Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Nasıl kazıklanıyoruz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teknik servislerin hepsi böyledir zaten motosiklet tamiri bilgisayar felan farketmez , anakartın üstündeki kondansatör şişer parça değiştirecez derler 50 kuruşa alıp 40-50 lira fiyat söylerler.
    sinadra bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Bayilerin denetimi olmadığı için bunlar oluyor. Ama yüzde ile bakarsak işin içinden çıkamayız.Özellikle elektronik eşya tamirinde vs. ne yüzdeler görüyorum. İşin özü belli bir fiyat konulduysa denetimi olmalı ...

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maddiyatı düşünen arkadaşlar bende dahilim çok önemli bi konu. HERKES MOTORUNUN USTASI KENDİSİ OLACAK O KADAR!
    maddiyatı düşenme konusu değil...keriz yerine konupta yolunmak bugün 1 5 değil yarın yukarda arkadaşında dediği gibi 30 tllik keçe değişimine 200 küsür işçilik sokup bu karı sanki parça fiyatıymış gibi yansıtmak...
    aynen dediğin gibi herkes motorunun ustası olacak ve olmalıda....BU ARADA BAŞLAMAK İSTEYENLERE A101 DE TORNAVİDA LOKMA CIRCIR SETİ VAR KÜÇÜK BİŞE

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    En kötüsüde ne biliyor musun?bu tür insanların müslümanlığı,islamı kimseye vermemesi .
    Sepetçioğlu ve dockerengin bunu beğendiler.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Araçlarımın kendim yapabileceğim bakım-tamiratları kendim yaparım, Zaten arızalı parçayı tespit edebilirsem yenisini takmak basit iş, güvenebileceğim dürüst bir usta olsa uğraşmam ona yaptırırım fakat yok.
    -Sorun soruşturun tek bir yere bağlı kalmayın-.
    Bir örnek vereyim; Yıl 2008 pikabımın şarj lambası yandı sönmüyo, kontrol ettim sorun dinamoda ve beni aşan bi durum, mecbur oto elektrikciye gittim, parça ve ustalık dahil 110 lira para verdim. Sonra tesadüfen parçacıda şarj dinamosu gördüm sordum fiyatını, meğerse benim orijinal dinamo komple 100 TL imiş , Bilseydim kendim alır takardım.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla yani anladıysan pes servislerde geçiren geçirene 1 yağ değişim açık yağ bir de 60 tl para istiyorlar namussuzlar
    rekor bende, honda mototalda 1 litre yağ 110 lira verdim. Cbf150 4000km bakimiydi. Ve birdaha kapisindan iceri girmedim. Girmemde

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Aynen hocam gerçekten haklısınız ülkede herkes cin olmadan adam çarpma peşinde minicik beyinleriyle acayip karlar peşindeler...

Bakın sizin konuya benzer bir konu:http://www.motosiklet.net/forum/moto...ukseliyor.html

yanlışınız var onların adı servis değil kasap

rogget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 esd,ybr250,dragstar650,kanuni tiger 250
    cinnet geçirmek üzereyim ustalar yüzünden geçen hafta debriaj kapak contasından yağ damlatıyor diye motoru götürdüm altı üstü conta değiştirecek.yağ değişecek diyede toplam 175tl para aldı aradı motor hazır alabilirsin diye. 2-3 gün yattı motor dün gece çıkayım turlıyım dedim elimi attım kapağın altı sırf yağ.kesme conta yapıp bırakmış tabikide conta patlak.be arkadaş 175 tl yi napmaya aldın.birde tavsiye üzerine gittim.cuma yola çıkıcaktım motorla vazgeçtim bu yüzden.zamanımda yok götürüp tekrar yaptırmaya.175tl yalan oldu.napiim ben şimdi.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı rogget adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cinnet geçirmek üzereyim ustalar yüzünden geçen hafta debriaj kapak contasından yağ damlatıyor diye motoru götürdüm altı üstü conta değiştirecek.yağ değişecek diyede toplam 175tl para aldı aradı motor hazır alabilirsin diye. 2-3 gün yattı motor dün gece çıkayım turlıyım dedim elimi attım kapağın altı sırf yağ.kesme conta yapıp bırakmış tabikide conta patlak.be arkadaş 175 tl yi napmaya aldın.birde tavsiye üzerine gittim.cuma yola çıkıcaktım motorla vazgeçtim bu yüzden.zamanımda yok götürüp tekrar yaptırmaya.175tl yalan oldu.napiim ben şimdi.
    Orrrrrrrrrrr..... Anladın sen onu.

Çok üzüldüm dostum yaa. En sevmediğim şey.
    rogget bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yani o parçayı netten de sipariş etsen sana getirecek kargo 6 tl den aşağı almayacak, oldu mu sana 98 kuruşluk şey 7 tl en iyisi 5 tl denilen yerden al sen

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Valla söylenecek söz yok!
    Şerefsiz herifler, ben şunu bilirim önceden fiyat alıp pazarlığını yapmak şart, yoksa hiç gözünün yaşına bakmıyorlar helede yabancı yerde isen.

