Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Vitesli Motor Hiç Kullanmadım

Motovento
    REKLAM ALANI
    D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam, ben bir kaç sene vitessiz motor kullanmışlığım vardı; hemen sonra 250 cc chooper kullandım. Tek sıkıntım o gidonun ağırlığıydı. Vites kombinasyonunu bir haftada halletmiştim

trafik ve motosiklet hâkimiyetiniz varsa vites problemini halledersiniz kanımca; ancak yaşınız itibariyle bir eğitim alırsanız daha da güzel pekişir öğrendikleriniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    :D iyi güldüm okulda

DoLPHiN2306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-R6-ktmrc200-ktmduke390
    Arkadaşlar bende direk CBR 250 R la başladım. Bunla alakalı yazı da yazmıştım. Rahatlıkla başlanılır bu motora. Sadece gaza gelmeyin sorumluluklarınızı bilin yeter ;) yazdığım link aşağıda
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/129112-yeni-kullanicinin-ilk-gorusleri-cbr-250-r.html

ozwizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Hiç vitesli motor kullanmayan bir arkadaşın trafik tecrübesi olsa bile eğitim almadan bence SS i geçtim naked bile kullanmamasını tavsiye ederim. Vites, debriyaj, motor freni gibi kavramları öğrenmeden, yokuşda duruş kalkış eğitimi almadan, sağ ayak freni kullanmadan trafik tecrübesi olması bile bence yeterli değil. Zaten eğitim alacağını da söylüyorsun. Hocanla birlikte ne tip motorla başarılı olup rahat kullanabileceğine kararverip en azından kendi sorumluluklarını yerine getirmiş olursun.

Kazasız sürüşler.

kotucocuk13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila
    Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet başvurusunda bulunduğunda,kursa temel sürüş eğitimi verip vermediklerini de sor.Verdikleri eğitiminde,vitesli motosiklet ile olup olmadığınıda sor.Çoğu scooter ile eğitim veriyorlar..
    artık scooter veya cub la denge egitimi verip sonrasında vitesli egitimi veriyorlar yönetmeliği değiştirdiler.
    Kaskını tak yoluna bak :D

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Ya cbr de 12 bin tl benim param 8 bin tl . bumoto calibre saniyorum benim icin uygun

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı kotucocuk13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık scooter veya cub la denge egitimi verip sonrasında vitesli egitimi veriyorlar yönetmeliği değiştirdiler.
    İyi olmuş değiştiği..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya cbr de 12 bin tl benim param 8 bin tl . bumoto calibre saniyorum benim icin uygun
    Cbr 8 bin TL'idi ama Honda'nın fiyat politikası işte.Temiz bir ikinci el'de alabilirsin,o paraya..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Hocam çorumda doğru düzgün racing yok baska sehirden getirecek kadar profesyonel oldugumu dusunmuyorum maalesef

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı elektirik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saygıdeğer arkadaşlarım ne kadar zamanda cbr 250 ye alışırım sizce
    Uzun süredir bir CBR 250R kullanıcısı olarak. 9 bin veya 11 arası bir para verip CBR 250R alırsan... Sevgili kardeşim;
    1- Şanzumanı dağıtırsın.
    2- Grenejlar sport motorların en çok zarar gören kısmı yatırırsa sağ grenaj 125 iki taraf 250 TL.
    3- Şehir içi trafiğinde debriyaj-gaz-fren-ayak freni kombinasyonunu gerekli şekilde kullanamazsan 26 bg bir motor ile ya önde ki araca arkadan girersin yada i-stop edersin.
    4- Uzun mesafeli bir çevre yolunda dengeli hızlanmazsan veya viraj dönüşlerinde 4 den 3 e atarsan arka hafif olduğu için lastik atar ve motor seni üstünden atar.
    5- Diğer emsallerine göre CBR 250R'ın gaz tepkisi çok iyi ve dokunduğun an cevabını alırsın. Seninde huyunu ve suyunu iyi öğrenip motoruna hakim olman gerekir.

Bu söylediklerim sadece hiç vitesli motor kullanmayan sen için bazı riskler. CBR 250R yi alıpda "bu motor şehir içinde çok hızlı deyip satan arkadaşlarımız oldu (acemi yeni başlayanlar).

Vitesli motor için CBR ın 125 olanını tavsiye ederim büyük paralar bağlayıp da 250 lik motora yazık etme.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süredir bir CBR 250R kullanıcısı olarak. 9 bin veya 11 arası bir para verip CBR 250R alırsan... Sevgili kardeşim;
    1- Şanzumanı dağıtırsın.
    2- Grenejlar sport motorların en çok zarar gören kısmı yatırırsa sağ grenaj 125 iki taraf 250 TL.
    3- Şehir içi trafiğinde debriyaj-gaz-fren-ayak freni kombinasyonunu gerekli şekilde kullanamazsan 26 bg bir motor ile ya önde ki araca arkadan girersin yada i-stop edersin.
    4- Uzun mesafeli bir çevre yolunda dengeli hızlanmazsan veya viraj dönüşlerinde 4 den 3 e atarsan arka hafif olduğu için lastik atar ve motor seni üstünden atar.
    5- Diğer emsallerine göre CBR 250R'ın gaz tepkisi çok iyi ve dokunduğun an cevabını alırsın. Seninde huyunu ve suyunu iyi öğrenip motoruna hakim olman gerekir.

Bu söylediklerim sadece hiç vitesli motor kullanmayan sen için bazı riskler. CBR 250R yi alıpda "bu motor şehir içinde çok hızlı deyip satan arkadaşlarımız oldu (acemi yeni başlayanlar).

Vitesli motor için CBR ın 125 olanını tavsiye ederim büyük paralar bağlayıp da 250 lik motora yazık etme.
    Teşekkür ederim Kardeşim Bilgin İçin

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)