Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Yeni evli çiftin korkunç sonu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Valla arkadaşlar konuştuk ettik fakat burada ambulans bir halt yemiş gibi görüntü var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu saçma yerlere gidiyor. O hakli, bu haksiz vs vs vs... Ortada yitip giden canlar varken bu yaptiğiniz ayip...

Tadinda birakin, uzatmayin.
    ALLAH rahmet eylesin, tahsilatlarini affetsin... Bize bir tek bunu demek düşer.
    Varsayimlar, teoriler üretmek saçmalik...
    İki genci düsünüp dua edin, sidik yaristiracağiniza..
    Aynen katılıyorum. İyice sacmalamaya baslandi.

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Ambulans motor ile aynı istikamette giderken aniden sağa dönmeye çalışmış arkadaşta sağından geçmeye çalışınca bu kaza olmuş gibi duruyor.
    Ambulans suçlu mu ? evet suçlu
    Motoru süren arkadaş suçlu mu ? evet oda suçlu
    Sonuç
    Motorsiklet sürücü tarafından bakınca kendi canı dahil olmak üzere iki can + motor.
    Ambulans sürücüsü tarafından bakınca ise lastik, jant, aks bilyası vs

Yani bu sonuça bakınca ambulans sürücüsü hatalı olsa ne yazar olmasa ne yazar...
    xismailaydin bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar tabii ki giden iki canın arkasından kazanın nasıl olduğunun bir önemi yok.Bizim burada uğraştığımız şey;eğer ambulans sürücüsünde de hata varsa;İki insanın ölümünde küçükte olsa payı olan birisi cezasız kalmasın.Bir çok benzeri kazadan olaylar oldu bittiye getirilip suçlular paçayı sıyırabiliyor.
    Trasabaglar bunu beğendi.

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Yurdum insanında hep ölenlerin arkadasından saçma sapan yorumlar yapılır nedenini hiç bir zaman anlamış Değilim,Gencecik Hayatının baharında ego zannettiğiniz aslında yaşının vermiş olduğu Kanının kaynamasından dolayı hayatlarını kaybetmiş 2 yeni evli çift.Forumlarda yazmış olduğu yazılarıda okudum o kadar heyecanlı o kadar sevinçliki motor aldığına bunun olacağını bilse acaba alırmıydı?Rahmetli arkadaşlarımızın yaşındayken ben araba kullanıyordum makaslar hız v.s v.s. Bir gün gözümünün önünde kaza oldu araba 5 sn içersinde Top haline geldi işte o zaman anladım oyun sandığım şey hayatın bir parçası.Bu tarz Haberler herkeze aslında ders olmalı,
    Allah Rahmet Eylersin Ailesine ve sevdiklerine Allah sabır versin
    barodi bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Allah rahmet eylesin. Merhum'un MD de açtığı konuyu okudum. Srad-han defalarca " yapma ölürsün" demiş. Çok acı.....

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Allah rahmet eylesin geride kalanlaraına sabır versin.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    motora başladıktan sonra herkesin ilk kazasını yapıp, ufak hasarla kurtulması hayırlıdır aslında.
    bu çocuk da motosiklette kazanın, nasıl bir his olduğunu bilmiş olsaydı, çok sevdiği biriyle uzun yolculuk yapmanın, üzerinde nasıl bir sorumluluk artışıyla geri döneceğini önceden düşünmüş olabilirdi.

allah rahmet eylesin.
    Camo ve acayüp bunu beğendiler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    İşin aslında en acı tarafı , olayı inceleyen memur asker savcı , herneyse , giden gitmiş bari kalanın başını yakmayalım mantığı ile olayın üzerinde durmadan ambulans şöförünü kurtarmaya yönelik olayı kestirmeden kapatıcaklardır.
    Umarım böyle olmaz ..

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Öncelikle suçun kimde olduğu konusundaki yorum yapma isetiğini anlıyorum ancak ne olursa olsun, suç ambulansta mı yoksa motosiklet sürücüsünde mi bunu bir neticeye bağlamak mümkün değil.

Sürücünün geçmişi ile ilgili bilgiler, hatanın onda olma olasaılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor.
    Velev ki hatasız olsun.
    Neden haklı ama ölü olalım ?

Altımızdaki makinelerin tehlikesinin ne kadar farkındayız ?
    Egomuzu ne kadar kontrol altında tutabiliyoruz ?
    Eğer bu motosiklet ambulansla çarpıştıktan sonra, içinde anamızın babamızın olduğu bir arabanın ön camından içeri girseydi yine "suç ambulanstadır abi, ambulanslar hep acayip kullanıyorlar" der miydik ?
    Sadık1453, abeciMotoru ve xismailaydin bunu beğendiler.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ALLAH Rahmet eylesin tabi ki kalanlara da sabırlar versin.

