Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A2 direksiyon sınavı 8

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Motoran spada xray 150
    Merhaba arkadaşlar cumartesi günü ehliyet sınavım var ve sonrası malum sizinde bildiginiz gibi direksiyon sınavı motorda zikzak düz çizgi falan tamam da o 8 beni bitiriyor bunu nasıl rahat bir biçim de yapabilirim
    ( ücretli ders alma imkanım yok şahsıma ait motorun ile Sınav alanında kendi kendime çalışıyorum )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ceymier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugun girdim bakalim ne olucak insallah kazanirim heyecan yapma yeter

Motosikleti
    Motoran spada xray 150
    Alıntı ceymier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun girdim bakalim ne olucak insallah kazanirim heyecan yapma yeter
    İnşallah geçersiniz
    Yok heyecan olmaz da 8 çizemiyorum ben bunu nasıl yaparım acaba

Ege Anıl EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696, Triumph street triple, Xmax 25
    Fazla kasma kendini bende gelecek aya giricem sınava ama deneme yaptım. Eğer çok yavaş olursan dengeni kaybedersin, çok hızlı olursan da çizginin dışına çıkabilirsin o yüzden fazla kasma kendini, ideal hızı bulduğun anı hissettiğinde gazı kez ve rölantide dönmeye çalış ne fren yap ne gaza bas(şahsen ben öyle yaptım ve gayet rahat oldu). Sınavda başarılar.

Bana cizdirmediler 8 felan sadece duba arasinda 10 tur attim herhalde sonra trafige ciktim

Motosikleti
    Motoran spada xray 150
    Motor rolantide kendi dönüyor yavaş ve Zor oluyor ama çok geç oluyor bu sıkıntı teşkil eder mi acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

Alıntı ceymier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana cizdirmediler 8 felan sadece duba arasinda 10 tur attim herhalde sonra trafige ciktim
    Duba arası sıkıntı yapmaz onlar kolay trafikte sıkıntı değil ama 8 beni öldürüyor

Ege Anıl EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696, Triumph street triple, Xmax 25
    Alıntı mahirbs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor rolantide kendi dönüyor yavaş ve Zor oluyor ama çok geç oluyor bu sıkıntı teşkil eder mi acaba
    Şahsen nasıl desem bilemedim ama belki rölantide iken belki sen yavaş hissediyorsundur, ve bence pek bi sorun olmaz sonuçta önemli olan o 8i tamamlamak

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    bende cumartesi giricem sınava motorla dağ bayır sürekli 10-15 km köy yollarında antreman adını verdiğim köy gezisi yapıyorum o kadar yani hryecan yapmıyorum zaten sonuçta üniversite sınavı değil bu

Ben geçen girdim sinava ehliyeti aldim cok sukur. Gayet rahat ol , motorda nereye bakarsan oraya gidersin ve mumkun oldukca sinavda 2. Viteste git ben sahsen oyle yaptim .. başarılar

Alistirma yapman gerekiyor. Motosikleti yatirmaktan korkma allah ne verdiuse sag sol sag sol yap. Dubalarin yanindan gecerken dubara degil gecmen gerek yola bakicaksin

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Dubalar arasında bu kadar agresif ve hızlı sürmenize gerek yok,
    Sakin kullanımda güzel bir debriyaj ayarında dubalarıda geçersiniz sekiz de çizersiniz.Korkulacak bir durum yok ama sınav sonucunu merak ettim.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    8 çizerken kesinlikle yarım debriyajla dön,bakışını doğru konumlandır.
    aquarist4 bunu beğendi.

Gecmisim allah sukur umarim sende gecersin kardesim

Hiç yarım debriyaja falan bulaşma, 8 çizeceğin alana yaşlaştığında al vitesi 1'e çek elini debriyajdan motor rölantide dönsün tın tın tın. 8 bittikten sonra da yapabiliyorsan yarım debriyajla gaz verip topla motoru, yapamam dersen yavaş ve kademeli şekilde gaz ver.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Ben sinava hazırlanırken 8 cizme yeri çok dardi. 1.viteste dönünce gaz tepkimesi sert oluyodu azcık gaza dokununca kafa atıyodu dönemiyordum, 2.vitesle dönmeye çalışınca da hızlı olduğum için dönemiyordum.Çareyi 1.viteste yarım debriyaj yaparak buldum, gaz verdiginde hem kafa atmiyor hemde yavaşladığında teklemiyor.
    👍🏻

HalilSefaköy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 NS Green
    Alıntı mahirbs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar cumartesi günü ehliyet sınavım var ve sonrası malum sizinde bildiginiz gibi direksiyon sınavı motorda zikzak düz çizgi falan tamam da o 8 beni bitiriyor bunu nasıl rahat bir biçim de yapabilirim
    ( ücretli ders alma imkanım yok şahsıma ait motorun ile Sınav alanında kendi kendime çalışıyorum )
    Hocam merhaba öncelikle, aynı sorunu ben de yaşadım 3.seferde kendim çözdüm. 29 Ağustos'ta benim de sınavım var.
    Ve başımıza verdikleri HOCA da 18 yaşında tecrübesiz bi elemandı.
    Daha öncesinde motosiklet tecrübem bulunmamasına rağmen orada epeyce bir dua aldım arkadaşlardan.

Gelelim açıklamaya;

- Dubalarda zigzag çizmesi kolay zaten.

- Sekiz çizmede bir çok arkadaş motoru sekizden dışarı çıkarttı ben de dahil.
    Sonra bi baktım, gazla değil de debriyaj ile götüreyim dedim. Ve mükemmel oldu.
    Devamında bakıyorsun ki motor gaz istiyor çok az az ver devrilmesin diye yeter.

- Metal üstünde gitmede ise sakın yavaş yavaş geçme. Hızlan ve birden geçmeye çalış.
    Bizim ufak hoca sağolsun yavaş yavaş diye söyledi ama gidon sağa sola gidiyor olmuyor.
    Yine kendim farkettim hızlıca geçince gidon oynamıyor bisikletten tecrübe...

Başarılar diliyorum şimdiden. Kalın sağlıcakla...

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Sürücü kursunun sınav için verdiği motorun rölantisi yüksek ayarlanmışsa 2. viteste uygun hızla girerseniz hiç gaz vermeden bitirebilirsiniz 8 çizmeyi. Sınav günü erken gidip sınava gireceğiniz motorla antrenman yapın mutlaka.

Ben 2.3 hafta önce girdim otogarin ilersinde bi mekana gittim orda sekiz cizdirmediler bende o sekiz den kormuştum allaha şukurler olsunki yoktu hatta kendi motorumla gittim sınavın ortasina kadar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)