Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bundan sonra motosikleti garajda bırakıp yürüyeceğim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Being - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bu devletin ciddi ciddi insanla sorunu ne acaba merak ediyorum, hayatımızın temel gayesi sadece bu devlet denilen şeyi mi geçindirmek? Bugüne kadar anti-devletçi ve anarşik yapım bugün tamamen depreşti dostlar. Bugün ilk trafik cezam geldi, keşke hayırlı gelseydi de eyv. deyip paşa paşa ödeseydim. Üniversite için Tekirdağ'daydım ve şehir içi E-5 tarzı bir asfaltta 67 KM hızla gitmişim, cezam nedir? 356 TL! Yav benim kafamdaki kask 356 TL değil, üzerimdeki mont 356 değil! Bundan önce de devlet bana bir sigorta volesi attı, 371 TL. Benim kullandığım motosiklet bile sırf bu masraflar yüzünden 3.000 TL! 67 Km sürat bir sürat bile değil, eğer aynı yol üzerinde dört tekerlekli canavarlar 80 ile 90'la gidiyorsa ben nasıl olur da onların arasında acaba 50 ile gidebilirim? Cezayı aldıktan sonra ilk işim plakayı söküp topcase'e atmak oldu. Artık da plaka filan takmam, ben öğrenci halimle kıt kanaat geçinmeye çalışıyorum, herkesin 90 ile gittiği yolda bize 67 ile yapıştırıyorlar Eee, inip yürüyeyim o zaman ben? Bu arada ne Allah'ın hikmetiyse bir de fotoğraf gönderiyorlardı bunlar fotoğrafım yok içinde en azından baksaydım arkadan görünüşüme, motor üstünde giderken hiç fotoğrafım yokta madem 350 TL vereceğiz bir işe yarasın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    itiraz et dostum, ispat edilemezse mahkemeden döner..

motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Gecmis olsun gecirenler sagolmasin ne diyim arkadas. Bi hafta icinde ode baride yanilmiyosam %25 indirim yapiyolar.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    itiraz et dostum, ispat edilemezse mahkemeden döner..
    Abi ispat edebilirler benim hızım gerçekten 67 KM'de olabilir, fakat herksin 80 - 90 aralığında gittiği bir yolda ben akışı bozacak bir hızda nasıl gideyim?

Alıntı motorcu adam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun gecirenler sagolmasin ne diyim arkadas. Bi hafta icinde ode baride yanilmiyosam %25 indirim yapiyolar.
    %25 indirim yaptıkları doğru da ben şuan motosiklete binmeye benzin paramı zor yetiştiriyorum onu nasıl ödeyeyim?

Bundan sonra yok ya plaka filan takmıyorum olay bitiyor.
    mertekina bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Komple plakayı sökmek dikkat çeker .
    Bu sefer durduk yerede ceza yersiniz.

Onun yerine plakaya gelicek şekilde bir kilit vb birşeyler 1 harfini gizlerseniz çok daha iyi bir çözüm olur.
    En kötü ihtimalle farkında değildim dersiniz.

Bana şimdi senin söylediğin şey yasal mı kardeşim ? Diye çıkışmayın lütfen.

Önce bizi bir arabayla eşitleyip , can güvenliğimizi sağlasınlar ondan sonra açalım plakaları.

Benimde şuan plakam açık.
    Henüz ceza yemedim. Ama heran yiyebilirim. Genelde arabaların arkasında pek yolculuk yapmıyorum. En soldan giderim , hız sınırları üzerinde.

Böyle daha güvenli olduğunu düşünüyorum.

70 le ezileceğime 130 ile soldan gidiyorum.
    Being, alper_becker, barodi ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beko arkadaşın dediğine katılıyorum,sağdan gidip arkadan gelen araçların tacizine uğramaktansa soldan yapıştırıp ben yol istiyorum,vermeyene sellektörü çakıyorum (özellikle gece süper oluyor) plakam da normalden çok daha küçük bundan sonra bir rakamını gizlerim artık.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komple plakayı sökmek dikkat çeker .
    Bu sefer durduk yerede ceza yersiniz.

Onun yerine plakaya gelicek şekilde bir kilit vb birşeyler 1 harfini gizlerseniz çok daha iyi bir çözüm olur.
    En kötü ihtimalle farkında değildim dersiniz.

Bana şimdi senin söylediğin şey yasal mı kardeşim ? Diye çıkışmayın lütfen.

Önce bizi bir arabayla eşitleyip , can güvenliğimizi sağlasınlar ondan sonra açalım plakaları.

Benimde şuan plakam açık.
    Henüz ceza yemedim. Ama heran yiyebilirim. Genelde arabaların arkasında pek yolculuk yapmıyorum. En soldan giderim , hız sınırları üzerinde.

Böyle daha güvenli olduğunu düşünüyorum.

70 le ezileceğime 130 ile soldan gidiyorum.
    Başından sonuna kadar illegal olsa dahi haklı bir konuşma yaptınız hocam tebrik ederim! Ben muayenemi yapayım, sigortamı yapayım, plakamı takayım 350 TL diğeri katlasın plakayı hem otoyollar bedava hem onunda cezasını ben ödeyeyim. Plaka takmasam cezası 62 TL Peşin ödeme ile 40 TL'ye iner, ben yeni alacağım kaskımın parasını şimdi gidip bu cezaya vereceğim, az para değil baba 350 küsür lira. Bu parayı değil devlete hiçbir kuruma helal etmiyorum.
    barodi, idmanyurdu, beko12345 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    ocak ayında dur ihtarına uymadığım için ceza yollamış polis efendiler. gittim indirimli halini ödedim. üstünede mahkemeye itirazda bulundum kamera kaydı gösterin diye. polisler kamera kaydını gösteremeyince cezamızda iptal oldu.
    sende kamera kaydını iste, kayıt yoksa cezan iptal olur zaten.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Şehiriçinde E-5 tarzı asfalt nasıl oluyor?
    Bildiğimiz E-5 ise zaten 67km/h cezaya sebep olacak bir hız değil.
    Ha, 30-50 km gibi hız sınırı olan bir yerde 67 ile gittiysen ve ceza yediysen sorun ne?
    Ben anlamadım.

Zaten bu gibi hız sınırlarının olduğu yerlerde sınır diğer araçlar için de geçerli. Yani o koşulda aslında 4 tekerli otomobillerle aynı hız limitine sahipsiniz. Siz limitler dahilinde kullanmak istiyorsanız arkadan taciz edene yol verirsiniz gider. Ha yok, ben de yapıştırırım ne verdiyse diyorsanız da ceza gelince şaşırmamanız lazım.
    Vmaxxx bunu beğendi.

Motosikleti
    SUPER SHADOW 250
    geçmiş olsun bir şey soracağım diğer araçlara ceza yollanmadığını nereden biliyorsunuz ayrıca hız limiti 50 sanırım dediğiniz yolda diğer araçlar 80-90 la gidiyorsa emin olun onlara da yollanmıştır ceza

Simdi hiz siniri 50 ise ve tabela ile bunu belirtiyor ise ki oyledir devlet hakli oluyor.simdi o tabelayi otomobil suruculeri de gorur ve onlarda yavaslar. Ornek Mahmutbey'e giderken, tabelayi goren herkes yavaslar. Kisacasi yapacak birşey yok.
    reverse bunu beğendi.

Vmaxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT-09 MT-07 WR250r
    bu nasil anlayis???
    sence hizli gidenlere ceza yazilmasinmi? kurallara uymayana yazilmasinmi
    yoksa kötü olan bizim devlet ve baska devletlerde ceza yokmu ?
    Suc isleyen parasi olsun olmasin cezasina katlansin ki ders cikarsin ...
    Okuduguma göre Hükümeti sevmeyen, suc isleyeni hakli bulmus .. Bumu kurallara uyarak kazalari indirme amacimiz . Hizli gidip sucu devlete bayliyorsunuz anlamiyorum..

Sen hakikaten yaya git. yada yazdiklarini tekrar oku ve bir düsün !!!

saygilarimla
    reverse bunu beğendi.

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burak Geçmiş olsun , itirazı yap.
    Onlar yazarken üşenmiyolar , senin verceğin haracın peşinden git alırsın paranı.
    fakat uğraşman gerekiyor Kabahetler kanunu kapsamına giriyor,
    Tebligat ile ilgili usulsüzlük var ise ona itiraz et yok ise,
    Sulh ceza mahkemesine aşağıda örnek dilekçe ile başvur (gerekli yerleri değiştirirsin);

........SULH CEZA MAHKEMESİNE
    (Buraya trafik ihlalinin işlendiği yerin bağlı olduğu sulh ceza mahkemesini yazacaksınız)

İTİRAZ EDEN : Tc Kimlik Numarası ve Açık Kimlik Bilgileri isim soyisim baba adı vs. ve adres bilgileri yazılmalıdır. TC Kimlik Numarası Önemli

İTİRAZA KONU TUTANAĞIN TANZİM TARİHİ:../../20..

İTİRAZA KONU TUTANAĞIN TEBELLÜĞ TARİHİ:../.../20..

İTİRAZ KONUSU : Suç Yeri (Örn:İstanbul)Trafik denetleme şube müdürlüğü, .....amirliği`nin .... tarih ..... seri,....sıra no.lu trafik ceza tutanağında yazılı para cezasının iptali hakkında.

AÇIKLAMALALAR :

1- 34 XX 111 tescil plakasına kayıtlı hususi otomobilimin; karayolları trafik kanunu`nun ....maddesi hükmüne istinaden "...." suçunun işlendiği gerekçesiyle gıyabımda kesilen ekte sunulu ../../20..tarihli, toplam ..... TL. bedelli trafik cezası tutanağı düzenlenip,../../20.. tarihinde tarafıma tebliğ edilmiştir.

2- Yukarıda bilgileri yazılı trafik ceza tutanağı, aracımın tescil plakasına göre ../../20... tarihinde gıyabımda düzenlenmiş ve tarafıma aylar geçtikten sonra yani ../../20.. tarihinde tebliğ edilmiştir.
    "Trafik para cezalarının tahsilinde ve takibinde uygulanacak esas ve usuller ile kullanılacak belgeler hakkında yönetmelik"in "tescil plakasına göre düzenlenen tutanaklar için yapılacaklar işlemler" başlıklı 10. maddesi;

"Karayolları trafik kanununun 116 ncı maddesi hükümleri gereğince,
    görevlilerce yetki sınırları içerisinde tescil plakasına göre
    düzenlenen tutanaklar;

a) Aracın kayıtlı olduğu kuruluştan arşiv kayıtlarına göre araç sahibi veya işleteni tespit edilerek (birden fazla ise ilk sıradaki) tutanağın boş kalan yerleri doldurularak ilgiliye 7201 sayılı tebligat kanunu hükümleri uyarınca tebliğ edilir ve tutanağın bir nüshası takip ve tahsil için ilgili mal sandığına gönderilir. Tebligat işlemine 10(on) iş günü içinde başlanır. yapılan tebligatta bu şekilde uygulanan cezalar için, tebliğ tarihinden itibaren 15(on beş) gün içinde yetkili mahkemeye itiraz edebilecekleri belirtilir. İtiraz, ödemeyi ve ödeme ile ilgili süreyi durdurur. ancak itiraz üzerine verilen kararlar kesindir. Hükmünü amirdir.

Söz konusu madde hükmü gereğince, düzenlenen trafik ceza tutanağının muhataba yani tarafıma tebliğ edilmesi işlemine 10 gün içinde başlanması gerekmektedir.
    Ancak ekte sunulu tutanakta da görüleceği üzere kural ihlalinin yapıldığı iddia edilen tarih ile tebligat tarihi arasında uzun bir zaman bulunmaktadır. Tebligatın ilgili yönetmelik hükmüne göre yapılmadığı aşikârdır. Tutanak ../../20.. tarihinde düzenlenmiştir ve açık yönetmelik hükmüne göre tebligat işlemlerinin en geç ../../20.. tarihine kadar (tutanağın düzenlendiği tarihten sonraki 10.gün) yapılmış olması gerekirken, tutanağın tarafıma aylar sonra tebliğ edilmesi usul ve yasaya aykırılık teşkil eder.

3- Öte yandan, söz konusu ceza tutanağında belirtilmiş olan ".............." suçu tarafımdan işlenmemiştir. Tutanağın düzenlendiği tarih aylar öncesi olmakla anayasa`dan kaynaklanan savunma hakkım da kısıtlanmış bulunmaktadır. Söz konusu yönetmeliğe aykırı olarak yapılan tebligat, itiraz etmemdeki haklılık gerekçelerimi de ortadan kaldıracak bir sürede yapılmıştır.

Bu nedenle söz konusu yönetmelik`in 10/a.b maddesi de göz önüne alınarak yasaya aykırı olarak tebliğ edilen itiraza konu trafik tutanağında yazılı para cezasının iptaline karar verilmesi gerekmektedir.Bu konuya ilişkin olarak İstanbul 3. sulh ceza mahkemesi`nin
    22.05.2006 tarihli, 2006/129 d.iş, 2006/129k. no.lu dosyasından verilen ve ekte sunduğum karar da itirazlarım doğrultusundadır.

SONUÇ VE TALEP : Yukarıda arz ve izah etmeye çalıştığım nedenlerle,İtirazımın kabulü ile yasalara aykırı olarak düzenlenen trafik ceza tutanağında yazılı para cezasının iptaline karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. ../../2013

İTİRAZ EDEN
    Adı ve Soyadı
    İmza

EKLERİ :

1- İtiraza konu trafik denetleme şube müdürlüğü, ...... amirliği`nin .... tarih
    ....seri,... sıra no.lu trafik ceza tutanağı fotokopisi.

2- ..... plakalı aracıma ait iki adet ruhsat fotokopisi.

3-Bu konuya ilişkin olarak İstanbul 3. sulh ceza mahkemesi`nin
    22.05.2006 tarihli, 2006/129 d.iş, 2006/129k. no.lu dosyasından verilen Karar.

4- Nüfus cüzdanı sureti.
    Passionately in love with Motorcycle

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar devlet baba adam gibi hız sınırları koymak ile başlayabilirler mesela.Çoğu yerde hız sınırları gerçekten trafiği tehlikeye atıyor.Eğer şehir içi işlek bir yolda hız sınırı 50 km olmasına karşı herkes 70 km ile gidiyorsa sende mecbur 70 km ile gitmek zorunda kalıyorsun yoksa dört tekerlekli dangalaklar acımıyor hemen sıkıştırmaya başlıyor.Arkadan gelene yol verirsin gider olmuyor işte adam zahmet edip seni solarken şerit değiştirmiyor seni bariyere doğru sıkıştırıyor.Şehir dışı yollarda ise motosikletlerin hız sınırlarının ağır taşıtlara çok yakın olduğunu hatırlatmama gerek yok sanırım.

Bir de devletin trafiği düzenlemek vatandaşının can güvenliği sağlamak için değil para kazanmak için ceza kestiğini de sanırım hatırlatmama gerek yok.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    motorun hız sınırı mı olur la
    Blackeagletr bunu beğendi.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Plaka evet kilitle gizlemek iyi olur. Ki motosiklet denilen merete gerekli bu.
    Ama cezaya gelince kusura bakma hocam cezalar 1000 tl nin altında olmamali
    Ki bi caydiricigili olsun. Burasi norvec degil cep cok yanmadikca kimse uymaz.
    Devlete ceza değilde bu yollari b.k gibi yaptigi icin
    Ve disariya 1.70 e sattığimiz benzini 5 liraya bize sattigi icin
    Amacsizca ve insafsizca vergiler icin isyan edelim de bak ilk ben senin yaninda olucam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)