Ancak haberi ilk TV' de izlediğimde, çarptığı ambulansı gördüm ve hangi hızda çarptıysa arkadaş ambulansa çekiciye yüklediler arabayı yürür halde devam edemedi.

Şimdi artık olan oldu bir şey denmez gibi şeyleri söylemek yerine aksine olan olmuş ama tekrarı olmasın diye bir şeyler söylemek lazım.

Birincisi, kimse yola baktı mı bilmiyorum ama hiç tali yol yok kazanın olduğu noktada. Yani bu sağdan soldan sürücüyü tehdit edecek bir şey yok demektir. Hava kuru tutuş ta nispeten iyi olduğu tahmin edilebilir?

Peki bu kazaya sebep olan nedir? Konuşalım, konuşalım ki bir kişinin daha aynı şey başına gelmeden tespitlerimizi paylaşıp önüne geçmeye çalışalım.

Benim tahminlerim,

1. Yüksek sürat ile birlikte yeterince dikkatli olmamak,

2. Duygu durumu (kavga etmiş yada ediyor olabilirler),

3. Yola fırlayan bir hayvan,

4. İleri bakmamak, konumlama ve zamanlama hatası.

Buyurun atış serbest.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    cousinecruis ve tuzsuzdeli bunu beğendiler.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    allah rahmet eylesin

Motosikleti
    Cbr250r
    [\IMG] http://hizliresim.com/W2RYM8 [IMG]

Vidyolar da ve fotoğrafta görüldüğü üzere sağ tarafta ana yoldan çıkış var. Hasta nakil aracı oraya dönerken onun sağından geçmek isteyen yada makas atan merhum, hasta nakil aracı henüz dönüşe yeni basladigindan sağ ön çamurluğa çarmış, ve motordan ayrilmistir yuksek ihtimalle.. motor dengesini kaybedip yerde sürüklenirken önce bariyerlere carpmis (bariyerlerin etrafinda yanmamis karenaj parcalarinin bulundugu fotograf var) sonra bu carpmanin etkisiyle yolun en sol şeridine firlayip orda durarak alev almis. Artçısı carpmanin konum ve etkisiyle sag bariyerlerin arkasinda bulunmus. (Fotograflarda var). Gördüğüm fotografta uzerinde pek bir koruma yoktu artcinin. Buyuk ihtimalle once motorla birlikte yerde suruklenerek bariyerlere carptilar. Gorgu taniklarida o yonde anlattilar.

Olayi cozmek isteyen arkadaslar buyrun olay cok yuksek ihtimalle boyle olmustur. Gercekten cok uzuldum fotograflara bakarken icim yandi. Allah rahmet eylesin. Geride kalanlara sabir versin. Umarim bizde bu olaydan gerekli dersi cikaririz...

Mobilden giriyorim fotografi yapamadim arkadaslar kusura bakmayin
    fabialife bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı netster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ambulansın lastiği janttan atmış artık ne kadar hızlı çarptılarsa. İnanın bu şekilde ölen insanlara acımıyorum, en azından başkalarının canını almamışlar. Yine de ışıklar içinde uyusunlar çok gençlermiş, video da söylenildiğine göre birisi 90 diğeri 91 doğumluymuş. 150-200 kiloluk bir alet en az 1000 - 1200 kiloluk aracın lastiğini çıkartmış.... Hızı düşünün artık.
    Vefat eden insan/insanların arkasından konuşmak dinimizde yeri YOK.
    The Power of The Dreams.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Trafiyke asli kusurlu sayılan haller :

-Kırmızı ışıklı trafik işaretlerinde veya yetkili memurun dur işaretinde geçmek.

-'Taşıt Giremez' trafik işareti bulunan karayolunda veya bölünmüş karayolunda karşı yönden gelen trafiğin kullanıldığı şerit, rampa ve bağlantı yollarına girmek.

-İkiden fazla şeritli taşıt yollarında karşı yönden gelen trafiğin kullandığı şerit veya yol bölümüne girmek.

-Arkadan çarpmak.

-Geçme yasağı olan yerlerden geçmek.

-Doğrultu değiştirme manevralarını yanlış yapmak.

-Şeride tecavüz etmek.

-Kavşaklarda geçiş önceliğine uymamak.

-Kaplamanın dar olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak.

-Manevraları düzenlenen genel şartlara uymamak.

-Yerleşim birimleri dışındaki karayolunun taşıt yolu üzerinde, zorunlu haller dışında park etme ve duraklama ve her durumda gerekli tedbirleri almamak.

-Park için ayrılmış yerlerde veya taşıt yolu dışında kurallara uygun olarak park edilmiş araçlara çarpmak.

Demem o ki . Hızlı gitmek asli kusur değil. Motosiklet hızlı gidiyor olabilir. Eğer bir şerit ihlali varsa bunu diğer araç yapmış olmalı.
    Ve bunu ilgililer göz önünde bulundurucak mı acaba.

