Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Nisan 2014 A2 Direksiyon Sınavını Geçtim :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    milli eğitimden alınacak direksiyon sınavları. kravatlı bıyıklı lise matematik öğretmeni komisyon üyeleri araba kullanmayı bilmiyor ki sınav yapsın. tüvtürk'e devredecekler direksiyon sınavı işini ve uzman şöförler sınav yapacak öğrencileri 1-2 yıl sonra inşallah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    b sıbıfı araç aehliyetim var. 2 nisanda kursa yazıldım fakat bu 26-27 nisandaki sınav için beni haberdar etmediler. sadece direksiyon sınavına gireceğim söylenmişti. bu sınavdan neden beni, haberdat etmediler acaba? mecbur bir dahaki sınava kadar beklemek zorunda kalacağım şimdi

Motosikleti
    Mondial 150 X-treme Max
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    platformu çalışamadım düşmemeye çalışırım diğer sınavda tarihi çok ters bana tekrar girmek sorun degıl. Ama trafıkte o kadar sürdüm dağılacak gibi olan motorda motor frenı kullandım hatta yağış oldugundan kaymasın diye pek frenlere aıslmadım sinyal verdim ama o komisyon birdaha aynı sekilde gelirse benım sınava gırmıyecegım bı sınav gunu gorusurum onlarla artık..
    platform için en iyi yöntem bence 2. vetesde hızlandıktan sonra (25-35km arası)depriyaşı sıkmak inanın çok daha rahat geçiyorsunuz. gaza felan basmayın ve başınızı yukarı kaldırın platforma bakmayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Alıntı lawyer_16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    milli eğitimden alınacak direksiyon sınavları. kravatlı bıyıklı lise matematik öğretmeni komisyon üyeleri araba kullanmayı bilmiyor ki sınav yapsın. tüvtürk'e devredecekler direksiyon sınavı işini ve uzman şöförler sınav yapacak öğrencileri 1-2 yıl sonra inşallah
    komisyonda görevli olanlar genelde öğretmen oluyor ama 4 yıllık üniv mezunu ve kursu almış kişilerde görev alabiliyor. genelde komisyondaki kişiler toleranslı oluyor bir sıkıntı yok ama onlarıda arkadan araçla müfettişler denetliyor hata yaptıkları zaman onlarda soruşturma yiyorlar. tuvtürk almanlara satılmıştı diye biliyorum. inşalah onlara geçmez, bir ara trafik polisleri girecekti ama noldu son durum bilmiyorum şuan için hocalar iyi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:04 ----------

komisyonun değerlendirme formu bu arkadaşlar;
    http://hizliresim.com/O2ANOQ

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    daha fazlasını yapıp kalıyorsunuz tekrar kalırsam valla yakıcam öğretmen felan dinlemeden

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    b sıbıfı araç aehliyetim var. 2 nisanda kursa yazıldım fakat bu 26-27 nisandaki sınav için beni haberdar etmediler. sadece direksiyon sınavına gireceğim söylenmişti. bu sınavdan neden beni, haberdat etmediler acaba? mecbur bir dahaki sınava kadar beklemek zorunda kalacağım şimdi
    b ehliyetin olduğunu belirt abi. haziran sınavına gerek yok mayısın başında olması lazım direksiyon sınavı ona girersin. hatta senin nisanın ortasındaki sınava girmen lazımdı. üstüne git kursun yoksa çok sallarlar. kursta çalıştım ordan biliyorum
    2M is my life
    Music & Motorcycle

Motosikleti
    Mondial 150 X-treme Max
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha fazlasını yapıp kalıyorsunuz tekrar kalırsam valla yakıcam öğretmen felan dinlemeden
    haklısınız bazen kıl tipler çıkıyor ama yinede iyi bir konsantre olursanız sınavı daha rahat verebilirsiniz. yinede siz komisyonla fazla polemiğe girmeyin derim;
    Sınava alınmayacaklar

MADDE 9-

(1) Sınavlarda komisyonların veya diğer görevlilerin çalışmasını tehdit veya zor kullanarak engelleyen ya da engellettiren kursiyerler hakkında işlem yapılabilmesi için direksiyon eğitimi dersi sınavı yürütme komisyonu tarafından olay tutanakla tespit edilir. Bu durum il/ilçe milli eğitim müdürlüğünce sınav tarihinden sonraki ilk iş günü içerisinde Özel MTSK modülüne girilerek söz konusu kursiyerin sınav tarihi itibari ile dört ay sınav hakkı kullandırılmaz.
    birde savcılık boyutu varmış.. görevli memura hakaret filandan işte..

