Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Topcase yerine seyahat sırt çantası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbr 250r 2014 kırmızı
    Arkadaşlar merhaba kısa bir süre sonra karadeniz turuna çıkıyorum motorumu yeni aldım yan çanta veya topcase fiyatlarına bakıyorum aşırı pahalı ve motorumun bütün karizmasını bozacağına eminim sizce topcase yerine böyle bir çanta alıp sırtıma taksam yükünü seleye vereceğim için ağırlıkta yapmaz diye düşünüyorum fikirleriniz nelerdir ürün bu
    http://www.hepsiburada.com/liste/out...goryId=1300934

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbr 250 yan çantalar ve top case ile tam bir sport touring görüntüsünde oluyor, bence şeklinden bir şey kaybetmez.

Sırt çantası rahatsızlık verir, 2 saat bile kullansan belinde ağrı yapar. Hele birde SS grubunda öne doğru yatık olunca.

Ama en iyi ihtimal bu çantayı arkana kancalı lastikler ile seleye bağlamak.

Bunun yanında geziye çıkıyorsun, bence konforundan ödün verme. Soft çanta dediklerinden böyle bir motora mutlaka alınmalı.

imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Ben CBR 125 kullanıyorum spor Nike bir çantam var, geçen çıktım 3 pantalon, 2 ekmek, 1 tane litrelik ice tea aldım 10 dk'lık yol gittim sırtıma ağrılar girdi. Senin link verdiğin çantayı düşünemiyorum bile. : )

Bence standart ebatlarda bir sırt çantan varsa bi deneme yap.

Motosikleti
    Cbr 250r 2014 kırmızı
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 250 yan çantalar ve top case ile tam bir sport touring görüntüsünde oluyor, bence şeklinden bir şey kaybetmez.

Sırt çantası rahatsızlık verir, 2 saat bile kullansan belinde ağrı yapar. Hele birde SS grubunda öne doğru yatık olunca.

Ama en iyi ihtimal bu çantayı arkana kancalı lastikler ile seleye bağlamak.

Bunun yanında geziye çıkıyorsun, bence konforundan ödün verme. Soft çanta dediklerinden böyle bir motora mutlaka alınmalı.
    Kancalı lastikler ile seleye bağlamak daha mantıklı fikir için teşekkürler aklımın bir köşesine yazıyorum bunuda

Motosikleti
    Tracer700
    heybe cantalar ucuz bide sosis canta al sabitle o canta ile yol yapilmaz klavye ingilizce kusura bakmayin

Motosikleti
    Cbr 250r 2014 kırmızı
    Dostum haklısın ama biraz korkutuyor topcase işi beni geniş bir topcase kullansam yüklesem her şeyimi 120 kiloyum motor tekere gelir atar beni diye düşünüyorum

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gunsal1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kancalı lastikler ile seleye bağlamak daha mantıklı fikir için teşekkürler aklımın bir köşesine yazıyorum bunuda
    Ne demek.

Hem uzun, hem kısa kancalı lastiklerden alın. Kısa olanları çantanın kenarlarından kendisini sararsınız, yani çantayı fazla oynamayacak şekilde önce kendi içinde sarın daha sonra uzun olan lastikler ile ( mutlaka 2-3 adet kullanınki düşmesin) arka koltuğa deli bağlar gibi bağlarsınız. Bugün bir 400 km daha yaptım bu şekilde. Bana mısın demedi.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    uzun yolculuklara tavsiye etmem

nedenlerine gelince
    seyahat gibi bir sebepten taşıyacağın için ufak bir çantan olmayacak içinide dolduracaksın ve geniş bir çanta olacak
    büyük veya ağır çantanın zararı yolda omuzlara inanılmaz yük bindirmesi ek olarak rüzgarla beraber bu yük inanılmaz bir şekilde ağırlaşıyor ve çok ciddi yoruyor. seleye sabitleyebilirsen daha rahat edersin ama arka taraf ufak olduğundan buda konforu bozabiliyor. yani ben kendi 600fimde arkama çanta aldığımda file ile bağlıyorum mecbur kalırsam ama buda öne kayıp seni depo ile bütünleştiriyor
    kullanma şansın varsa heybe al derim kumaş gerçekten rahat oluyor kullanım olarak hemde ek olarak sırt çantanı alacaksan çok daha rahat bağlıyorsun sağa sola öne arka kayma derdi çok olmuyor

