Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Çoook büyük trafik kazası geçirdim.Hayatınıza değer veriyorsanız lütfen okuyun.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Erkan Hastane masraflarını karşı tarafın trafik sigortasından alman lazım
    ihtiyacın olmasa bile arşı tarafa bir takım maliyetleri yüklemende fayda olduğunu düşünüyorum.
    Sorumluluk sahibi olduklarına dair bilinçlenmeleri artar.
    Konu ile ilgili diğer aile ile görüşün.
    Tüm masraflarını motor ekipman hastane iş görememe dahil olarak iste.
    Trafik sigortası ile onlar uğraşsınlar hatta.

Site de mutlaka kanuni olarak konuya hakim birileri vardır.
    İhtiyacın olması meselesi değil sadece konu.
    Duygusallık yapma lütfen konu ile ilgili. O çocuk tekrar direksiyona geçecek. Rahmet olur bu onlara.
    Asıl örtersen o çocuğa ve ailesine kötülük yaparsın kanaatindeyim.
    Yok eğer bu tür iletişime geçilebilecek seviyede insanlar değilse bir avukat vasıtası ile işini çok rahat görürsün.

Senin sayende Speed-R kaskı almıştım. Sen çoğumuza örnek bir sürücüsün.
    (O kamera kaydın hariç. o kadar çok adama söylettin ki "böyle sürersen patlarsın" diye. Neyse üzmeyeyim seni. Bursalıların "tulumlu genç kaza" mesajını görür görmez aklıma senin kayıt gelmişti)
    Süreç ile ile ilgili de arkadaşlarımızı bilgilendirmen gene herkese örnek olmaya devam edecektir.
    Sanırım artık evde dinleneceksin bir süre.
    Bursa da bir avukat arkadaşım da var. Mutlaka senin de çevren vardır. Sen gene de ihtiyaçların oldukça seslen. Hepimiz seninleyiz.
    Sevgiler
    ErknOzyurt, ahmetersoz1 ve maxi97 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Çok geçmiş olsun kardeşim. İnşallah bir daha karşılaşmazsın böyle bir durum ile.
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük gecmis olsun.

Tmfde yarisanlar derki pistte yaptiklarimizin bi kismini trafikte yapsak ölürüz diye

Sen slider eritmeye cikmissin hocam trafikte hic bir egitimci hang off teknigini desteklemez.

Egitim alan herkes trafikte kontra teknigi kullanir biliyorsun biraz bence bunlardanda nasihat verki bu gaflete dusmeyelim.

Karsi taraf %100 suclu dahi olsa her zaman kurtarabilecegimiz bi yüzde payi oluyor.

Artik antremanlara izmir ulkeye atlar gelirsin bizde seni seve seve seyrederiz
    Bana birşey olmaz modundaydım.WW Passatı görünce inan gözümü kapamaya fırsatım olmadı arabaya vucudum carpmıs yandan motor altımdan gitmis düşün açıyı falan hocam.Motorda hasar az
    CEM. bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Çok geçmiş olsun. Kısa zamanda motoruna kavuşup bir daha bunları yaşamazsın umarım.
    Allah kimseye kaza bela vermesin... trafikte sorumlu olalım, olmaz olmaz demeyelim lütfen.
    ErknOzyurt bunu beğendi.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    okurken fena oldum. geçmiş olsun.
    ErknOzyurt bunu beğendi.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Anladigim kadariyla distan ice doğru apex noktasını hedef alip bakisini ufuga diktin.

Arabada icten viraj aldigi icin apex noktasinda disari atildi sende ice dogru gaz açtığın icin apex noktasinin bitiminde carpistiniz. Haliyle onden gormene imkan olmadan yan taraftan direk carpti.

Kotu bi durum gercekten.
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erkan Hastane masraflarını karşı tarafın trafik sigortasından alman lazım
    ihtiyacın olmasa bile arşı tarafa bir takım maliyetleri yüklemende fayda olduğunu düşünüyorum.
    Sorumluluk sahibi olduklarına dair bilinçlenmeleri artar.
    Konu ile ilgili diğer aile ile görüşün.
    Tüm masraflarını motor ekipman hastane iş görememe dahil olarak iste.
    Trafik sigortası ile onlar uğraşsınlar hatta.

Site de mutlaka kanuni olarak konuya hakim birileri vardır.
    İhtiyacın olması meselesi değil sadece konu.
    Duygusallık yapma lütfen konu ile ilgili. O çocuk tekrar direksiyona geçecek. Rahmet olur bu onlara.
    Asıl örtersen o çocuğa ve ailesine kötülük yaparsın kanaatindeyim.
    Yok eğer bu tür iletişime geçilebilecek seviyede insanlar değilse bir avukat vasıtası ile işini çok rahat görürsün.

Senin sayende Speed-R kaskı almıştım. Sen çoğumuza örnek bir sürücüsün.
    (O kamera kaydın hariç. o kadar çok adama söylettin ki "böyle sürersen patlarsın" diye. Neyse üzmeyeyim seni. Bursalıların "tulumlu genç kaza" mesajını görür görmez aklıma senin kayıt gelmişti)
    Süreç ile ile ilgili de arkadaşlarımızı bilgilendirmen gene herkese örnek olmaya devam edecektir.
    Sanırım artık evde dinleneceksin bir süre.
    Bursa da bir avukat arkadaşım da var. Mutlaka senin de çevren vardır. Sen gene de ihtiyaçların oldukça seslen. Hepimiz seninleyiz.
    Sevgiler
    Abi çok saol özel hastaneye kaldırdılar diye sigorta falan nedir bilemiyoruz. Saolsunlar galerici, avukat tanıdıklarımız var bunlar zamanla halledilcek şeyler.Abi olayı hala ciddiye alamıyorum. Abim tekrar ninja alırız diyor babam, annem izin vermemekte.Zaten 1 yıl yasak yüzmek,motora binmek, adrenalin dolu şeyler bunları yapamıyacağım kaburga kırıklarım hala çok ciddiymiş.Ters bir harekette akciğerime batarsa ölürsün dedi doktor.3 Ay ucu açık rapor 5 aya kadar çıkabilir belki.Fizik tedavisi var daha.Karşıdaki çocuktan davacı olup aynı zamanda ehliyetinin geri alınmasını isteyeceğim 6 ay olmuş viraj almayı bilmiyor. Passatla şeride sığamamak nedir yahu. İlgin için ayrıca teşekkür ederim abi. Sigorta halledicekmiş zatende geç verecek parasını biraz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladigim kadariyla distan ice doğru apex noktasını hedef alip bakisini ufuga diktin.

Arabada icten viraj aldigi icin apex noktasinda disari atildi sende ice dogru gaz açtığın icin apex noktasinin bitiminde carpistiniz. Haliyle onden gormene imkan olmadan yan taraftan direk carpti.

Kotu bi durum gercekten.
    Doğrudur.Polis heyetide görgü tanığı olmadığı için Krokiyi bu şekilde çizmiş.Ama hatırlamıyorum çarptığımda baygınmısım bunlar bilirkişi polis heyeti raporları.Mudanyayı 2 saat kapamıslar ölümlü kaza diye. Vinç gelmiş motoru almaya Valla gaz verirsem arka atardı yine çarpısırdım inan düsünmeye, nefes almaya fırsatım olmamıştır.
    CEM. bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Allah acil şifaler versin bir daha kaza yaşatmasın kardeşim .. Koruma gerçekten şart daha 2 gün önce Kocaeli izmitte motorumla dolaşırken yanımdan 2 tane motorlu genç geçti birisinde suzuki gsxr 1000 ile kawasaki z1000 vardı ikisinin yaşları ortamala 18 20 civarıydı ve ikisininde üzerlerinde ne kask ne mont ne eldiven ne pantololon hiç bir şey yoktu ... Kısa kollu tişört giyip ara gaz vere vere apaçilik yapıyorlardı acıdım hallerine Bende cbf 150 olmasına rağmen kask mont eldiven dizlik giyiyorum devamlı ...
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah acil şifaler versin bir daha kaza yaşatmasın kardeşim .. Koruma gerçekten şart daha 2 gün önce Kocaeli izmitte motorumla dolaşırken yanımdan 2 tane motorlu genç geçti birisinde suzuki gsxr 1000 ile kawasaki z1000 vardı ikisinin yaşları ortamala 18 20 civarıydı ve ikisininde üzerlerinde ne kask ne mont ne eldiven ne pantololon hiç bir şey yoktu ... Kısa kollu tişört giyip ara gaz vere vere apaçilik yapıyorlardı acıdım hallerine Bende cbf 150 olmasına rağmen kask mont eldiven dizlik giyiyorum devamlı ...
    Kendileri bilir boşver. Bende biliyorum R1-R6 Almayı inan alsam CBR lagirdiğim hızda bu makinalarla viraja giremem.Arka atıcak TCS olsa ne olur yola bak buz pisti.En iyi yol uludağ virajları daha da iyisi yok BURSA ' da

Hayır ya abimle gidiyoruz işte ben daha rahat daha korkusuz alıyorum virajı.R1 de gaz versen uçacak gideçek altından

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    çok geçmiş olsun erkan kardeşim. umarım kısa sürede kendini toparlarsın. bizler hergün işe gidip gelirken bile türlü badireler atlatıyoruz trafikteyken. bu yüzdeyi redline noktasına taşırsak halimiz nice olur her birimiz yolu okumaktan paranoyak manyaklar haline geldik, şans torbasını bitirmeyelim ki tecrübeler işe yarasın.
    ErknOzyurt ve Shrieker bunu beğendiler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    geçmiş olsun,Allah acil şifa versin...
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Geçmiş olsun kardeşim, bir an önce iyileşmen dileğiyle.
    ErknOzyurt bunu beğendi.

İhtiyarbebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    kardeş geçmiş olsun.
    ama amacın benim üzerimde işe yaradı, teşekkür ederim sana. amacına ulaştın diyebilirim, korkutabildin beni, ibret aldım daha dikkatli olmam gerektiğini olası bir kaza sonrası yaşayacağım muhtemel senaryoyu gösterdin. ekipman konusunda ihmalkarlık yapmaya kalkarsam bu olay kulağıma uzun süre küpe olur umarım. tekrar geçmiş olsun
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Geçmiş olsun.

