Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Bajaj Pulsar

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    http://haber.tr.msn.com/finans/dolar-iki-haftan%C4%B1n-en-d%C3%BC%C5%9F%C3%BCk-seviyesine-geriledi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    Ah nerde bu motoru test edenler. Foto çekmek yasakmi yada video. Turkis senin aldigin günü de gorecez inş. ama sen yinede inazuma yada sym wolf al isine bak
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah nerde bu motoru test edenler. Foto çekmek yasakmi yada video. Turkis senin aldigin günü de gorecez inş. ama sen yinede inazuma yada sym wolf al isine bak
    Pulsar geçekten hayalimdi.5 yıl önce nette gördüm o gün bugün aklımdaydı da kısmet değilmiş.İşin komik tarafı adını bile yeni duymuş bayii bana maval okuyo.Motoru senden önce biliyoz usta beni yorma motosiklet.nete gir diyom En kızdığımda zaten şundan şu kadar kârımız var lafını anladığım an susturuyorum.Kendini de beni de günaha sokma...Hayırlı işler.

Test işide 50-60 m lik alanda olmaz ki zaten bişey anlayamazsın.Ben şahsen anlamam.Bayilere geldiğinde eğer izin verirlerse şehir içi ve dışı test etmek lâzım.O zaman belli olur az biraz oda.

Ama birde unutulan bir şey var.Bu motosikleti çok az kişi biliyor Türkiyede.İnsanların %80 i Kuralkanın belirlediği japon muadilleri fiyatından değilde çin muadilleri fiyatından değerlendirecekler ve değerlendiriyorlar da zaten.Çevreme bahsederken buna motosiklet servisleride dahil hint malı olduğunu söylesem de insanlardaki bilinç,hemen kötülemeye gidiyor malesef.Yani hindistanın motosiklet sektöründe ne kadar iyi olduğunu insanlar bilmiyor.

Bu arada Her markadan oluşan motosiklet grubumuz var.Daha yeni olmamıza karşı Gittikçe kalabalıklaşıyoruz hatta.Amacımız ilimizde daha çok bilinçli kullanıcı sayısını arttırmak.Korumasız,kasksız motosiklet kullanımının önüne geçmeye çalışıyoruz.Firmalar,servisler hakkında kullanıcıları bilgilendiriyoruz.Yani bundan sonra ezbere motosiklet alımı ve tamiri yok arkadaş.İki kişiyle başladık 20 kişi olduk.Özellikle genç arkadaşlara tersleseler bile bilhassa şehir içinde daha dikkatli kullanmaları için uyarılarda bulunduk.Kazandıklarımızda oldu şükür.Apaçi deyip kızmakla olmuyor,onlarada el atmak lazım.
    azizsele ve ahmetunuver bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar geçekten hayalimdi.5 yıl önce nette gördüm o gün bugün aklımdaydı da kısmet değilmiş.İşin komik tarafı adını bile yeni duymuş bayii bana maval okuyo.Motoru senden önce biliyoz usta beni yorma motosiklet.nete gir diyom En kızdığımda zaten şundan şu kadar kârımız var lafını anladığım an susturuyorum.Kendini de beni de günaha sokma...Hayırlı işler.

Test işide 50-60 m lik alanda olmaz ki zaten bişey anlayamazsın.Ben şahsen anlamam.Bayilere geldiğinde eğer izin verirlerse şehir içi ve dışı test etmek lâzım.O zaman belli olur az biraz oda.

Ama birde unutulan bir şey var.Bu motosikleti çok az kişi biliyor Türkiyede.İnsanların %80 i Kuralkanın belirlediği japon muadilleri fiyatından değilde çin muadilleri fiyatından değerlendirecekler ve değerlendiriyorlar da zaten.Çevreme bahsederken buna motosiklet servisleride dahil hint malı olduğunu söylesem de insanlardaki bilinç,hemen kötülemeye gidiyor malesef.Yani hindistanın motosiklet sektöründe ne kadar iyi olduğunu insanlar bilmiyor.

