Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tek teker

Motovento
    REKLAM ALANI
    JetAime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsiklet, Seyahat, Bilgisayar
    Bir başka forumda buldum aynen noktasına virgülüne dokunmadan aktarıyorum.. Yapmayın derim sorumluluk kabul etmem

Ilk basta motorun catalina zarar verebilecegini (kaldirip hizli kondurmadan dolayi)ve sürücüye zarar verebilecegini belirt edeyim!!!

Iki cesit Wheelie vardir biri Power Wheelie yani motorun hafif olup gücünün cok olmasindan kaynaklanan..
    Digeri de debriyaji birakip gaz vermeyle kaldirilan cesidi(bunu sadece cok iyi gaz hissi olanlar denesin yoksa söyle olabilir)

Birinci Powerwheelie cok kolaydir esasinda sadece motorun havaya kalktiginda balans ayarini verebilmede isin bit yenigidir..

Powerwheelie>>>Hele hele gsxr1000,R1 ,CBR 954 de cok sahane olur!!

Söyle yapilir>>

Söyle güclü bir motorda 1.inci viteste 8000U/min devirinde giderken
    gazi birden kapatip önde catal asagi inince tam yukari cikarken motoru cekmeyle beraber gazi aciyorsunuz ve motorun önü havaya kalkiyor.
    Ama DIKKAT hemen tam havaya kaldirmaya calismayin yavas yavas 20-30cm kadarla baslayin sonradan vücudun agirligini kullanarak yani arkaya dogru agirligi vererek motorun önünü kalkmis halde gidebilirsiniz.
    Ama birinci Viteste Dikkatli olun cünkü cok cabuk kalkar motor havaya.O yüzden 2 inci vitesle denemede yarar vardir.
    Gsxr 1000 bu hareket 180km/h ile giderken 3.üncü Viteste yapildiginda vede vücud agirligi arkaya verildiginde (tanki nerdeyse bos olma sartiyla)bu hizda önü havaya kalkiyor ve 230-240civarina kadar gidilebiliyor!

Birde motor asagi inerken gazi hemen kapatmayin catala zarar verebilir bu yüzden tam inme sirasinda biraz gaz vermede yarar vardir motorun önü yavas yavas iner ve titresim yapmaz!!

Ikincisi Debriyaj ve gaz ile yapilan Wheelie>>>

Agir motorlarda yapilacak olan stil budur.
    Yavas yavas giderken 40-50km/h civarinda 1.inci viteste gazi 5000U/min e kadar aciyorsunuz ve debriyaji birakiyorsunuz ama birden atmayin debriyaji deneyin yavas yavas alisin.Debriyajla motor cok cabuk havaya kalkiyor ve debriyaji cok yoruyor bu stil debriyaj kokmasi ile cevap veriyor.Motor balans edilen yükseklige gelince vites atilip devam edilebiliyor :x Tabiki atabiliyorsak
    Yinede asagi inerken motor biraz gaz verin önü asagiya bütün gücle vurmasin!!

Bütün denemelerde Motorun önünde coooook yol olmasina DIKKAT edin cünkü cok cabuk hizlaniyor motor durdurmasida zorlasiyor .Teker yere deger degmez katiyen panik fren cekmeyin cünkü önden gider motor!!!!

Yinede kalkmiyorsa motorda vücud agirligini arkaya verin yinede olmuyorsa tankin bos oldugu zaman deneyin yinede olmuyorsa iki kisi deneyin!! Iki kisi cok kolay oluyor cünkü arkadaki kisi balans saglanmasinda cok yarari oluyor ve motor daha cabuk kalkiyor.Tabiki arkadaki bilgili motor sürücüsü olsa daha iyi olur .....

YAVAS YAVAS denemede cok yarar vardir sonradan deneye deneye insan acayip alisiyor....
    Böyle yapabilirseniz tam profi oldunuz demek(sol eline dikkatinizi cekerim)

Hadi yaza basarili denemeler size
    Benim icin zoru basarmak kolaydir, imkansiz ise biraz zaman alir!”

Sinan Atasoy

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    makinaLar
    benim motorLa Debriyaj yardımıyLa yapıLan teker daha rahat oLuyor... ama acemiLik döneminde ön takımı dağıttım..ön takım yaptırmak zorunda kaLdım ancak en azından şimdi rahat oLuyor
    GSX-R 1100 aFFetmEz....

tek serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    su an yok
    vay jet aıme sen neler bılıyorsun oyle bakım debrajla falan he ama her motor ıcın gecerlı degıl o sız bu resımlere bakıyorsunuz benım resımlerımı kucultemedım hele bır kucultıyım sız o zaman resım goreceksınz ustekı hareket guzel olmus gercekten tek parmagını gosterıyo ben sol elımı komple bırakıyorum bence o kadar ugrasmaya gerek yok hele kı yenı makınalarda hıc yok gazı cek zaten kendı gelıyo kucaga mesela 600 luk bır makınada cevır gelıyo ama buyuk makınada herkes yapar yanı bıraz ısı bılen onemlı olan kucuk makınalarda yapabılmek bunu mesela 125 lık bır makınada bunda cevırdın mı gelmıyo bıraz yardım ıstıyo teker olayını astık oldugumuz yerde donmeye calısalım bence ama yapabılenler tabıkı :geek:
    motorsikleti seveni bende severim herkese selam tek tekere devam

Motosikleti
    Valla bilmiyom ama öğreniyorum araştırıyorum ;) Yazı benim değil en başında belirtmiştim..

Sinan Atasoy

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    denicez abi aynen. askere gitmeden dapıtıcam debriyaji söz verdim.-))
    racing racing ve racing.............

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    race sen fzr 600 mü aldın ? bizden saklıyo musun ha
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    motor aldık diye reklammı yapıcaz olm. zaten askere 1 ay kaldı amca oğluna satıcaz.-(((

Misafir
    hayırlı uğurlu olsun race,güle güle kullan
    niye satıyon ki motoru,bırak yatsın sen dönene kadar,asker yolu beklesin biraz
    senin motor bordo-siyah mıydı?avcılarda gördüm sanki

Motosikleti
    Race amca oğluna satmadan buraya bi fiyat versen bellimi olur bakarsın bi beğenen çıkar

Sinan Atasoy

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    6.5 milyara satıyom amca oğluna. jüpiter benim motor gri pembe.-))) ve zeytinburnunda amca oğlunda avcılara pek çıkmadım. ya jüpiter ara sıra bizim sahilde falan koyu petrol yeşili bi harkov görüyorum. adam chopper yapmış gidonu falan uzatmış. yanlarda deri çanta var. ulan ne acayip olmuş beee

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler