Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar 200NS Neden Bu Kadar Çok Tutuldu.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha XJ6 F Diversion
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun....
    motorunun bir kaç fotosunu atar mısın....
    photoshop ile şişirilmiş fotolardan bıktıkda...
    Eyvallah...
    İlk fırsatta rötuşlanmamış birkaç foto yükleyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:56 ----------

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1200 km piyasaya yeni girmiş bir Motor'un rüşdünü ispatlaması için AZ değil mi?(not: 1.200 km'de safkan ÇİN malına bile bişey olmuyor)...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

Pulsar sahipleri-motorlarınız yağlı pehlivan gibi terlediğini,yedek parçasının olmadığını,selenin beton gibi olduğunu(30dk'kalık sürüşten sonra arka takımı uyuşturduğunu) niye yazmıyosunuz???
    evet bizler belki de risk alarak piyasaya yeni girmiş bir motor aldık ve nedenlerini de yukarıda yazmıştım.1200 km elbette az ama gidişi tutuşu ordan burdan gelen sesleri az çok bi işaret verir sanırım.Bu arada aynı paraya Japonları verdiler de biz mi almadık.İlla ki bir yorum gerekirse pulsar verilen parayı kesinlikle hakeder derim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Alıntı a.kara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya su surekli yeni acilan üyeliklerin paso bajaji ovmesine anlam veremiyorum

Hicte inandirici gelmiyor.
    Bana hepsi reklam amaçlı geliyor
    Tabiki Pulsar kullanan arkadaslar var lafim pulsara degil
    Benim derdim dikkat ediyorum bak yeni yeni
    Üyelikler var adam daha ben geldim demeden saldırıyor
    Pulsar supeeeeer japona para verenler enayi diye
    Az adam olun. Bajaj nereye suzuki honda yamaha nereye !
    Reklamdan ibaret baska bisey degil.

(Pulsar kötü dandik demiyorum) japon alanlara enayi diyenlere lafim.
    Ve yeni Üyeliklere.
    Kardesim halen yeni üyeliklere lafım diyorsun. Bizde yeni uyeyiz pulsarimizi yeni aldık. Sen böyle laf attikca üyeliği olmayan başka bir pulsar kullanıcısı sırf sana cvp vermek için üyelik alıp cvp yazacak. Bunda anormal olan ne? Insanlar tabiki fiyat uygun diye pulsarı tercih ediyor. Ayrıca az adam olun falan demeler üslup hiç hoş değil. Pulsarin sadece kullanicisiyiz. Ve memnunuz. Soran insanlara da doğal olarak memnunuz diyoruz. Varsa bildiğin eksi tarafı onlarla gel buraya. Bindim inceledim sırasını beğenmedim, burası kötü olmuş, şurası malzemesi kötü falan de. Plastik kalitesi kötü de frenler iyi değil de. Ama burda yeni üyelik alıp pulsarı ovenlere adam olun falan deme. Ayıptır.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...oruntuler.html

Bir ufak ta sorum olucak.
    Şuanda , cbr 250 - inazuma 250 , wolf 250 , ninja 250 , gt 250 r da 8 bin tl olsa yinede pulsar alırmıydınız.
    sorum pulsarın en çok fanatikliğini yapanlaradır . Ama üstüne alınan varsa cevaplayabilir.

Daha düne kadar bende acaba sıfır bir pulsarmı alsam diye düşünüyordum , scooter ihtiyacım olduğu için almadım.
    Yine diyorum derdim iyidir kötüdür meselesi değil.
    Belki ileride alabilirimde cebimdeki paraya bakaırm o paraya daha iyisi yoksa neden olmasın.
    Bu sorduğun gerçekten pek çok şeyi açıklamaya fırsat veren güzel bir soru. Fiyat perofrmans oranı diye bir şey vardır. Nedir bu ? Bir malın fiyatının karşılığı olup olmadığını gösterir. Parası sınırlı olan birisi elindeki paraya göre en iyi olan malı alır ki bu da Pulsar oluyor. Parası bol olan da direk mala odaklanır, bunlar da 13 bin TL seviyesindeki Japon rakipleri oluyorlar. Biri seç al bedava deseler haliyle Pulsar'ı fazla seçen olmayacaktır ancak gerçek hayatta kimse böyle bir seçenek sunmuyor malesef. O yüzden olayın maddi yönünü bir kenara bırakarak yorum yapmanın ve motosikleti alıp kullanan ve bundan memnun olduğunu söyleyen arkadaşları "nasıl memnun olursun, olmaman gerekir çünkü bu motor ucuz" diye yargılamanın bir anlamı yok. İnsanlar ucuz veya Japon malı motordan da memnun kalabilirler.

Motorun bence en sıkıntılı yönü konforu. Ben de Pulsar alabilirdim ama sırf bu yüzden CBF 150'yi tercih ettim. Artçılı sürüş Pulsar ile ızdıraptan başka bir şey değil. Bir de motorun titreşimi istediğim seviyede değil. Zaten konforla ilgili şikayetimin bir kısmı da bundan kaynaklanıyor. Eğer Pulsar'ın motoru CBF 150 gibi titreşimsiz ve selesi de o kadar rahat olsaydı bir dakika düşünmeden alırdım.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sorduğun gerçekten pek çok şeyi açıklamaya fırsat veren güzel bir soru. Fiyat perofrmans oranı diye bir şey vardır. Nedir bu ? Bir malın fiyatının karşılığı olup olmadığını gösterir. Parası sınırlı olan birisi elindeki paraya göre en iyi olan malı alır ki bu da Pulsar oluyor. Parası bol olan da direk mala odaklanır, bunlar da 13 bin TL seviyesindeki Japon rakipleri oluyorlar. Biri seç al bedava deseler haliyle Pulsar'ı fazla seçen olmayacaktır ancak gerçek hayatta kimse böyle bir seçenek sunmuyor malesef. O yüzden olayın maddi yönünü bir kenara bırakarak yorum yapmanın ve motosikleti alıp kullanan ve bundan memnun olduğunu söyleyen arkadaşları "nasıl memnun olursun, olmaman gerekir çünkü bu motor ucuz" diye yargılamanın bir anlamı yok. İnsanlar ucuz veya Japon malı motordan da memnun kalabilirler.

Motorun bence en sıkıntılı yönü konforu. Ben de Pulsar alabilirdim ama sırf bu yüzden CBF 150'yi tercih ettim. Artçılı sürüş Pulsar ile ızdıraptan başka bir şey değil. Bir de motorun titreşimi istediğim seviyede değil. Zaten konforla ilgili şikayetimin bir kısmı da bundan kaynaklanıyor. Eğer Pulsar'ın motoru CBF 150 gibi titreşimsiz ve selesi de o kadar rahat olsaydı bir dakika düşünmeden alırdım.

Gerçekten böyle mi?
    Şu konuda centil40 gelip de bir şeyler söylese. En tutarlı yorumu o yapacaktır.
    Daha kim artçılı o kadar km yaptı ki?...

Hatta şimdi pulsar kullanıcıları başlığındaki bu konuyla ilgili yazdığı mesajı buldum.
    Buyrun okuyun bir zahmet.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bana göre öyle, zaten yazan arkadaş da yastıkla falan idare ediyormuş. Ben eşimle 15 dakika bindim eşim çok şikayet etti. Hem oturuş pozisyonundan hem de titreşimden.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Doğrudur. Ben de nışanlımla bindim bir 10 dakika kadar. Nışanlımın da yorumu ''şimdi motosiklete bindiğimi anladım işte'' oldu. CB125E'den sonra bu tabi ki bu yorum.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Peşin hüküm vermek doğru olmaz,1 2 Sene geçsin, ne olduğu ortaya çıkar.Ne markalar geldi geçti.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    kim dedi tutuldu diye size, biz daha konyada motoru göremedik bile nerdeyde,
    fiyatı ucuzmuş 7 küsür lira ucuzmu,
    şimdi diyecen ki honda inazuma wolf filandan ucuz tamamda zaten
    biz onlarıda almadık ki,
    hondanın cbfsi yamahanın ybr si filan o paraları hakettmiyorki
    bize göre tutulan tek motor mondial çık istersen etrafa bir bak
    hangi motosikletlerin tutulduğunu görürsün
    Shrieker bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    ÇOk acayip bir tarışma olmuş
    Saygıdeğer kardeşler;
    Bu iş bütçe ile doğru orantılı. Tabi ki 15.000 TL civarında bir param ve servisini bakımını besleyecek gelirim olsa INAZUMA alırım ama YOK. Kısa vadede de olacak gibi gözükmüyor. Hatta uzun vadede bile olacağını sanmıyorum

Bulunduğum yerden beni bir parmak ileriye götürecek motor aksesuarları vs dahil 8.000 TL'lik maliyeti ile Pulsar. Hayallerim oraya kadar yetiyor.
    Bilmem anlatabildim mi
    jackonbir, reverse, cenkito ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fiyat aynı olsa idi inazuma alırdım . o yüzden sanırım herkes fiyat performans diyor .

