Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

revzilla, fcmoto vb.. sitelerden alisveris yapannvar mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaslar tavsiye edebileceginiz siteler var mi? Ben sadece bu ikisini biliyorum.ceket, kask, eldiven ve aksesuar almak istiyorum.eski konularda biraz bilgi var ama hortlatmak istemedim.gumruk mevzuati ve tahammulleri surekli degismekte su an 75eur ve 5 kez yil icinde siparis zorunlulugu varmis.

daha once amazon, ebay, chainrcycle dan alisveris yapmisligim var.fcmoto dhl, ups ile gonderim yapiyor.bu ozel kargo sirketleriyle gelse % 18 kdv harici ucretler(odino, depolama vb.) odeniyor mu?

Daha once alisveris yapmis olanlar yol gostereilirse sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-yardimiz.html

Konunun 4. Mesajında mevcut site isimleri var.İyi forumlar.

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    DHL'nin Türkiye içi dağıtımını ptt yapıyor. Vergi dışında ek ücret ödemiyorsun. UPS'i araştırman lazım onu bilmiyorum

S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    dostum fc-moto dan 3 defa alışveriş yaptım. Kargo firmasına ekstra bir ücret ödemedim
    asot bunu beğendi.

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    Alıntı S6453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum fc-moto dan 3 defa alışveriş yaptım. Kargo firmasına ekstra bir ücret ödemedim
    gümrüğe takılma durumu oluyor mu? bilgi verir misiniz,
    S6453 bunu beğendi.

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı S6453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortalama sipariş tutarlarınız kaç euro idi?

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Bak şimdi DHL'nin yurtiçi dağıtımını PTT yapıyor. Hal böyle olunca gümrük vergisi hesaplanıp. PTT görevlisi senden kapıda alıyor ücreti. Bende 3-4 sefer alışveriş yaptım. Ortalama 30 gün falan sürüyor Fc-Moto'dan. Ama bu sitenin fiyatları diğer sitelere göre biraz daha fazla Revzilla'da ürünler biraz daha ucuz olması lazım.

Sanirim fc moto dan bahsediyorsunuz.peki ups, fedex ,gibi dhl i saymazsak ozel firmalardan gelen urun gumruge takilirsa urunu reddedip iadesini isteyebilirmiyim?boyle bir durumda kargo ucreti haricinde cebimden ekstra ucret cikar mi? Ayrica fcmoto iadeyi kabul edip parayi yatirir mi merak ediyorum. Size sordugum bu sorulari rev, fcmoto ya sordum fakat cevaplari net olmadi.kestirip attilar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Tesekkurler.lakin orada yazan bir kac firma haricinde yerlilerin esnafliklarina guvenmiyorum.daha once yurtdisindan alisverislerim oldugu icin Buradaki firmalara para kazandiracagima yurtdisindan almayi tercih edecegim.

feyizoglu.com var. Bugün ipone motor yağı aldım 30 liraya. İnternette araştırmama rağmen daha ucuzunu bulamadım. Diğer sitelerde 35-40tl ydi.

S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı asot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gümrüğe takılma durumu oluyor mu? bilgi verir misiniz,
    Dostum en son 159 dolara bir eldiven aldım gümrüğe takılmadı. Ama kask aldığımda gümrük vergisi aldılar. Ancak eskisi gibi siparişi almak için gümrüğe gitmeye gerek yok. Ürün verdiğiniz adrese en yakın PTT'ye geliyor ve ödemeyi oraya yapıp ürünü alabiliyorsunuz. En azından ben de öyle oldu
    anadoluyollarinda.blogspot.com.tr

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Revzilla 300$ altı sipariş ve banka transferi dışındaki ödeme yöntemlerini kabul etmiyor.

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alışveriş yapan arkadaşların bi kısmı , doğru beden sipariş veremediği için zor durumda kalıyor,

Burdaki mağazalardan ürünü deneyip , ona göre sipariş verirseniz, sıkıntı yaşamazsınız.
    Passionately in love with Motorcycle

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyu hortlattık,,,

Revzilladan alışverişl yapanınız var mı?
    Aşağıda verdiğim linkteki kaskı almayı düşünüyorum,
    http://www.revzilla.com/motorcycle/b...lockade-helmet

Türkiye fiyatı;

Revzilla fiyatı;

Türkiye fiyatı ile arasında epey bir fark var.

Amazonda bildiğim kadarı ile 75 euro, 85 dolar oluyor vergi sınırı geçerseniz oduyorsunuz, 5 kere olayıda isgerseniz 100 kere alın gelir sadece o kural 5. Alışverişi geçince ürününüz 85 doların altındada olsa ya da 75 euro nun yinede gümrüğe takılıyor

Evet vergi dilimine giriyor ürün fakat yine de baya bir hesaplı oluyor,
    Vergi oranı %18 den 35$ vergi ödenir bu da 100 TL olur ve kaskı 640TL ye almış oluruz, 300 tl karda oluruz,
    İşte site güvenilir mi bilmiyorum,,,
    Mertcan00 bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlattık,,,

Revzilladan alışverişl yapanınız var mı?
    Aşağıda verdiğim linkteki kaskı almayı düşünüyorum,
    http://www.revzilla.com/motorcycle/b...lockade-helmet

Türkiye fiyatı;
    http://www.upmatik.com/m/2016/04/20/1.jpg

Revzilla fiyatı;
    http://www.upmatik.com/m/2016/04/20/2.jpg

Türkiye fiyatı ile arasında epey bir fark var.
    RevZilla Amerika'dan gönderi yapıyor. Dolayısıyla shipping ücreti ve süresi çok çok daha fazla. FC-Moto ve Motoin Almanyadan gönderi yapıyorlar. 10 günde kapınızda oluyor. 75 € veya 100 $'ı aşan bir alışveriş yaptığınızda üzerine %18'lik vergi ekleniyor. Kapıda PTT Kargo yetkilisine nakit olarak bu bedeli ödeyip kargonuzu teslim alıyorsunuz. Ülkeden çıkana kadar DHL'in sayfasından, Türkiyeye giriş yaptıktan sonra da Domestic Tracking Number ile PTT Kargo'Nun sitesinden gönderi takibinizi ve gümrük ücretlerini öğrenebiliyorsunuz.

Bunların dışında yurtdışı gönderileri için standart 3.60 TL gümrük girdisi ve damga pulu için ücret ödersiniz. Ancak dediğim gibi alışverişiniz 75 € veya 100 $ üzerindeyse üstüne gümrük vergisi ödersiniz. Bu parayı zaten kapıda ödediğinizden herhangi bir gümrükte takılma durumu yaşanmaz.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RevZilla Amerika'dan gönderi yapıyor. Dolayısıyla shipping ücreti ve süresi çok çok daha fazla. F
    40$ üzeri ücretsiz kargo diyor site de, ABD ise vergi oranı %20 oluyor, 110 TL vergi yapıyor,
    Dediğiniz istelere de bir göz atayım bakalım orada fiyat ne durumda,
    Teşekkürler,,,

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40$ üzeri ücretsiz kargo diyor site de, ABD ise vergi oranı %20 oluyor, 110 TL vergi yapıyor,
    Dediğiniz istelere de bir göz atayım bakalım orada fiyat ne durumda,
    Teşekkürler,,,
    O 40 $ diye belirledikleri fiyat sadece USA ve Kanada içinde geçerli olması lazım. International Shipping olayında fiyatlar değişiyor. Ama bu sefer de VAT-free (Türkçe karşılığı KDV'siz) olarak ürün aldığınızdan sitedeki fiyatı vergi dahil ise onu düşüyorlar.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)