Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun Yolculardan Motosiklet Tavsiyesi (Max. 11.000 TL)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF 150
    Öncelikle herkese hayırlı sürüşler. Bundan 5 ay önce ilk motosikletim olan CBF150 aldım. Motoru almamdaki gaye işe otobüsle değilde motosikletle gidip gelmekti. Ama geçenlerde yaptığım 250km(gidiş geliş 500) lik gezimde CBF in uzun yola gidebileceği fakat konfor ve hızda yetersiz olduğuna kanaat getirdim. Şimdi motorumla uzun yol düşüncem olmasa da ilerleyen zamanlarda motorumu büyütmek istiyorum. Bütçem 10 bin tl en fazla 11 bin tl. Konforlu en az 250 cc, sadece asfaltta değil gerektiğinde toprak yolda da gidebileceğim. Seriliği çok önemli değil ama torku iyi olmalı. Bana yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Inazuma listede yer almalı.
    Klx 250,crf 250 lastik ve sele değişirse olabilir.

zulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250
    Bende inazuma diyecektim , tur camı takılırsa uzun yola gider diye düşünüyorum lakin toprak yola pek uygun değil kanaatimce...
    hakanuygun bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Inazuma tabiki

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önerilerin için teşekkürler ınazuma bence de güzel motor listemde yeri olacaktır. Galiba diğerlerini toprak yol için önerdiniz, sürekli toprakta gitmiyecem ama gayet güzel motor zaten boyumada uygun belki ilerde gezmeyi bırakırsam alabilirim bide ınazumanın yakıt tüketimi hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Ümit IŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Inazuma toprak yolda olmaz, bu listede olmamalı. SYM volf daha uygun tercih olur.

Cbf koltuğundan memnun olmamış sürücü Crf/Klx/herhangi bir cross motorda, koltuğundan dolayı ilk 100 kilometre sonrası motoru fırlatıp atmak ister.

Siz 400+ cc enduro'lara yoğunlaşınız, sele/koltuklarını inceleyeniz, diğer tip araçlar istediğiniz yol koşulları için uygun değiller.

Motosikleti
    CBF 150
    SYM volf şu anlık tercihim değil ama bir ara imkanım olursa kullanacağım merak ettiğim bir motor. Benim için önemli olan sağlamlık ve kalite sağından solundan acayip sesler gelmeyecek, yolda bırakmayacak kaliteli olduktan sonra parça parasını da sıkıntı yapamam zaten, parçası piyasada bulunsun parası önemli değil o kadar, çekeriz kredi kartını taksit yaparız olmazsa. Yaşım 21 daha önceden araba kullanıyordum arabanın da birçok masrafı oluyordu ama masrafı yaptıktan sonra yolda rahat rahat gidebiliyordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

Araştırırken vtr 250 diye bi motora rastladım tam hoşuma giden motoru buldum derken türkiyede satılmadığını öğrendim :(

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Sahibindene bakarsanız ikinci elleri mevcur hocam 10 bin civarı.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vtr 250 Türkiyede çok az satıldı, bu yüzden temizini bulmak çok zor, temizine zaten okkalı fiyat istiyorlar. O yüzden Vtr nin pek üstünde durmayın.

Eğer Cbf nin konfor olarak yetersiz olduğunu düşünüyorsanız, fazla bir seçeneğiniz yok, ben direk inazuma diyorum.
    Toprak yol konusuna gelince, bilmiyorum ama Pirelli MT 60 RS Corsa lastiklerin inazumaya uygun ölçüde olanı varsa, stabilize yolda da asfaltta da tam aradığınız motora dönüşecektir.

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vtr 250 Türkiyede çok az satıldı, bu yüzden temizini bulmak çok zor, temizine zaten okkalı fiyat istiyorlar. O yüzden Vtr nin pek üstünde durmayın.

Eğer Cbf nin konfor olarak yetersiz olduğunu düşünüyorsanız, fazla bir seçeneğiniz yok, ben direk inazuma diyorum.
    Toprak yol konusuna gelince, bilmiyorum ama Pirelli MT 60 RS Corsa lastiklerin inazumaya uygun ölçüde olanı varsa, stabilize yolda da asfaltta da tam aradığınız motora dönüşecektir.
    Yani tek seçenek inazuma mı diyorsunuz ? Başka marka model tavsiyesi olan yok mu ? Bu sırada 11 bin tl dediysekte hepsini harcamaya gerek yok yani daha düşük fiyatlı modellerde olabilir.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Benim önerim GT 250 Comet veya Racing alıp yüksek gidon takmak.
    Grupta arkadaşlarla Türkiyenin 4 bir tarafını defalarca gezdik girmediğimiz delik kalmadı
    Ben 0 alıp 30binde arkadaşıma sattım. Başka bir arkadaş 6 binde 2. el alıp 36 binde sattı.

Motoru istediğin kadar yükle 2 kişi çık yola banamısın demeden stabil olarak 130 la saatlerce gider ve düz yokuş ayırmaz bayılmadan devam. 175-180 son sürati var fakat şahsen 160 üzerini çok tavsiye etmem. Tek kontakla 350 km yol gittiğimiz çok oldu.
    Cometlerin altı KLE 500 den bile yüksektir. Arazide de istediğin gibi gider. 650 cc enduro bir motor kadar performansı var. Ve ağırlığı onlardan hafif olduğu için çok ciddi zor koşullarda arazi olmadığı sürece katır gibi gider.

Düz yolda 110km sabit hızla 3.2lt /100km tüketimi vardır. Ama genelde 3.5lt/100km civarında yakarsın.
    3500-4000km yağ değişim aralığı vardır. Gezileri boyunca yağ derdin olmadan dolaşırsın.
    Patlak motorlar dışında şimdiye kadar yağ yakan bir GT 250 görülmemiştir.
    Motorun yapısı Sportif sürüşe yakın olduğu için Amortisörler nisbeten sert ayaklıklar bi parça geridedir. Fakat Antalyadan istanbula 2 mola ile gelmiş biri olarak sorun olmadığını çok rahat söyleyebilirim.

Inazuma tamam rahat bir motor fakat gt250 fiyat/ güç kalıp/ amaca uygunluk olarak rakipsiz bir motordur.

Tek kriterin canı alınmamış ve bir denyonun elinde anası ağlatılmamış bir motor almak olsun yeter.
    Istanbulda bildiğimiz 4-5 kurye var gt 250 ile kuryelik yapan.
    Kendi söyledikleri motorlarının km telini 25 binde çekiyorlar. Sonra her hafta yağ değiştirip(her hafta 3500km yapmak bu) 2 yıl kullanıp 30bin altı motor diye satıyorlar. Aslında motorlar 200.000-250.000km de olmuş oluyor.
    Bir tanesi 2. gt 250sini kullanıyordu.

Full sorunsuz bir motor değil.
    Öncelikle yağı kesinlikle geciktirilmemeli. sonrasında akü zayıfladığında çok vakit geciktirilmeden değiştirilmesi lazım yoksa elektiriksel bazı sıkıntılar çıkabiliyor.
    Sen motora istediğini zamanında verdiğinde ise çok güzel bir motordur.
    Benim motorum 30binde en ufak problemi olmayan çiçek gibi bir motordu. Zaten ilana bile koyamadan arkadaşım aldı

Sanırım bu kadar bilgi yeterli
    Salih_T bunu beğendi.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Ikıncı el kle 500, Tenere,afrıca twın, transalp da bakılabilir.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Ikıncı el kle 500, Tenere,afrıca twın, transalp da bakılabilir.
    en mantıklısını arkadaş söylemiş zaten,bende KLE500 var,ister uzun yola çık,ister kısa mesafede kullan,trafiktede hantal değil,yakıt olarak'da diğerlerine göre ekonomik
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en mantıklısını arkadaş söylemiş zaten,bende KLE500 var,ister uzun yola çık,ister kısa mesafede kullan,trafiktede hantal değil,yakıt olarak'da diğerlerine göre ekonomik
    Motosikletler güzel fakat temizini bulmak büyük sorun. temizinin de fiyatları beni aşıyor. Bu motorların yakıt tüketimi hakkında bilginiz var mı ?

fofer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    X-City 250
    loop bunu beğendi.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    kle 500 ideal

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)