Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Aynan kapalı diye uyardım deli oldum taksini ani fren yaptı kavga ettik.

Motovento
    REKLAM ALANI
    dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Arkadaşlar dün başıma gelen bu olayları anlatmak istiyorum. belki okursunuz aklınıza gelirde sukunetinizi korursunuz diye.

Dün evimden cıktım şehir içinde ilerliyorum full ekipmanım. herneyse

reno clio gördüm aynası kapalı (sol) bende solundan geçemiyorum ve cok yavaş seyrediyor yol tek yön yanından rahatça geçip gidemem yani başladım korna ile uyarmaya bir iki üç dört yok tınlamıyor adam bakmıyor çünkü aynaya. uzun bastım cekildi, tabi bu sırada kafasını benim oldugum tarafa çevirdi ve olaylar başlıyor; bi baktım saçları beyaz bi amca belli halinden. vizörü açtım (bu arada hala seyir halindeyiz) oda camı açtı.

abi aynanız kapalı olmaz böyle dikkat edin dedim. el kol hareketi yapıyor bana sanane diyor. ah nasıl sinir oldum o an. dedim beni görmüyorsun ne sananesi bana vursan ne olacak dedim camı kapadı söyleniyor kendi kendine cok sinirimi bozdu. yaşlı dedim devam ettim. arabayı geçtim şahinin biri geldiğimi göre göre yola çıktı aradan neyse dedim. devam ediyorum yayalar arabayı bekliyor beni gördümmü tınlamıyorlar tın tın gidiyorlar.
    ya sabır dedim var bugun bişey.

çok değil 200metre gittim bir taksi var şehir içi 50km gibi seyrediyor. ve bende sollamaya calısmıyorum arkasındayım. (ama dibinde değil)

çapranızda fren mesafesini gözüme kestirip ben dururum diyorum. hah tam bunları düşünürken ani freni basıyor!!!

dibine kadar gidip duruyorum. (kornaya basmıyorum sabır diyorum dıt yapıyorum sadece) yanından geçerken tekrar basıyor beni geçiyor ve ilerde tekrar ani fren ama bu sefer takip mesafesini koruyamadım (hata bende biliyorum). arkayı kaydırıp plakasını öpmeden yan duruyor motosiklet.

başlarım lan böyle işi diyip asılıyorum kornaya. (durduktan sonra) tipide bi gör.(haşa kimseyi görünüşüyle yargılamak haddim değil) pislik olduğu belli ama her halinden. geçiyorum yanından bakıyorum söyleniyorum kafamı çevirip (bu arada taksiyi geçip 10 metre kadar ilerledim hala arkama bakıyorum) camdan cıkıp elini cıkarıp küfür etti okudum ağzını. İşte bende sabır bitti bastım frene. istop bile etmedim indim üstüne yürüyorum hiç konuşmadan buda indi ne var lan dedi geliyor. bide belini tutuyo (bende emanet var havaları) olsun koçum bendede ekipman var diyorum kendi kendime. bu arada bu olay tam otobüs durağının orda oluyor insanlarda izliyor araya girmeye calısanlar olacak her durumdan belli ondan gaza geliyor lavuk. ne basıyosun lan frene aynana baksana bide küfür ediyosun ........ herifi diyorum. bundaki bi tavırları gör patlattı bi tane bana (ne olursa olsun ilk ben vurmam kavgada) bu arada kask'a vurdu salak hissetmedim bile başladım bende vurmaya . gerisini anlatmaya gerek yok tipik şehir içi kavga ayırdılar hemen. bende uzaklaştım arkamdan gelmemesi için.

