Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Saçmalığın daniskası

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar 17 yi bitirmenin hevesi ile bir sürücü kursuna yazıldım ve geçen hafta bana 5-6 tane belge almamı istediler 1 günümü ayırdım ve en son sicil kaydı alırken memura parmak izi nerden alındığını sordum oda bana sürücü kursları kendileri yaptığını söyledi bende belgelerimle sürücü kursuna gittim sürücü kursundanda burada alınmadığını ve her hangi bir karakola gidildiğinde alınabileceğini söyledi ve saçmalık burada başladı çarşıdayken bi karakola gittim yarbaşı karakolu orada amirin birisi burada alınmadığını buraya gelen gözaltılarında parmak izi için en yakın ahlak şubeye götürülüp orada alındığını benimde oraya gitmem gerektiğini söyledi. ve 30 dk içinde oraya vardım kapıdaki görevliyle diyolog böyle
    Polis:Dur geçme
    Ben: Abi ehliyet kursuna yazılacam beni yarbaşı karakolundan gönderdiler burada parmak izi alınıyormuş
    P: boşver buraya hiç girme başka yerden işini hallet
    B: abi anlatamadım galiba amir gönderdi ordan
    P: Sen buranın neresi olduğunu biliyor musun?
    B:evet abi ahlak şube ne var bunda
    P: küçüksün boşver git emniyet müdürlüğünde v.s işini hallet
    adamın bu dediğini duyduktan sonra çıldırdım ve çıktım birazda geç olmuştu eve döndüm.
    bi gün sonra malum yağmur çok kötü adanaya yağmaya başladı ve o sabah şemsiyede yok o ıslak ıslak emniyet müdürlüğüne pasaport şubeye gittim
    oradaki parmak izi alan kadın önce almak istemedi sonra ikna edince dediği şu oldu off bhe sıgara molamdan ettin ne güzel sıgara içecektim
    fotoğraf istedi o ara kafam dank etti fotoğrafı evde unutmuştum ve oradaki kadına 5 dk içinde fotoğraf çekilip gelsem olur mu diye sordum
    ozaman git trafikte hallet işini dedi bende fotoğrafı çektirip trafiğin yoluna koyuldum ve gittiğimde öğlen arasıydı orda bi cafe'de oturdum
    geri döndüğümde öğlen arası bitime yakın tüm duvarlarda SÜRÜCÜ KURSUNA KAYIT OLACAKLARA PARMAK İZİ VERİLMEZ. diye yazı okudum ve çok şaşırdım
    oradaki amirle konuştum genelgenin o günün bi önceki gecesi çıktığını yeni ellerine ulaştığını söyledi bende bu kararı duyar duymaz sürücü kursumu aradım oradakiler eğer parmak izi alırsan temmuzdaki sınava eğer alamazsan ise ağustostaki sınava girebileceğimi söylediler ama emniyettekilere ne kadar dil döksem kabul etmediler ve geri dönerek pasaport şubenin yolunu tuttum ve orada aynı manzara oraya da asmışlar yazıyı oranın müdürüyle konuşsamda nafileydi. orasıda kabul etmedi ve her işte bir hayır vardır belki böylesi daha iyidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim küçücük ilçedeki karakolda bile aldılar benim parmak izimi 6-7 ay önce. Size bütün içtenliğimle söylüyorum tam anlamıyla nefret ediyorum bu ülkedeki düzenden.

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    bende ehliyet alırken parmak izi dediler ama tüm evrakları verirken trafik şubeye parmak izini aldılar sonrasında evrakları teslim ettim. işleri iyice karıştırmışlar anlaşılan. allah sabır versin.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Konuyla ilgili bisey bilmiyorum ama
    seni neselendirecek konuyla ilgili bir fikra biliyorum.
    Belki biraz stresini alir.

Not Mesajı:
    Adamın biri, yeni açılan lüks büyük mağazaya
    gitmiş, satıcı kıza yaklaşmış:
    - Bir kravat almak istiyorum.
    Satıcı kız son derece şirin bir tavırla:
    -Beyefendi, bizde müşteriyi memnun etmek esastır.
    Kravat ipekli mi olacak yünlü mü?
    - İpekli.
    - O zaman lütfen birkat yukarı buyrun, ipekli
    kravatlar bir kat yukarıda.
    Adam bir kat yukarı cıkmış, başka bir satıcı kız:
    -Ben ipekli bir kravat almak istiyorum.
    - Beyefendi, kravat düz mü olacak, desenli mi?
    - Desenli.
    - Bizde müşteriyi memnun etmek esastır, desenli
    kravatlar bir kat yukarıda, lütfen üst kata
    buyurun. Adam bir kat daha cıkmış. Yeni bir
    satıcı kıza:
    - Ben ipekli ve desenli bir kravat almak
    istiyorum.
    - Desenler çizgili mi, çicekli mi olacak?
    -Çizgili.
    -Bizde müşteriyi memnun etmek esastır, çizgili
    kravatlar bir kat yukarıda, lütfen bir kat yukarı
    buyurun. Adam bir kat daha cıkmış.Çizgiler kalın
    mı, ince mi, bir kat yukarı. Zemin açık mı, koyu
    mu, bir kat yukarı derken 35. kata gelmiş. Öfke
    ile satıcı kızın yakasına yapışmış:
    - Ben ipekli, ince çizgili, zemini koyu, bir
    kravat istiyorum.
    - Kravatı bu elbiseyle mi kullanacaksınız?
    - Hayir, evdeki elbisemle.
    - Beyefendi, bizde müşteriyi memnun etmek
    esastır, bir uyumsuzluk olursa firmamızın
    prensiplerine ters düşer, lütfen evden öbür
    elbisenizi alır gelir misiniz?
    Adam büyük bir öfkeyle asansöre gitmiş. O sırada
    asansörün kapısı açılmış, içinden gene çok
    sinirli bir adam çıkmış. Bir elinde bir klozet
    kapağı, belden asağısı da çıplak:
    - İşte popom, işte evdeki tuvaletin klozet
    kapağı. Verecekseniz verin lan artık şu tuvalet
    kağıdını...
    cenkito bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Direksiyon sınavınıda gectikden sonra dosyanla trafik tescile gidicen ehliyet alırken vereceksin parmak izini
    hasanfuat bunu beğendi.

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla ilgili bisey bilmiyorum ama
    seni neselendirecek konuyla ilgili bir fikra biliyorum.
    Belki biraz stresini alir.

Not Mesajı:
    Adamın biri, yeni açılan lüks büyük mağazaya
    gitmiş, satıcı kıza yaklaşmış:
    - Bir kravat almak istiyorum.
    Satıcı kız son derece şirin bir tavırla:
    -Beyefendi, bizde müşteriyi memnun etmek esastır.
    Kravat ipekli mi olacak yünlü mü?
    - İpekli.
    - O zaman lütfen birkat yukarı buyrun, ipekli
    kravatlar bir kat yukarıda.
    Adam bir kat yukarı cıkmış, başka bir satıcı kız:
    -Ben ipekli bir kravat almak istiyorum.
    - Beyefendi, kravat düz mü olacak, desenli mi?
    - Desenli.
    - Bizde müşteriyi memnun etmek esastır, desenli
    kravatlar bir kat yukarıda, lütfen üst kata
    buyurun. Adam bir kat daha cıkmış. Yeni bir
    satıcı kıza:
    - Ben ipekli ve desenli bir kravat almak
    istiyorum.
    - Desenler çizgili mi, çicekli mi olacak?
    -Çizgili.
    -Bizde müşteriyi memnun etmek esastır, çizgili
    kravatlar bir kat yukarıda, lütfen bir kat yukarı
    buyurun. Adam bir kat daha cıkmış.Çizgiler kalın
    mı, ince mi, bir kat yukarı. Zemin açık mı, koyu
    mu, bir kat yukarı derken 35. kata gelmiş. Öfke
    ile satıcı kızın yakasına yapışmış:
    - Ben ipekli, ince çizgili, zemini koyu, bir
    kravat istiyorum.
    - Kravatı bu elbiseyle mi kullanacaksınız?
    - Hayir, evdeki elbisemle.
    - Beyefendi, bizde müşteriyi memnun etmek
    esastır, bir uyumsuzluk olursa firmamızın
    prensiplerine ters düşer, lütfen evden öbür
    elbisenizi alır gelir misiniz?
    Adam büyük bir öfkeyle asansöre gitmiş. O sırada
    asansörün kapısı açılmış, içinden gene çok
    sinirli bir adam çıkmış. Bir elinde bir klozet
    kapağı, belden asağısı da çıplak:
    - İşte popom, işte evdeki tuvaletin klozet
    kapağı. Verecekseniz verin lan artık şu tuvalet
    kağıdını...
    gerçekten güldürdü beni güzel bir fıkra oda benim ki gibi olmuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:53 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direksiyon sınavınıda gectikden sonra dosyanla trafik tescile gidicen ehliyet alırken vereceksin parmak izini
    yeni yasa geldiği için bana vermediler bende o yasa yüzünden bir ay daha geç sınava girecem parmak izimi alabilseydim temmuz 12 de sınava girecektim alamadığım için ağustosta girecem

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk olarak sürücü kursunun parmak izini ne yapacağını anlamış değilim elinde fazla kişi var seni bir sonraki sinava itelemeye çalışıyor gibi
    dosyasını tamamladiktan sonra git trafik tescile mecburen işlemleri yapacaklar yine de bir sıkıntı çıkarsa emniyet müdürlüğüne git orada amire anlat durumunu

shooter1 bana sürücü kursu ağustostaki sınava kayıdımın yaptığını söyledi ağustosu bekle dedi

Alıntı Pagendus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shooter1 bana sürücü kursu ağustostaki sınava kayıdımın yaptığını söyledi ağustosu bekle dedi
    parmak izi almadan ağustosa kayıt yapıyor niye temmuza yapmadı?
    seni küçük görmüş bunu diğer sınava atarız diye uydurma yapmışlar

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Parmak izini sınav bittikden sonra ,kurs dosyanı eline verip git işlemlerini hallet dediğinde ,bağlı bulunduğun trafik il ilçe müdürlüğünde yaptıracaksın.2 dakika bile sürmeyen bu iş için neden o kadar cereme çektin ilginç
    shooter1 bunu beğendi.

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    parmak izi ile ilgili madde yeni değişti. 1 hafta öncesine kadar biz de adaylardan parmak izi istiyorduk. parmak izi belgesini de diğer belgelerle birlikte internete tarıyorduk ve herhangi bir belge eksik ise o öğrencinin kaydını internete giremiyorduk. 2-3 gün önce değişti sistem ve artık hiçkimse parmak izi istemiyor, emniyet de vermiyor haliyle.

Motosikleti
    Cbr250r
    Bu ülkenin sistemi ve sürücü kurslarının işgüzarligi seni ehliyetsin arac kullanmaya itiyor. Sonra yine sen yaniyorsun. Ben kursu birbirine katip oyle aldim sertifikami cunku hepsi dolandirici. Bizi onlara mahkum birakan devletimede hakkimi helal etmiyorum...

Alıntı emreaydin69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ülkenin sistemi ve sürücü kurslarının işgüzarligi seni ehliyetsin arac kullanmaya itiyor. Sonra yine sen yaniyorsun. Ben kursu birbirine katip oyle aldim sertifikami cunku hepsi dolandirici. Bizi onlara mahkum birakan devletimede hakkimi helal etmiyorum...
    sana çok iyi hak veriyorum trafik şubede abi derdimi anlatayım dinle diyorum banane beni ilgilendirmez hadi git diyip itekliyor beni yaşım küçük diye istediklerini yapabileceklerini sanıyor ve bu arada son 1-2 aydır bu işlem varmış kursa yazılırken parmak izi istiyorlar bende o yüzden parmak izi için uğraştım daha sertifika v.s almadım umarım ehliyet işi v.s uzun sürmez ve adana trafik şubede duvarlarında EHLİYETLER BİTMİŞTİR bunun için randavu almayın diye yazılar var resmen o gün gittiğimde 15-20 kişi ehliyet alamadı bittiği için ve gelmeyeceğini söylediler ehliyetin ordan bi arkadaşta ben nasıl motor sürecem dedi ordaki girişte bekleyen amirde istediğin gibi motor sür eğer ehliyetsiz v.s yakalanırsan savcının karşısındada sertifikam v.s herşeyim var bana trafik şube ehliyet vermedi dersin dedi.

Alıntı Pagendus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana çok iyi hak veriyorum trafik şubede abi derdimi anlatayım dinle diyorum banane beni ilgilendirmez hadi git diyip itekliyor beni yaşım küçük diye istediklerini yapabileceklerini sanıyor ve bu arada son 1-2 aydır bu işlem varmış kursa yazılırken parmak izi istiyorlar bende o yüzden parmak izi için uğraştım daha sertifika v.s almadım umarım ehliyet işi v.s uzun sürmez ve adana trafik şubede duvarlarında EHLİYETLER BİTMİŞTİR bunun için randavu almayın diye yazılar var resmen o gün gittiğimde 15-20 kişi ehliyet alamadı bittiği için ve gelmeyeceğini söylediler ehliyetin ordan bi arkadaşta ben nasıl motor sürecem dedi ordaki girişte bekleyen amirde istediğin gibi motor sür eğer ehliyetsiz v.s yakalanırsan savcının karşısındada sertifikam v.s herşeyim var bana trafik şube ehliyet vermedi dersin dedi.
    savcının önünde istediğini söyle 2.800 tl sen zararlı çıkarsın

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    ben bütün belgelerimi sınavları geçtikten sonra kurstan aldım sabahın 6.30 unda emniyet şubede sıraya girdim ve parmak izim orda alında akşam 16.00da ehliyetimi aldım

Motosikleti
    Cbr250r
    Parmak izi randevusu, ehliyet basvuru randevusu harclar kart ucretleri. Kursa neden verildigi bilinmeyen sozde egitim ucretleri. Soforler odasina para maliyeye para 250 puanla polis okuluna torpille yerlesmis polis memurlarinin agzinin kokusunu cek. Neden ? Ben ehliyet almak istiyorum diye. Keske ozellestirseler heryeri ! En azindan memurlar kendi aralarinda sohbet ederken sirada bekleyen 25 kisi varken onlara kizacak bir patronlari olur.

ve bugün yine saçmalık olduğunu farkettim akşama doğru il dışına çıkıyorum 3 ay çalışacaktım ve agustos gibi gelirim diye düşünüyordum sınav için ve aklıma takılmıştı agustos sınavından sonra kaç hafta daha kalmam gerektiğini sormak için aradığımda kurs yetkilileri bana 12 temmuzda sınav olacağımı söylediler ve o gün olmam gerektiğini bende parmak izim eksikti nasıl olur gibi sorduğumda milli eğitime gittini ve kayıt olduğumu sınava söylediler sorun olmayacağını söylediler kafam karıştı büyük ihtimal il dışına çıkmadan bi en baştan gidip orada yüz yüze konuşacağım sizede bildiririm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)