Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sizce bu motosiklet bana uygun mudur?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, ben 17 yaşındayım 1 ay sonra A2 Ehliyeti sınavlarına giricem. İnşallah ehliyeti alırsam Honda CBR 125 almayı düşünüyorum. Daha önce Scooter hiç sürmedim ama Honda CBF 150 sürdüm. CBF 150 ilk motosiklet deneyimim oldu. Sizce CBR 125 bu yaşlarda alınır mı? alınmazsa ne tür bir vitesli motosiklet alınır?
    Not: Scooter almayı kesinlikle düşünmüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alinir. Bas parayi al mutlu ol.

Slang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alinir. Bas parayi al mutlu ol.
    Katılıyorum.Ama değişik olsun diyorsan bajaj yada ktm de tercih edilebilir.Ktm rc 125 var fuarda tanıtmışlardı ne zaman çıkacak bilemem,beklersen güzel makineye benziyor.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alınır, neden alınmasın.

Ancak kullanım şekli cbf e göre biraz daha rahatsız eder bedenin motoruna alışana kadar sonrası alıştıktan sonra gelir. ama herşeyden önce tam güvenlik.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Boy: 1.76
    Kilo: 58

Bu boy ve kilo ile motoru rahat kullanabilir miyim?

Alıntı HakanMet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy: 1.76
    Kilo: 58

Bu boy ve kilo ile motoru rahat kullanabilir miyim?
    Benim boy 188 kg 83 bende cbr 125 ile başlamayı düşünüyorum boyun sorun olmaz

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    125 cc boyuna göre en güzeli cbr bence rahat motordur.

Daha önce trafiğe çıkmadım, CBR 125 trafikte zor mudur?

daghas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Merhaba, ben 17 yaşındayım 1 ay sonra A2 Ehliyeti sınavlarına giricem. İnşallah ehliyeti alırsam Honda CBR 125 almayı düşünüyorum. Daha önce Scooter hiç sürmedim ama Honda CBF 150 sürdüm. CBF 150 ilk motosiklet deneyimim oldu. Sizce CBR 125 bu yaşlarda alınır mı? alınmazsa ne tür bir vitesli motosiklet alınır?

Düşük cc olsa bile asla bu tarz bir motorla başlamandan yana değilim , sebebi ise oturuş pozisyonu yani sürüş sitili ,bu tür motorlar şehir içi kullanımda hem yorucu oluyor hemde aralara girip çıkmada kıvrak olmuyorlar. Özünde başlangıç her zaman scooter dir , vitesle uğraşmadan gaz firen yola odaklanır sürücü , yolu öğrenir , motorun yoldaki yerini öğrenir , ha diyorsun ki scoterlere kapım kapalı , hay hay , o zaman oturuş pozisyonu , şehir içi kıvraklığı , rahat kullanımı açısından yamaha ybr 125 yada cbf 150 lik seçmelisin.
    Bu modelleri yazma sebebim ise senin almak istediğin motorun cbr 125 olması , japonu tercih ettiğin ve paranın olduğu kanısına vardım.
    Bu kadar tecrübesizken istesende istemesende düşe kalka öğreneceğini varsayarsak , 2 nci el bir mondialla iyice pişmeni , daha sonrada kalite bir motorbisikleti sıfır almanı tavsiye ederim.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Gorende adam cbr600rr sordu zanneder. Oturus pozisyonu rahat degilmis sehir icinde kivrak degilmis aralarda. Hocam hic surdunmu bu motoru. Bence cbr125r in oturus pozisyonu en rahat motorlardan biri.
    depicci bunu beğendi.

Hayatımda kullandığım tek motosiklet CBF 150. Ben CBR 125'i okula ve işe giderken kullanacağım. Dediğim gibi daha önce hiç trafiğe çıkmadım. CBF 150'i boş yerlerde, parkta Vs. Yerlerde kullandım. İnşallah CBR 125 kullanabilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

Başka tavsiyesi?

imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    koskoca honda yeni başlayanlar için yapmış sorman bile yanlış ,

Ben acemiyim ilk vitesli motorum CBR125 15 gün önce fln aldım, çözmem 10 dk bile sürmesi. tavsiye ederim hem yakıtı az, debriyaj pamuk gibi vitesler pamuk gibi fren harika tipi güzel daha ne olsun.
    scooboy ve depicci bunu beğendiler.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alınır .
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Trafikteki ilk motosiklet deneyimim CBR 125 olucak galiba.

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Pulsar ı şiddetle tavsiye ederim..

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı meki 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar ı şiddetle tavsiye ederim..
    8400 tl cbr125 e verene kadar
    7.000 küsur tl bajaj pulsar cok daha iyi bir karar olur
    199 cc vs vs
    hector15 bunu beğendi.

Bajaj pulsar'ın yedek parçalarının fiyatı uçuk mu?

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Bajaj pulsar'ın yedek parçalarının fiyatı uçuk mu?
    Hocam kusura bakma da ne yapacaksın yedek parça fiyatını ?
    600cc motor mu alıyorsun ? Üç aşağı beş yukarı aynı.SS motora bineceksen yedek parçayı dert etme bence ilk önce eğitimi yoğunlaş.
    Daha ilk bakımına gelmeden yan yattın mı yakar cebini...
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Arkadaşim yorumları okumadim ama söyle bi göz attim.Hiç kimseyi takma bak motosikletim kisminda Cbr 125 yazıyor.17yasindayim haziranda sinava girecem 1.5aydir motor bende.motorda oturuş pozisyonu SS falan değil gayet rahat.173 boy 74kiloyum.sürekli çift kişi kullanıyoruz motor şekil olarak kullanis olarak şahane.konu acmistim fotolara bak.Al kardeşim paran varsa affetme derim

Motosikleti
    cbr 600rr
    Alınır çok da rahat kullanılır. Ancak daghas arkadaşımın da belirttiği gibi motosiklet ile hiç tecrüben yok ise, motosikletin trafikte nerde durduğunu bilmiyorsan, gaz nerdeydi fren hangisiydi gibi kafanda sorular var ise, scooter daha mantıklı bir seçim olacaktır. Sonuç olarak 125cc lik tek silindir bir makina gazı açınca seni istemediğin yerlere alıp tükürmeyecektir. Oturuş pozisyonu hakkında yorum yapan arkadaşlar olmuş, sana tavsiyem önce cbr 125, sonra da herhangi bir 600 ve üstü spor motora sadece oturup bakman olacaktır, 600cc'nin gidonu tuttuğunda niye yere bakıyorum diye kendine sorduktan sonra cbr 125 in oturuş pozisyonunun da tabii insan anatomisine uygun olduğunu göreceksin. Saygılar,sevgiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)