demek istediğim şudur. ben motordan indim. üstüne yürüdüm ama o cebinden bıcağı çıkarıp bana sokabilirdi orda. indikten sonrada geri yapamazdım. sonradan sakinleşince anlıyorum yaptığım hatayı. Herkeze kazasız sürüşler uzun oldu biraz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu sıralar trafikte giderken arkayı kollamakta fayda var, taksici vurup kaçabilir
    dovahhkin bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    sakin olmak lazım her zaman.. tabi bunu söylemek kolay, uygulamak zor... İnsanın her günü bir olmuyor ki.. neyse daha dikkatli ve sakin olmanız dilerim..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer duş da alıp çıktıysan şanssız bi günündeymişsin geçmiş olsun ama ilk yaşadığın stres diğerlerinin sebebi olmuş olabilir dikkat et
    SUN ve efizikci bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Suç sende kaskı eline alıp indiricektin kafasına çatlatıcaktın kafa tasını o olucaktı. Neyse çocuklara kötü örnek olmayalım taşlamasınlar bizi.
    ESGEL ve Survivalsyk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı caneroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sıralar trafikte giderken arkayı kollamakta fayda var, taksici vurup kaçabilir
    aynen plakamda kabak gibi ortadaydı zaten düşünmüyor değilim
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    trafiğe çıkmadan önce ilk öğretilenlerden biridir;
    "boş taksinin arkasından, dolu taksinin önünden gitme".

ayna konusunda başıma komik bir olay geldi,
    internette bu motorcu onu yaptı bunu yaptı paylaşılan videolar var ya hani adam trafiği durduruyor tavukları karşıya geçiriyor, yaşlılar geçsin diye yolu kesiyor vs, hepimiz gaza gelmişizdir "lan motorcuyuz biz de melek olalım" diye.
    bir araba gördüm aynı sizin hikayedeki gibi sağ ayna kapalı.
    baktım içeride sizin olaydaki gibi kır saçlı bi adam.
    içimden dedim "ihtiyar farkında değil herhalde iyilik olsun aynayı açayım adam sağ arkasını da görsün", açtım aynayı ayna pat diye yere düştü.
    meğer pez...gin aynası kırıkmış öylesine tutturmuş kapalı geziyormuş. al başına belayı. acemiyim o zaman kaçmayı gözüm kesmedi durdum.
    durursun herif indi "sana ne benim aynamdan" dedi, dank etti kafama harbiden bana ne adamın aynasından. o günden beri o videoları imrenmeden sadece gülerek izliyorum.
    velhasılı kelam kendinizi garantiye aldıysanız boşverin, özellikle trafikte öğreten adamları sevmiyor bu toplum.

bu arada ucuz kurtulmuşsunuz. taksici ile kavga edip kazançlı çıkan pek görmedim. ya adresini bulur gelir, ya kancıklık yapıp bıçak levye çeker.
    illaki bir şekilde can sıkar.
    otopsici, Mamba09, cousinecruis ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

internette bu motorcu onu yaptı bunu yaptı paylaşılan videolar var ya hani adam trafiği durduruyor tavukları karşıya geçiriyor, yaşlılar geçsin diye yolu kesiyor vs, hepimiz gaza gelmişizdir "lan motorcuyuz biz de melek olalım" diye.
    içimden dedim "ihtiyar farkında değil herhalde iyilik olsun aynayı açayım adam sağ arkasını da görsün", açtım aynayı ayna pat diye yere düştü.
    meğer pez...gin aynası kırıkmış öylesine tutturmuş kapalı geziyormuş. al başına belayı. acemiyim o zaman kaçmayı gözüm kesmedi durdum.
    durursun herif indi "sana ne benim aynamdan" dedi, dank etti kafama harbiden bana ne adamın aynasından. o günden beri o videoları imrenmeden sadece gülerek izliyorum.
    velhasılı kelam kendinizi garantiye aldıysanız boşverin, özellikle trafikte öğreten adamları sevmiyor bu toplum.

bu arada ucuz kurtulmuşsunuz. taksici ile kavga edip kazançlı çıkan pek görmedim. ya adresini bulur gelir, ya kancıklık yapıp bıçak levye çeker.
    aynen hocam uğraşılmaz. bende o anda benim gibi bi motorlu geçmeye kalkar görmez diye uyardım yoksa dediğiniz gibi kime neyi öğretiyon sen der bu toplum hep.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Geçmiş olsun.
    Biraz daha sabırlı olmaya çalışmak lazım.
    Ama yaş genç olunca biraz zor oluyor tabiki.

ilkerakdag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF 125 R MAT GRi '14
    3 Gün önce gece 02.10 falandı arkadaşım 2.el bir 206 almış."Gece çıkıp sürelim istersen uzun süredir kullanmadın" dedim.Marmara Forum'dan Bağcılar istikametine gidiyorduk yol bakım nedeniyle kapalıymış.Dönüp otoyoldan bir sonra ki sapağa girdik.Dört yola geldik soldan devam ettik.Yol üzerinden bizden başka araç yok.Sağda,solda park halinde bile yok.Kasis var yavaşla biraz dedim 50 ile gidiyorduk tam durmadı bile 25-30 a düşürmüştür hızını anca.Kasiste yavaşladığımız anda direk arkadan bir taksi çarptı.Bizim arkadaşta sinirlendi tabi gece 02.00 de yola çıkıyoruz sakin diye gelip adam boş yolda çarpıyor arkadan.Neyse indik baktık bagaj kapağına çok az boya atmış sadece yarım parmaktan daha az.Taksiye bir baktım radyatör patlamış,kaput katlanmış,farlar kırık,sol ön çamurluk yamulmuş ve sol ön kapı açılmadı düşünün.İnadına gece gece tutanak tutturdum 03.20 falandı hala arabayla uğraşıyorlardı bizde çorbacıya gidip çorba içtik.O an otomobil değil de motosikletle olsaydık belki vurup kaçacaktı yolda kamera yok tanık yok.Birde arsız arsız "senin arabada birşey yok ki ya aniden durunca ben zaten frene bastım " diyordu.
    TRaKYaLeee ve ESGEL bunu beğendiler.

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende bi abim arabasına binerken aynayı kapalı unuttu diye açayım demiştim çatur çutur etmişti. Meğer kontağı çevşrince otomatik açılan aynalardanmış bazen iyilikten maraz doğar. Allahtan benimki tanıdıktı
    ESGEL bunu beğendi.

atgatt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelikle geçmiş olsun, denyo bol bizim ülkede tabi.
    belki kızacaksın ama, suç senin. çok sinir. ne olursa olsun sürüş konsantrasyonunu bozmaman lazım ama sinir, stress çok fena bozar. kaza yaptırır adama. şu yaşıma kadar ne zaman kaza yaptıysam hep motorun üzerinde düşünceli, sinirli, stressli olduğum zamanlardır.
    unutup gitmen lazım gurur yapmadan. yani denyolarla uğraşılırmı kardeşim, hemde arabalı denyolara, iki teker üzerinde! bas git. yada yavasla o gitsin.
    yine iyi, sadece bie yumrukla geçmiş, o sinirle kaza yapsan daha kötü olabilirdi. ve de evet biçaklada yaralayabilirdi sizi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bir benzeride bana olmuştu. 2 yıl önce aşağı yukarı. Benimki otobüsçüydü
    Biz yumruklaşmadık, yaşlı olduğunu görünce neyse dedim bindim. Hani orta yaşta değildi bildiğin yaşlıydı

Bazen çok saygı görürken bazen hiç iplemiyorlar.
    Bende heran biriyle dalaşabilirim.

Okuduğum bir habere göre 3 kişiden 1 inde tabanca varmış.

Yani mertlik yok açıkçası bu devirde pek.

En iyisi inmemek ama herhalde gençliğimizin verdiği deli kanlılık ile yediremiyoruz.

Birde azıcık iriyim diye dahada korkmuyorum ama beklenmedik kişiden beklenmedik aletler çıkması olası.
    ESGEL bunu beğendi.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Iyi etmissin ellerine saglik

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    üstüste üstüste gelir bu işler. sakin olmak lazım da peygamber değilizki, insan zıvanadan çıkabiliyor.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Unutma senden 1 adet var ama orço lardan cok var...degmez de gitsin

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX (alıcak)
    Taksici kaskınıza yumruk atmış eğer sert bir yumruksa belkide kaskınızı değiştirmeniz gerekebilir

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    trafikte o kadar çok öküz var ki. bi de altlarına taksi veriyorlar bunların. benim kast sistemime göre en aşağıda şahinciler, taksiciler ve şirket arabaları yer alıyor.
    __redandblac bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dün ile evvelki gün hayatımda küfretmediğim kadar küfür ettim hep trafikteki dengesizler yüzünden

Survivalsyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar.
    Geçmiş olsun.
    Bilg.
    Sayg.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)