benim kamp ve köye giderken çektiğim bir kaç fotoyu aşağıda paylaşıyorum

hem heybelerle hemde çantanın olduğu bir fotoğraf vardı çantada bunun 2 3 katı o rahattı heybelerden dolayı daha geride konumlandırabildiğim için ama sitemizden raphae1 nickli arkadaşımızı gördüğün üzere çanta komple dayanmış durumda yolda dahada ileri gelip senide ittiriyor ve sağa sola kayabiliyor yolda birde onu yokluyorsun rahatsız olup...

motosiklet için olan sırt çantaları var fakat bunun içerisine en fazla 2 ufak pek şişe ile ruhsat cüzdan gibi şeylerini yerleştirebilirsin sırtına yapışık bir şekilde durur ve rüzgar dirençleri en az olacak şekilde tasarlanırlar...

Motosikleti
    Cbr 250r 2014 kırmızı
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yolculuklara tavsiye etmem

nedenlerine gelince
    seyahat gibi bir sebepten taşıyacağın için ufak bir çantan olmayacak içinide dolduracaksın ve geniş bir çanta olacak
    büyük veya ağır çantanın zararı yolda omuzlara inanılmaz yük bindirmesi ek olarak rüzgarla beraber bu yük inanılmaz bir şekilde ağırlaşıyor ve çok ciddi yoruyor. seleye sabitleyebilirsen daha rahat edersin ama arka taraf ufak olduğundan buda konforu bozabiliyor. yani ben kendi 600fimde arkama çanta aldığımda file ile bağlıyorum mecbur kalırsam ama buda öne kayıp seni depo ile bütünleştiriyor
    kullanma şansın varsa heybe al derim kumaş gerçekten rahat oluyor kullanım olarak hemde ek olarak sırt çantanı alacaksan çok daha rahat bağlıyorsun sağa sola öne arka kayma derdi çok olmuyor

benim kamp ve köye giderken çektiğim bir kaç fotoyu aşağıda paylaşıyorum
    https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hpho...a1&oe=53AF9C4E
    https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hpho...00&oe=53AFA7F6

hem heybelerle hemde çantanın olduğu bir fotoğraf vardı çantada bunun 2 3 katı o rahattı heybelerden dolayı daha geride konumlandırabildiğim için ama sitemizden raphae1 nickli arkadaşımızı gördüğün üzere çanta komple dayanmış durumda yolda dahada ileri gelip senide ittiriyor ve sağa sola kayabiliyor yolda birde onu yokluyorsun rahatsız olup...

motosiklet için olan sırt çantaları var fakat bunun içerisine en fazla 2 ufak pek şişe ile ruhsat cüzdan gibi şeylerini yerleştirebilirsin sırtına yapışık bir şekilde durur ve rüzgar dirençleri en az olacak şekilde tasarlanırlar...
    Buda ek bir seçenek oldu teşekkürler bu benim ilk motorum daha gelmedi 10 gün içinde elimde olacak pek bilgili değilim yani aksesuarlar hakkında bu heybe çantalar selenin altından mı asılıyor ?

Motosikleti
    R 1150 GS Adventure
    Bende 4Riders ın soft yan çantası var. Sıfır kullanılmamış. İsterseniz şu anki fiyatının altında verebilirim.

Motosikleti
    Cbr 250r 2014 kırmızı
    Arkadaşlar şimdi daha çok merak ettim heybe çanta artçı selesinin altından mı asılıyor çünkü artçıyla beraber uzun yol düşüncelerimde var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)