Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT250R halledemediğimiz sorun!

Motovento
    REKLAM ALANI
    MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Merhabalar, mağduriyetimi sizlerle paylaşarsk bilgi fikir almak istedim. Forumumuzds ustanın çok bilgili abilerimizin bolca bulunduğunu biliyorum, umarım yardımcı olurlar.

Aslında sorun motosiklet fırtınada kaldıktan sonra başladı; düşük devirde stop etme, gaz açışta tekledikten sonra hızlanma, rölantide düzensizlik ve stop etme vardı. Bujilerden olduğunu düşünerek bujileri değiştirdik. NGK CR9E taktık ve sorun düzeldi. Gidişinde hiç bir problem kalmadı.

Bundan yaklaşık 400 km sonra sorun tekrar rölantide düzensizlik ve atop etmeyle başladı. 1-2 gün o şekilde kullandıktan sonra sanayiye (Tiger Race - Mustafa Abi) ye götürüp motoru bıraktım. Genelde buji piposu çatlağı yapar böyle dedi ve ngkbujimarket.com dan NGK SD05F kodlu pipoları aldık.(Kendilerinden oldukça memnun kaldım siparişten 1 gün sonra parçalar elime ulaştı ve yanında bir anahtarlık bir de NGK Sticker'ı hediyr ettiler sağolsunlar.) Pipoları taktık ancak sorun düzelmedi. Mustafa Abi ve motorcu bir abim arka silindirin bir çalışıp bir çalışmadığını söyledi. Biraz kullanayım ısınsın öyle bakalım falan dedik ve kullandım.(İlk 5 dk sakin, motor yağlanıp ısındıktan sonra devirli) yalnız bu da işe yaramadı. Hatta motoru bırakmak için sanayiye girdim doğal olarak yavaşladım. 4bin devire geldiğimde motor hiç gaz yemeyip iyice yavaşladı, çok yüksek bi ses çıktı silah ateşlemesi gibi ve motor ateşlemeyi kesti. Korka korka çalıştırdım ve çalıştırıp dükkana bıraktım motoru.

Şimdi sonuç olarak ustam bana beyni atlatıp çalıştırdığında sorun olmadığını beyin devreye girdiğinde yine motorun sorununun devam ettiğini söyledi. Denemek için beyin lazım. Bursa'da Daewoo beyin lazım. Biri yardım ederse çok sevinirim bu sorun çok canımu sıkmaya başladı. Tekeriniz düz bassın.

Saygılar.
    mehmetenis bunu beğendi.
    SONUNA KADAR İZİNDEYİM ATAM!

Dört teker bedenimi, iki teker ruhumu taşır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    TP sensör arızası gibi gözüküyor. Bilgisayara bağlandığında arıza vermiyor mu ?

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    bence ustanı değiştir derim

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bencede ustanı değiştir. Beyni sökülen motor çalıştırıalamaz sallamış. O patlayan şeyde yanmayan benzin. Sorun aranacak yer ateşleme bobini buji kabloları ve buji.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    bilmiyorum yanılıyor muyum ama bu hyosunglar enjeksiyonlu olmadan önce çok daha sorunsuzdu sanki.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Arkadaş! Türkiyede iyi usta arayacağına al eline bi dedektör define ara emin ol daha çabuk bulursun. Sen o ustanı bi değiştir ama emin olmadığın kişilere de elletme. Biz ne ustalar gördük anlatır sabahlara kadar, anlatan çok o işler öyle olmuyor icraata bakacaksın. Senin sorununu çözdü mü? hayır? ozaman vur gözüne tekmeyi dinleme vaazlarını.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Bende de senin sorununa benzer sorunlar vardı. Ama bende artı olarak ilk ateşlemeyi yapmıyordu motor. Arıza kodunu görmeden tespit yapmanız oldukça zor, sadece deneme yanılma yöntemi ile belki bulabilirsiniz. Tp sensör arızası da olabilir. Yalnız şunu da söyleyeyim, motor sıcaklık sensöründe de sorun olabilir. Onu da kontrol etmenizde fayda var. Ama dediğim gibi arıza kodunu görmeden beyine mok atan hyosung yetkili servisi görmüşlüğüm var o yuzden once arıza kodunu öğrenin

Not: Her bakımdan veya kurcalamadan sonra sensör vb. soketlerin iyice yerine oturtuluduğunu da kontrol ettirin

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Öncelikle cevaplarını için teşekkür ederim. Ustam güvendiğim Bursa'nın en iyi en bilindik motor ustalarından biridir. Size aktardığım şeklim yanlış olabilir belki beyin atlatma konusunda. F1 arızası vermediği için lambası yanmadığı için bilgisayara bağlamak aklıma gelmedi. Eğer yine de bağladığımızda sorun çıkar derseniz Şukla'ya götürürüm. İki gündür arıyorum telefonlara kimse çıkmıyor bu yüzden servisten de bilgi alamıyorum. Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim hepsini dikkate alacağım. Tekeriniz düz bassın.

Saygılar.
    SONUNA KADAR İZİNDEYİM ATAM!

Dört teker bedenimi, iki teker ruhumu taşır.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    hocam illa bilgisayara baglamınaz gerek yok ben kendı hyosungumda arızayı kendım bulmuştum servis manuelı bulun orda arıza kodları vardır arka koltugun ordaki sokerlerden arıza kodu yanar ön panelde ordaki kod neyse (internette bu kodları ce çözümleri bulman kolay ) çözümünü ona göre yapın bende hava filtresinin altında sensör vardı o sorunluydu hatta sensörün içindeki diyot kırılmıştı bu şekilde yaptım bulduk kuralkandan yenısı istedik geldiki burdaki servis arıza koduna bakmayı bılmıyor bılse bıle arıza tespit cihazı yok idi.büyük ihtimal senin sorununda o sensör bendede aynı belişrtileri gösteriyordu.

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    beyini atlatıp çalıştırmak diye bir şey olmaz. bobini veya enjektörü sağlam mı diye kontrol etmek için manuel tetiklersin ama motoru çalıştıramazsın.

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Şimdi eve geldim, Şuklaya bıraktım motoru dağolsunlar ilgilendiler. Sorun bi kablo kopması da olabilir sıkıntılı bişey de olabilir dediler. Belki de beyine yazılım atınca düzelir dedi yani bilmiyoruz bir şey sıkıntı çıkmazda cumartesi bakabilirim motora dediler, heyecanlıyım ne çıkacak acaba diye umarım basit bir şeydir. Teşekkür ederim sizlere de. Sorun belli olduğunda tekrar buraya yazacağım. Tekeriniz düz bassın.
    Saygılar.
    puser bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    bunun serviso yokmu?

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    dostum özelden numaranı yaz sana gereken şeyleri tarif edeyim en azından sorununu tam olarak bulabilirsin

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Mehmetcan ne yapti son durum nedir? Yardimci olabilecegim bir sey varsa cekinme.

mehmet188 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja
    sonucu yazmamış hakkaten?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)