Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT revenge KASK (Sharp5*) 293TL merak ettim...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Evet arkadaşlar reklam olmaması için site ismi vermiyorum ama aratırsanız bulabilirsiniz. Fiyat ve güvenlik unsuru olarak çok hoşuma gitti. 293 lira, sharptan 5 yıldız almış... Kullanan var mıdır? Sharptan 5 yıldızlı kask neden bu kadar ucuz? ( ya da diğerleri pahalı bu mu normal? )
    İsmi de bizim foruma özel olmuş sanki

Şekli de çok güzel bence.Almalı mıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Sharp test linki burada. Bence de güzel kask ama üretim tarihi de önemli tabii. Sharp testi sayfasında fiyatı 64,99 yazıyor. Sanırım Amarika'daki satış fiyatı. Bize gelene kadar fiyatı çok yükselmiş

Şu testlere güvenip nasıl kafanızı emanet edebiliyorsunuz hayret ediyorum. Jorge Lorenzonun kullandığı kaskın aynısı aynı malzeme kask 1.900 TL 4 yıldız almış

psychocake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu testlere güvenip nasıl kafanızı emanet edebiliyorsunuz hayret ediyorum. Jorge Lorenzonun kullandığı kaskın aynısı aynı malzeme kask 1.900 TL 4 yıldız almış
    Bende AGV Grid ''Rossi Sun&Moon 96'' var... 4 yıldız olduğunu görünce neremle güleceğimi şaşırmıştım doğrusu.
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Motosikleti
    Yakinda
    Testin denedigi sartlarda benzer skorlari alan 1900'luk kaskinda 300'luk kaskinda gercek bi kazada benzer senaryoda benzer sonucu verecegi acik. Boyle olmasaydi 1900'luk kaski gelisitirip ureten firma karsi cikardi.
    Testte kullanilan senaryolar haricinde 1900'luk kask guvenlik acisindan digerine fark atabilir (konfor vs. bakimindan zaten ondedir). Testi yapan kurumun tum senaryolari deneme sansi olmadigindan en olasi 32 darbe seklini deneyip sonuclari paylasiyorlar. Bu 32'nin haricindeki durumlar artik kullanicinin tercihine kalmis.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Kask alınır mı alınmaz mı bi cevap gelmemiş

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    alınır. güvenlidir.

selam arkadaşlar uzun süren araştırmalarım mağazalarda denemelerim sonucunda bu kaskı almış bulundum.Kullandığım zaman incelemesini yapacağım fakat pulsar daha gelmediği için motor üstünde deneyemiyorum.Yabancı sitelerdeki yorumlar gayet iyi.Ayrıca forumu uzun süredir takip ediyorum fakat üyeliğe gerek duymadım bu mesajı görünce ve aktif kullanıma gececeğim için üyeliği başlattım 6 senelik aradan sonra tekrar sahalara dönüyorum vaktim oldukça foruma yazmaya çalışacağım.
    Palakadir bunu beğendi.

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence sharp testleri güvenilir, kask alınır. Markaların pazardaki konumları da fiyata büyük bir etken. Arai 100 TL'ye kask çıkarsa herkesin kafasında soru işareti olur ama 10000TL ye kask çıkarsa adamlar yapıyor derler.

Alıntı yavuzk2004 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sharp testleri güvenilir, kask alınır. Markaların pazardaki konumları da fiyata büyük bir etken. Arai 100 TL'ye kask çıkarsa herkesin kafasında soru işareti olur ama 10000TL ye kask çıkarsa adamlar yapıyor derler.
    Canlı canlı araiyi duvara vuruyorlar ediyorlar.Emiş gücünü göremiyoruz fakat kaskı 8 dakikada anca delebiliyorlar.Çekiç ile MARASUHİNİ mi ne ona bir vuruyor adam çekiç kaskı parçalamakla kalmayıp altındaki zeminede darbe veriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Alıntı psychocake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende AGV Grid ''Rossi Sun&Moon 96'' var... 4 yıldız olduğunu görünce neremle güleceğimi şaşırmıştım doğrusu.
    Grid serisi çok iyi.Tulumuma uysa alacaktım. J.lorenzo kaskını alacağım şuanki kaskımda 1.800 civarındaydı kaza yaptım diye kaldırdım rafa.

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Aynı konuyu otomobil çarpışma testlerine de aktarabiliriz. Bu testlerde Porsche'de 5 yıldız alıyor, Hyundai'nin bir modeli de, kısaca güvenlik fiyatla orantılı olmayabiliyor. Kısaca şu durumda testlere bakarak kask seçimi yapmak bana göre doğrudur. Kask testlerinde, kaskların sınıfına göre farklı darbe miktarı ve yönü de uygulandığı doğrudur...Hatırlarsınız Senna, F1 yarışında aracını banketlere vurmuştu ve vücudunda ölümcül hasar almamışken,kaskını delip geçen ufacık bir metal parçası nedeniyle hayatını kaybetti,yani yarışçı kaskıymış vs. bazı durumlarda birşey ifade etmiyor.
    yavuzk2004 bunu beğendi.

Canlı canlı araiyi duvara vuruyorlar ediyorlar.Emiş gücünü göremiyoruz fakat kaskı 8 dakikada anca delebiliyorlar.Çekiç ile MARASUHİNİ mi ne ona bir vuruyor adam çekiç kaskı parçalamakla kalmayıp altındaki zeminede darbe veriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Grid serisi çok iyi.Tulumuma uysa alacaktım. J.lorenzo kaskını alacağım şuanki kaskımda 1.800 civarındaydı kaza yaptım diye kaldırdım rafa.
    Ben test sonuçlarında, youtube videolarından çok sağlam bir kuruluşun testlerine inanıyorum. Bu neye güvenmek istediğinle alakalı biraz da.

Alıntı yavuzk2004 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben test sonuçlarında, youtube videolarından çok sağlam bir kuruluşun testlerine inanıyorum. Bu neye güvenmek istediğinle alakalı biraz da.
    5 yıldız alan kask 3 balyoz darbesiyle parçalanırken 4 yıldız alan nasıl geri sektirir balyozu ? Youtube de vardı dur bulayımda atayım linki

doraemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 SE 2014, Honda CB125E 2012
    Alıntı ilkervirlan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sharp test linki burada. Bence de güzel kask ama üretim tarihi de önemli tabii. Sharp testi sayfasında fiyatı 64,99 yazıyor. Sanırım Amarika'daki satış fiyatı. Bize gelene kadar fiyatı çok yükselmiş
    Sharp'daki fiyat İngiliz Sterlini olarak veriliyor, bugunkü kur ile: 65*3.6 = 234 TL
    Kargo + kredi kartı taksit maliyetini koyduğunuzda, fiyatı normal.
    fish does not think, cause fish knows everything

5 yıldız alan kask 3 balyoz darbesiyle parçalanırken 4 yıldız alan nasıl geri sektirir balyozu ? Youtube de vardı dur bulayımda atayım linki
    Galiba bunu diyorsun.
    Ama burada sağlam olan marushin.

Edit:
    Ayrıca başka bir videoda.
    Marushin'in orta seviye kaskı(400 küsür lira) çok büyük hasar almadı.
    Arai quantum(699 euro) ilk vuruşta çenesi patladı.(gerçi sonraki vuruşlarda çok hasar almadı).
    Şimdi bu videolar güvenilir mi?
    Bu videoya bakarak arai kötü diyebilirmiyim?Hayır.
    O zaman bu videolara bakarak marushin kötü dememek lazım bence.
    ea1925 bunu beğendi.

Alıntı Wiking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Galiba bunu diyorsun.
    Ama burada sağlam olan marushin.
    http://www.youtube.com/watch?v=9LfEFhBelTY
    Edit:
    Ayrıca başka bir videoda.
    Marushin'in orta seviye kaskı(400 küsür lira) çok büyük hasar almadı.
    Arai quantum(699 euro) ilk vuruşta çenesi patladı.(gerçi sonraki vuruşlarda çok hasar almadı).
    Şimdi bu videolar güvenilir mi?
    Bu videoya bakarak arai kötü diyebilirmiyim?Hayır.
    O zaman bu videolara bakarak marushin kötü dememek lazım bence.
    Wikinge katılıyorum.

Kaza anında başı darbelerden nasıl koruyacağı sonucunu, çekiç darbesi testinden çok bilimsel yöntemlerle yapılan testler bence daha doğru verir.

Ayrıca youtube ta yayınlanan her videoya inanmak çok gerçekçi değil.

O zaman arabalarda da euroncap testlerine güvenmeyelim herkes bmw mercedes alsın bu mantıkla.

Sonuçta herkes parasının yettiği en iyi kaskı almalı tabi.

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Alıntı frtnrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar uzun süren araştırmalarım mağazalarda denemelerim sonucunda bu kaskı almış bulundum.Kullandığım zaman incelemesini yapacağım fakat pulsar daha gelmediği için motor üstünde deneyemiyorum.Yabancı sitelerdeki yorumlar gayet iyi.Ayrıca forumu uzun süredir takip ediyorum fakat üyeliğe gerek duymadım bu mesajı görünce ve aktif kullanıma gececeğim için üyeliği başlattım 6 senelik aradan sonra tekrar sahalara dönüyorum vaktim oldukça foruma yazmaya çalışacağım.
    Merhaba, en kısa zamanda inceleme yazısı bekliyorum sizden. İyi akşamlar

Bu kaskin uretim tarihine takilmayin eski olamaz nfs varsa zaten en fazla 1 yillik kasktir su an istanbulda NFS siz revenge serisi gormedim sitesindeki 2014 katalogunda NFS siden bahsediyor fakat 2013 katalogda ise bu ozellik yok gozukuyor

psychocake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R

Geçmiş olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)