Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

modifiye suç değilllll

Motovento
    REKLAM ALANI
    ByR3D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 250 Classic
    şimdi arkadaşlar Şu egzoz işine Bende karşıyım fakat Siz Hiç ferrarinin egzozunun sesini yediniz mi ? Bu polis Onunla orta sınıf bir Arabayı bir tutar mi ? Ya Geçen gün Jantlar boyalı diye aracı men etmeye kalktı polis o kadar tantanın altında verdi 80 tlyi yokladı . Ayıptır. Hangi arabanın Jant rengi ruhsata isli ?
    crxforever ve Recogss bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş sen her konu altında olumsuzluk çıkarıyosun muhalefet ediyosun senın derdın başka.
    Elemanın içine Tayyeap kaçmış.
    maverıck bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elemanın içine Tayyeap kaçmış.
    Bi defa adam ol terbiyeni takın Devletin çıkardığı yasa yı desteklemek suç değil bu ülkede . Elin serserisi bağırta bağırta sokak ortasında 5 binliraya aldığı şahinle sokakta dehşet saçıcak , devlet senın ve toplumun huzurunu korumak için yasa cıkarıcak sende bundan rahatsız olucan . kusura bakma kardeş ama bunun tek bi adı var oda vatan hainliği.
    fearlesboyy bunu beğendi.
    Eğer kask takmıyosanız koruyacak bişeyiniz yok demektir!!!

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Bi defa adam ol terbiyeni takın Devletin çıkardığı yasa yı desteklemek suç değil bu ülkede . Elin serserisi bağırta bağırta sokak ortasında 5 binliraya aldığı şahinle sokakta dehşet saçıcak , devlet senın ve toplumun huzurunu korumak için yasa cıkarıcak sende bundan rahatsız olucan . kusura bakma kardeş ama bunun tek bi adı var oda vatan hainliği.
    Devlet toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal bakımdan örgütlenmiş millet veya milletler topluluğunun oluşturduğu tüzel varlıktır
    Hukumet devletin görevlerini yerine getirmesini sağlayan yetkili organ, bakanlar kurulu; hükümet konağı. Bir ülkenin yönetim kuruları, devlet yönetimi.

Sanırım Siz hükümeti savunuyorsunuz veya Hukumetin çıkardığı yasayı desteklıyorsunuz?Sizce Hükümet bu yasayı çıkarmakta haklımı ? Adam Şahinle bam bam ghezıyorsa Vatandaş 155 i aradıgında Yaptırım Uygulaması daha mantıklı değilmi Sizce?
    Şunu Söleyebilirim Uzun yıllardır Hukumetleri inceliyorum ve Rahmetli Ecevit ve Erbakan haricinde hangi Hükümet halkı için yasa çıkardı Hangi Yasaları destekliyorsunuz?Mevcut hükümet sadece Avrupanın Çıkarını düşündüğünü neden göremiyorsunuz anlamıyorum ?

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Arkadaşım vatandaş olarak benmi uğraşıcam milletin motorunun egszouyla yada arabasına uymayan geniş jantıyla v.s. Neden bu kadar dar bakıyosunuz olaya bunun tayyipçilikle hukumetçilikle ne alakası var ? Diyelimki avrupanın çıkarı için çıkıo bu yasa , bi o kadar da senın rahatın için çıkmış oluyo. Bu saatte benim bebeğim uyurken serserının bırının egzos patlatarak gecmesini engelleyecek bi yasayı ben kim çıkarırsa çıkarsın desteklerim.

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Allah nasip ederse 3 Ay sonra benimde bebeğim olacak tabiiki bende istemem uyanmasını,
    Polisin işi nedir ? Vatandasın huzurunu sağlamak?Sizin benim Bebeğim 5 dk uykusuz kalsın ne olcak ? Modifiye işinden kaç tane bebek sut içiyor biliyormusunuz?

İhracatcısı
    Egsoz kaynakcısı
    Müzik sistemi satan firma ( Toptancı )
    Müzik tesisatı döşeyen firma
    işçiler

Bu açıdan hiç bbaktınızmı olaya ? Sizce 5 dk bebeklerımız uykusuz kalsın değmezmi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Dayanamadım eklemek istedim

Aklıma daha geliyor Anfi bozuldu Elektronikci tamiratından para kazanır v.s. Meslek lisesi Elektronik bölümü okudum Anfi ler yapardık Mesela Ordaki çocuklar teşfik edilse anfilere kompenantlara v.s. Belki sony ,pıoneer gibi dev bi türk şirketi olur güzel olmazmı ? Sizce Bebeklerimiz 5 dk uyansa çokmu şey kaybederiz?
    Recogss bunu beğendi.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    savunma biraz tuhaf olmuş lakin bu modifiye araçlara genelleme yapmamak gerekli.
    sonuçta egzozu ses yapan araç zaten sıradan kanunlar gereği ceza alıyor.trafik seyrini tehlikeye atan başı kıçı oynayan araçlar ceza görmeli. özellikle üzerine düşülmesi gereken bir şey değil.
    benim anlamadığım bir devlet neden aracını kişiselleştiren her insana karışma gereği duyuyor ve ruhsata işletme gibi günümüzde bilgisayar ortamında 10 dakikada hallolacak işler neden o kadar para ve zaman alır. ?

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Bütün mesajları okudum ama burda modifiyeyi değil hükümeti tartışmışsınız resmen. Polisi seven egzoslu adam söyle böyle rahatsız ediyor demiş polisi sevmeyen her şeye ceza kesicek para alıcaklar falan diyor. Gerçi hiç biri umrumda değil ama tek düşündüğüm şey sizi durdurduklarında denk geldiğiniz polisin tavrına kalmıs ceza alıp almamanız.

Bir şey daha ekleyeceğim bir arkadaş büyük ebatta lastik takıp benim hayatımı tehlikeye atamaz demiş. O zaman kötü lastik içinde bir yasa çıkarılsın.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı ByR3D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi arkadaşlar Şu egzoz işine Bende karşıyım fakat Siz Hiç ferrarinin egzozunun sesini yediniz mi ? Bu polis Onunla orta sınıf bir Arabayı bir tutar mi ? Ya Geçen gün Jantlar boyalı diye aracı men etmeye kalktı polis o kadar tantanın altında verdi 80 tlyi yokladı . Ayıptır. Hangi arabanın Jant rengi ruhsata isli ?
    yeteri kadar para veriyorsan gürültü çıkarmak serbestya da jantların boyalı veya kamyonun arkası yazılı olursa trafiği tehlikeye atmaktan ceza yersin, yeteri kadar vergi verirsen tüm aracı reklamla donatabilirsin. işin özü olay bizim huzurumuz rahatımız değil yine para yine para.
    ByR3D bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bu memleketin trafikte bu hale gelnesinde en buyuk etkenler.
    1.Ekmek parasi
    2.Coluk cocuk rizki
    3.Hirsizlikmi yapalim.
    4. Teroristmiyiz
    5. İdare et abi .
    maxi97 ve otopsici bunu beğendiler.

Asıl modifikasyon dediğini motorun içerisinde olur ve aracın performansını etkiler. Eğer ben 1.3 motor bi araca 4000cc motor taktırdıysam, bir polis bunu anlayabilirmi? Ya saçmalamayın tabikide anlayamaz o kimki? Hangi akıllı polis bu ülkede. Sizce neden aracın dış görüntüsünü değiştirmek suç peki? Çünkü avrupalılaşmamamız için ne gerekiyorsa yapılıyor. Avrupayi olacaz diye ödü kopuyor iktidarın ve geri kalmış bir din ülkesine dönüşmeye çalışıyoruz ısrarla. Ülke içeriden yokediliyor bunlar sadece meyveleri.
    Recogss bunu beğendi.

ByR3D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 250 Classic
    Yolsuzluğun, hırsızlığın, madde bağımlılığının kol gezdiği bir ülke de
    Yere yakın araç kullanmak tabiki daha tehlikeli ve yassak
    alper_becker bunu beğendi.

Yalnız yanlış anlamayın ama hakkaten modifiye tutkunu alt komşum var ve hergün "polisten söyle kaçtım helikopter böyle takıldı" veya trafikte hep hayatımı pamuk ipliğine bağlayan araçlar modifiyeli, teyet geçiyorlar bana sonra tekrar fren yapıp yanlarına gitmemi bekliyorlar. Yarış motorunu geçtim diyecekler sanırım sözde. Tabi sözüm efendi gibi kullananlara değil. zaten "yapılan araştırmalara göre hayati tehlikeye sebep verecek şekilde sürüyorlar" demişler, e çoğunluk öyle tabi. Bir insan motoruna modifiye yapıyorsa pistemi gideceğinden, yoksa mahalle aralarında heran çocuk, hayvan insan fırlayacak yerlerde tapa gaz gideceğindenmi. Bir nebze haklılar ama çok aşırı kısıtlama yapmışlar.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En başta sen yazdıklarımı adam gibi oku anla ondan sonra yorum yap.Gelip bana buraya RTE ağızı ile konuşma neymiş benim derdim başkaymış.Diğer konu altında sana 3 kere aynı şeyi yazdım sen hala siyasi propaganda yapma peşindesin.Bir insana üç kere aynı şeyi tekrar ediyorsam ve hala anlamıyorsa iki seçenek vardır ya ciddi ciddi çok kötü niyetlisin yazdığım gerçekler işine gelmiyor çamura yatıyorsun yada geri zekalısın ciddi ciddi anlama kıtlığı var.Hangisi?Bir de ağzını denk al kime vatan haini dediğine dikkat et.Senin gibiler,insanlara istedikleri iftirayı atsın istediklerini karalasın,ülkeyi teröristlere oyları ile satsın diye dağlarda hudut karakol komutanlığı yapmadım ben.Vatandaşı soydunuz soğana çevirdiniz,ülke bütünlüğü saygınlığı denen bir şey kalmadı hala gelip buraya utanmadan bir de insanlara sataşıyorsunuz.

Dediğim gibi önce yazdıklarımı oku anla sonra yorum yap.Anlamıyorsan gelip buraya milleti germe huzursuzluk çıkarma.Burası siyasi proganda yapma yeri değil.Git konu dışında aç başlığı yala yut istediğini.Haram zıkkım olsun sizin için silah altında geçirdğim her dakika şu devlete verdiğim vergilerde.Hakkımızı savunduk diye gerçekleri söyledik diye ne vatan hainliğimiz kaldı ne terbiyesizliğimiz kaldı.Allah belasını versin böyle anlayışında böyle insanlarında....

Admin arkadaşlara sesleniyorum beni forumdan çıkarmanızı üyeliğimi bütün mesajlarım ile birlikte silmenizi rica ediyorum.Bu tarz insanlarla bırakın aynı ortamı paylaşmak aynı havayı bile soluma istemiyorum artık.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    once modofiye ile apacilik arasindaki farki ayirmak lazim. trye her dondugumde evin orada patlak ezgozunu bagirta bagirta dolanan it eniklerinin aileleleri ile akraba olmaktan biktim. once insan olmak sonra motora binmek gerekiyor.

egzosu patlatip motori cirtlak yesile boyayarak deopya liselim yazarak. aynalari plakaligi katlayarak motorcu degil ancak okuz olunur.
    otopsici bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı manners adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    once modofiye ile apacilik arasindaki farki ayirmak lazim. trye her dondugumde evin orada patlak ezgozunu bagirta bagirta dolanan it eniklerinin aileleleri ile akraba olmaktan biktim. once insan olmak sonra motora binmek gerekiyor.

egzosu patlatip motori cirtlak yesile boyayarak deopya liselim yazarak. aynalari plakaligi katlayarak motorcu degil ancak okuz olunur.
    hay ağzına sağlık
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Akşam işten cıkıyorum, Sahilde piknik alanına gidiyorum.
    Piyasa değeri 5 bin lira olan şahin borazan gibi öten egzozu ile benim 70 bin liralık aracıma makas atıyor.
    Neyse diyorum.
    Sahile çekiyorum, adam bagajı açmıs kapıları açmış, müzik tesisatlı aracı ile Ankara nın bağları şarkısını dibine kadar açıyor.
    Neyse diyorum, az daha ileri gideyim sakin yere diyorum.
    Camları simsiyah film olan bir arabanın içinde 2 kişi sevişiyor..

Ben bunları yaşamak zorunda mıyım?
    Bu yasayı çıkaranları kutluyorum. Alınlarından öpüyorum.
    acayüp ve otopsici bunu beğendiler.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    usta öyle bi yazıyorsun ki sanki şimdiye kadar egzoz serbestti , pordon araca hiç egzoz takmamak serberstti ama 2 gün önceki yasa ile tüm araçlar orjinal egzoz takılacak dendi
    egzoz hep yasaktı , halen yasak. çok konular gördük , daha 1 ay olmadı 4 silindir 600cc makinada orjinal egzoz ile egozdan ceza yiyen arkadaş gördüm. uygulama esnasında acaba aracın eksiği varmı , nizami mi niyeti ile değil de nerden ceza kitleyebilirim diyen memur arkadaşlar da görüyoruz.
    yani yasalar iyileştirmeler bizim için ve güzelde bunların hepsini böyle maddiyata dökünce ben apaçi olasım geliyor. alayım iki tüp büyük egzoz sökeyim plakayı bi o yana bi bu yana..

Benim bu günlerde gerek topcase olsun gerek modifiye olsun aklıma tek gelen şeyi şu resim açıklıyor.
    Recogss ve ByR3D bunu beğendiler.
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Çok doğru bir resim olmuş.

Burada çoğu kişinin isyanı çıkan kanuna değil aslında. daha önce de belirttiğim gibi çifte standarta.

Yasaksa herkese yasak olmalı, kanunsuzluğun peşine düşülüyorsa her alanda bu yapılmalı. Bu şekilde olmadığı sürece ona karışılmıyor bana niye karışılsın mantığı olacaktır.

bu her hükümet zamanında da böyle olmuştur.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    O bögüren egzozlar,dan dan gum gum diye ortaligi inleten kabin basslar,hele birde o çakma zenonlar yok mu! Ulan şahine zenon takmanin mantigi ne? Bolunmus yolda bile gozumu aliyo! Resmen cinayete tesebbus!
    cafede otururuz egzoz ve teyp sesinden kafamiz siser konustugumuzu duyamayiz,vardiyali calisirken zaten ettigim kufrun haddi hesabi yok! Yegenler bizde kalirken de ayni sekil.. bence polis direk benzin döküp yaksin mumkunse apaçi şoforuyle beraber.. bizde bindik modifiye arabaya ama kimseyi rahatsiz etmedik,2 arabada alir almaz ilk iş uzerindeki egzozu sokup orjinalini taktik.
    Fatih ve banro bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)