Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Motor Almayı düsünyorum.. Abiler yardımınıza ihtiyacim var

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Sayin Abiler,Kardeşler. İli aydır motor aşkı uyutmiyor beni. Forumları okudum ve KTM DUKE 200 için çok heveslenim.. Boy 185 kilo 84. Bana çokmu küçük kalır?!:( ilk motorim olacak İN SHA ALLAH! Ayrıca hiç motor kullanan tanıdıgım yok,o yuzden nerden nasil bakip alacagimida karar veremedim. 4-5 galeriyi gezdim,sonra ilk motoru 2-el almayi karar verdim. Sizce sıfırmı ya da 2-el? Ve koruma ekipmanları hangi marka önerirsiniz? neler almam lazm?! Ehliyetim var,Ama ders almak istiyorum güvenli sürüş v.b önerebileceginiz hoca ve ya kurs var ise çook memnun olurum. Degerli yorumlariniz icin simdide. Tesekkur ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Hocam eğer maddi durumun iyi ise duke 200; hafifliği, eğlenceli oluşu ve uzun süre size güçsüz gelmeyecek gücü ile ideal bir seçim. Fakat kıt kanaat biriktirerek alıyorsanız ilk motor için daha ekonomik tercihler yapabilirsiniz.
    Benim şahsi fikrim; ybr, cbf tarzı motorlar alıp kısa süre sonra sıkılıp yükseltmektense, temiz 2. el duke 200 alıp iki kere masraf yapmamaktan yana
    İststunt bunu beğendi.

Tesekkur ederim,butcem var yeterli. Benim boyuma cok kisa kalmazmi KTM D 200?)

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Duke oturuş pozisyonu olarak ufak kalıyo gibi gözükebilir. Ama muadillerine göre oldukça kalıplı bir makinedir. Görüntüsü falan çok iyidir. 200'lük te güç olarak gayet yeterlidir.
    İststunt bunu beğendi.

Yani cocuk bisikletini almis Abi gibi gözükmem )))?! Tesekkur ederim. Peki ekipmanlar,ve egitim veren yerler ile ilgili bilgiye sahipmisiniz?

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Birebir egitim icin internette arastirma yaparsaniz bircok yer var. Toplu halde alirim farketmez derseniz honda egitim merkezi olabilir.

Teşekkür ederim! Montu,korumaliklar v.s hangi marka önerirsiniz? Iyi bir marka,kask,mont (deri) baska ne gerekiyorsa?!

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Alıntı İststunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim! Montu,korumaliklar v.s hangi marka önerirsiniz? Iyi bir marka,kask,mont (deri) baska ne gerekiyorsa?!
    Cok marka var. Arastirip butcenize ve zevkinize gore bir seyler bulacaginiza eminim. Kask alirken pahali olmasina degil sharp testi gibi guvenlik test sonuclarina bakmanizi oneririm. Ben oyle yaptim ve cok guvenli bir kaski oldukca uygun fiyata aldim. Montun mutlaka sirt, omuz, dirsek korumalari olmali. Deri veya tekstil birsey diyememem ancak ruzgar ve suya dayanikli goretex urunleri tercih edebilirsiniz. Pantolon icin surtunmeye dayanikli ve diz ile kalcada yumusak korumalari olan cok guzel kevlar kotlar var. Bot konusunu es gecmeyin cunku kazalarda en cok ayaklar hasar aliyormus. O yuzden hem kaygan zemine bastiginizda alti kaymayacak hem de herhangi bir kazada ayaginizi ve bacaginizi koruyacak mumkunse kaval kemigi korumasi da olan uzun bot oneririm. Eldiven deyip gecmeyin eller de dususte ilk darbeyi alan yer. Bu yuzden korumali ama gaz hissiyatini da cok azaltmayacak deri eldiven sart. Bir de bel korumasi alirsaniz hem guvenlik hem de soguklarda bobreklerin usumemesi icin iyi olur. Ben bunlari giyiyorum. Boyunluklara da baktim ama cok rahatsiz ettigi icin almadim. Once guvenlik gelir.

ABI ALLAH RAZI OLSUN. Goretex markayı arastircam. Güvenlik konusunda bende ayni fikirdeyim herseyi alicam IN SHA ALLAH.

burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    ''IN SHA ALLAH '' yazmanın sebebi nedir anlamadım ? Ki söylediğin her şey forumda mevcut durumda.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    bütçe sağlamsa sar direk ktm'nin ekipmanlarından. motoruna da uyar ;)

İNŞALLAH demek. Foruma yeni üye oldum,o yüzden sordum abi. Neyin ne olduğunu anlamadım daha.. Yorsıysam özür dilerim.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    ben de aynı boy ve kilodayım, dışarıdan nasıl görünür pek umrumda olmadı ama sürüşe bir kötü etkisi falan olmuyor

ikinci elde dikkat edilecek şeyler duke 200 başlığında yazıldı, onları araştırabilirsin.

ekipman olarak da en az 2000 lira ayırmanı ve kask alırken adı olan firmaların dışına çıkmamanı tavsiye ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler