Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arabalar Tehlikeli Değil Yayalar Tehlikeli !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    İyi günler. Gerçi iyi bigün olmadı. Saat 3 gibi arkadaşıma ders çalışmaya gittim İzmir-Üçyolda oturuyor. Ders bitti biraz oturdum sonrada çıktım yola betonyol taksi durağından sağa dönüş yaptım yolun sol tarafındaki çift yola bakmadan direk karşı tarafa geçmeye çalışınca çarpmamak için sağa gidonu kırdım ve tam hatırlamıyorum ön freni sıktım sanırım bi baktım asfalt bana bakıyor ben ona kafalarını çevirip baktılar özür dileriz diyip dönüp gittiler sağolsunlar 280 km' cik tecrübem sonrasında emin oldum arabalardan daha tehlikeli yayalar.Motosikletimi kaldırıp kontrol ettim bitane çizik dahi yok Allah'a Şükür Dizim ağrıyordu kontrol ettim kendimi sonrada binip eve geldim ve farkettim ki tam ekipman şart yahu ben kışı bekliyordum ama dizlik ve montta şart ! Henüz bizimkileer eve gelmedi umarım telaş falan yapmazlar , dedikleri gibi Düşmeyen Motorcu Yoktur.Henüz Düşmemiş Motorcu Vardır diye. Sizinle paylaşmak istedim bu ilk asfaltla yakınlaşmamı iyi günler abilerim kardeşlerim. Her türlü tavsiye ve yorumunuza açığım..

Sonuç bu: Kusura bakmayın fotoğraf biraz büyük oldu

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    geçmiş olsun sağolsun yayalar geçerim düşüncesiyle atlıyorlar yada elbet durucak diyerek.
    Bekozade ve TimFx bunu beğendiler.

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Öyle demeyelimde yayalarda arabalar kadar tehlikeli.Trafiği okumak önemli.Ben şimdilik ara sokaklarda sürüyorum.Bazılarında çok cocuk var, 5-10km hızla gidiyorum çocuklar olunca.Sağolsun daha 2 saat önce bi tanesi önümden yürüdü gitti çok küçük de değildi, yavaş gitmesem çarpmıştım mazallah.
    Bekozade bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    sağol mertcan yavaş olmama rağmen anında dibime girdiler bende duramıcağımı anladım ve sonrası böyle işte

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Yarim saat once 4yol birlesimi yer carsida.yan tarafa kirmizi yandi yayalsra kirmiziydi hals kirmizi yesol yandi bize en ondeyim hala mal mal kirmizi isikta gecip onumde duruyorlar Hak ediyorlar vurmayida neyse ölürler falanngerek yok.

s.ozer1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    Iyi ki hizli dusmemissin buna sukretmek lazim. Bir de dustugune uzulme bence cunku bu dususler her zaman daha korkarak ve bilincli hareket etmeni saglar. Ayni durumla bir daha karsilasirsin godonu kırıp aniden frene asilma yerine belki daha yavas gitmeyi tercih edersin bu da menfaatine olur. En azindan bende böyle olmuştu. Ayrica düşen motorcular arasına hosgeldin demeden de geçemeyeceğim tekrardan gecmis olsun Allah beterinden saklasin.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Geçmiş olsun bu durumda daha kötüsü olmadığı için sevinmek lazım. Ben de hep trafikte dikkatimi araçlara verirdim ta ki bir yayaya çarpana kadar. Kazadan sonra yayalara hiç dikkat etmediğimi fark ettim. Bu bana kırık bir bilek, kırık 2 adet parmak, yayada kırık bir ayak, adliye kapıları ve motorda bir kaç bin liraya mal oldu ama artık yayalara karşı daha bilinçli algılarım açık sürüyorum.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Hepinize tesekkur ediyorum ayrı ayrı Allah hepimizi beterlerinden korusun. Hoşbuldum abi yeterince yavaştım cunku hic suruklenmedim direk yerle bi yakinlasma oldu kaskimla yer arasi 5 cm falan vardi

Motosikleti
    Honda CBR 650f 2016
    Dostum çok geçmiş olsun aynı olay 1 ay önce benimde başıma geldi karşıyaka bahriye Üçokta 55 56 km hızla ilerliyorum 2 tane 70 yaş ya da üstü tonton teyze yola atladı geldiğini görmelerine rağmen yavaşladım sağımda dolmuş vardı kaçacak mesafem kalmadı beklerler artık geçmeye çalışmazlar diye düşündüm tekrar atladılar ilk haftamdı ve lastikler değişmişti on fren ve arka frene asıldım ön teker kitledi son anda freni bıraktım toparladım o günden beri yayalar bana daha tehlikeli gelir ve hemen gidip michelin taktırdım

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Geçmiş olsun.

3 hafta önce de yaya baba çarpmıştı. Şurada paylaşmıştım. Çok şükür ben düşmeden kurtulmuştum.

Şehir içinde yayalara gerçekten çok fazla dikkat etmek gerekiyor. Sağına soluna bakmadan kendini yola fırlatan çok fazla denyo var.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Teşekkür geçmiş olsun dilekleriniz için ne bileyim şu dolmuş ve taksicilerle çok uğraşıyorum laapp diye durmaları beni çıldırtıyor mesela ama yayalar tam bir baş belası

ekipman şart pantolon alamıyorsun en azından dizlik almalısın
    Bekozade bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)