Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankaradan Konyaya Geliş - İlk Uzun Yol - Yeni Motor

Motovento
    REKLAM ALANI
    lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    3-4 güne ankaraya pulsarı almak için gideceğim bugün kaporayı yatırıyorum. Ancak asıl sıkıntı ondan sonra başlıyor. Daha önce en uzun gittiğim yol 100 km Konya- Beyşehirdi. Bide huyunu suyunu bilmediğim yeni bi motor olacak altımda. Bu iş beni korkutmuyor değil ancak başka çarede yok mecbur binip geleceğim. Tecrübeli abilerimizden öneri ve tavsiyeleri alabilirim şimdiden. Bide yoluda bilmiyorum, direk konya terminaline gelen bi otobüsün peşine takılırım diye düşündüm siz ne diyorsunuz?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    google mapsten yardım al. zaten tabelalar götürür seni :D lastikler kelen virajlarda frende dikkat etmeni öneririm.
    mehmetenis ve ramcixx bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Ankara golbasi istikametinden devam et dumduz Kulu ayrimi yaklasik 80-90km sonra kacirma kulu istikametine don ondan sonra yardir dumduz viraj yok...

Ankara ASTI otobus terminalinin onunden gecen yol konyaya gider bu yolu takip edeceksin asti saginda kalacak sekilde

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    yol düz zaten sıkılırsın bile giderken,
    hayırlı olsun bu arada

osim2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Şimdiden hayırlı olsun dünde 1 tane görmüştüm Konya'da anlaşılan pulsarlar çoğalacak güzel. Bu arada 2.el mi aldın neden Ankara?. Konya'da Güzel iş motor bildiğim kadarıyla satıyordu. Hatta bende bu hafta sonu gidip bir bakayım şu alete bir diye bu sabah düşündüm. Dün tam yanımdan geçince gözüme bir hoş geldi. Bu arada yolculuk için Ankara'da Samsun - Konya yoluna çıkacaksın senin için en pratik yöntem tabela ve sorarak Aşti'ye çıkmak olur Aşti'yi sağına al direk devam et hiçbir sapağa girme zaten seni gölbaşına getirir aynen devam edersin. Sonra makasa gelince Kulu tarafına devam edersin sonra Kulu-Tavşançalı-Cihanbeyli nihayeti Konya olur. Yol zaten dümdüz çok motor keyfi alamayabilirsin yeni motor heyecanı dışında. Öğlen sıcağında çıkma asfalt berbattır. Sabah erkende uykulu şöfor sayısı fazla olur en ideali bence öğlene doğru olmazsa akşam üzeri karanlığa kalmayacak şekilde plan yapmak. Bu arada mutlaka montun (motor montu deri veya şişme mont değil tabii ki),eldivenin,dizlik, çiziksiz kırıksız sağlam bir kaskın (siyah vizörlü ise şeffaf vizörü mutlaka yanına al ola ki bir ters durumda geceye kalırsan zorlanma), hatta dizlik yerine varsa motor pantolonun olmadan gitme sırtına bir küçük sırt çantası tak. HAyırlı yolculuklar...
    ESGEL ve mehmetenis bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Güzelis motor yetkisiz bayi anlasılan servis listesinde görünmüyor Kanuni bayi listesinde bile görünmüyor

Motosikleti
    250 mr destro
    Hayırlı olsun öncelikle güzel günler geçirirsin inşallah. Ankarayı ne kadar biliyorsun bilmiyorum ama ben hiç bilmeden gittim teslim almaya buyüzden şehir trafiğinde biraz zorluk çektim dur navigasyona bak dur yol sor filan, şehirden çıktın diyelim yolun hiç bi keyfi yok çook çok sıkıcı dümdüüz bir yol karşında daha önceden motosiklet tecrüben varsa çok rahat üstesinden gelirsin hatta çok sıkılacaksın dikkatini dağıtmamaya çalış yol bu kadar düz olduğu için lastikleri takma kafana sadece şehirdeyken çok dikkat et sıcak, kalitesiz asfalt ve nylon üçlüsü ilk dikkatsizlikte yapıştırır yere ama uzun yolda dert değil rahatına bak. Şehri çıktık diyelim çok sapak olan bi yolda değilsin üç beş tabela takibiyle gelirsin olmadı sorarsın mesela normalde 3 saat sürüyorsa gelmek bu sefer kendine zaman tanı 5 6 saatte gelecekmiş gibi planla. Bana sorarsan bence hiç uğraşma konyaya göndersinler direk gerçi bilmiyorum yapıyorlarmı ben hiç sormadım 3 yılın hasreti vardı getiririm kendim dedim ama gelince gönderselerde iyi olurdu dedim. Son olarak yağmur ihtimalini düşün ona göre hazırlıklı git kasktır ekipmandır konularını osim2001 zaten güzelce açıklamış başka sorun olursa bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışırım iyi yolculuklar dilerim hep ileri bak
    ESGEL bunu beğendi.

