyorlar. Görmesine rağmen atladı durumları olmuyor böylece de, araç aralarından fırlayanlara karşı da konum önemli. ABS bir sefer kazadan kurtardı, o da yaya yüzünden.

Asıl sorun insanların karşıdan karşıya geçmesini bilmemesi. Bu artık anaokulunda öğretilen birşey ama yok beyin olmadığı için öğrenememişler. Yürüme hızını hiç arttırmadan araç yönüne hiç bakmadan, telefona, yere ya da karşı kaldırıma bakarak geçiyorlar. Bunlar beni deli ediyor işte. Hiç mi hayatına önem vermiyorsun, hiç mi yayaya çarpan araba vs. haberlerini duymadım, hiç mi kafan çalışmıyor be yaya.

Motosikleti
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selektör korna yapacaksınız abi, uyarıyı alınca atlamıyorlar. Görmesine rağmen atladı durumları olmuyor böylece de, araç aralarından fırlayanlara karşı da konum önemli. ABS bir sefer kazadan kurtardı, o da yaya yüzünden.

Asıl sorun insanların karşıdan karşıya geçmesini bilmemesi. Bu artık anaokulunda öğretilen birşey ama yok beyin olmadığı için öğrenememişler. Yürüme hızını hiç arttırmadan araç yönüne hiç bakmadan, telefona, yere ya da karşı kaldırıma bakarak geçiyorlar. Bunlar beni deli ediyor işte. Hiç mi hayatına önem vermiyorsun, hiç mi yayaya çarpan araba vs. haberlerini duymadım, hiç mi kafan çalışmıyor be yaya.
    korna çalıyoruz bu seferde ağzına geleni söylüyorlar bağırarak, sinirler çelik gibi sağlam olmalı korna morna hikaye bunlara sabır çekip geçip gideceksin tek çözüm bu anladığım kadarıyla

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Bende salına salına görmesıne ragmen senı durmaya zorlayan sözde semt cocuklarına ayar oluyorum,resmen sen gelene kadar karsıya gecmıyo senı durdurucakya beklıyo öyle,bir de close call yapan kekolarımız var allah sabır versın

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sığır (Latince: Bos primigenius taurus ile Bos primigenius indicus), memeli hayvanların çift toynaklılar (Artiodactyla) takımının, boynuzlugiller (Bovidae) familyasının sığırlar (Bovinae) alt familyasından evcil büyükbaş hayvan.

Sığır kelimesi, halk arasında geniş manada geviş getiren, etinden, sütünden ve hizmet hayvanı olarak faydalanılan büyükbaş evcil hayvanlar için kullanılır. Dar manada ise, evcilleştirilen ve etinden, sütünden veya gücünden faydalanılan ve birçok soyu üretilen evcil boğa (Bos taurus)dır

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

Alıntı OnurTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim
    Bende çok sevdim ..

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte bu sebeple yayalar için ehliyet zorunluluğu bulunmazken sürücüler için böyle bir zorunluluk var. Yola atlayan yaya kör, sağır ya da akli melekeleri yetersiz birisi olabilir. Bu tür durumlarla karşılaştığınızda durabilelim diye eğitim alıp, ehliyet alıyoruz.

Avrupa'nın yol kalitesine öykündüğümüz kadar sürüş stiline öykünsek çok daha çağdaş bir ülkede yaşamış oluruz.
    Alıntı Afyonlu_Cash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla benim başımada cok geliyor. sanıyorki çarpacakmı sanki paşa paşa yavaşlıcak diye düşünüyorlar galiba. benim motorda debriyaj yok ama vitese hafifden dokununca debriyaj görevi görüyor.

eksozda açık olunca iyice yakınlarına gelip yarım vites yapıp deviri yükseltiyorum. motorda haliyle biraz hızlanıyor. korkularına çekilmek zorunda kalıyorlar. çekilmesinlerde göreyim :@
    Bu iki yorumu yazan da insan dimi ? Birisi dikkatli olalım diyor, Yaya dediğinde insan kusuru vardır diyor . Diğeri Çekilmesinde göreyim diyor.

Bende milletin anasına, bacısına sığır derseniz emin olun o insanlarda boş durmazlar. Sonra vay efendim araba ezdi beni falan diye konu açmayın. Diyorum.

Afyonlu_Cash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan Tay 100 - Şahin S (95 model )
    Alıntı y.akan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iki yorumu yazan da insan dimi ? Birisi dikkatli olalım diyor, Yaya dediğinde insan kusuru vardır diyor . Diğeri Çekilmesinde göreyim diyor.

Bende milletin anasına, bacısına sığır derseniz emin olun o insanlarda boş durmazlar. Sonra vay efendim araba ezdi beni falan diye konu açmayın. Diyorum.
    bende muhalefet partisi nerede diye bakınıyordum ki en sondaymış yorumun.
    Bütün Emniyeti Çağırsan Bile...
    Bizdeki Bu Sevdayı Bitiremezsin Memur Bey .

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı halilom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçenlerde arkadaşımın başına gelen bir olay. Durgun trafikte minibüslerin arasından yola atlayan yaşlı teyzeye ufaktan çarpan arkadaşım teyzenin sırt üstü düşüp kafasını asfalta vurmasına neden oldu. Beyin kanaması geçiren yaşlı kadın 2 hafta yoğun bakımda yattı ve çok şükür sağlığına kavuştu. Bu süre zarfında bizde mahkemelerde uğraştık ve aklandık. Yayaların dikkatsizliği aşikar ama bizim öyle bir lüksümüz yok beyler. Kazasız günler...
    en tehlikelilerinden biri de bu. duran araçların arasından geçerken araya fırlayanlar o yüzden yüksek araçların yanlarından geçerken önce durma hızına düşer öyle geçerim. motor binek araçlardan yüksek olduğu için binek araçlarda fark ediliyor yine ama yüksek ticarilerde fark edilmiyor. Uyanık olmak lazım
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Alıntı sabree adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özellikle motosikletleri dikkate almıyorlar. Önümden araba gidiyor ondan kaçıyor ama beni beklemeden yola önüme atlıyor sanki ben çarpsam bir şey olmayacak ! İnatla üstlerine sürüyorum ki biraz korksunlar çekinsinler ama nerdeee...
    Aynen sürekli başıma geliyor. Önümdeki arabadan kaçıp benim onume atlıyor.

trafik ne taraftan akıyosa tam ters yöne bakarak geçenler, elinde telefonla mesaj yazarak geçenler. ooo o gelene kadar geçerim deyip sıyırıp geçenler, Yolun ortasında muahbbet eden yaşlı teyzeler. Özellikle bu yolun ortasından yürüme mevzusu Kütahya da çok var fazla haşhaş yemekten kafalar uçmuş hepsinin :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)