Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

cub uzun yol nasihatı:D

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA cbf 150
    slm abiler çinli bir cub motosikletim var ve bayramda 650 km olan memleketime gitmek istiyorum tecrübeli abilerimin yorumlarını bekliyorum!?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kralaslan_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Valla bende bayramdan sonra yaklaşık 650 km yol yapmayı düşünüyorum. 300 km bir gün(istanbul trafiğide var) geri kalan km yi ikincigün yapmayı düşünüyorum. Ortalama 70 km hız yapacağım. Yan çantalarımda mutlaka olmalı.

ysrats17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    Motorunu iyi tanıyosan bakımlıysa neden olmasın usul usul gidilir, ama havaların çok sıcak olması aynı gün içinde 650 km yi zor hale getirir erir gidersin motorun üzerinde serin zamanda çok karanlığa kalmadan "malum ufak motor gece trafikte tehlikeli olabilir" yolu 2 güne bölebilirsen daha keyifli olur.
    utk_trn bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    60-70 uzun yolda bisiklet hızı gibidir alt limit 90 ortalama limit 100 olmalı

Birde rüzgarı yemeden gitmek gerekiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Vaktim cok acelem yok yavas yavas giderim dersen bol mola vererek gidersin

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk defa uzun yol yapacaksan yapma abi. En çok trafik kazası yapılan dönem bayram dönemidir. Herkes yolda, herkes sinirli. Allah korusun başına iş gelmesin.
    aonal, utk_trn, Being ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Cup'la 650 Km Cesaret İster

Hadi Crypton - İnnova Felan Tamam Okey'de Çinli İşi Sıkıntı.

Sen Yorulursun - o Yorulur Boş Ver Bin Otobüse Git Memlekete.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bol bol mola vermen lazım motorun soğuması için. Ve gidilir neden gidilmesin ama ben cesaret edemezdim. Her 100 km de yarım saat dinlendirsen, yemesi içmesi tyvalet molası derken 9-10 saati bulur. Ki cup 100 sabit de gidemeyeceğinden daha da uzar bu sure. Set selesi, titreşimi, sıcağı... Bende o... Yok :D
    utk_trn bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA cbf 150
    rüzgarı yememek derken abi?

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60-70 uzun yolda bisiklet hızı gibidir alt limit 90 ortalama limit 100 olmalı

Birde rüzgarı yemeden gitmek gerekiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Vaktim cok acelem yok yavas yavas giderim dersen bol mola vererek gidersin
    Büyük olasılık bu Cub yüzlüktür,90-100 km hız nasıl bir tavsiyedir
    Uzun yol tecrübeniz yoksa başkalarına akıl vermeyiniz

Motorunuzun bakımları varsa,ve motorunuza güveniyorsanız gidilemeyecek yol değildir
    Yanınıza birkaç anahtar ve tornavida ile,yedek şambrel ve bir pompa almanız iyi olur,yedek zincir eki vede bir buji
    Motorunuzu yormadan ve fazla riske girmezseniz bin km dahi gidebilirsiniz,yeterki motorunuzu üst limitlerde kullanmayınız
    utk_trn bunu beğendi.
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.
    http://yu-mu.blogspot.com/2012/12/fotograflar.html

Motosikleti
    HONDA WAWE
    Alıntı ahmetttttt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm abiler çinli bir cub motosikletim var ve bayramda 650 km olan memleketime gitmek istiyorum tecrübeli abilerimin yorumlarını bekliyorum!?
    fikir vermesiiçin bir bakın derim http://www.hamok.org/forum/index.php...har-gezintisi/

supporter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    erımıs asfaltta dıkkat et
    Kasksız gezen babam olsa yüzüne bakmam !
    Bizim evde son lafı ben söylerim ' Peki Hanım'

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Motoru ve kendini yormamak için sık mola verilerek,mümkünse yolu bikaç güne bölerek gidilebilir

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    ben de 100 lük debriyajlı vardı. 1590 km yaptım. amacım gezmek olmadığından çok sıkıcı geçti eziyet gibi oldu 800 km den sonra. hızım düz yolda max 70 ti ve yüklüydü motor iki kişi gibi düşünün. Buradan şuna varmak istiyorum. gezme psikolojisiyle çıktığınız yolda kolay kolay sıkılmazsınız, yok bi gazlıyım falanca yerde biteyim mantığıyla çıkıldığında yol bi türlü bitmiyor.
    Şu da var çift motosiklet olduğunda yukarıda söylediğim olumsuzlukların hepsi hava-civa olur. O zaman bambaşka bir zevk ortaya çıkar.
    bütün alet edevatım yanımdaydı ne olur ne olmaz diye ama şükürler olsun tekerim bile patlamamıştı. Ama motosiklet Pozantı yokuşunda koyvermişti. (tam öğle vakti yakalanmıştım o yokuşa) :D
    motosikletinizin dilinden anladıktan sonra tek kontakla bile gidebilirsiniz. bunun için öncelikle koyduğumuz yağı kalınlaştıracaz (yazlık olsun)sonra tapa gaz gitmenin bu seviyedeki motora göre olmadığını kabul edecez, bir de yakınların hayır dualarını alacaz :D Alkollü sürücülerin (cemaat amin ), uykusuz sürücülerin (amin ) , telefonuyla meşgül olan sürücülerin (amin) , karsııyla tartışan sürücülerin (amin ), haa bide köpeklerin şerrinden amin, haydi BİSMİLLAH deyup çıkıcaz.
    Otomano, halilom ve utk_trn bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bisikletle dunya turu atiyor insanlar tabiki gidilir bu senin saglik durumunla ilgili motor zaten gorevi bu seni bir yerden bir yere tasiyacak burada degisken zaman ve saglik durumun bel agrisi ruzgar yorgunluk sure uzadikca rahatsiz edecek sik molalar ile neden olmasin?

günelyildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max
    benimde 100lük yuan çelik cup motorum vardı 2006 model 1 günde 400 km yol yaptığım oldu kırklareli Çorlu arasında artçı ile genelde otobandan gidip gelirdim ortalama hızım 80 civarı ama çok yorucu oluyodu hiç durmadan 120 km gidiş çorluda gezinti ziyaret, yeniçiftlik sahil, akşam dönüş toplam 400 oluyodu km beni bitiren rüzgar, titresim birde bel agrısı oluyodu.
    demem oki yol yapılır motor yola katlanır extra bişey çıkmazsa ama sen biraz zor olur. gününü uzatman gerekli

mr.dilmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satan olursa alırım :)
    bir keresinde komşumun çinli 125cc cub motoruyla 140 km uzaktaki köye gitmek zorunda kalmıştım...
    bel ağrısı bir yana motosikletten indiğimde bacaklarımdaki titreşimden yürüyemiyordum
    yanlış anlama ama yolda titreşim yüzünden bir kaç kere ejaküle olmam diyorsan gidilebilir tabi şaka bir yana kendini riske atma 650 km az değil yolda falan birşey olsa bayram zamanı açık tamirci falan da bulamazsın büyük sıkıntı

ByR3D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 250 Classic
    cub şehir için yapılmış pratik araçtır. bu mantıkla üreliten aracı şehirler arası kullanmak sakatlıklar açacaktır başına.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    http://www.gurkangenc.com/tr bu arkadaş bisikletle dünya turunda helal olsun. cupla da gezilir. cryptonla 400,250 km totalde 3500 km toplam uzun yaptım. Yanıma bu yolculuklarda sadece termosu mu kahve mi aldım manzaralı yerlerde molaya renk katıyor.Mont ve kask kulak tıkacı eldiven diğer ekipmanların bunlarsız yola çıkılmaz dememe gerek yok bunlar vardır. Sabah çok erken yola çık.
    halilom bunu beğendi.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    motosikletlerde şu titreme konusu meçhul aslında. çünkü motor sürekli titremiyor ki belli devir aralıklarında titriyor. ikincisi motordan motora değişen oturma şekilleri var. bundan ziyade de cup larda belki mümkün olmaz (bilmiyorum) direksiyon sele vb aksamları rahatınıza göre ayarlamanızı tavsiye ederim. benim motosiklet 5-6 bin devir arasında sadece titriyordu öncesinde ve sonrasında (11 bin devre kadar rahat) problem yoktu.

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    bende yuki yıldız 100 cup var istanbldan kırklareliye ordan tekirdağ son olarak çorludan istanbula geçtim o yol çekilmez yüklüysen 70 yaparsn ortalama bi yerden sonra gaza basmk istiyonn ee altında eşek var gitmiyo sıkılırsın arka tarafın titrer belin acısı o en kötüsü makina çin malı istedğin kadar bakımlı olsun çinliye güvenilmez
    mondial 150 zc - yuki yıldız 100 -honda spacy 110 - honda cbf - bajaj boxer > sattım yine cbf aldım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)