Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk kazam (Motorda uyumak nedir arkadaş yaa)

Motovento
    REKLAM ALANI
    aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Selam arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı ramazanlar.

Geçtiğimiz Cuma yaptığım daha doğrusu çok ama çok ucuz atlattığım bir anımı paylaşmak istedim.

Arkadaşlar siz siz olun yorulduysanız yorgunsanız boşverin durun bi 10 dk dinlenin.. Her hafta sonu ailemin yanına gidip geldiğim yoldur Konya-Ahırlı arası(yaklaşık 125 km bir yol)herzamanki gibi iş çıkışı atladım bnm uçağa çıktı yola ama orucun ve sıcağın etkisiyle yorgunluk baya arttı ve yavaş yavaş dalmaya başladım bir kaç kere daldım buna rağmen nedense durmadım yol bitsin düşüncesi sanırım..

Bi ara gözüm geçmiş artık yoldan çıkmışım ve yolun sağına çalıların dikenlerin toprağın arasına öyle bir girdimki 90km kadar hızla tabi
    girince uyandım Motor biyerden bi sekti nerdeyse uçuyordum üstünden ön freni sıktım motor kaydı tabi (nedense arka fren hiç aklıma gelmedi o an neyse) toparladım düşmeden ama durmadı motor yine ön freni sıktım motor yavaşça durdu ve küçükte olsa kayarak üstüme devrildi.Bu anlattıklarım en fazla 5 sn sürdü ama bana bitmek bilmedi..

Kendimi bi dinledim baktım bişey yok düştüğümü gören bi araba durdu yardım ettiler kalktım baktım motora minik bir çizik bile yok kendimde de bir şey yoktu itekleyerek çıkarttık motoru verilmiş sadakam varmış girdiğim yerde çukur olsaydı taş olsaydı yada virajlarda bulunan demir şeylerden olsaydı işim bitmişti..

Valla bana büyük ders oldu arkadaşlar bence sizede küpe olsun bnm gibi yaşayarak öğrenmeyin herkesin tekeri düz bassın..
    babaduru, glock, İlker41 ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    geçmiş olsun inşallah bi daha böyle bişey yaşamazsınız..
    ferhatkars bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    geçmiş olsun...buna benzer bi olay benimde başıma geldi benim şansıma arkamda babam vardı istanbuldan motor aldık dönüyoruz gece 2 falan tabi yorgunluk uykusuzluk derken ben bi daldım yoldan çıktık babam dürtünce toparlayıp yola döndüm hemen otel bulup yattık...vallaha hiç gerek yok en güzeli dinlenip devam etmek..

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    geçmiş olsun. aynı şekilde bende bi ara daldığımda ayağım sağdaki bariyerlere sürtünce uyandım

cpt_caveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Inazuma
    Geçmiş olsun ben bir benzerini çok önceden arabada yaşamıştım. Yorgunluğu hissesince dinlenmek şart. Hiçbirşey sağlıktan önemli değil.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Çok geçmiş olsun. Yahu yapman etmen motorda uyunur mu! Oğlum artçı olarak arkada bana sarılıp uyumuştu bir kez ondan beridir diken üstündeyim. Artçımı bile kontrol ederim sürekli uyuyor mu diye. La havle!
    dockerengin, fusuy364, İlker41 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    arabada uykum gelirde motorda hiç uykum gelmedi şimdiye kadar. arkadaşlar uykunuz gelirse vizörü açın rüzgar biraz olsun ayıltır adamı.
    efizikci bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    geçmiş olsun, demekki titreşiimli motor alıp sürsek böle olmaz, adamlar boşuna titreştirmiyorlar
    tekerin yolda gitsin kardeş.
    kemboo, fusuy364 ve AttilaXtreme bunu beğendiler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Geçmiş olsun.Ucuz atlatmışsınız.
    Ramazanda oruç insanı özellikle çok etkiliyor.
    Bu sebeple gündüz vakti zorda kalmadıkça motosiklet kullanmıyorum.
    İftardan sonra devammmm.

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    ben yaklaşık bir saat boyunca uyuyarak gitmiştim. tabiki artçı olarak motoru artçım olan arkadaşa verdim. arka çantaya yaslandım motoru süren arkadaşımada bana yaslanmasını söyledim. gece nöbetinden çıkıp geziye gitmek iyi bir fikir değilmiş
    fusuy364 bunu beğendi.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Denize gitmiştim birkaç hafta önce,neyse yüzdük dönüyoruz + artçılıyım şile yolunda pendik yönüne saptım yol tek şeride düştü ilerde.sollamalar başladı full kamyon tır,bi ara iyice salmışım kamyonun birini solluyorum artçım arkamdan dürttü tır lan tır diye bağırdı,noluyo diyene kadar tırla burun buruna gelmişim tır sağa ben sağa attım kendimi,kamyonu solladıktan sonra şeridime girmemişim karşı yönden devam etmişim artçım uyarmasa tırın altına gireceğiz o derece perde inmiş gözüme Bunun arabası motosikleti bisikleti yok. uçak bile sürsen yorgunluk varsa her türlü başa iş geliyor

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Allah rahatlık versin arkadaşlar
    srknbdm, ferhatkars ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Geçmiş olsun aman diyim dikkatli olalım

Motosikleti
    CBF 150
    Benimde aynı olayın benzeri antalya yolculuğunda başıma gelmişti, baktım gözler gidip gidip geliyor arkadaşıma verdim oda sağolsun yakıt ibresine hiç bakmamış, sonuç olarak yolda kaldık ve rahat 5 km araba itekledik. Ama şunu farkettim ki araba itekleyince uykunuz kalmıyor
    fusuy364 bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    geçmiş olsun abicim...

ben de bu arkadaş ile uyumuştum... istanbuldan ankaraya dönüyorduk...
    biraz o biraz ben kullanıyorduk motoru...
    ben yurt dışından gelmiştim...nerdeyse 4 gunluk uykusuzluk vardı...
    motoru kullanırken bir ara 4-5 saniyeliğine daldım ve şerit değiştirmeye başlayınca geri toparladım ...
    ve hemen şoför değiştirip arkadaşın sırtına yaslanıp uyuyarak yola devam ettik
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun inşallah bi daha böyle bişey yaşamazsınız..

soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Verilmiş sadakan varmış hocam. ucuz atlatmışsın. Öyle otobanda uyuya kalıp kamyonun dorsesine arkadan çarpan tanıdığım var şaka gibi geliyor ama demek ki oluyormuş...

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Geçmiş olsun,ucuz atlatmışsın.Arabada veya motorda bazen göz kapaklarım kapanmaya başlar,hemen bir tesiste durur,çay kahve molası veriririm.Tesis yoksa bir ağaç gölgesi bulur 5-10dk dinleniririm.Her zaman yanımda çikolata veya sakız bulundururum.İnsanı uyanık tutmaya yardımcı oluyor.

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Çok teşekkür ederim herkese allah kimseye göstermesin gerçekten kotu oluyor uykudan öyle uyanınca :-)

Motosikleti
    ybr125
    Yok artık motordada uyunurmu
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Geçmiş olsun çok ama çok ucuz atlatmışsınız. Bu arada motorun üstünde de uyumak büyük marifet ister
    Bir müsibet bin nasihatten iyidir. Önemli olan sorunsuz atlatmışsınız. Tekrardan geçmiş olsun...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)