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı deprogadias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    b ehliyetin olduğunu belirt abi. haziran sınavına gerek yok mayısın başında olması lazım direksiyon sınavı ona girersin. hatta senin nisanın ortasındaki sınava girmen lazımdı. üstüne git kursun yoksa çok sallarlar. kursta çalıştım ordan biliyorum
    17 mayısta sınav söyleyin ona girin

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyet işi tam muamma,ben emniyete dosyamı verdikten 4 5 gün sonra aldım,yoğunluğa göre değişiyor. bazı ilçelerde dosyayı verir vermez alıyorsun ehliyeti,bazıları da süründürüyor işte

Motosikleti
    mondial KT 150
    Gençler, A2 ehliyetini ocak 2014 de almış sınav komisyon görevi alan bir öğretmen olarak bu sınavın en sıkıntılı aşaması 8-10 metrelik platform geçişi ve en kolay yolu ;
    "platform için en iyi yöntem bence 2. vetesde hızlandıktan sonra (25-35km arası)depriyaşı sıkmak inanın çok daha rahat geçiyorsunuz. gaza felan basmayın ve başınızı yukarı kaldırın platforma bakmayın."
    Ve komisyonların iki önemli kriteri var. VİCDAN ve müfettişler. kolay gelsin ,iyi eğlenceler.

Motosikleti
    pcx
    Arkadaşlar Merhaba b sınıfı ehliyetim var bende sürücü kursuna müracaat ettim a2 ehliyeti için inşallah sıkıntı yaşamadan hayırlısıyla ilk seferde alırız. Fakat benim sormaak istediğim şey şu herkes kendi motoruyla gidemiyor mu sınava ?

Motosikleti
    Mondial 150 X-treme Max
    Alıntı çağhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba b sınıfı ehliyetim var bende sürücü kursuna müracaat ettim a2 ehliyeti için inşallah sıkıntı yaşamadan hayırlısıyla ilk seferde alırız. Fakat benim sormaak istediğim şey şu herkes kendi motoruyla gidemiyor mu sınava ?
    maalesef kendi motorunuzla girmenize izin vermiyorlar. Sadece kendinizin koruma ekipmanlarına ve kaska müsaade ediyorlar. o yüzden sınava gireceğiniz motora alışın derim.

Motosikleti
    Mondial 150 X-treme Max

ehliyetimi aldım sonunda

zaman bulamadığım için yazamadım bilgi açısından yazmak istiyorum ehliyeti en sonunda cebime koydum süreç kısaca ;
    27 nisanda girdiğim direksiyon sınavından 1 hafta sonra dosyamı sürücü kursumdan aldım. (50tl karşılığında) sonra bankaya gidip trafik harcını yatırdım A2 harcı: 115,10tl. trafik şubeye gittim orda ehliyet kart ücreti olarakda:107,50tl verdim. tam eski ehliyetimi verdim yeni ehliyet alırken sorun çıktı çünkü daha önce üniv. yıllarında ehliyetimi sakaryadan almıştım şuan başka bir ildeyim, o yüzden sakarya trafik şubeye mail atcaz yanıtın gelmesi 1 gün sürer yanıtını aldım. neyse sakaryadaki arkadaş vardı arayıp süreci hızlandırdım. ancak ehliyetimi mesai bitimine yakın alabildim. İnşallah herkes ehliyetine kavuşur, kazasız belasız sürüşler dilerim.
    B ehliyeti olup A2 alacaklar için Masraflar:
    Kurs Ücreti: 400tl (değişebilir)
    Direksiyon Sınav Harcı: 50tl.
    Dosya Ücreti: 50tl. (Kursa veriliyor)
    A2 Trafik Harcı:115,10tl. (Vergi Dairesine yatırılıyor)
    Ehliyet Kart Parası:107,50tl. (Trafik şubeden polisler alıyor)
    Toplam= 722,6tl.
    chcts1 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)