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...oruntuler.html

Bir ufak ta sorum olucak.
    Şuanda , cbr 250 - inazuma 250 , wolf 250 , ninja 250 , gt 250 r da 8 bin tl olsa yinede pulsar alırmıydınız.
    sorum pulsarın en çok fanatikliğini yapanlaradır . Ama üstüne alınan varsa cevaplayabilir.

Daha düne kadar bende acaba sıfır bir pulsarmı alsam diye düşünüyordum , scooter ihtiyacım olduğu için almadım.
    Yine diyorum derdim iyidir kötüdür meselesi değil.
    Belki ileride alabilirimde cebimdeki paraya bakaırm o paraya daha iyisi yoksa neden olmasın.
    acayüp bunu beğendi.
    güzel bakan , güzel görür.

Fanboy kitlesi yaratabilmişse tutmuş demektir
    acayüp bunu beğendi.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    pulsarı olanlar olmayanlar birer tur versin.
    konu kapanıp gitsin.
    hadi öpüşüp koklaşın, barışın
    AttilaXtreme ve acayüp bunu beğendiler.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Kastim pulsara b.k atmak degil sahsi görüşürüm fiyatina gore mantikli bi tercih
    Kotu de demedim.
    Japon alanlara enayi diyenlere az adam olun dedim.
    Niyetim kimseyi hor gormek degil kendi motorumun 3 kati parasinda zaten.
    acayüp bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    satın alanlarda kaçı o üzerindeki lastikleri değiştirdi acaba
    acayüp bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Pulsar değilde 400 ss gelseydi o zaman hondası ,hyosu bakardı arkasından satış rakamlarının.

alpibox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER
    Hem uygun fiyatlı hemde istediğinin fazlasını veriyor.Tork Canavarı.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Ben eğer bütçem elverseydi kesinlikle alırdım. Şimdilik Boxer kullanıyorum. Param buna yetti bunu aldım.

Sele olayı halledilir, işini bilen bir döşemeciye 50 -60 liraya en kaliteli ve yüksek dansiteli sünger ile bmw konforu olur.

3 aydır Boxer kullanıyorum ve genel olarak bu modelden fazlasıyla memnunum. (Nedense biz Bajajdan memnuniyetimizi dile getirdikçe birileri rahatsız oluyor bunu da anlamış değilim.) Bütçemi düzeltebilirsem seneye kesinlikle Pulsar almak istiyorum bakalım nasip.

Hem 7 bin liraya 0 km, yüksek torklu az yakan ve çin malı olmayan başka bir motor var mı? Varsa söyleyin ona da yönlenelim.
    ronnytechno bunu beğendi.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Ocak ayı başında TR de pulsar olsaydı ben görmeden duymadan gidip alıcaktım bu motoru . zaten gecen seneden beri forumda yazılmayan kalmadı bu motorlas ilgili. ama bi an önce almak için sabırsızlandığım için mart ayı fuarıydı bilmemnesiydi bekleyemem diye gittim 0 tvs apache aldım .bence bulsar bu fiyata alınabilecek tercihjler arasında açıkara başı çekiyor. tvs ve cbf olmuş ortalama 6000 lira, pulsar 7400 bence 10 numara

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Evet mesele de bu . O paraya alınıcak başka motor neredeyse yok( aynı yada yakın özelliklerde)
    Heleki o paralara çinli rakiplerden başka seçenek neredeyse yokken , cebinde 7-8 bin lirası olup sıfır motor almak isteyenin seçeneği kalmıyor.
    Adamlar çok eski ve işlerini hem iyi biliyor hemde çok azimliler.
    Dealim , megelli vs vs markalar gibi bir görünüp bir kaybolmazlarsa güzel piyasa tutarlar.
    Kanuni konusunda da haklılar. Ülkedeki en eski en köklü en yaygın firma ile çalışıyorlar.Kaununi bazı konularda her ne kadar sabıkalıda olsa pulsar gibi kanunininde rakibi yok neredeyse.

Bu konu daha çok su kaldırır.
    Önümüzdeki yazın konusuda krank kırma . şasi kırma vs birşey olur . Oda yıllarca yürür gider.

Alan güle güle kullansın .

Koltuk sertliği konusu var . Oda gayet normal. 1200 gs kullanıcıları bile yüzlerde euro verip touratech koltuk alıyorlarken ...
    reverse bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    @acayüp; yazdığın yorumu ne güzel okurken birden akıllara nifağı soktun son anda.

''Önümüzdeki yazın konusuda krank kırma . şasi kırma vs birşey olur . Oda yıllarca yürür gider. ''

Neden böyle olur? Alanların motoru bilinçsizce aşırı zorlamasından mı?

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)