Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bi yardımcı olurmusunuz (Body Armor)

Motovento
    REKLAM ALANI
    deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Herkese iyi günler öncelikle. Direk konuya girmek istiyorum. Ne kadar yazlıkta olsa özellikle durunca montlar su gibi ter içinde bırakıyo insanı. İşe gidince dışarı çıkınca arkadaşlarla buluşunca özellikle bayansa bu ter çok büyük problem oluyo benim gözümde. Bende body armor almayı düşünüyorum ve bugün alıcam büyük ihtimalle. Fakat kross koruma olarak geçmesi aklıma acabalar getiriyo. İstanbul asfaltında faydasını görürmüyüm işe yarar mı? Bu iki üründen birini düşünüyorum eğer varsa tavsiye edebileceğiniz bakabilirim.

http://www.feyizoglu.com/Body-Armour...a_45867.html#0

http://www.feyizoglu.com/Kross-Giysi_47221.html#0

Not: mobilden giriyorum hatam varsa kusura bakmayın.
    2M is my life
    Music & Motorcycle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Hiç olmamasından iyidir tabii ama Body Armour asfalt için değildir. zira korumaları elastiki file üzerine tutturulduğu için oynaktır. Özellikle omuz ve dirsek korumaları lastikli olduğundan düşme anında olması gereken yerlerde pek durmazlar. Dönerler.
    Arazide düşük hızlarda olduğumuzdan darbe emici özelliği faydalı olabiliyor. Lakin asfaltta sürtünme, yuvarlanma sözkonusu.
    Ayrıca en az montlar kadar terletirler.

Asfalt sürüşü için korumalı mont düşünün bence.
    cenkito ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç olmamasından iyidir tabii ama Body Armour asfalt için değildir. zira korumaları elastiki file üzerine tutturulduğu için oynaktır. Özellikle omuz ve dirsek korumaları lastikli olduğundan düşme anında olması gereken yerlerde pek durmazlar. Dönerler.
    Arazide düşük hızlarda olduğumuzdan darbe emici özelliği faydalı olabiliyor. Lakin asfaltta sürtünme, yuvarlanma sözkonusu.
    Ayrıca en az montlar kadar terletirler.

Asfalt sürüşü için korumalı mont düşünün bence.
    Cevabınız için teşekkür ederim. full korumalı yazlık mont kullanıyorum şuan. fakat her giydiğimde su gibi oluyorum. Bu ter sorununa bi çözüm yok sanırım.

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Fiyatını çok pahalı buldum.

Bu ürünü 26$ aldım, 35 gün oldu henüz gelmedi. Aynı anda aldığım diğer siparişim 15 gün önce elime ulaştıydı.

http://www.aliexpress.com/item/HOT-SALE-Professional-Motorcycle-Jacket-Body-Armor-Motorcycle-Protective-Gear-Racing-Free-Shipping/1420826027.html

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Sirtima havlu koyunca teri oldukca emiyor tavsiye ederim..
    yiwotxxx bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatını çok pahalı buldum.

Bu ürünü 26$ aldım, 35 gün oldu henüz gelmedi. Aynı anda aldığım diğer siparişim 15 gün önce elime ulaştıydı.

http://www.aliexpress.com/item/HOT-S...420826027.html
    Asfaltta bi koruyuculuğu kalmıyomuş almam o yüzden ama sağol yinede korumadıktan sonra almamın anlamı yok sonuçta

Motosikleti
    Sportster Iron883
    dişini sıkıcan biraz daha kış geliyo havalar serinler

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    body armorlar asfaltta suruklenmenize sebep olur sert yuzeyleri asfaltta kolay kayar

Motosikleti
    Alıntı Burak Süyün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dişini sıkıcan biraz daha kış geliyo havalar serinler
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    body armorlar asfaltta suruklenmenize sebep olur sert yuzeyleri asfaltta kolay kayar
    En pratik ve maliyetsiz yöntem sizin söylediğiniz havluyla gezicez bundan sonra

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sirtima havlu koyunca teri oldukca emiyor tavsiye ederim..
    İyi fikir abi uzun kollu atlet de giyilebilir. Bir de termal içlikler var hiç bilmiyorum onlari.

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    yazı bu motosiklet zırhı ile geçirdim. ama döndüğü doğru mont gibi koruyucu değil ama hiç yoktan iyidir. bir ark mont gibi terletir diyor orda yanılıyor su gibi olmuyorsun ama malum kask takınca terliyorsun ya o kadar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ter olayından kurtulmanın tek yolu yedek tişört vsvs bulundurmak.Yazın sürekli body armor ile dolaşırım,ön tarafta bişey yok ama sırt kısmı monttan daha fazla terletiyor beni.Evet bu ucuz modellerde korumalar fileli kumaş nedeniyle dönüyor,ancak knox gibi marka ürünlerde elastik file yok,vücuda yapışan bir yapısı var ve asla dönmüyor...Linklerdeki body armorların fiyatları 40-50 dolar arası yurtdışında, allah aşkına bunlara bu paraları vermeyin.aliexpressten ücretsiz kargo ile geliyor maliyeti 80-100 tl arası.

Motosikleti
    Alıntı merianne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ter olayından kurtulmanın tek yolu yedek tişört vsvs bulundurmak.Yazın sürekli body armor ile dolaşırım,ön tarafta bişey yok ama sırt kısmı monttan daha fazla terletiyor beni.Evet bu ucuz modellerde korumalar fileli kumaş nedeniyle dönüyor,ancak knox gibi marka ürünlerde elastik file yok,vücuda yapışan bir yapısı var ve asla dönmüyor...Linklerdeki body armorların fiyatları 40-50 dolar arası yurtdışında, allah aşkına bunlara bu paraları vermeyin.aliexpressten ücretsiz kargo ile geliyor maliyeti 80-100 tl arası.
    File olmadığı için kaymıyor vücudu tutuyor dediğiniz body armorlardan örnek olarak link atabilirmisiniz? Oradan sipariş edebilirim eğer düşündüğüm gibiyse

Forumdan Uzaklaştırıldı
    http://www.planet-knox.com/en/product/cross-shirt-body-protector/

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Acerbis hasanpaşa dükkanında fileli armor kampanyalı olarak 250 TL civarında bir fiyatla vardı diye hatırlıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)