Bu arada Her markadan oluşan motosiklet grubumuz var.Daha yeni olmamıza karşı Gittikçe kalabalıklaşıyoruz hatta.Amacımız ilimizde daha çok bilinçli kullanıcı sayısını arttırmak.Korumasız,kasksız motosiklet kullanımının önüne geçmeye çalışıyoruz.Firmalar,servisler hakkında kullanıcıları bilgilendiriyoruz.Yani bundan sonra ezbere motosiklet alımı ve tamiri yok arkadaş.İki kişiyle başladık 20 kişi olduk.Özellikle genç arkadaşlara tersleseler bile bilhassa şehir içinde daha dikkatli kullanmaları için uyarılarda bulunduk.Kazandıklarımızda oldu şükür.Apaçi deyip kızmakla olmuyor,onlarada el atmak lazım.
    Bajaj peşine suikast timi takmış adamların işine taş koyuyorsun diye
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Doğruları konuşunca başım hep derde girmiştir,alışığım buna.İşyerinde müdürü eleştirdim diye sürmüşlerdi beni.Bir ay bile sürmeden çağarmaya yetiştiremediler Aslında çok iyi gelmişti sessiz sakin

Ben işlerine taş koymuyorum ki gördüğümü söylüyorumHatta yardımcı oluyorum.

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Aslında olay çok basit. Bu motosiklet ilk gelişte 6000 - 6500 civarı bir fiyatla ve bir sene ya da sene sonuna kadar sabit fiyat garantisi gibi bir lansman kampanyası ile gelseydi o zaman biz burada bunları konuşmak yerine yeni motosiklet alacak herkese "Ya Bajaj'a da baktın mı?" diyor olacaktık belki de.
    Bir de otomobillerde bile yeni modeller sahaya sürülürken mutlaka özel lansman paketleri ve lansman fiyatları ile girerler. Mesela biz 2010'da arabamızı alırken araçta 7bin liralık lansman paketi hediye ediyordu Citroen. Sonra zamanla bu pakettekiler opsiyon olarak eklendi.
    Yani basit bir pazarlama mantığı ile bir malı sahaya sürerken illa lansman olarak bazı şeylerle desteklemek lazım ilgiyi üzerine çekmek lazım. Zaten oturmuş bir piyasada müşteri bakışlarını üzerine çekebilmek için kendini bazı şeylerle parlatman lazım. Ben geldim çok da güzel motosikletim çok da iyi servis yapıcaz bak söz demekle olacak iş değil.
    turkish39 ve ahmetunuver bunu beğendiler.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    arkadaşların dedıgı gıbı
    http://www.kanuni.com.tr/motosiklet/77/phantom
    bu motoru 5,546 dan satıyor kac kışı aldı etrafa bir bakın. ama millet sırf bajaj hindistanın bilmem ilk sırası diye alacak kalite var diye alacak ama fiyatı bayakı kalıtelı. görünüyor. parası çok olan agalar zaten gider honda suzuki alır. bu motoru alacak olanlar bizim gibi dar g elirli çimçona binenler. ama diyorki garibanın nesine bu motor çinçona devam et bende diyorumki zaten durumu iyi olan neden alsın senın motoru.
    yani ne gariban alacak nede zengin kalacaksınız ortada 2 yıllık araştırmalar önce sizi yakacak sonra bizi.
    agrasiwe ve reverse bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı HeruNolweo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında olay çok basit. Bu motosiklet ilk gelişte 6000 - 6500 civarı bir fiyatla ve bir sene ya da sene sonuna kadar sabit fiyat garantisi gibi bir lansman kampanyası ile gelseydi o zaman biz burada bunları konuşmak yerine yeni motosiklet alacak herkese "Ya Bajaj'a da baktın mı?" diyor olacaktık belki de.
    Belki bundan sonrasını öyle yapacaklar,açılış 6999 - satış 7371 - seneye 8 - 9 binİki senedir pazar araştırması yapılmış sonuçta.İki senede de motoru adam gibi tanıtmaya gidebilir.Dediğim gibi millet çin mallarıyla kıyaslıyor,onlar istediği kadar japonlarla kıyaslasın.İşleri zor.Bazı arkadaşlar işlerine takoz koyuyormuşum diyor ama bundan önceki Kuralkan şikayetleri benim yüzümden değil.Zamanında Hondaylada takıştım ve almadım.Müşteri olan benim onlar değil,onlar beni memnun edecek ben onları değil.Karışıklık burada aslında
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Selamunaleyküm insanlar.Dış mihraklar kudurmazsa dolar düşmeye başladı.Sayın Ekrem bey size de yansıyacak mı bu düşüş? 10 kuruşluk yükseliş hemen yansıyo ve 371 Tl birden yükseliyo da o yüzden sorayım dedim.
    ayhanakbuga bunu beğendi.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamunaleyküm insanlar.Dış mihraklar kudurmazsa dolar düşmeye başladı.Sayın Ekrem bey size de yansıyacak mı bu düşüş? 10 kuruşluk yükseliş hemen yansıyo ve 371 Tl birden yükseliyo da o yüzden sorayım dedim.
    Abi Türkiye de dolar düşüşe geçince ne ucuzluyorki? Hiç bişey ucuzlamıyor ithalatçı firmanın kar marjı yukselmiş oluyor firmanın karı mili misli artıyor ohh ohh kaymaklı kadayıf gibi şimdi kaymagı geri itermi insan? Ben çiftçiyim abi bu ülkede üretici kazanmıyor kazanıyormuş gibi görünüyor, alıp satan kazanıyor

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Geçen gün NTV'de saffetin garajı programında KTM fabrikasını ziyaret ediyorlardı. KTM şirketinin yüzde 47 lik hissesi Bajaj'ın mış. KTM ile ortak üretim yapıyorlarmış. Ayrıca bildik japon firmaları ile de Hem teknolojik anlamda hem üretim anlamında ortaklıkları varmış. Bu programı izleyinceye kadar firma hakkında çok bilgi sahibi olmadığımız, her konuya olduğu gibi bu motorsiklet konusuna da ön yargılı yaklaştığımızı anladım. Adamlar yılda 10 milyon motorsiklet üretiyorlarmış, Hindistan gibi gerek yolları, gerek iklimi ve gerekse de yerel şartları ile oldukça zor bir ülkede bu motorlara problem çıkartmadan biniliyorsa ülkemizde de haydi haydi rahatlıkla binilir diye düşünüyorum. Dediğim gibi hep önyargılı yaklaşmamak lazım. Alacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun.

bogusbill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben dün bajaj kadıköy bayi olan "bay moto"ya gittim, pulsar almak istiyorum ama kafamda bikaç soru işareti var dedim, arkadaş cevapladı,

nisan sonu mayıs başı geliyormuş (belki mayıs ortasına sarkarmış)
    kapora veriyormuşuz, motor gelince teslim alıyormuşuz fakat fiyat garantisi yokmuş. artma gibi bi muhabbet var doviz kuruna bağlı dedi. (bana olası fiyat artışına zemin yapıyo gibi geldi) bay moto 4 tane satmış, yurt genelinde 185 tane gelecekmiş. servisini bay moto yapacakmış.

e peki fiyat garantisi bile veremiyosanız kapora verip ön siparişe girmemizin esprisi ne? gelsin görüp alırız dedim. işte kalır mı kalmaz mı belli olmaz dedi.

valla bu kadar belirsizlikle almaya niyeti olan ben dahi almadan çıktım. motorun kalitesinden şüphem yok fakat satış sonrası destek konusunda biraz tırsıyorum açıkçası.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün NTV'de saffetin garajı programında KTM fabrikasını ziyaret ediyorlardı. KTM şirketinin yüzde 47 lik hissesi Bajaj'ın mış. KTM ile ortak üretim yapıyorlarmış. Ayrıca bildik japon firmaları ile de Hem teknolojik anlamda hem üretim anlamında ortaklıkları varmış. Bu programı izleyinceye kadar firma hakkında çok bilgi sahibi olmadığımız, her konuya olduğu gibi bu motorsiklet konusuna da ön yargılı yaklaştığımızı anladım. Adamlar yılda 10 milyon motorsiklet üretiyorlarmış, Hindistan gibi gerek yolları, gerek iklimi ve gerekse de yerel şartları ile oldukça zor bir ülkede bu motorlara problem çıkartmadan biniliyorsa ülkemizde de haydi haydi rahatlıkla binilir diye düşünüyorum. Dediğim gibi hep önyargılı yaklaşmamak lazım. Alacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun.
    Bajaj hakkında açılan bir kaç konu daha var ve 4 - 5 tane yorum hariç motoru kötüleyen yoktur.Ben 14 yıllık bajaj kullanıcısıyım.Sıkıntımız fiyattan yöneydi çözülmedi,ikinci sıkıntı servisten ve geçmişte Kuralkanın tutumu için yapılan şikâyetler.Bununda düzelip düzelmeyeceğini zaman belirleyecek.

ben dün bajaj kadıköy bayi olan "bay moto"ya gittim, pulsar almak istiyorum ama kafamda bikaç soru işareti var dedim, arkadaş cevapladı,

nisan sonu mayıs başı geliyormuş (belki mayıs ortasına sarkarmış)
    kapora veriyormuşuz, motor gelince teslim alıyormuşuz fakat fiyat garantisi yokmuş. artma gibi bi muhabbet var doviz kuruna bağlı dedi. (bana olası fiyat artışına zemin yapıyo gibi geldi) bay moto 4 tane satmış, yurt genelinde 185 tane gelecekmiş. servisini bay moto yapacakmış.

e peki fiyat garantisi bile veremiyosanız kapora verip ön siparişe girmemizin esprisi ne? gelsin görüp alırız dedim. işte kalır mı kalmaz mı belli olmaz dedi.

valla bu kadar belirsizlikle almaya niyeti olan ben dahi almadan çıktım. motorun kalitesinden şüphem yok fakat satış sonrası destek konusunda biraz tırsıyorum açıkçası.
    Bu kapora muhabbeti her firmada var amenna ama fiyat garantisi muhabbeti KİM KIZARSA KIZSIN OLMADI abi.Satmamak için mi uğraşıyorlar anlamadım ki???

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar Bajaj'ı aylardır araştıran ve discover/pulsar test sürüşü yapan biri olarak yazılanlara baktıklarımda bilen bilmeyen herkes bişeyler yazmış. Yeni gelen bir marka hakkında ön yargılar olması normaldir ama araştırmadan incelemeden ön yargıları aşamazsınız.

Adamlar 200 CC ile 23,5 beygir güç çıkarmışlar ki ben pulsarı ilk test sürüşünde kullandığımda heyecanlandım, siz hâlâ neleri tartışıyorsunuz.
    KTM duke 200 ün 5000 Euro olduğu şu devirde 200 cc motora 15 bin TL verilir mi diyen görmedim? Şimdi KTM daha kaliteli diyenler çıkacak, o zaman KTM al paran varsa!

150 CC Karbüratörlü, arka freni kampana olan TVS Apache 5200 TL fiyata satılıyor, pulsara 5000-6000 TL'den fazla para vermem diyen adamlar var şu forumlarda.

Bazı ülkelerde Kawasaki Pulsar olarak satılıyor bu motor, kawasaki markası altında. Mesela japonyada.

KTM Duke 125, Duke 2500 ve Duke 390 motorlarını bajaj üretiyor.

Bajaj Türkiye'ye çok güzel bir giriş yaptı ve ben de gözlemlerime dayanarak söylüyorum. Bu motor çok tutacak. Gelin beraber izleyelim.
    Adem Balkan ve Yurdukoru bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA FZ6
    arkadaşlar bende 2 gün önce bajaj pulsar aldım inanın bu kadar beklemezdim hiç test etmeden aldım ve iyiki aldım daha önce suzuki inazuma kullanıyordum motorun ivmelenmesi suzukiden daha iyi yakıta gelince o kadar sert kullanmama rağmen 100 km 3 litreyi geçmiyor ilerleyen zamanlarda dahada düşeceğine inanıyorum suzukide yakıt ibresine bakmaya korkar olmuştum bu fobimi pulsarda yendim inanın çok kaliteli bir motor hemde konforlu titreşim çok az abartısız bastığınızda 150 kmyi çok rahat görüyorsunuz bu hız bile çok çift silindir suzuki inazuma bile 152 km yi geçmiyordu ama benim için en önemlisi yakıtın çok düşük olması yol tutuşu anlatmama gerek yok virajlarda adeta lastikler yapışıyor hiç kayma yok lastikler çok kaliteli hiç düşünmeden pulsarı almanızı tavsiye ederim saygılar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    altın elbiseli adam incelemiş beğenmiş arkadaşlar. Bende canlı canlı gordum bayagı gösterişli duruyor meret

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)