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    kapora yatırıyorum dediğinize göre motor sıfır. şahsen ben sıfır motor ile uzun yola çıkmazdım. çünkü firmalar rodajı şehir içinde yapın diyor. uzun yolda 10 dk 30 20 dk 40 15 dk 70 gideyim demez kimse .. bi durup kalkayım hiç demez.. hocam bi otobüsün içine koy gel bence.. veya satıcı ile anlaş onlar kargo işini çokca yapmıştır. söküp göndersinler. ama sıfır ve uzun yol bana göre değil...

skuter olsa başka. bin km çık gel ...
    ESGEL bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşların dediği gibi Aştinin önünden giden yoldan dümdüz yardır, aşti sağında kalacak.

Telefonuna 2-3 bölüm dizi bile yükle, kulaklığı tak. Yolda giderken izlersin. Aksaray içindeki yol 2 ye ayrılır, biri adanaya yada tabelada kemerhisar otobanı yazar öteki konyaya gider.

Geçen sene ben izmire giderken yolda ölümlü bir kaza olmuştu, petrolden çıkan bir reno kangoya motosikletli bir dayı önden gömdü ve kafası camı delip içeri girdi, gırtlağı parçalandı ve öldü.

Yolun kenarından çıkabilecek traktör biçerdöver gibi makinaları unutmadığın sürece sıkıntı çıkmaz.
    ESGEL bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Bu arada motor ikinci el ise yukarıdaki mesajmı oku ama sıfır ise şunları ekleyim plaka ruhsat ve trafik sigorta işlerini tamamlamadan kesinlikle yola çıkma ne olursa olsun önce onları tamamla. hatta bunları yapsan bile rodajdan dolayı motora yazık bence. git kontur veya ozkaymak'a ver 100 lira zaten benzin parana denk gelir otobüse koysunlar bagaja değil onu şöfor dinlenme yeri yanında ek bir bölüm var oraya sığdırıyorlar yatırmadan dümdüz gayet sağlıklı bir şekilde. al kendine de bir bilet motor altta sen üstte beraber gelin uzun yol hevesini rodaj sonuna bırak.otobüse sığarmı alırlarmı deme konya ankara arası çok cbr600rr lar çok fazerlar gitti geldi böyle seninki rahat sığar ve alırlar.
    ESGEL bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı osim2001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada motor ikinci el ise yukarıdaki mesajmı oku ama sıfır ise şunları ekleyim plaka ruhsat ve trafik sigorta işlerini tamamlamadan kesinlikle yola çıkma ne olursa olsun önce onları tamamla. hatta bunları yapsan bile rodajdan dolayı motora yazık bence. git kontur veya ozkaymak'a ver 100 lira zaten benzin parana denk gelir otobüse koysunlar bagaja değil onu şöfor dinlenme yeri yanında ek bir bölüm var oraya sığdırıyorlar yatırmadan dümdüz gayet sağlıklı bir şekilde. al kendine de bir bilet motor altta sen üstte beraber gelin uzun yol hevesini rodaj sonuna bırak.otobüse sığarmı alırlarmı deme konya ankara arası çok cbr600rr lar çok fazerlar gitti geldi böyle seninki rahat sığar ve alırlar.
    Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim hocam, evet motoru sıfır alıyorum. Otobüse koyma fikri aklıma yattı ama nasıl olacak? Motor tamamen montajlanmış haldeyken alabiliyor mu otobüsler? Benim içinde daha iyi olur rodaj konusunun farkındayım. Plaka, ruhsat işlemlerini satıcı arkadaş gerekli evrakları yolladıktan sonra burada halledip öyle gideceğim o konuda sıkıntı yok zaten.
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

Motosikleti
    Dominar D400
    Yeni motorun rodajı uzun yolda yapılmaz, sürekli değişken düşük devirde motoru/çarkları alıştırmanız çok daha iyi olduğu açıklanıyor motorun kitapçığında.
    Yeni alınmış motorla uzun yola çıktığınızda daha huyunu suyunu bilmezsiniz,gazına frenine, lastik/süspansiyon tepkilerine alışana kadar sıkıntı, özellikle bu sıcaklarda virajlarda lastiklere güvenmeyin.
    Yeni alınmış motorda (Allah göstermesin)belki montaj sırasında bir şeyi eksik yapmışlardır, tüm benzin yere boşalabilir( contayı takmadıkları için benzini boşalan vardı)mesela, bir vida gevşer, sıkıntı. Şehirler arası yolda tamirci/çekici bulmakla uğraşırsınız bir de. (Felaket senaryosu gibi oldu ama gerçekler...)

Tabi ki hiç sorunsuz da gidebilirsiniz ancak başınıza bir şey gelirse aldığınıza da sürdüğünüze de lanet edersiniz bu sıcaklarda. İşinizi şansa bırakmayın, atın bir otobüse öyle gidin.
    iptaluyelik02 ve ESGEL bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Yapacağın işlem basit aslında Konya'dan Ankara'ya hızlı trenle değil otobüsle git. Buradan daha gitmeden otobüs şöförü ve muavinlerle görüş aynı gün git gel yapar onlar adamların dönüş saatine denk getir kendini Burada adama söylersin abi böyle bir iş için gidiyorum gelirkende parası neyse versem birkaç arkadaş böyle getirdi benim motoru getirebilirmiyiz dersin. Onlar için sıkıntı Aşti de koymak o yüzden gerekirse gölbaşına getirebilirim falanda dersin. Gölbaşı zaten uzak değil o şöforle gider motoru alınca doğruca gölbaşı yaparsın orada yol üstünde gölbaşında motoru bagaja atarsınız gelirsin güzel güzel. Montajlı haliyle komple sığar motorun. Özellikle bu travegolara rahat sığıyor. Ama dediğim gibi muhtemelen ilk olmaz falan derler az ısrarcı ol gölbaşından falan dersen kabul ederler tabii fiyatıda konuş. Abi neyse verelim parası zaten benzine vereceğime size vereyim abi falan dersin. Alıyorlar çekinme biri olmazsa diğerine sor mutlaka biri alır. Eee o kadarına da katlan üç beş adama sor ayarlarsın. Motoruna yazık etmezsin en azından tertemiz gelir Konya'ya inşallah.Adamın dönüş saati denk gelmiyorsa mecburen gölbaşına git orada ayarlarsın geliş için ama öncelik buradan gitmeden ayarlamak olsun olmazsa oradan ayarlarsın gölbaşından otobüse atar gelirsin.
    mustbe, ESGEL ve mehmetenis bunu beğendiler.

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşların dediği gibi Aştinin önünden giden yoldan dümdüz yardır, aşti sağında kalacak.

Telefonuna 2-3 bölüm dizi bile yükle, kulaklığı tak. Yolda giderken izlersin. Aksaray içindeki yol 2 ye ayrılır, biri adanaya yada tabelada kemerhisar otobanı yazar öteki konyaya gider.

Geçen sene ben izmire giderken yolda ölümlü bir kaza olmuştu, petrolden çıkan bir reno kangoya motosikletli bir dayı önden gömdü ve kafası camı delip içeri girdi, gırtlağı parçalandı ve öldü.

Yolun kenarından çıkabilecek traktör biçerdöver gibi makinaları unutmadığın sürece sıkıntı çıkmaz.

Hocam film izleyerek gel dion,, olumlu kaza okur o çıkar bu çıkar dion .. güzelmiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:46 ----------

Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam film izleyerek gel dion,, olumlu kaza okur o çıkar bu çıkar dion .. güzelmiş.

Bence endişe edeceğin pek bir şey yok. Motoru bayiiden alırken "Konya Yolu"nu sor. Gerçekten de Ankara'nın içinde KOnya tabelaları vardır. O yüzden işin çok karışık değil. Bayiiden çıkınca tarife ve Konya tabelalarına yola devam edersin. Yarım saat demeden Gölbaşı'na varırsın. Gölbaşında durur motorun orasından burasından aşağı yağ filan damlamış mı bakarsın. Damlaması ihtimali gerçekten az zaten. Sonra da Konya yolu zaten dümdüz sıkıcı uzun bir yol.

Yol boyu arada sırada vites değiştirmeyi bazen yavaşlayıp hızlanmayı ihmal etme.

Motorun rodajının nasıl yapılacağına kitapçığına bak. Motoru sana verirken kitapçığını da verecekler. Hemen ilgili bölümü aç oku. Kitapçık sana şu devri geçmeyeceksin diyorsa o devri, şu hızı geçmeyeceksin diyorsa o hızı geçmeden sür.

Uzun düzlüklerden oluşan sıkıcı bir yol gideceksin o yüzden dikkat dağınıklığı ve uykululuk haline karşı uyanık ol.

Sık sık mola ver her molada su iç. Su kaybı çok mühim.

Endişe etme, yeni motorunun keyfini sür. ;)
    ESGEL bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Bence 260-300 Km yol sürebilirsin otobüsle falan uğraşılmaz otobüsle daha önce motor getirdin mi?büyük ihtimalle hayır bir kere deposunu komple boşaltıcaksın,sonrasında spanzetlerle otobüsün bagaj kısmına bağlıyorlar farzetki orada bir yeri kırıldı kime ne anlatıcan birde verdiğin bir dünya para.
    Bin motoruna gel sabit hızla geri kalan rodajlamayıda zaten konyada yaparsın.
    ESGEL bunu beğendi.

Motosikleti
    Her yıl 4-5 kere gidip geldiğim yol,
    Motoru ankaranın neresinden teslim alacaksın onuda söyleseydin keşke
    hatta alternatif istersen polatlı üstünden de gidebilirsin yol uzar ama en azından virajlı ve sıkıcı değil..
    ESGEL bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her yıl 4-5 kere gidip geldiğim yol,
    Motoru ankaranın neresinden teslim alacaksın onuda söyleseydin keşke
    hatta alternatif istersen polatlı üstünden de gidebilirsin yol uzar ama en azından virajlı ve sıkıcı değil..
    Motoru Ankara 4.44'ten alıcak büyük ihtimal. Orası da Bahçelievler 4. Cadde'de.

Motosikleti
    Aynen 4.44'ten alacağım.

Motosikleti
    Tabelaya falan gerek yok konya yolundan yaklaşık bi 400mt falan sapıcaksın zaten ahanda harita.

PM attım birde.
    ESGEL bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)