Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2.el Kawa ninja mı, 0 km Cbr 250 r mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhablar. İzmirden Mert ben. yeni katıldım aranıza. sağlıkçıyım. ev hastane arası bir motor almayı düşünüyorum bir ay içinde. Yalnızca bu iki seçenek arasındayım. Fiyatları aynı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lucifer1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ninja 300se onu al derim

2011 kawa ninja 250r. Yakın bir arkadaşımın. Çok kararsızım

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:57 ----------

2011 kawa ninja 250r. Yakın bir arkadaşımın. Çok kararsızım

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Kawa çift silindir CBR tek silindir sadece bu bile başlı başına bir tercih sebebi

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    arkadaşın ilk sahibi ve hor kullanmadıysa motorun geçmişi temizse kava derim birde fiyat ve km alırsak iyi olur

Matasah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaklaşık 2bin tl daha ekleyebilirsen ninja 300 tavsiyemdir.Yalnız aklımı karıştıran şey 2. el kawa 0 km cbr fiyatı edermi? ben zannetmiyorum Eğer illede ikisinden biri dersen o zaman 0 km cbr'yi tercih ederim

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    sıfır al bence, ikinci el motor, dul karı almaya benzer

CBR 250r ın sıfır fiyatı şu an 13.500. İkinci el bir ninja 250R o kadar etmez. Temiz ninjalar 11-12 Bin bilemedin 12.500TL ye gidiyor. Aradaki 1500Tl lik farkı da ekipmana verirsin.

Ama benim fikrim bu fiyatlara zaten çıkıyorsan ve ekipman için ayrıca bütçen varsa daha yeni ve en azından 0km olan CBR250 alman.

Hani Ninja nın fiyatı şöyle 10-11bin olsaydı o zaman Kawa denebilirdi ama 0km CBR fiyatı ninja 250 ye çok

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    o kadar param olsa kesinlikle cbr250 alırdım. tek silindir falan dinlemezdim. 0 km tertemiz. ilk sahibi

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Kawasaki fanıyım ama o fiyat pahalı. Bu fiyatlarla tercih yapmak zorunda kalsam cbr'yi alırdım. Kawa'ya 10binden fazla verme.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

İkisiyle de şöyle 8-10 km gezebilme imkanınız varsa deneyin, hangisinin oturuşu sesi ,gidişi duruşu, virajda yokuşta düzde ne hissettirdiğini az da olsa anlayın. Kararınızı öyle verin

Şahsen Ninja alırdım. 11 bin'den fazla vermemek kaydı ile.

Çok teşekkürler arkadaşlar. Biraz piyasa araştırması yaptım bugun. evet 13bin etmiyor hiç bir ninja (2011). evet motor tertemiz km side daha 9800 lerdeydi en son dün baktığımda. Şu dul kadın örneğine uyarak yüksek ihtimal Cbr alıcam. Umarım beni pişman edicek bir şey olmazz

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Arkada kalmak istemiyorsan ninja250 al

doraemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 SE 2014, Honda CB125E 2012
    Seneye büyük ihtimal Ninja 250 mono gelecek (tek silindir). Ayrıca Yamaha R25 (250 cc çift silindir) da gelecek.
    CBR250R overprice, onunla aynı fiyata olan ikinci el Ninja250 de overprice. Ninja için biraz daha beklersen, fiyatlar daha da düşer.
    Ninja300, CBR250'nin dengi değil, ağırlık güç oranı CBR500R'ın dengi, bir üst sınıf güç olarak. İlk motor olarak çok doğru bir tercih olmayabilir.
    İlk motorunsa, geçici 125cc başlangıç motoru alıp, seneye 250cc ye geçebilirsin, hem acemilik döneminde yaşamayabileceğin muhtemel problemleri 125cc ucuz bir motorla halletmiş olursun.
    fish does not think, cause fish knows everything

yaklaşık 5yıllık bir tecrübem var zaten. Merak ettiğim kullanım ergonomi servis açısından hangisini tercih etmeliyim. Fiyat olarak 13 14bin e kadar yolu var.

Motosikleti
    Fazer
    Öncelikle iki motosikleti de kullandım.Beklentileriniz bu seçimde en önemli nokta bence.
    Eğer geçiş motosikleti olacaksa cbr 250 ancak hayır 2-3 yıl bineceğim diyorsanız ninja alırdım.
    doraemon bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ermanay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle iki motosikleti de kullandım.Beklentileriniz bu seçimde en önemli nokta bence.
    Eğer geçiş motosikleti olacaksa cbr 250 ancak hayır 2-3 yıl bineceğim diyorsanız ninja alırdım.
    Çok doğru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

Alıntı Hero35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 5yıllık bir tecrübem var zaten. Merak ettiğim kullanım ergonomi servis açısından hangisini tercih etmeliyim. Fiyat olarak 13 14bin e kadar yolu var.
    Servisle ilgili yok kawasaki servisi iyi değilmiş vs, atıp tutan çok var. İzmir'deki servisi de araştır. Bir de herkesin servise bakışı da farklı. İlk bakım için şu kadar para aldı diye servis kötü diyenler bile var. Bana serviste motul'un bir kaç kalite yağından hangisini kullanalım diye sordular, usta orta yollu olan olur en pahalısına gerek de yok demesine rağmen, rodaj sonrası bakım olduğu için en pahallısından koydurdum.

CBR'nin eski kasasında grenajlar parçalı dolayısıyla daha ekonomik oluyordu hasar gördüğünde, Ninja'da ise komple ama yeni kasa CBR de Ninja gibi oldu. Ninja'da çok zorlanırsan, piyasadan ya da yurtdışından parça da bulabilirsin.

Ben Ninja300'ü alırken de Kawasaki alma, servisi şöyle böyle diyen oldu, takılmadım bu konulara. Motor konusunda ağzı olan konuşuyor. Honda'da da gayet güzel geçiriyorlar iş o noktaya geldiyse. Hatta Kawasaki'de Zmoto'ya gidiyorum, distribütörler, direk ustayla muhatap oluyorum. Honda'da arada bir kişi daha oluyor, motoru gör-e-miyorsunuz bile serviste (servise göre değişebilir tabiki). Şimdi burdan honda servisi kötü anlamı çıkartmasın kimse. Bulunduğun şehirde var mı, gerçekten kötü hizmet veren işyeri mi bu servisler bunu araştır. X şehirdeki Y servisin kötü olması tüm markayı etkilemez.

Bunun dışında ara motor alınmaz vs diyen tipler de var. Anlıyacağın ağzı olan konuşuyor.

Tasarım, güç ve fiyat olarak ninja250, cbr'nin sadece sıfır alabilme avantajı var. Çok da düşünme, sonu yok. CBR kafana yattıysa git al, bin, gez bak keyfine. Ninja250 ise araştır yap pazarlığını bak keyfine

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şehir içi cbr250 daha keyifli ve daha hafif. Ninjaya göre bariz az yakar. Piyasası daha hızlıdır
    Motosiklete keyif için de binilecek ve performans beklentisi olacaksa ninja250. İkinci elini temiz bulduktan sonra problem olmaz.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi cbr250 daha keyifli ve daha hafif. Ninjaya göre bariz az yakar. Piyasası daha hızlıdır
    Motosiklete keyif için de binilecek ve performans beklentisi olacaksa ninja250. İkinci elini temiz bulduktan sonra problem olmaz.
    Neden cbr şehir içi daha zevkli?
    doraemon bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az yakma, piyasa ve muhtemelen parça fiyatı da CBR'den yanadır. Lakin performans isteyip, az yaksın olmuyor zaten. Piyasa'da kısa süreli alım satım için önemli, yoksa her malın alıcısı var. Ama parça fiyatına da bir bak, 2014 cbr nin parçaları ne kadar, CBR önceden fiyatı uygun ve all-around bike (herşeyi ortalama ve düzgün) olduğu için tutuluyordu. Şuan fiyat uygunluğu söz konusu değil, Honda parça fiyatında da geçiriyor olabilir, bilmiyorum, araştır. Artık hiçbirşey eskisi gibi değil

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler