Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Pizza Şirketlerinin 30 dakika Saçmalığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CBFMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    bana özelden mesaj yazan Metin.K nickli arkadaş bu bahsettiğim yerler,istanbulda isen, Beşiktaş, Ortaköy, etiler, paralı insanaların yaşadığı yerlerdirki yiyecek sektöründe kuryelerin esas geçim kaynağı bahşiştir. Ha bu dmnsta yasaktır onuda belirteyim, şirket kurallarına göre para üstünü kuruşu kuruşuna vermen gerekir. Tabi birde şöyle bir durumda var müşteri sipariş vermiş pizza 19.90 adam sana vermiş 200 tl haberde vermemişki para üsütü alasın dükkandan daire 6 cı katta asansörde yok işte bütün şalterlerin attığı andır, ekstradan yağmur yada karda var diyelim üstünde yağmurluk, kışlık mont ter içinde kalırsın birdeee iki yada üç sipariş almışsan dükkanda işler patlamışsaaa şimdi anlatabildimmi kurye sektörünü. Altınıza bile yapabilirsiniz bu durumda ki İstanbul trafiğinde belediye otobüs şoförlerinin başına gelmektedir. Gelelim bu işi neden genç arkadaşlar yapar kısmına, kendim 36 yaşındayım ve bu işi yaptım ve aynı şekilde motor kullanmak zorundasınki sipariş başına 20 kuruş ile 40 kuruş arası bir para alırsın çok sipariş atarsan aylık maaşına 200-300 tl arası yansır, sanırım şimdi anlamışsınızdır şimdi kuryelerin neden hızlı gittiğine 20 kuruşu dmnsun kendi şubesi verir 40 kuruşa kadar freechesing şubeleri senin tecrübene göre verir. Gnençler daha çok çalışırlar, haklarınızı hiç aramazlar, genelde motor alma sevdasına işe girerler toplamda 1200 tl yi bulmayan maaşla çalışırlar ve çoğuda obezolur tombil tombil dmns da çalışırlar. Müslüman mahallesinde salyongoz satmak esas budur,insanların hakkını gaspederler, insanaları üç kuruş muhtaç ederler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı CBFMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana özelden mesaj yazan Metin.K nickli arkadaş bu bahsettiğim yerler,istanbulda isen, Beşiktaş, Ortaköy, etiler, paralı insanaların yaşadığı yerlerdirki yiyecek sektöründe kuryelerin esas geçim kaynağı bahşiştir. Ha bu dmnsta yasaktır onuda belirteyim, şirket kurallarına göre para üstünü kuruşu kuruşuna vermen gerekir. Tabi birde şöyle bir durumda var müşteri sipariş vermiş pizza 19.90 adam sana vermiş 200 tl haberde vermemişki para üsütü alasın dükkandan daire 6 cı katta asansörde yok işte bütün şalterlerin attığı andır, ekstradan yağmur yada karda var diyelim üstünde yağmurluk, kışlık mont ter içinde kalırsın birdeee iki yada üç sipariş almışsan dükkanda işler patlamışsaaa şimdi anlatabildimmi kurye sektörünü. Altınıza bile yapabilirsiniz bu durumda ki İstanbul trafiğinde belediye otobüs şoförlerinin başına gelmektedir. Gelelim bu işi neden genç arkadaşlar yapar kısmına, kendim 36 yaşındayım ve bu işi yaptım ve aynı şekilde motor kullanmak zorundasınki sipariş başına 20 kuruş ile 40 kuruş arası bir para alırsın çok sipariş atarsan aylık maaşına 200-300 tl arası yansır, sanırım şimdi anlamışsınızdır şimdi kuryelerin neden hızlı gittiğine 20 kuruşu dmnsun kendi şubesi verir 40 kuruşa kadar freechesing şubeleri senin tecrübene göre verir. Gnençler daha çok çalışırlar, haklarınızı hiç aramazlar, genelde motor alma sevdasına işe girerler toplamda 1200 tl yi bulmayan maaşla çalışırlar ve çoğuda obezolur tombil tombil dmns da çalışırlar. Müslüman mahallesinde salyongoz satmak esas budur,insanların hakkını gaspederler, insanaları üç kuruş muhtaç ederler.
    söylediklerinin çoğuna katılıyorum ama bahşiş için beşiktaş bölgesine katılmıyorum. çok enteresan çok güzel müşterilerle karşılaştım bu bölgede ama bahşiş olayı genelde yok özellikle fulya civarı parayı doğru versin dua edersin
    bir de trafiği rampası vs az olan semtler tercih edilirse insan daha az yoruluyor.
    tragedie bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    http://en.wikipedia.org/wiki/Domino%27s_Pizza

The guarantee was dropped that same year because of the "public perception of reckless driving and irresponsibility", according to then-CEO Tom Monaghan.[59]

The company continues to offer the 30 minute guarantee for orders placed in its stores situated in Colombia, India, Vietnam, and Turkey.

Görüldüğü üzere bu garantinin verildiği 3 ülke ve bir eyalet var , 3 ülkeninde Türkiye dahil insana bakış açısı bizde bunlardan çok var , yani olay önce bizlerde sonra devlette bitiyor , devlet için kamuoyu baskısı gerekiyor.
    Şahsen bu zihniyetten hiç pizza sipariş etmediğim için boykot edelim diyemiyorum.
    Domino'sa birşey demiyorum çünkü kapitalizm bu adamlar bunu reklam amaçlı kullanıyorlar.Buna dur demesi gerekenler devlet veya bireyler.
    tragedie ve crxforever bunu beğendiler.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Alıntı alper_becker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz kuryeler sinir olurmusunuz bilemem ama ben her seferinde güler yüzle "kanka geciktirdin ben parasını vermeyecem haberin olsun" diyorum onun yerine bir kısmını bahşiş veriyorum. Ayrıca dediğim gibi "30 dakikada kapında, yoksa bedava" diye en az kaçmilyon insanı o firmadan yemeye çekiyorlar sence? O pizza şirketi senin ananın babanın ve sülalenin kazandıgının toplamının 10.000 katını bir saatte kazanıyor. Adamın 40 dk sonra evden cıkması gerekiyor 30 dkya kapında reklamına güvenmiş ve sipariş vermiş 50 dk'da geliyor? sen olsan parasını verirdin tabi anlıyorum. Müşteri gözündende bak bence biraz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

bu konuda insanlar pizzayı bedava alırdım yada içim elvermez ben parasını veririm gibi terimler ile ikiye ayrılmışken sen benim fikrime saygı duymuyorsun ve "akbaba gibi enteresan triplere giriyorsun" terimlerini kullanmışsın. Ben diyormuyum hiç Sazanlar Enayiler 2 kuruşluk hamura 30 lira veriyor diye? Sözünüzü bilin bence. 100 kişiye geç gitmişse emin ol 50 si bedava almıştır.
    inan dostum kesinlikle polemiğe girmek istemiyorum ve yapmayacağım da. kullandığım tabir seni kırdıysa özür dilerim kardeşim. ancak burada kastım, bedava pizza yemeyi adeta alışkanlık, daha da ötesi bir iş haline getiren, bu işin masterını yapan kişiler. ayrıca 2 tl l,k hamura 30 tl veriyorsun demişsin ama mesajımın başında hiç huyum olmamasına rağmen bir kez sipariş verdim dedim. genel olarak elbette durum firmanın hatası ve hatta haksız rekabet yaratan yanıltıcı reklamı ama istanbul gibi bir şehirde pizzanın 30 dk yı aşmamasını beklemek gerçekçi değil.

son olarak da kim ne derse desin pizza kapıya 1 dk geç geldi diye ben bedava yemem ve boğazımdan da geçmez ama yiyene de saygı duyarım.
    tragedie bunu beğendi.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Arkadaşlar olayı sadece pizzacı firmalar ve motosikletli kuryeler olarak düşünmeyin mesela kamyon, tır gibi büyük taşıtlar ile şehirler arası yük taşıyan şoförler kendilerine söylenen zamanda teslimat yapamazsa parası hiç ödenmiyormuş (TV'de kamyoncunun biri hızlı gitme sebebi olarak gerekçe göstermişti)
    Kısacası trafikte teröre sebep olan insanların can güvenliğini tehlikeye sokan yalnız araç sürücüleri değil onları 2 kuruş ekmek parası için trafik kurallarını hiçe saymaya, kendinin ve başkalarının hayatını tehlikeye atacak kadar tehlikeli sürmeye iten patron zihniyeti
    O patronlar her geçen gün ceplerini daha fazla doldurup zengin olurken
    Ekmek parasının derdine düşmüş gariban işçilerde trafikte yitip gidiyor...
    tragedie bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)