Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul Radar ?...

Motovento
    REKLAM ALANI
    s.ozer1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    E5'te ve sahil yollarında radar olduğunu duyuyoruz peki gerçekten plakasına ceza gelen oldu mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Oldu olduu 400 küsür lira ödedim Tüyap-Haramidere ondan beridir böyle bir ferahlık huşuu geldi
    dockerengin bunu beğendi.
    "The Ultimate Riding Machine"

Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    Geçmiş olsun. İnternetten araştırıyorum,bazıları radarlar kapalı diyor bazıları aktif diyor. Net bi cevap alabilmek adına buraya da yazdım. Bir de bu radarların çoğu bildiğim kadarıyla arabaları önden çeken türden yani motosikletlerin önünde plaka olmadığından daha avantajlıyız sanırım. Siz bu radar girerken altınızda araba mı vardı motosiklet mi ?

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Kurallara uy böyle şeyleri kafana takmak zorunda kalma.
    Bende varmı yokmu merak ediyordum 356 tl ceza ile merakımı giderdim. Hemde pazar sabahı 8 de sabah sürprizi oldu.
    Şimdi hızımı ayarlıyorum hem cezadan hem yakıttan tasarruf

Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    Bazen yol açılıyor herkes 100-110 gidiyor. Öyle olunca da insan ister istemez topluma ayak uyduruyor. Ve işin kötü tarafı 91 km/h geçilince %30 üzerinden ceza yazılıyor. Umarım o radarlardan birine denk gelmem

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Tüyap haramidere arası ben çok 140 150 bastım arabayla son 3 ayda acaba cezam var mıdır yau

Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/...=IVD_MTV_SORGU

Sisteme geçilmiş ceza varsa bu link üzerinden görebilirsiniz. Burada ceza gözükmüyorsa belki sonra geçilecek,belki hiç geçilmeyecektir. Kamerayla yazılan cezalarda geç giriş yapabiliyorlar sisteme.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ÇAmlıca kurtköy arasında 119 km 172 lira yedim aynı gün 130 lira indirimli ödedim ama içime oturdu bir defa :(

Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÇAmlıca kurtköy arasında 119 km 172 lira yedim aynı gün 130 lira indirimli ödedim ama içime oturdu bir defa :(
    Motosikletle otobanda mı yediniz bu cezayı ? Bir de sabit radar mıydı hareketli radar mı ?
    2006 Hyosung GT250R >> 2011 Hyosung GT250R EFi

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı s.ozer1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletle otobanda mı yediniz bu cezayı ? Bir de sabit radar mıydı hareketli radar mı ?
    Ne olduğunu hiç bilmiyorum zaten yorgundum sağa sola da bakmadım ama daha önce aynı radarda aynı hızda ceza yiyen motosikletli arkadaşlar var

Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    Suyunu çıkardılar iyice. Arabalara hız limiti 120,132 km/h'ye kadar ceza yazılmazken bizlere 110 da ceza yazılıyor. Bu kadar da haksızlık olmaz. En güzeli plakayı katlayacaksın kafan rahat olacak arkadaş. Ben çamlıca gişelerine doğru dönerken yanımdan plakası sökülü 600'lükler geçiyor adamların kafa rahat. Ben 110-120'ye çıksam acaba ceza gelir mi korkusuyla yaşıyorum.
    OnurTr bunu beğendi.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Tüyap haramidere arası aktif sanırım ben de ordan yedim 400 civarı araba ile. 90 küsür ile yedim, hız sınırı 70. %30 hız sınırı ihlali imiş.Yalnız bana gelen ceza makbuzunda radar cihaz kodu gibi bir şey vardı internetten öğrendiğime göre seyyar radar. İstanbul içi bile seyyar radar kurduklarına göre paraya baya sıkışmışlar.
    xawa bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    Plaka katli olsa cezasi 80 tl. 5 kez yesek 1 radar parasi yapiyor hesabi da kurdum icraat yakindir

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Alıntı s.ozer1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. İnternetten araştırıyorum,bazıları radarlar kapalı diyor bazıları aktif diyor. Net bi cevap alabilmek adına buraya da yazdım. Bir de bu radarların çoğu bildiğim kadarıyla arabaları önden çeken türden yani motosikletlerin önünde plaka olmadığından daha avantajlıyız sanırım. Siz bu radar girerken altınızda araba mı vardı motosiklet mi ?
    Sağolasın motosikletle yedim plaka kamera mantığın doğru bende zaten ona güvenerek gidiyordum fakat tahmin ettiğimiz gibi değilmiş öğrenmiş olduk seyyar radar diye bir muhabbet duydum yani trafikte ilerleyen herhangi bir araba olabiliyormuş sanırım onlara yakalandık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüyap haramidere arası ben çok 140 150 bastım arabayla son 3 ayda acaba cezam var mıdır yau
    İnşallah gelmez bişey tabi ama düşük bir ihtimal çünkü o aradaki 10 km yol mayın tarlası gibi 6-7 tane kamera var.
    "The Ultimate Riding Machine"

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben de beylikdüzü haramiredere yedim. Malun sabit radarlar bizim plakayı göremiyorlar. Sabit radardan 200 metre ileriye seyyar radar koymuşlar. Arkadan plakaya aynen yazmış.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    İstanbulda yemedim ama 15 gün içinde hem Manisa hem de Bursa'dan adresime 356TLx2 ceza geldi. Şehir girişlerindeki bölünmüş yollarda hız limiti 50 ye indirilmiş ve kameraları farkedene kadar cezayı yemiş oluyorsunuz. Her iki ceza da yaklaşık 10-15 gün içinde adresime geldi. Artık eskisi gibi ceza gelmedi vs gibi bahaneler de yok. Bankadan paşa paşa ödedik %25 indirimli. (cezalar otomobil ile) Adamı daha çok suça teşvik ediyorlar.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    amaç traifiği kontrol altına almak değil ki, pusu kurup ceza yazmak.
    vatandaşına pusu kuran devlet mi olur arkadaş yahu ne acayip işler bunlar.
    2move bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)