Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Nisan 2014 A2 Direksiyon Sınavını Geçtim :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 X-treme Max
    27 Nisan 2014 tarihinde direksiyon sınavını geçerek ehliyet almaya hak kazandım, 1. girişimde kazandım çok şükür. B ehliyetim vardı sadece direksiyon sınavına girdim. acaba en erken kaç gün sonra ehliyet alabilirim? yeni sınav sistemi gerçekden dikkat gerektiriyor isteyen arkadaş olursa sınav tecrübelerimden yardımcı olmaya çalışırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sosyete59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni windy s
    ben dosyamı aldığım gün almıştım

Motosikleti
    Mondial 150 X-treme Max
    Alıntı Sosyete59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben dosyamı aldığım gün almıştım
    dosya alma süreci inş uzun sürmez

Benim 1 ay sürdü arkadaşım 2 güne almıştı kursla alakali biraz

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Nerden öğrendınız bende 26 nısanda gırdım ama bı bılgı gelmedı daha

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    12 Nisan'da sınava girmiştim, 21 Nisan'da kurstan dosyanın hazırlandığına dair mesaj geldi, ama bu süre kursa göre değişir mi bilemem

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Bu daha neki....esas sinav disarida...ohooooo....
    porsuk_y, orhanay06 ve chcts1 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 150 X-treme Max
    Kursdan aradilar basarili olmussun diye oyle ogrendim.

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerden öğrendınız bende 26 nısanda gırdım ama bı bılgı gelmedı daha
    sınav sonuçları aynı gün akşam saat 5.30 da belli olur. sınav biter komisyon dosyayı imzallar müfettişlere teslim eder saat 5 te. kontroller bitince kurs personeli sonuçları alır ve öğrencileri bilgilendirir. en azından biz böyle yapıyoduk. arayıp öğren sınav sonucun aynı gün belli oldu. senin kurs biraz sorumsuz davranmış.
    2M is my life
    Music & Motorcycle

Motosikleti
    XJ6N
    Aradım kalmışım. Halbuki 2 eğitim aldım gisparktan rezalet motorla birtek platformun sonunda düştü motor, e5ten tutun caddeye ara sokaklara 3 ilçe gezdim sinyallere araçlara dikkat ettim kavşakta yol vermeyenleri bekledim. sonuç olarak beni ehliyetsiz kullandırtmaya mecbur bırakıcaklar. 17 mayısta tekrar varmış bende haftasonu ıcın kuşadasına gıdıcektım o tarihte olaya gel ya

Not: Kendi kaskım ceketim eldivenimle girmiştim birde.

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradım kalmışım. Halbuki 2 eğitim aldım gisparktan rezalet motorla birtek platformun sonunda düştü motor, e5ten tutun caddeye ara sokaklara 3 ilçe gezdim sinyallere araçlara dikkat ettim kavşakta yol vermeyenleri bekledim. sonuç olarak beni ehliyetsiz kullandırtmaya mecbur bırakıcaklar. 17 mayısta tekrar varmış bende haftasonu ıcın kuşadasına gıdıcektım o tarihte olaya gel ya

Not: Kendi kaskım ceketim eldivenimle girmiştim birde.
    bizim sınavda adaylardan bitanesi yokuşta vitesi 2 den 1 e aldı motor tekere kalktı çocuk düştü ama ona rağmen geçirdiler. sonraki sınavda da çocuk mükemmeldi sınavı bitirince sağa yanaşırken sağ sinyali yakmadı diye kaldı. tamamen komisyonla alakalı. bazıları çok kafa adamlar oluyolar bazıları da kılın önde gideni.
    2M is my life
    Music & Motorcycle

Motosikleti
    XJ6N
    direksıyon sınavında isimleri ve fotoraflarını alıcam ve konusucam böyle böyle diye, gene kalırsam 3. defa gırebılıyor muyum bilmiyorum ama tekrar kalırsam başlıycam tek tek komisyona böyle saçmalıkmı olur

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    1. direksiyon sınavı için 4 hakkınız vardır.
    2. sizi sınav yapan komisyon üyelerine küfür veya hakaret ederseniz kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret ettiğiniz için yargılanır ve ceza alırsınız.
    3. direksiyon sınavları 30 dakika oluyor ve değerlendirmede takdir yetkisi komisyonda olduğundan iki komisyon arasında çok fark olabiliyor. bilirsiniz bizim millete yetki verdin mi kendini Allah zanneder!!
    4. sınav sonuçları eskiden sınav yapıldığı gün sürücü kurslarına elden veriliyordu. ancak artık direksiyon sınavından sonraki iş günü (yani pazartesi) sürücü kurslarına bildirilir. sürücü kursu da 3-4 gün içinde öğrencilere ait sertifikaları çıkarıp, milli eğitime onaylatmaya gönderir. bursa'da 2 günde kontrol edilip imzalanıyor. ancak istanbul'da bu süre 1-2 haftayı bulabilir.
    5. dosyanızı aldığınız gün ehliyete çevirtebilirsiniz ancak dosyanızı henüz almadan ziraat bankasına ehliyetinize ait harcı yatırın ve gerekiyorsa trafikten randevu alın ki işiniz tek seferde halledilsin. bu arada kan grubu kartı da gerekiyor eğer resmi bir evrakta yazmıyorsa.
    6. kötü motorla sınava giriyorsanız o motorun püf noktalarını öğrenmeye çalışın ve limitleri zorlamayın. bunun dışında yardımcı olabileceğim konu olursa sorabilirsiniz.

enesbingl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    1 haftaya elinizde olur dosya ama kurs hızlı olursa

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bende ehliyete yazıldım sınav 14 hazirandaymış sanırım direksiyon sınavı nasıl olcak sordum 10 metre platform üstünde gezcen kuuka mıydı neydi onların adı unuttum onların arasında slalom yapıcan bitçek dedi birde her kuka arasında sinyal vercezmi

Motosikleti
    XJ6N
    platformu çalışamadım düşmemeye çalışırım diğer sınavda tarihi çok ters bana tekrar girmek sorun degıl. Ama trafıkte o kadar sürdüm dağılacak gibi olan motorda motor frenı kullandım hatta yağış oldugundan kaymasın diye pek frenlere aıslmadım sinyal verdim ama o komisyon birdaha aynı sekilde gelirse benım sınava gırmıyecegım bı sınav gunu gorusurum onlarla artık..

Motosikleti
    Xmax
    kardeşim platformun tekniği şudur: doğru oturuşa tüm unsurları ile dikkat et hatta biraz öne eğil ve ön teker platforma çıkmadan hemen önce hafifçe gazı aç, arka teker platforma çıkınca biraz daha gaz aç ve hep iniş noktasına bak. eğer platforma çıkış noktasını kaçırırsan sakın ola ki ortalardan çıkmaya çalışma yoksa düşebilirsin. bu arada sınav şöyle yapılır: trafiğe kapalı alanda koni ve platformda çalışılır, orada hata yapmayanlar trafiğe çıkarılır. bence seninle ilgili trafiğe kapalı alanda değil de trafikte bi hata farketmişlerdir aksi olsa trafiğe çıkarmazlardı.

Motosikleti
    XJ6N
    ben tam girerken hızlandım 2. vitesdeydi motor zaten fakat yağmurdan demir kayganlaşmış ne oldugunu anlamadan sonuna dogru dışarı çıktı motor. 1 sanıyede oldu herşey hiçbişey anlamadım. Trafikte ilçeler arası yollarda kavşaklarda yavaşmaladım durmadım cunku araba yoktu sağa sola bakıp (bu arada gazı kapatıyorum kı iyice yavaşlıyoruz) sinya verıp donuyorum yada normal gıdıyorum düz işte. genelde caddede sağ şeridin sag kısmına yakın gıdıyorum soldan arabalar gecıyor( tumseklerde oldugu ıcın fazla etkılenmıyorum sagdan cunku motor maşallah altımda inliyor. motor frenı ıle yavaşlıyorum cogu zaman 2 den dusmedımde azaltmadımda debrıyaj ve gaz kontrolunu sagladıgımdan sarsılmadıda motor. Sağ şeritte bi araba 4.lerı yakıp durdu bende sola sınyalle gırdım solda gıttım bıraz ve gene saga sinyalle şerit değiştirdim. Sonlara doğru bi kavşakta sağdan gelen arabaları beklemek için durdum ve ayagımı yere koyup 20 sanıye arabaları bekledım. 1. viteste kalktım sağda arabalar park halındeydı bazen o yuzden sol şeridin solundan gıttım ( sureklı 2. vıteste ve normal devırde gıdıyorum dusukte degıl yuksekte degıl cunku trafıgı yavaslatıcak hızda gıtmek sorun olur dıye hız gostergesı yok motorda bılmıyorum hızı o yuzden) gene caddede yolun sag serıdınden cogunlukla motor frenı ıle bazen tumsek coksa tumsege yakın fren ile yavaşlıyorum ve parkura gerı gelecegımız yokus assagındada hafıf arka ve on frende saga sınyal verıp gırıyorum. Başka dikkate değer bişey ben hatırlamıyorum kursa sorarım 2. sınav zamanı neden kaldım diye.

Motosikleti
    Xmax
    kardeş aklıma yeni yeni geliyor her şey. sınav değerlendirme formları vardır yani hocalar neyden puan kırar, hangi hatalardan dolayı kalırsınız, o maddeler bellidir ve direksiyon sınavından sonra sürücü kursuna da bir nüsha verilir ki öğrenci hatasını bilsin diye. kursa sorar ve ısrar edersen sana hangi sebep/sebeplerden dolayı sınavda kaldığını söyleyeceklerdir. direksiyon sınav değerlendirme formunda hangi hatayı tespit etmişler diye kursa sor.
    bunun yanında kulağıma bazı kötü duyumlar da geliyor. milli eğitimden talimat varmış da adaylar ne kadar iyi de olsa yarısını geçirin, yarısını bırakın demişler. sınavların ciddi yapıldığını böyle göstereceklermiş güya. yani senin bir kusurun da olmayabilir sistemin kurbanı da olabilirsin bu da şans işi ve devletin işgüzarlığı başka bişi değil..

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Vaybe sınavlar artık böylemi yapılıyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)