Ben yamaha servisinde 1 lt yamalube yağ değişimine 30 tl istiyorlar diye garantiyi boş verdim, kendim değiştirmeye başlamıştım,
    15 liralık yağ değişimine 60 tl isteyenler bile olmuş, el insaf yahu.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla söylenecek söz yok!
    Şerefsiz herifler, ben şunu bilirim önceden fiyat alıp pazarlığını yapmak şart, yoksa hiç gözünün yaşına bakmıyorlar helede yabancı yerde isen.

Ben yamaha servisinde 1 lt yamalube yağ değişimine 30 tl istiyorlar diye garantiyi boş verdim, kendim değiştirmeye başlamıştım,
    15 liralık yağ değişimine 60 tl isteyenler bile olmuş, el insaf yahu.
    fiyat aldım yağ değiştirirsek 150tl olur dedi bide :D işin sonunda 175 tl diyor :D

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    fiyat aldım yağ değiştirirsek 150tl olur dedi bide :D işin sonunda 175 tl diyor :D
    Karaktersiz bunlar yaa!
    Valla bu ülkede işini iyi yapan adan bulmak çoook zor! Sadece motorcu ustaları değil.
    Toki nin yaptığı tek katlı bahçeli bir evde oturuyorum şuan yeni bitmiş evler, bu kadar kötü bir işçilik olamaz, 8 tane kapıdan sadece biri düzgün kapanıyor. Adam garaj kapısına mantar şeklinde rulman koymuş üstünden su girmesin diye, o .... usta ters monte etmiş açık tarafı üste gelmiş su dolmuş içi paslanmış dönmüyor, usta geçinen biri akıl edemez mi bunu yaa, adam bunun niye bir tarafını kapalı yapmış diye?

Adamlar yol yapıyor, her şeyi asvaltı dahil bitiyor, bir sene kullanıyoruz, sonra geliyorlar eee eğimi yanlış olmuş, tekrar sök asvaltı hafriyatı yeniden yap, taşı daaa 80 km yerden yeniden getir.

O yüzden artık alıştık böyle usta diye geçinenlere!
    rogget bunu beğendi.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rekor bende, honda mototalda 1 litre yağ 110 lira verdim. Cbf150 4000km bakimiydi. Ve birdaha kapisindan iceri girmedim. Girmemde
    İlk olarak 1000 bakımında işçilik alınmıyor sadece parça parası alınıyor diye biliyorum. Bir de şuan en pahalı yağ zaten 35-40 lira bu 110 lira nereden çıktı acaba? Faturanızın fotoğrafını çekip burada paylaşabilir misiniz? Hep birlikte gerekli yerlere şikayet edelim.
    xismailaydin bunu beğendi.

Motosikleti
    bende bunu anlatmaya çalışıyorumda anlamıyor kimse.adam yolu iyi yapmıyorki bidaha yapsın birdaha para kazansın.birde aynı usta bana debriaj balatasını değiştirmen lazım acil dedi 500lira gayet kullanıyorum değiştirmeden ne debriaj kaçırıyor ne vites geçerken zorluyor anlamadım.başka ustaya götürdüm baktı patlak conta takmışlar dedi.bu ne ya ... offf ne çektim beeee en kısa zamanda bahçeli eve geçip kendim uğraşmam gerekecek ...
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    HONDA_ANES MOTOR
    Arkadaşlar dayımda CBF 150 motor vardı geçen sene
    8000 bakımına gitmiş ve fatura aynen şöyle;

Eleman Hava Filtresi 11,18 TL
    Ampul ön far 12,72 TL
    Mobil Extra 10W - 40 Yağ 20,30 TL
    PUL 1,70 TL
    Ampul gösterge dipsiz 12V-5W 5Adt x 0,85 = 4,25 TL
    Periyodik bakım işçiliği (1,2Sa) 40 TL
    Mekanik işçiliği (0,8Sa) 40 TL
    ----------------------------------
    Par.a toplamı 50,15
    İşçilik Toplamı 80,00
    KDV 23,43
    TOPLAM TUTAR : 153,58
    Motorun göstergelerinin ampulunü değiştirmek için grenajları söken usta hep çizmiş zaten
    Bu yetkili servisteki usta geçinenler bir halttan anlamıyor sanırım bu da yetmezmiş gibi kan emici fiyat politikaları da cabası

Bende TVS RTR 150 Motosiklet var onun servisleri için de durum aynı fiyatlar ve işçilik maliyetleri çok abartılı yetkili servislerde

Bence işçilik masrafı servislerin insafına kalsa da parça fiyat listesi senelik olarak distribütör firma tarafından web sitesinde yayınlanmalı böylece tüketicinin kazıklanmasının önüne geçilmesi gerekli diye düşünüyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)