( yanlış anlaşılmasın hızlı gitmek asli kusur sayılmasada , ölümün doğrudan nedenidir. Kusurlu olup hayatta kalmak , kusursuz olup ölmekten iyidir. Yollarda her yıl binlerce insan haklı olarak ölüyor bunu unutmamak lazım , olayın hukuki yönü açısından önemli sadece kusur oranı )

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vefat eden insan/insanların arkasından konuşmak dinimizde yeri YOK.
    Buda yanlış , arkadaş biraz sevimsiz yazmış ama yinede bu mantıkla yürürsek , ölen öldürülen insanların peşinden mahkemelerde kurulmasın davalarda açılmasın. Çünki o mahkemelerde ölenlerin arkasından denmeyen kalmıyor.
    ozwizard ve Sadık1453 bunu beğendiler.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Öncelikle allah rahmet eylesin.
    ss tehlikeli motordur ancak bazen olacağı varsada olur. nice ss le başlayıp kaza yapmadan devam eden tanıdıklarım var. ve nice küçük motorla başlayıp ölen kardeşlerimiz abilerimiz var. bu iş her zaman şöförlüğe bakmaz bunu söylüyoruz. tabiki düşük cc kullanmak onunla başlamak herzaman için daha iyidir.

buraya açıkça yazıyorum kazanın oluş bitişi hakkında emin olduğum bişey varsa oda ambulans şöförünün suçlu olduğudur.

bu kardeşimiz 200+ süratle olduğu zaten açık. soldan giderken ambulansta solu kapatmış gidiyormuş ambulans sağa doğru dönüş gerçekleştirmiş motosiklet o hızda ambulansın okadar sol şeritte yavaşladığını tahmin edememiş olacakki sağından geçmeyi düşünmüş ama o manevrayı ambulans yapınca artık çok geç sağ ön janttan darbeyi vurmuş.
    eğer sağa doğru manevarası olsaydı motor arkadan patlardı ambulans kesinlikle dönüş yapmaya hazırlanmışve rahmetli kurtaramamış.

burda motosiklet sürücüsü hızından dolayı kusurlu ambulans sürücüsüde şerit kontrol etmeden geçtiği için asli kusurlu.

bize düşen tek şey allah rahmet eylesin demektir. bu işin cc si yok trafikte yok sayılyıoruz allah kimsenin başına vermesin. 10 sene akıllı motor süreriz bir dakika gaz açarız aynı durum başımıza gelebilir büyük konuşmanın anlamı yok allah bilir

Alıntı netster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ambulansın lastiği janttan atmış artık ne kadar hızlı çarptılarsa. İnanın bu şekilde ölen insanlara acımıyorum, en azından başkalarının canını almamışlar. Yine de ışıklar içinde uyusunlar çok gençlermiş, video da söylenildiğine göre birisi 90 diğeri 91 doğumluymuş. 150-200 kiloluk bir alet en az 1000 - 1200 kiloluk aracın lastiğini çıkartmış.... Hızı düşünün artık.
    ayrıca yaşın kaç başın kaç bilmiyorum ve umurumda değil, bu tarz yorum bu şekilde buraya yazılmaz. sende bir gün hata yaparsın bu kadar böbürlenme. bu yorumuna sadece ben değil bir çok arkadaşımız sinir olmuştur. önce insanlık. bu kardeşimizin bir ailesi var insanca yorum yazamıyorsan en azından yorum yazma burda kimseyi üzme
    Yeni yine yeniden

Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    Alıntı ozwizard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef rahmetli, üyesi olduğum bir motor forumunda yazardı, açtığı bir başlık, SS ile uzun yoldu. Çok tavsiye veren oldu, dikkat et falan gibi, daha sonra kaza yaptığı 1000rr ı aldı, resimlerini paylaştı. Artık o oldu, bu oldu denmez ama, motoru ile yaptığı gezilerden ve inanılmaz hızlardan bahsetti, çok şok olduk. Allah rahmet eylesin.

Sanırım 1000rr değil 600 sürecek kadar da tecrübeli değilmiş ama ? Bilmıyorum tabiki. forumda ki kayıt tarihine bakılırsa da zaten 14 mart 2014 . Kesinlikle SS demiş.. Tamam SS de bakalım sen o SS'in hakkından gele bilcekmısın ki 160 beygirlik aletlerden bahsediyoruz
    ozwizard bunu beğendi.

ozwizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafiyke asli kusurlu sayılan haller :

-Kırmızı ışıklı trafik işaretlerinde veya yetkili memurun dur işaretinde geçmek.

-'Taşıt Giremez' trafik işareti bulunan karayolunda veya bölünmüş karayolunda karşı yönden gelen trafiğin kullanıldığı şerit, rampa ve bağlantı yollarına girmek.

-İkiden fazla şeritli taşıt yollarında karşı yönden gelen trafiğin kullandığı şerit veya yol bölümüne girmek.

-Arkadan çarpmak.

-Geçme yasağı olan yerlerden geçmek.

-Doğrultu değiştirme manevralarını yanlış yapmak.

-Şeride tecavüz etmek.

-Kavşaklarda geçiş önceliğine uymamak.

-Kaplamanın dar olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak.

-Manevraları düzenlenen genel şartlara uymamak.

-Yerleşim birimleri dışındaki karayolunun taşıt yolu üzerinde, zorunlu haller dışında park etme ve duraklama ve her durumda gerekli tedbirleri almamak.

-Park için ayrılmış yerlerde veya taşıt yolu dışında kurallara uygun olarak park edilmiş araçlara çarpmak.

Demem o ki . Hızlı gitmek asli kusur değil. Motosiklet hızlı gidiyor olabilir. Eğer bir şerit ihlali varsa bunu diğer araç yapmış olmalı.
    Ve bunu ilgililer göz önünde bulundurucak mı acaba.

( yanlış anlaşılmasın hızlı gitmek asli kusur sayılmasada , ölümün doğrudan nedenidir. Kusurlu olup hayatta kalmak , kusursuz olup ölmekten iyidir. Yollarda her yıl binlerce insan haklı olarak ölüyor bunu unutmamak lazım , olayın hukuki yönü açısından önemli sadece kusur oranı )

Buda yanlış , arkadaş biraz sevimsiz yazmış ama yinede bu mantıkla yürürsek , ölen öldürülen insanların peşinden mahkemelerde kurulmasın davalarda açılmasın. Çünki o mahkemelerde ölenlerin arkasından denmeyen kalmıyor.
    Merakımdan soruyorum, yanlış anlamayın eleştirmek için değil, kesinlikle kafam karıştığı için soruyorum,hızlı gitmek asli suç(kusur) değil demişsiniz, şehir içi ve şehir dışı hız limitleri aşıldığı zaman, radara yakalandığımız zaman ödediğimiz cezanın türü ne oluyor? Rahmetli 200+ bir hızla gidiyordu sanırım, bu temel bir trafik hız sınırı ihlali olmuyor mu? Yane asli olmayan ceza da var mı?
    İnanın muhalefet olmak için sormuyorum,belki farklı birşey demek istediniz, ben anlıyamadım tekrar sorim dedim

Kazasız Belasız Sürüşler

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı ozwizard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merakımdan soruyorum, yanlış anlamayın eleştirmek için değil, kesinlikle kafam karıştığı için soruyorum,hızlı gitmek asli suç(kusur) değil demişsiniz, şehir içi ve şehir dışı hız limitleri aşıldığı zaman, radara yakalandığımız zaman ödediğimiz cezanın türü ne oluyor? Rahmetli 200+ bir hızla gidiyordu sanırım, bu temel bir trafik hız sınırı ihlali olmuyor mu? Yane asli olmayan ceza da var mı?
    İnanın muhalefet olmak için sormuyorum,belki farklı birşey demek istediniz, ben anlıyamadım tekrar sorim dedim

Kazasız Belasız Sürüşler
    şimdi kusur demek ; kusur işte nasıl anlatayım hata yani cezası elbette olacaktır.

asli kusur tamamen farkli bişeydir, kazaya sebebiyet vermektir o kazanın sorumlusu olmaktır.

mesela ehliyetsiz sürmek kusurlu bir davranıştır. ehliyetsiz sürmek başkasının hayatını tehlikeye atmak demek değildir. asli kusur değildir ehliyetsiz sürmek.

ama ehliyetli olupta yoldan geçen motoru sıkıştırmak kırmızı ışıkta yola atlamak asli kusurdur. bunlar tamamen farklı şeylerdir
    Yeni yine yeniden

Kazayı gördüğünü öne süren arkadaş bence acilen gidip ifade vermeli çünkü gördüğüm kadarıyla haber sitelerinde tüm suç vefat eden arkadaşa atılıyor.

Evet uyarıları dikkate almaması, 1000 lik makineye tecrübesi yokken geçmesi ve bu tecrübesizliğe rağmen yaptığı süratler vs hata.

Ama bana da ambulans da hata var gibi geliyor. Haberde de yazıyor zaten ambulans Leylek deki şenliklere gidiyormuş. Yolu bilmiyorum ama oradaki Yenice kavşağından gidiliyorsa aynaya bakmadan sağa dönmüş ve motora çarpmış gibi.

Bu durumda vefat eden arkadaş da sağdan çok hızlı gidiyormuş. Ya sürekli sağı kapatıp hızlı gitti ya da ambulans yol vermediği için sağladı ama bu son oldu.
    biyeybaraküs bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)