Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sonunda motorumu aldım ee peki şimdi ne olacak? :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bugün ödemesini yapıp apache severler derneğine bende kaydımı yaptırdım Scooter ile uzun süren ilişkimden sıyrılıp vitesli bi sevgili yapayım dedim tvs apacheye yöneldim pazartesi plaka ruhsat işlemlerini yaptırıp motorumu alıyorum inşallah.

Aklımda olan bir kaç soru var bunları size sormak istiyorum arkadaşlar.

Viteslinin acemisi olduğum için daha doğrusu hayatımda ilk kez de sıfır motor sahibi olacağım için rodaj nasıl yapılır bilmiyorum işe gidip gelmek için kullanacağım rodaj süresi kaç kilometedir?

Rodaj da basıp motoru açmak mı gerekir yoksa km dolana kadar belirli bi hızı geçmemek mi gerekir?

Bakımlara ne zaman gidilmeli?

Hangi benizin kullanmalı?

Yakıta yağ vs. katmak gerekir mi?

Aklınıza bi aceminin bilmesi gereken gerekmeyen ne kadar bilgi geliyorsa lütfen çekinmeyin yazın her türlü bilgiye eyvallahım var

Not: Ekipmanlarım bot harici full kask, mont, eldiven, dizlik, balaklava hepsini aldım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    valadeut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MG KİNG
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun, sorduğun çoğu sorunun cevabını, kullanım kılavuzunda bulabilirsin bence, keşke bende motorumun kullanım kılavuzunu bulabilsem.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Not: Ekipmanlarım bot harici full kask, mont, eldiven, dizlik, balaklava hepsini aldım.
    Pantolonu unutma kardeş

Kullanım kılavuzuda burada.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Ben kılavuz dan ziyade verilecek tüyoları bekliyorum açıkçası mesela ben küçükken birader mobilete hep kurşunlu benzin aldırırdı ve tembihlerdi kurşunsuz alma diye sebebi neydi bilmiyorum o yüzden sordum �� Bi de piyasa benzin çeşitleriyle dolu hangisi daha iyidir motosiklet için? Yoksa rastgele en yüksek oktanlı olanı alayım gitsin mi?

Kerem T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr600F
    Genelde 95 koyarlar motosikletlere,kucuk cc de 97 gereksiz bence.
    4 zamanli makina yag gerektirmez
    Rodajdada kitapcikta belirttikleri km kadar zorlama motoru bi alissin parcalar..
    Bakimlarida ayni sekilde kitapcikta yazar
    Arada zincirinide yagladin mi tamamdir gerisi sana kalmis,hayirli olsun motorunda
    Bune bunu beğendi.
    41KT260(Pcx 125)-S,41KT460(Ninja 250r)-S,41KT374(CBR 600F)...(Polaris sportsman 500)...

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün ödemesini yapıp apache severler derneğine bende kaydımı yaptırdım Scooter ile uzun süren ilişkimden sıyrılıp vitesli bi sevgili yapayım dedim tvs apacheye yöneldim pazartesi plaka ruhsat işlemlerini yaptırıp motorumu alıyorum inşallah.

Aklımda olan bir kaç soru var bunları size sormak istiyorum arkadaşlar.

Viteslinin acemisi olduğum için daha doğrusu hayatımda ilk kez de sıfır motor sahibi olacağım için rodaj nasıl yapılır bilmiyorum işe gidip gelmek için kullanacağım rodaj süresi kaç kilometedir?

Rodaj da basıp motoru açmak mı gerekir yoksa km dolana kadar belirli bi hızı geçmemek mi gerekir?

Bakımlara ne zaman gidilmeli?

Hangi benizin kullanmalı?

Yakıta yağ vs. katmak gerekir mi?

Aklınıza bi aceminin bilmesi gereken gerekmeyen ne kadar bilgi geliyorsa lütfen çekinmeyin yazın her türlü bilgiye eyvallahım var

hayırlısı olsun kazasız belasız forumda hepsinden binlerce kere bahsedilmiştir eminim arattırırsan görürsün

Motosikleti
    Kondial Tarz:Touring Renk:Beyaz
    Rodaj süresince kitapçıkta bahsedilen hız limitlerini geçmededen her viteste farklı devirlerde sürmeye çalışın. Servisiniz bile şunu söyleyebilir "motorun sağır kalır basmazsan" inanmayın rodaj süresince dediğimi yapın. 95 oktan benzin, 10w40 tam sentetik Castrol motor yağı kullanın. Zincirin gevşekliğine ve kuru kalmamasına dikkat edin. Herşeyden önemlisi hız limitlerine ve trafik kurallarına göre binlerce km yapın. Hayırlı uğurlu olsun.
    Bune bunu beğendi.

hyo kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzeyQm250, GV250, cbf1000
    Hayırlı olsun.162 kardeşime katılıyorum.fakak ben motor yağı olarak motul tavsiye derim benzinide 95oktan shell diyorum.kazasız belasız yolculuklar.
    Bune bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Teşekkürler arkadaşlar bunlar cidden bilmediğim konular özellikle zincir olayına dair hiç bir bilgim yoktu bunu biaz daha araştıracağım, yardımlarınız ve iyi dilekleriniz için sağolun sizlere de kazasız belasız sürüşler dilerim

Arkadaşlar ben de Vespa Lx150 i.e marka scooter almayı düşünüyorum. ilk motor deneyimim olacak. Ancak bilgilerinize ihtiyacım var. Bu Lx i.e olayı nedir? i.e olunca neler degisiyor?

Ben üniversite okuyorum, okul biraz uzak onun için almak istiyorum. yani şehir içi kullanacagım. Hız konusu nasıl oluyor, max kaç km mesela? Ayrıca alacagım motor 8750 tl 2011 model Vespa Lx150 i.e nasıldır özellikleri falan iyi midir? Artısı eksisi ne olur? daha iyi tavsiyeleriniz var mı? varsa link atabilirsiniz. Bir de kask ve mont alacagım ancak motordan sonra bütce biraz dusuyor haliyle 200 tl kadar kask alacagım. kapalı- acık olarak ve marka bakımından neyi önerirsiniz? Mont acısından da fiyat o kadar gibi. belki biraz artış gösterebilir. Neyse kısaca bilgi ve önerilerinizi bekliyorum

mertekina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı bayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de Vespa Lx150 i.e marka scooter almayı düşünüyorum. ilk motor deneyimim olacak. Ancak bilgilerinize ihtiyacım var. Bu Lx i.e olayı nedir? i.e olunca neler degisiyor?

Ben üniversite okuyorum, okul biraz uzak onun için almak istiyorum. yani şehir içi kullanacagım. Hız konusu nasıl oluyor, max kaç km mesela? Ayrıca alacagım motor 8750 tl 2011 model Vespa Lx150 i.e nasıldır özellikleri falan iyi midir? Artısı eksisi ne olur? daha iyi tavsiyeleriniz var mı? varsa link atabilirsiniz. Bir de kask ve mont alacagım ancak motordan sonra bütce biraz dusuyor haliyle 200 tl kadar kask alacagım. kapalı- acık olarak ve marka bakımından neyi önerirsiniz? Mont acısından da fiyat o kadar gibi. belki biraz artış gösterebilir. Neyse kısaca bilgi ve önerilerinizi bekliyorum
    motoru almadan önce ekipmanlarını almalısın çünkü vespalar pahalıdır ekpmanlarını al mont , kask , eldiven , pantolon yada dizlik al ( pantolon tercihimdir )
    sonra motorunu al
    Mecnun bilseydi HONDA sevgisini
    Severmiydi LEYLA zillisini

Motosikleti
    Kondial Tarz:Touring Renk:Beyaz

almak istediğiniz motor bu sanırım.

Motosikleti
    Yamaha Xmax

Merhaba şehir içi hız limitlerinde kullanabilirsiniz, sorun olacağını sanmıyorum, en fazla 120 km/h gibi gider bu makine, sizin kilonuza göre değişebilir tabii. Açık kask kesinlikle önermem, mutlaka kapalı kask kullanın, mümkünse fiber/karbon olanlar olabilir, bell'de uygun fiyatlı kasklar vardır, ekipman konusuna özen göstermenizi tavsiye ederim. Kazasız sürüşler.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    300 liraya nitro aikido var fiberglass malzeme sharp' tan 5 yıldız almış canavar gibi kask öneririm ben aldım herkes alsın :D Bu arada arkadaşlar haklı ben motoru almadan haftalar önce malzemeleri aldım sende öyle yap bence hee malın canından kıymetliyse yada neslini devam ettirmek istemiosan orası başka tabii

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/nitro-aikido

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)