Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Sessiz kask tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Alıntı flea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 ayi askin suredir Schubert S2 kullaniyorum. 100+ hizlarda bence tillahi gelse, kulakliksiz olmaz. Amma elbette bu dedigim benim Naked makine icin gecerli. Iyı bir turing cam ve grenajli makinede belki yeterli kulakliga gerek olmayabilir.
    Dostum demekki naked motorda nolan(kendi kaskım olduğu için söylüyorum) kullansan motordan soğuyacaksın
    flea bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    Alıntı porsuk80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum demekki naked motorda nolan(kendi kaskım olduğu için söylüyorum) kullansan motordan soğuyacaksın
    Dogrudur kisa surusler ok, ama uzun seyahat yok abicim kalici hasar olur maazallah walla son ankara seyahatinde kasktan hasere temizlemekten illallah geldi 1200gs de arkadasta bir tane sinek yoktu walla onda nolan var, sikinti yok

Suomy Apex kullanıyorum. Parlak kaplaması ev desnleri bana etkileyici gözüküyor. İyi yanı muadillerine göre nispeten hafif olması (1250 gr civarında). 100 km'nin üzerine çıkınca rüzgar sesi oluyor. Gerek normal gözlük, gerekse güneş gözlüğüyle kullanmakta herhangi bir rahatsızlık yaşamadım, ancak durduğumda gözlük camı buğulanmaya başlıyor. 100 km'nin üzerinde hareket halindeyken de, çene havalandırmasını açtığımda, yüzümün alt kısımlarında epeyce rüzgar estiğini söyleyebilirim.

Kişisel olarak 1000 TL civarındaki fiyatına göre yeterli performansı olmadığı düşüncesindeyim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Exo 2000 kullanıyorum. 150km den sonra uğultudan başka hiçbirşey duyulmuyor.

LaCiVerTSaRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Konuyu hortlatayım Sessiz bir kask arıyorum.

Kaskım Nolan N91 Çene açılır 100 Km ve üstünde rahatsız edici ses var. Tecrübe sahibi olan arkadaşlardan yardım rica edeceğim.

Teşekkürler şimdiden..

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Konuyu hortlatmış gibi oldum

700-800 tlye kadar kask bakıyorum full face ve hafif olmalı ayrıca güneş gözlüğü vizörsüz olmalı

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

700-800 tlye kadar kask bakıyorum full face ve hafif olmalı ayrıca güneş gözlüğü vizörsüz olmalı
    marushin rs999 999 TL carbon fiber kompozit.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

rs999a pek iyi yorumlar yapılmamış

Motosikleti
    Artık Yok...
    sessiz kaska gerek yok bence ben çevremdeki herkese kulak tıkacı tavsiye ediyorum böylece sessiz kask diye parayı saçacağınıza güvenli ucuz kask alıp ama altını çizerim gene marka olsun gene güvenli olsun normal bir kask alırsınız artan parayla diğer eksiklerinizi kapatırsınız..

bende alpine plug&go kullanıyorum 20-30 tl bir şey.. no noise da güzel .. apline motorsiklet sürücüleri için özel bir kulak tıkacıda var arkadaşımda var half face kaskda bile sıfır gürültü oluyor.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yokmu schubert harici sessiz kask
    gidip c3 pro ya ikibin ikiyüz tele vermek istemiyorum
    ya gidip S İKİ alacağım
    yada agv k5
    (laptop ta iki basmıyor )

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Arai RXQ kullanıyorum ve gürültülü. Ama tıpa takınca sessiz. Nasıl tıpa kullanıyorsunuz ki gürültüyü kesmiyor? En amelesi 26dB kesmesi lazım sesi, ki 32bB kesen Howard Leight lere kadar yolu var.

Bence düzgün tıpa alın. Daha ucuz.

Schubert sessizmiş, ama onun yerine yakın fiyata Snell sertifikalı bir kask tercih ederdim şahsen, Shoei veya Arai, kafa yapıniza uygunsa tabii ki.

Motosikleti
    Artık Yok...
    insanlar anlamıyor takmışlar bir sessiz kaska veriyorlar binlerce tl yi .. kaliteli olsun güvenli olsun ses için o kadar para vermeye değmez diyoruz yazık diyoruz anlamıyorlar..

howard leight max1 ler 33db kadar kesiyor ..moldex 6800 33db kadar kesiyor en kötüsü plugfones'un motorhead tıkacı var 25db kadar sesi kesiyor ayrıca normal 3.5mm kulaklıkda yani müzikde dinleye biliyorsunuz..

Avrupada motorcular kulak yapılarına göre custom kulaklıklar falan yapıyor yada yaptırıyor.. bulsam bir yer kendi kulağıma göre yaptrıcam onlar komple kulağını tıkıyor ses girişi sıfır..

Motosikleti
    Cbf150
    Bir arkadaşta Nolan N86 var gayet sessiz diyor, neymiş 150+170 km de rahatsız oluyormuş.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    tmm o zaman adam gibi kask tavsiyesi yapın gidip alayım

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Agv k5 kullaniyorum. Fiber malzemesi. İçinin konforu çok güzel cok kaliteli. Hem güven veriyor hem kafa yapima uygun hem konforlu hemde çok şekil bir kask. Tavsiye ediyorum

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HJC FG 17 var. 10 aydır filan kullanıyorum ve daha hiç ses rahatsız etmedi beni. Ben senin yerinde olsam HJC lere bakardım. Bildiğim kadarıyla aynı ürünün carbon versiyonu da mevcut.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler