Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pulsar 200ns alacaklar dikkat

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cf moto 400
    Motor yeni geleceği için bizim Türk milleti hemen pis, kaka gözüyle bakacak ilk alan kişi sayısı az olacak sonra kalitesini ortaya koyunca herkes kapışmaya başlayacak aynı Tvs apache rtr racing'de olduğu gibi. (2012 - veya 2013 de en çok satılan commuter oldu .Sonra talep yüzünden kuralkanın totosu kalkacak 250cc fiyatları 12 binleri geçmişken dayıyacaklar en az 10 bine ilk alanlar acayip kar edecek.Ahanda buraya yazıyorum yarın bir gün bu olay olduğununda uplayacağım burayı.
    Güzel Şale bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    ok

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Bir dikkat te ben çekeyim o zaman. Discover 125 i test ettim. Iyi aşırı rahat Ybr den performanslı Drift ten gücü az.

Asıl önemli olan bayi ıstediğin gibi kullan sıkıntı yok dedi. Sürdük vs bir baktım km si hâlâ 000001 km gosteriyor. Bu nasıl oluyor diye sordum. Test motorumuz bu abi dedi. Ben motosikleti incelerken bir müşteriye benim kullandığım test motorunu 0 km diye pazarlığa başladılar. Ustam az önce ben o motorla test yaptım km teli çekilmiş bak 0 diye niye satiyorsunuz dedim. Elimizde kalmadı bu son motor oyuzden denettiriyoruz vs dedi. Bu ne arkadaş. Zihniyet meselesi. Firmaya mal edemeyiz ama bayi denetimi yok galiba.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Discover ler yollara çıkmaya başlamış Bursa da dün gördüm bir tane .

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    abi motor güzel ama distribitör çok tırt bütün çekincem onlardan kaynaklanıyor

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir dikkat te ben çekeyim o zaman. Discover 125 i test ettim. Iyi aşırı rahat Ybr den performanslı Drift ten gücü az.

Asıl önemli olan bayi ıstediğin gibi kullan sıkıntı yok dedi. Sürdük vs bir baktım km si hâlâ 000001 km gosteriyor. Bu nasıl oluyor diye sordum. Test motorumuz bu abi dedi. Ben motosikleti incelerken bir müşteriye benim kullandığım test motorunu 0 km diye pazarlığa başladılar. Ustam az önce ben o motorla test yaptım km teli çekilmiş bak 0 diye niye satiyorsunuz dedim. Elimizde kalmadı bu son motor oyuzden denettiriyoruz vs dedi. Bu ne arkadaş. Zihniyet meselesi. Firmaya mal edemeyiz ama bayi denetimi yok galiba.
    Eski Kanuni tabelalarını söküp yerine bajaj yazdılar, sonra buraya müdürleri gelir bajaj çok farklı arkadaşlar der. Biz satış sonrası hizmetten muzdaripiz dedik, adam sanki tabeladan muzdaripmişiz gibi tabelayı değiştirdi.

Bajaj alacaksan servis yolunu unutman lazım. Her işini kendin yapacaksın. Aynı tas, aynı hamam.
    turkish39 bunu beğendi.
    If you want to be happy for a day, Drink; If you want to be happy for a year, Marry; If you want to be happy for a life time, Ride a Motorcycle.

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Herkesin genel ön yargısı satış sonrası destek zaten,bozulduğunda gelip kendileri arızayı onaracakmış gibi söylemler var fakat ne kadar doğrudur bilinmez o nedenle beklemekte görmekte fayda var..
    XV

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    iyi güzel diyon da, ya hyosung gibi ilk getiren firma gibi becereiksiz olursa?
    parça sıkıntısı vs??

insanlar önce gözlemler
    sonra sürece dahil olur
    sonra servis+parça olayına girilince memnuniyet veya memnuniyetsizlik ortaya çıkar.
    mesela honda, mersinde harika bir servisi vardır tutar
    adanada berbattır orada kavasaki tutar.
    haa bir de şu var, ya sen pulsar bayisi isen?
    kendi reklamını yapıyor isen!
    daha önce olmadı mı? oldu elbette...
    bu site neler gördü ;)

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı asa11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor yeni geleceği için bizim Türk milleti hemen pis, kaka gözüyle bakacak ilk alan kişi sayısı az olacak sonra kalitesini ortaya koyunca herkes kapışmaya başlayacak aynı Tvs apache rtr racing'de olduğu gibi. (2012 - veya 2013 de en çok satılan commuter oldu .Sonra talep yüzünden kuralkanın totosu kalkacak 250cc fiyatları 12 binleri geçmişken dayıyacaklar en az 10 bine ilk alanlar acayip kar edecek.Ahanda buraya yazıyorum yarın bir gün bu olay olduğununda uplayacağım burayı.
    Bajaj zaten onu pulsarda yaptı.Hala da yapmaya devam ediyor ve fiyat satışa sunulmadan da yükselebilirmiş yani.Bizim sancımız bu tarz zihniyetler ve bu zihniyete çanak tutan kullanıcılar.Sadece bajaj değil ufak boylu,çekik gözlü vatandaşların ürettiğide böyle.Sorun üreticilerde değil,onlar kendi vatandaşlarına kazık atmıyorlar.Sorun bir motordan iki motor parası satan zihniyette.Hepsi zaten aynı sebebi gösteriyor.Faiz,döviz,vergi vs.Biz de yiyoz,yemeye de devam edeceğiz.Bizim sorunumuz birlik olamamak.Ben drift kullanıyorum en kral motor benim ki,ben honda kullanıyorum en kral benimki kavgası var.Aslında motorlar değil de kullanıcılar önemli,motoru gösteren,kralda rezil de eden kullanıcıdır.Hemen hemen her motosikletin ufak kusuru vardır,önemli olan bu kusurları bilip ona göre kullanmak.Daha dün suzuki GSX-R sahiplerine Fren hidroliğindeki kabarcıklanma sorunu duyurusu vardı.Geri çağırıyorlar kullanıcıları.
    tinerci bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Abi herkes gibi zırt diye atlayan oalcaksak gecemizde gündüzümüzde forumda paylaşım yapmamızın faydası ne ki

Gözü kapalı alanlar bi test etsin duruma göre bakarız, 1-2 yıla belli olur.

Risk ortadan kalkmışsa, distributor parça temininde ışık hızına ulaşmışsa, motor yağ eksikliğinden perte çıktı dediğimizde çok özür dileriz deyip bazı markalar gibi 2 günde komple değiştirip teslim ederlerse, kahve içerken içimizde şüphe kalmayacak şekilde camekandan servis sürecini izleyebiliyorsak... ... üçe beşe bakmayız alırız sorun değil

Alette fena değil ama aşırı ötesi pahalı, daha da zam gelirse saf japon, V motor VTR 250' ye döner mevzu

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Bu sene Bajaj çok konuşulacak, çok şeyler değişecek ortalık karışacak buna ben eminim Pulsar aldım gitti hayırlısı olur inşallah.

Motosikleti
    Hornet 650
    Alıntı asa11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tutulursa fiyatta İTTİRİM yapacakları kesin. Zaten fuarın ilk günü yaptıkları gibi.

Sen al hele bide 1 sene içinde satmazsan, pisikolojin bozulmazsa alacak olanlarda alır. Megelli gibi çıkmaz diye umuyorum.

meugur74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    strike 150
    Motor ömrü konusunsa bir fikri,bilgisi olan varmı? Bu motor hindistanda kullanılıyor sonuçta.

Motosikleti
    cf moto 400
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi güzel diyon da, ya hyosung gibi ilk getiren firma gibi becereiksiz olursa?
    parça sıkıntısı vs??

insanlar önce gözlemler
    sonra sürece dahil olur
    sonra servis+parça olayına girilince memnuniyet veya memnuniyetsizlik ortaya çıkar.
    mesela honda, mersinde harika bir servisi vardır tutar
    adanada berbattır orada kavasaki tutar.
    haa bir de şu var, ya sen pulsar bayisi isen?
    kendi reklamını yapıyor isen!
    daha önce olmadı mı? oldu elbette...
    bu site neler gördü ;)
    Yahu il temcilsi olmuşsun ama araştırmacı olmamıssın koskoca kayıt tarihim var orada + yazdığım mesajlar var insan bir inceler sonra yargılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:13 ----------

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sene Bajaj çok konuşulacak, çok şeyler değişecek ortalık karışacak buna ben eminim Pulsar aldım gitti hayırlısı olur inşallah.
    Sende tvs sahibisin ben de ikimizde hintli kalitesini gördük bu yüzden bu kadar rahatız :D Ben 250 cc çift silindir bir şey alıcam yaz sonu yoksa pulsarı gözüm kapalı alır tvs'de olduğu gibi delice binerdim.

Değerli rebel-punto;

Discover testi yaptığınız bayi bilgilerini mail adresime gönderebilir misiniz acaba?

ekrem_ata@kuralkan.com.tr

Saygılarımla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

Değerli arkadaşlar;

Ürün maliyetleri ile ilgili konu haklı olarak çok gündeme getiriliyor. Maliyet konusunu bir-iki cümle ile izah edebilmek keşke kolay olabilse idi. Şunu kesinlikle bilin ki sektör olarak kar marjları çok zorlu bir sektör. Tek sebeb pazarın Türkiye'mize yakışmayacak kadar düşük seyretmesi.

Bunun bir çok sebebi var. Zaman zaman katıldığımız programlarda izah etmeye çalışıyoruz.

Ancak son 3 yıldaki verilerde ciddi bir değişim var.

1. Hem pazar istikrarlı şekilde büyüyor,
    2. Hem kaliteli ürünlerin pazarı büyüyor,
    3. Hem de ilk defa motosiklet kullananların sayısı artıyor.

Bu üç veri bize açıkçası çok ümit veriyor. Bu trendin aynı şekilde devam edeceğini ve yakın zamanda kişi başına düşen motosiklet sayısının çok yukarlarda seyredeceğini değerlendiriyoruz. İşte o zaman sektörde taşlar çok daha yerli yerine oturmuş olacak ve güzel insanlarımız çok daha iyi şartlarda ürün sahibi olabilecek.

Maalesef motosikletin ulaşımda ciddi bir alternatif araç olduğu algısı ülkemizde yerleşmiş değil. Ancak gene son yıllarda ve de özellikle İstanbul'da alternatif bir ulaşım aracı olarak motosiklet ile tanışan büyük bir kesim var. Aynı şekilde henüz alım kararı vermemiş meraklı bir kesim de (özellikle gençler)önümüzde duruyor. 2006 yılında yaşanan hataların tekrarlanmamamsı için mutlaka kaliteli ürün, yakıt tasarrufu sağlayan ürün, satış sonrası hizmet desteği sorunsuz sunulan ürün, ikinci eli bir değer ifade eden ürün, performanslı ürün...gibi faktörler öne çıkacaktır.

Bajaj tüm bu gerçeklerin farkındadır. Çok dikkatli olmaya çalışıyoruz. Şu anda sunduğumuz 3 ürün de tüm bu beklentileri karşılayabilecek seviyededir. Teknoloji ile fiyat, beklenti ile maliyet bize göre en uygun yerde buluştu. Global olarak 55 ülkede satış yapan gerçek bir sektör devinin Türkiye'mizde olması hakikaten bir fırsattır.

Sektörde artık tüketicinin eli çok daha güçlü ve alternatifli olacaktır.Buna emin olabilirsiniz...

Saygılarımla...
    hector15 bunu beğendi.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    bu mesajın aynısını dün baska foruma da kopyala yapıştır yapmissiniz

vatandaş kelime oyunu değil fiyat konusunda gerçekçilik istiyor. mesela pulsar neden x ülkesinde 3.000 tl de guzelim Turkiye de 7000+ tl

aradaki uçurum neden kaynaklaniyor???
    gemiye doldurup getirilmiyor mu nakliye mi biniyor?
    firmanın amacı ne kar maksimizasyonu
    nasil ederim de millete fazla fiyata satarım
    onun için açıklama yok anca laf kalabalığı
    milletin motosiklet tutkusuna ufaktan bir gonderme falan filan

gerçekleri konuşalım
    2000+ tl lik çin motosikletin komple motor kısmı sıfır 125cc 500 tl den satılıyor
    maliyeti ne acaba?
    seri uretimde düştükçe düşüyor
    gemiye doldur doldur yolla

bajaj discover 100 getirilse uygun fiyata yakittan kar etmek icin bile motosiklet değiştirilebilir

bayinin adını verse ne olacak zihniyetin degismesi gerek
    mondial servis elemaninda kimlik karti var mi nerdeee
    birinde varsa 3 unde yok
    müşteri soruyor mu kartınızı gösterin o da yok

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Pulsarı 6500 tl den Türkiye piyasasına bir soksaydınız da 5750 olan cbf 150 ve 5500 olan tvs apacheler bayilerin ellerinde kalsaydı.

1. Hem pazar istikrarlı şekilde hızla büyürdü
    2. Hem kaliteli ürünlerin pazarı bajaj sayesinde fiyatı normale gelerek büyürdü.
    3. Hem de ilk defa motosiklet kullananların sayısı daha kısa zamanda artardı.
    Linwelin, hector15 ve ergunerbaş bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsarı 6500 tl den Türkiye piyasasına bir soksaydınız da 5750 olan cbf 150 ve 5500 olan tvs apacheler bayilerin ellerinde kalsaydı.

1. Hem pazar istikrarlı şekilde hızla büyürdü
    2. Hem kaliteli ürünlerin pazarı bajaj sayesinde fiyatı normale gelerek büyürdü.
    3. Hem de ilk defa motosiklet kullananların sayısı daha kısa zamanda artardı.
    Satış patlaması yaşaması kaçınılmazdı,hatta motor yetiştiremezlerdi.Ben gerçekten pulsarda yaşanan fiyat olayına çok üzüldüm.Diğer getirdikleri iki modeldende,vergi alınıyor,gümrük alınıyor,taşıma ücreti vs. alınıyor ama demekki pulsardan 3 katı almışlarki böyle oldu.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)