Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Yeni kasa CBR 250R 2014 13.000 TL ile TR ye giriş yapmış

Motovento
    REKLAM ALANI

Tasarım olarak bence güzel değil. Tek far daha çok yakışıyordu 125 ve 250 ye. Bunda sanki adam Bin lik motorun kafasını söküp 250 liğe takmış gibi, apachi Tuning olmuş. Beğenenler tabii ki olacaktır, ama benim zevkime uygun değil.

Bunun çıkmasıyla bazı arkadaşların dediği gibi tek far 250'liklerin fiyatı ucuzlamaz. Bu sefer de efsane tek var, veya 2 parça grenaj veya en çok tutulan tasarım diye 2.eller bir süre daha neredeyse 0 fiyatından satılmaya devam eder.

Bir de bazı sebeplerden dolayı Honda (özellikle 125 ve 250) sınıfında sanki alınabilecek tek motor gibi lanse ediliyor. Yeni başlayan adam mutlaka Honda almalı şeklinde. Forumlara bakıyoruz yorumlar o yönde, AEA'yı izliyoruz yorumlar o yönde. Yamaha cillop gibi şekil motor yapıyor ama selesi ve fiyatı biraz daha yüksek diye R125 kötü motor, şekilci motoru oluyor. Hal böyle olunca da Honda altın değerinde. MEsela ben bile çok hoşlanmasam da sırf satışı kolay olur diye ilk motorum olarak CBR düşünüyorum

E o zaman ne oluyor yeni başlayacak ve sonrasında cc büyütecek adam istemese de honda alıyor ki, ilanı koyduğu zaman satılsın. Bu da bir kısır döngü şeklinde devam ediyor.

evet fiyatların yüksek olmasında güzel ülkemin vergi sisteminin payı büyük ama buna biz kullanıcılar da çanak tutuyoruz. O motorun atıyorum ötv li fiyatı 13bin olabilir ama bir motora her ay 500-1000TL aralığında zam yapmak nedir? Eğer pahallı diye alınmasa satışlar düşse bakın bakalım sene de kaç kere zam gelir o motora. ama işte yukarıda bahsettiğim nedenlerden dolayı herkes yürüyor Honda'ya. Parası cebinde olan büyük çoğunluk için önemli değil, ama ilginç yan krediyle vs alan için de önemli olmuyor bu kafadan yapılan zamlar. ama kullanıcı bilinçli olsa durum bu şekilde olmazdı.

Şimdi MT-125 çıktı. Bu makina atıyorum 9500-11000 aralığına satılırsa, ne kadar iyi olursa olsun millet 13 bine honda 250 var deyip yine honda ya saldırır. Mt de tıpkı r125 de olduğu gibi şekilci ve zengin oyuncağı olarak kabul görür.
    Deeplord, Thracian, 585858 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    125R 2013 - kawasaki ninja 250r
    ninja 300 güzelde oturuş pozisyonu berbat ya o nedir öyle racing tarzi bir motorda fazer gibi oturuş mu olur direksiyon çıkmış meydana ön kafa kaybolmuş az daha aşada yapsalar ne güzel olucak oturuş görüntüsü hoşuma gitmedi

hondaya gelirsek 250 lik tipi 10 numara olmuş hala beğenmeyen cins tipler var fiyat konusunda haklısınız yalnız abartmayalım kötü olmuş diye 1000rr ın aynısı nerdeyse

Uslubunu biraz düzelt istersen beğenmeyen cins tipler ne demek? Ben beğenmiyorum mesela, üstteki msj ımda da yazdım. Beğenenler de olabilir dedim ve beğenen grubu da eleştirmedim. Sen tutup da tamamen zevk meselesi olan bir durumda senin düşüncene uymayanlara cins diyemezsin

ceymier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ohh ne guzel tek farli hondalarin fiyati dussunde hondaya binelim 12,400 e cbr 250 0 satiyorlar ;)))
    biraz pazarlik etsen 12 bine alirsin hatta bekle kisi 7-8-9 bine saglam honda cbr250 alicagiz hemde tek farli ama olsun ;)

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Honda cbr a 500 500 zam yapıyor, 2 ay da ne oldu da bu kadar zam? Geçen yıl satış fiyatının %25 i kadar fiyat artışı olmuş, her ne kadar cbr ı yakışıklı bulup bir daha arkamı dönüp baksamda bence hak etmiyor bu fiyatı,

eski kasa sıfır alınabilir fiyatlar düşerse. 2. El de güzel bir fiyata alınır ama biraz daha zamanı var gibi. . Piyasa yeni kasaya doysun da

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Honda cbr 250 r almak isteyenler acele etsin . Çünkü Haziran ayında muhtemelen bir daha zam gelecek ve fiyatı 13400 13500 13600 civarı olacak ahanda burayada yazıyorum

notdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Aldım gitti bugün plaka ruhsat işleri de halloldu. Tricolor. Allah kaza bela vermesin.
    turn your DREAMS into REALITY

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6 aydır motor almaya niyetleniyorum ama bu fiyat politikalarını gördükçe, yayan gidip gelip spor yapmayı tercih ediyorum. yazıklar olsun. ne diyeyim. hakkımı helal etmiyorum

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Bu arada ufak bi hatırlatma daha yapayım Kocaeli Honda Halzdız'daki cbr 250 liler hala 2013 model ve yeni zamlı fiyatlarla yok satıyorlar

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ichiroo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vfr ve tek far?
    Evet vfr ve tek far şaşırdınız mı?

VFR 1200 F
    VFR 1200 X CROSSTOURER
    VFR 800 X

2005leri geçeli çok oldu diye biliyorum çift far mı kaldı vfrde?

not:crossrunner ve crosstourer ı vfrden saymazsan saygı duyarım

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada ufak bi hatırlatma daha yapayım Kocaeli Honda Halzdız'daki cbr 250 liler hala 2013 model ve yeni zamlı fiyatlarla yok satıyorlar
    Yeni zamlı fiyatlardan eski kasa alan arkadaşlara hayırlı olsun diyorum, iyi sürüşler
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 250 Cbr 125r/kymco super 8
    Alıntı ermanay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazında sana katıldığım noktolar var arkadaşım gerçekten vergiler bizim için çok büyük problem ancak şunları da göz ardı edemeyiz ;
    Honda yedek parça servis ağı konusunda çok geniş diğer markaların kat kat üstünde burada hem fikiriz ve bu bizim için güzel bir gelişme.
    Ancak buna güvenerek Honda müşterilerine gerekli bilgiyi vermekle yükümlü değil midir? Bu kasanın gelmeyeceğini bilgisinde olan arkadaşlarımız eski kasa motosiklet almış oldular. Ve evet vergiler ülkemizde çok yüksek ancak bir üst vergi diliminde mt-07 nin fiyatı malum.Gelelim cbf 150'ye 5.700 Tl rakibi ybr 125 5.000 Tl.

Lafın kısası her şey devlet,vergi sistemi değil bana kalırsa. Honda müşteri potansiyeline güvenerek bunları yapmamalıdır.
    Soylediklerine sonuna kadar katiliyorum. Karliligi en yuksek,teknolojide en buyuk sirketlerden biri olan hondanin fuar gibi onemli bir organizasyonda,bayilerinde yanlis bilgilendirmeyle insanlari eski kasaya yoneltmesi buyuk ayiptir. En azindan honda boyle kucuk hesaplarin pesine dusmemeli,hatta yanlis bilgilendirmeyle eski kasaya yonelmis insanlar yasal yollarini aramalidir. Ama gunumuz sartlarinda ne buna vaktimiz nede maddi gucumuz var. Bunun sebebi yine hondanin turkiye genelinde koordine olamamasi, bunu umursamamasi. Hadi bayileri gectim en azindan fuarda yapilmamasi gereken bi hata. Ama ben yinede bu umursamama olayini vergide olan sacmaliga bagliyorum,biliyosun turkieye motorlar dunyadan 1-2 yil gec geliyor,gelenlerde zaten baz modeller. UK honda internet sitesinde envayi cesit cbf var. Benim kizdigimda bu umursamama zaten ayni taraftayiz yani. Sebebi ne olursa olsun turkiye piyasasindaki bu sacmaliga cozum bulunmali. Bu arada bugun honda bayisine gittim motorda 2 beygir artis oldugunu soyledi. Acaba bu konuda bilgisi olan var mi ? Yakindan dahada heybetli bi motor olmus gercekten cok goz alici,dolu dolu motor olmus. Balikesir bayisi bile simdiden 2 tane satmis,sanirim yazin her yer cbr dolacak[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:54 ----------

ceymier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birak eski kasaya parami verilir yapmayin allah askina fiyatlar 2 3 bin dusunce zarar edersiniz

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Eski kasasına 'cbr serisi çift far olur honda ne yapıyor böyle' demişlerdi. Yeni kasasına 'cbr 1000rr ın aynısı olmuş hani nerde honda yaratıcılığı' deniyor.. En son farı arkaya koyacaklar o isteniyor herhalde

Slang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Alıntı barrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ninja 300 güzelde oturuş pozisyonu berbat ya o nedir öyle racing tarzi bir motorda fazer gibi oturuş mu olur direksiyon çıkmış meydana ön kafa kaybolmuş az daha aşada yapsalar ne güzel olucak oturuş görüntüsü hoşuma gitmedi
    Ben symyi almadan önce bir arkadaşımdan rica ettim saolsun beni kırmadı test etme şansı buldum.İki kere şileye gittim geldim en az bi 300 km sürdüm.Oturuş pozisyonu öyle değil.İlk 2 fotoğraftaki öyle oturmuş.Cbr ile aynı sayılır oturuş pozisyonu.Yalnız anlamadığım bi sepebten dolayı motor acayip bir şekilde arka atıyo.Bi ara baktım teker filanmı patladı acaba diye bişey yok.Artçı oldum yine sağa sola bi göt atıyo motor anlayamadım yani.2.el piyasası olsa efsane motor.Şuan sahibinden de 2-3 tane var onlarda paaalıı.Ucuzlarsa sym yerine alacağım

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Yeni kasalarda göstergelerde bir değişiklik var mı acaba?

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mavi ışık turuncu olmuş deniyor...net bilgi değil sadece söylentiden ibaret.
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

Motosikleti
    Honda Cbr 250 Cbr 125r/kymco super 8
    Bugun inceledim gostergeler ayni.

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasalarda göstergelerde bir değişiklik var mı acaba?
    Devir saatinin ortasinda ki mavi boyali yer artik renksiz. Birde bayide kontak acmadim ama videosunda turuncu gözüküyor ekranin rengi... Ayrıca kumanda düğmelerinde kornayla sinyalin yeri değişik ve eski kasaya göre biraz daha parlak plastik kullanılmış... kuyruktaki stop lambasinin üzerindeki plastikte artik karenajla ayni malzemeden. Artçı çantayla binipte dikkat edilmezse orayi çok feci çizebilir...

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)