Benim anlamadığım önünde takip ettiğin Partner araba nereye kayboldu da Passat ile kafa kafaya geldiniz ?
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Alıntı İhtiyarbebe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş geçmiş olsun.
    ama amacın benim üzerimde işe yaradı, teşekkür ederim sana. amacına ulaştın diyebilirim, korkutabildin beni, ibret aldım daha dikkatli olmam gerektiğini olası bir kaza sonrası yaşayacağım muhtemel senaryoyu gösterdin. ekipman konusunda ihmalkarlık yapmaya kalkarsam bu olay kulağıma uzun süre küpe olur umarım. tekrar geçmiş olsun
    Kaza sonrası çok daha utanç verici rezillik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.

Benim anlamadığım önünde takip ettiğin Partner araba nereye kayboldu da Passat ile kafa kafaya geldiniz ?
    Bilmiyorum ben bayılmıştım.Çocuk ağlamış baya şoka falan girmiş arkamdan gelen doktorlar öyle dedi.Kaskımı nasıl çıkarabildiler hayret.Çünkü bilmiyorlar ki yan döndürmüşlerdi beni iç kanamam olur diye.Kaskı çıkarırken baya uğrasmışlardır ama Herşey bir saniyede oldu viraj öyle bir viraj ki dönüyor düzeliyor yol TT YARISLARINDAKİ yol gibi hacım. Partnerden beni göremedi herhalde yolda dardı direk partneri silme geçmek isteyince malum sonuç

OokareenoO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin inşallah, yeniden kaza bela göstermesin.
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    bu mesajı okuduktan sonra iki ay sonrasını düşünüyorsun,.. ayağa kalktığın günlere , motorunu temizliyorsun bir benzincide, akşam halı saha maçı var ona odaklanıyorsun .. ve bu halde bekle arkadaşım kıpırdama yerinden geçmiş olsun
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.

TMF yarışlarına girsen cbr250r ınla...slider eritmeyi oralarda denesen.önünde araç varken slider eritecek kadar yatmasan (kaçma ,frenaj opsiyonu bıraksan) belki bu kaza tekrarlanmaz kardeşim.

ama cadde için çok hızlısın umarım TMF yarışları işini düşünürsün.
    Öncelikle çok geçmiş olsun.
    Ama burada araç sürücüsü her ne kadar yanlış yapmış veya suçlu da olsa suçun büyük bir kısmı da sizde. Trafikte slider eritmek nedir Allah aşkına?
    felon'un yorumuna %100 katılıyorum.
    dockerengin, ErknOzyurt ve oyunageldim bunu beğendiler.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Alıntı sardokar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok geçmiş olsun.
    Ama burada araç sürücüsü her ne kadar yanlış yapmış veya suçlu da olsa suçun büyük bir kısmı da sizde. Trafikte slider eritmek nedir Allah aşkına?
    felon'un yorumuna %100 katılıyorum.
    Üstüne gitmeyin adamın. En çok o üzülmüştür.
    Şimdi bana "bir şey olmaz hala aynı" havasını korumaya çalışsa da
    Dr 1 sene binmeyi yasaklamış. Bu da motorcu aklı ile 4 ay eder.
    4 ay vakti var düşünmek için. Bu da yaz geçti demek.
    Tekrar bindiğinde aklına gelecektir teker teker her yaşadığı.
    Eminim, çok aklı başında ve müthiş bir şekilde küllerinden doğmuş olarak yollara dönecektir.
    Burada da yıllarca herkese faydalı bilgiler öğreten ve "biz de zamanında yaptık öyle şeyler, yapmayın etmeyin" diyenlerden olacaktır.
    ErknOzyurt ve çağın bunu beğendiler.
    === Eğitim Şart ===

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    hep söylüyorum arkadaşlarım kızıyor ancak türkiye'de motosiklet kullanmak (kırsaldaki kullanım hariç) akıllı işi değil ve hepimiz de hafiften anormal tipleriz. saygısız ve seviyesiz bir toplum olduğumuz için zayıfı her yerde olduğu gibi trafikte de rahatça eziyor ve öldürüyoruz.

biliyorum birçoklarınız (özellikle genç arkadaşlarım) kızacak ama ben bu ülkede motosikleti kısıtlı, güvenli ve keyif amaçlı kullanmamız gerektiğine inanıyorum. maalesef halen motoru büyük şehirlerde ya da şehirler arası yollarda bir ulaşım aracı olarak göremiyorum. her türlü ihmali, acemi sürücüyü, kaza tehlikesini bıraktım, sırf motora binen insanları kıskandığı (cesaretini, özgürlüğünü, farklılığını) için yok etmeye çalışan bir sürücü kitlesi var. zaten farklı olanı yok ederek aynileşmek, tek tipleşmek hastası bir kültürümüz var.

sapıklaşmış, alçalacağı seviyenin sınırı olmayan ve ruh sağlığı aşırı derecede bozuk insanlarla bir arada yaşadığımızı unutmayın lütfen!

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)