Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM 200 Duke Arka, ön ve zincir değişimi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Selamlar,

Hafta sonu artık değişmesi gereken zinciri ve birlikte dişlileri değiştirdim. Zincir olarak DID tercih ettim. Ön dişliyi standart arka dişliyi ise KTM Powerparts'ın alüminyum 44 dişlisi ile değiştim.

Standart 42 olan diş sayısı 44 çıktı. Sanırım son sürat biraz düşecek ama kakışlar da biraz daha seri oldu gibi, çabuk vites tüketiyor çünkü!

42 diş alüminyum dişli de yok. 44-45 ve 46 var.

Maalesef ömrü hakkında Supermoto yetkililerinden bir cevap alamadım. Malzeme satıyorlar ama satıkları şey hakkında fikirleri ve teknik bilgileri yok!

Kendi araştırmalarıma göre standart çelik dişliye göre daha sağlam olan 7075 malzemeden üretilmiş olduğunu öğrendim. Bakalım bizzat denemek en iyisi olacak sanırım!

Resimlerde ekledim.

Ahmet Abi, ucanteneke5 ve turbocharge bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Aman dişlileri iyi taktığına emin ol. Salak servis elemanı benim ön dişlinin somununun kamasını takmamıştı. Yolda giderken ön dişli fırladı, boşalan zincir ayaklığı neredeyse yarım santim kesmişti.

Zincirin ömrü biraz da sana kalmış, Ani kalkış yapmazsan, düzenli yağlarsan en az 30 bin km gider . Çok daha uzun süre kullananları da gördüm. En kötü kullanımda 10 binde bitirirsin.

Arka dişliyi büyüttüğün için çekişin artacak ama son hızın düşecek , viteslerin daha erken tükenecek ve yakıt tüketimin de artacak. Tercih meselesidir.
    umurcan bunu beğendi.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Merhaba, geçmiş olsun hareketli her parça tehlikeli!

Evet servislerin kalitesizliği ve dikkat etmemeleri büyük sıkıntı. Sonra da ya nasıl oldu, Allah korumuş muhabbetleri oluyor! Kendim de mutlaka kontrol ederim.Hatta kızdım.Ya yeni zincir ve dişiler takılıyor adamlar güzelim yeni parçalara en adi siyah gres ile yağlıyorlar! Ya mal bunlar ya!Ya tertemiz şıkır şıkır bir motor teslim edecekleri yerde baştan sağma bir işçilik ile karşılaşıyor müşteri!

Eve geldiğimde güzelce temizledim parlattım. Ve zincir yağı ile yağladım!

Keşke 42 dişli olsaydı ama dediğim gibi 44 den başlıyor. Dikkatli ve itinalı kullanırım motoru ama gaz açmadan da esirgemem

Bakalım nasıl dayanacak özellikle arka dişli!

Hocam selam,

Bende değiştirmeyi düşünüyorum. 44 dişli takınca son hız kaça düşmüştü?

Eksileri varmı sana zahmet bilgi verebilir misin?

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Son hızda 6-7 km azalma olabilir. Dişli %4.76 oranında büyüdügüne göre son hız %4.76 azalacaktır. Yani duke 200 ün son hızı 136 km/h olduğuna göre bunun %4.76 sını alırsak; 6.1 km/h falan yapıyor.
    Sonuç olarak son hız: 136 - 6.1=129.9 km/h civarlarına düşebilir.

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    son hız düşmez çünkü duke devirden değil kilometreden son hız kesicisine giriyo ve normalde 700 devir boşta olduğundan son hızına biraz daha çabuk ulaşmış olur ve devir yaklaşık 400 cıvarı yükselmiş olur.
    yani kısaca son hızı olan 136 ya yine sorunsuzca çıkabilir ve devirden 300 devir yine boşta kalır .
    inanmayan varsa arkadaş bi denesin ve söylesin lütfen.
    dyavol-77 bunu beğendi.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Eger son hızın 136 da kalmış olması devir kesiciden değilde, hız sınırlamasından ise aynen dediğiniz gibi yine aynı son hıza çıkar ve aynı hızda daha yüksek devir görür.
    ucanteneke5 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)