Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu Kasktan Hayır Gelir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Merhaba arkadaşlar biraz saçma bir konu belki ama şu sıralar yeni bir kaska bütçe ayırmak istemiyorum. Ancak ve ancak eğer bu kask artık benim güvenliğimi sağlamayacaksa da paraya kıyıp yeni bir kask alacağız.

Motoru işyerinde park attiğim alan hemen benzin istasyonunun yanı. Arada sırada yola çıkmadan lastiklere hava basmak için ara bir boşluktan istasyona geçiyorum. Kaskı da çene bağıyla motorun arka çanta demirinin yan tarafına bağlıyorum. Kask yan çanta gibi duruyor yani.
    Bugün de o aradan geçerken yanlışlıkla kask, demir çitlere sürtündü ve arka spoiler'ı pim yerlerinden kırıldı. Şu anda sadece tek bir pim zoraki tutuyor.
    Asıl sıkıntı bu değil. Hadi bunu yapıştırdık geçtik diyelim.
    Mesele, kaskta boylu boyunca uzanan bir sürtünme iziyle birlikte 2 adet 1-2mm çaplarında boya hasarı meydana geldi. Sanki dış kabukta da maraz var gibi. Tırnağımla yoklayınca pütürlü bir yüzey hissediyorum.

Hani kaskı düşürünce gözle görülmeyen mikro çatlaklar oluşuyormuş da, artık koruma özelliğini yitiriyormuş ya. İşte o durum bu gibi bir hasarda da geçerli midir?
    Sonuçta çarpmaya bağlı bir darbe değil. Sadece sert bir şekilde demire sürtündü.

Eğer güvenlik açısından bir sıkıntı çıkarmayacaksa spoileri yapıştırmak için de yapıştırıcı tavsiyesi isteyeceğim.
    Evde pattex buldum ama o solventli ve kaskın iç yüzeyinde bir yerlerde solventli şeyleri kullanmayın diyor.

Kask AGV K-3:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Bence kaskın kozmetik görüntüsü dışında herhangi bir hasarı yok.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açıkçası, sürttü diye bir kalemde silinip atılacak kask da değil. Sürtünme de çok şiddetli gibi gözükmüyor. Bana kalırsa kullanılabilir, gibi duruyor. Kaskın yan taraflarından iki elinizle tutup bastırın birkaç kez, herhangi bir çıtırtı gibi bir ses gelecek mi ?

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Şimdi denedim, çıtırtı gibi bir ses yok ama sanki sıkı sıkıya birbirine oturmuş parçalardan gelen bir gıcırdama sesi var. Ama sanırım dış kabuktan değil de iç aksamlardan filan geliyor. 2013 Ocak ayından beri aktif olarak kullanıyorum. Henüz 1 kez bile yere düşmedi.
    Sanırım gereksiz yee evhamlanıyorum. Spoilerı yapıştırıp kullanmaya devam edeceğim.

Yalnız yapıştırıcı malzeme olarak tavsiyeniz var mı? Solventsiz ve bu plastik parçayı iyi yapıştıracak bir malzeme olmalı.

s.ozer1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    Bu kasklar bizi çok şiddetli darbelere karşı korumak üzere tasarlanıyor. Öyle ufak çiziklerle kaskın koruma özelliğinin gideceğini sanmam. Sadece dış görünüşü zarar görmüştür.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Teşekkür ederim arkadaşlar. Kullanmaya devam edeceğim.
    Benim tedirgin oluşumun sebebi hep kulaktan kulağa dolaşan, ''abi masanın üstünden bile düşse yenisini almak lazım'' düşünceleridir.
    Belki de doğrudur bilemem.

s.ozer1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    Aşağıda ki video kaskın koruma özellikleri belirtiliyor. İzlemekte fayda var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

Başımızı kazalar sırasında koruyanın kaskın içinde bulunan köpüklü yapı olduğunu biliyorum. Kask ile kaza yapılırsa o köpük sıkışacak ve Allah vermesin bir sonra ki kazada tekrar koruyamayacak halde olacaktır. Sizde böyle bir durum olmadığından sıkıntı olacağını sanmam
    reverse ve mehmetenis bunu beğendiler.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''abi masanın üstünden bile düşse yenisini almak lazım'' .
    e tabi ki...1 kaskı 10 sene takarsan ne satacaklar?

Selam... Bana sorarsan tedirgin olacağın bir darbe yok o kaskta. Arkadaşın dediği gibi sen 10 sene kullanırsan ne satacaklar aynı diş fırçası firmalarının yaydığı en geç 6 ayda bir değiştirilmeli konusu gibi ...Çok sert yere düşmelerde evet kask yapısı içinde olan deformasyonlar koruma özelliğini eksi yönde etkiler ancak bu tarz sürtme yok elden düşme gibi durumlar asla o kalitede bir kaska düşündüğün ölçüde zarar vermez...Sen kaskını tak da asıl konu o...Benim bir lafım var kendime göre...."Kask sana bir kere lazım olur, o anda da kafanda olursa iyi olur" ) Tabi bu sözüm diğer tüm koruma ekipmanları içinde geçerli....
    reverse bunu beğendi.

bkgzl34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2024 Honda PCX
    bence sen kullanmaya devam et sıkıntı yok hatta çok kararsızsan veya kullanmak istemiyosan hayrına bana bağışlayabilirsin.
    reverse bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)