Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Klasik Mont Sorunsalı Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Merhaba arkadaşlar.. 4 yıl sonra yeniden motosiklete dönüşümün heyecanıyla beraber koruma seçmenin sıkıntısını da oldukça fazla yaşıyorum. Motorum Regal Raptor Daytona (seneye nc 750x olacak inş.) Motora sadece havanın çok soğuk olmadığı bahar ayları ve yazın biniyorum. Aradığım monttaki özellikler:

-Mümkünse açık renk olsun, güneş altında yakmasın, şekilli, güzel bişey olsun
    -Fileli yaz montu olmasın, rüzgarın doğrudan göğsüme çarpmasından hoşlanmıyorum. Bunun yanında havalandırması iyi olsun, yazın sıcakta (çok) terletmesin
    -Korumanın iyi olması en önemli şey, o yüzden herşey bir yana koruma bir yana

bütçe olarak 700TL ye kadar çıkabilirim. Şu ana kadar yaptığım araştırmalarda Bering Keers en iyi seçenek gibi duruyor.
    http://www.motomaxonlineshop.com/ber...-ceket-pmu2315

Bunun yanısıra dane fano görüntü olarak çok hoşuma gitti, fakat pek bilgi bulamadım hakkında
    http://www.motomaxonlineshop.com/dan...-ceket-pmu2453

Bir de Prohel Colombia modeli gözüme çarptı. Hoş bir model gibi duruyor ama koruma konusunda soru işaretlerim var
    http://www.ozenmotor.com.tr/COLOMBIA...ZI_1860.html#0

Bu haftasonu mont işini halledip acilen yollara düşmem gerekiyor. Tecrübeleriyle benzer montlar için yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
    dış mihrak ve OokareenoO bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle motorunuz şimdiden hayırlı olsun yazlık fileli mont olmasın demişsiniz ama baktığınız modellerin sonuncusu hariç hepsi fileli mont

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    dane fanoyu bilmemekle beraber beringin içinde rüzgar kesici içliği var, duruma göre takıp çıkarırım diye düşünüyorum, yanlışım varsa düzeltin.

tavsiyeye de tam olarak bu yüzden ihtiyacım var aslında

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Danenin bu montunu kullanıyorum. Pantalonu da var. Oldukça memnunum.
    Ama fileli olduğu için göğsünüzdeki rüzgardan rahatsız olur musunuz korktum tavsiye ederken. 100 km hızlarda inazuma da ben rahatsız olmuyorum.
    Özellikle pantalonu ile şık olduğunu da düşünüyorum.
    Profil resmimden ve foto dosyamdan resimlere bakabilirsin.
    Bu montun siyah kışlığı da var. (o da resimlerde var) içliği çıkınca ve havalandırmaları açılınca o da ara mevsimlerde memnun eder sizi. kışınsa en soğukta bile (içliği ile) giydim. Ondan daha da çok memnun kaldım.

Birde motomax 1000 tl alışverişe GİS Akademi eğitim veriyor bedava (300 tl o eğitim)
    o kadar aradan sonra iyi gelebilir.

Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.. 4 yıl sonra yeniden motosiklete dönüşümün heyecanıyla beraber koruma seçmenin sıkıntısını da oldukça fazla yaşıyorum. Motorum Regal Raptor Daytona (seneye nc 750x olacak inş.) Motora sadece havanın çok soğuk olmadığı bahar ayları ve yazın biniyorum. Aradığım monttaki özellikler:

-Mümkünse açık renk olsun, güneş altında yakmasın, şekilli, güzel bişey olsun
    -Fileli yaz montu olmasın, rüzgarın doğrudan göğsüme çarpmasından hoşlanmıyorum. Bunun yanında havalandırması iyi olsun, yazın sıcakta (çok) terletmesin
    -Korumanın iyi olması en önemli şey, o yüzden herşey bir yana koruma bir yana

bütçe olarak 700TL ye kadar çıkabilirim. Şu ana kadar yaptığım araştırmalarda Bering Keers en iyi seçenek gibi duruyor.
    http://www.motomaxonlineshop.com/ber...-ceket-pmu2315

Bunun yanısıra dane fano görüntü olarak çok hoşuma gitti, fakat pek bilgi bulamadım hakkında
    http://www.motomaxonlineshop.com/dan...-ceket-pmu2453

Bir de Prohel Colombia modeli gözüme çarptı. Hoş bir model gibi duruyor ama koruma konusunda soru işaretlerim var
    http://www.ozenmotor.com.tr/COLOMBIA...ZI_1860.html#0

Bu haftasonu mont işini halledip acilen yollara düşmem gerekiyor. Tecrübeleriyle benzer montlar için yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Dane konusunda referans bulduğum süper oldu, montun içliği var mı yoksa direk rüzgarı içine alacak şekilde fileli mi? Şehirdışında termal içlik giyerim, o yüzden rüzgar çok önemli değil, şehir içinde de doğrudan içeri almıyorsa idare ederim diye düşünüyorum

Prohel'e alternatif olarak bir de aşağıdaki montu buldum, montlar kağıt üzerinde iyi hoş, fiyatları da gayet iyi fakat en büyük soru işareti korumaları yeterli mi

http://www.hepsiburada.com/liste/ros...oryId=20029251

Motosikleti
    eve gidince güzelce fotolarını çekip yollayayım size pm den.
    olur mu?
    bugun kışlıkla geldim işe.

Dane konusunda referans bulduğum süper oldu, montun içliği var mı yoksa direk rüzgarı içine alacak şekilde fileli mi? Şehirdışında termal içlik giyerim, o yüzden rüzgar çok önemli değil, şehir içinde de doğrudan içeri almıyorsa idare ederim diye düşünüyorum

Prohel'e alternatif olarak bir de aşağıdaki montu buldum, montlar kağıt üzerinde iyi hoş, fiyatları da gayet iyi fakat en büyük soru işareti korumaları yeterli mi

http://www.hepsiburada.com/liste/ross-speed-horguclu-racing-mont-beyaz/productDetails.aspx?productId=otanes115&categoryId =20029251
    === Eğitim Şart ===

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eve gidince güzelce fotolarını çekip yollayayım size pm den.
    olur mu?
    bugun kışlıkla geldim işe.
    süper olur, çok teşekkür ederim

bi de koruma kalitesi hakkında bilgi alabilirsem süper olur, o konuda da birşey bulamadım..

Motosikleti
    danimarka malı. Gayet iyi her şeyi

süper olur, çok teşekkür ederim

bi de koruma kalitesi hakkında bilgi alabilirsem süper olur, o konuda da birşey bulamadım..
    === Eğitim Şart ===

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    büse imola racing e de bir bak istersen.test ettim sağlam bir mont :D yazın durmadığın sürece bir sıkıntı yok. durduğun zaman terletiyor. hava 25 dereceydi bugün. bir sıkıntı yaşamadım.

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı __redandblac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büse imola racing e de bir bak istersen.test ettim sağlam bir mont :D yazın durmadığın sürece bir sıkıntı yok. durduğun zaman terletiyor. hava 25 dereceydi bugün. bir sıkıntı yaşamadım.
    listeye ekledim, teşekkürler

benzer tavsiyesi olanlar varsa çok memnun olurum, haftasonu bu işi halletmek istiyorum.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    listeye ekledim, teşekkürler

benzer tavsiyesi olanlar varsa çok memnun olurum, haftasonu bu işi halletmek istiyorum.
    bende kırmızı beyaz siyah olanından var. beyaz yerleri hemen griye dönüyor. toz toprak egzoz dumanı derken. aklında bulunsun.

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    bugün motomax tan bering keers alarak mont sorununa son vermiş oldum, yardımcı olan herkese teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler