Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İkinci el 600F ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, Bu yaz sıfır gt250R alacaktım, fakat fikrim değişti, 4 silindirin vermiş olduğu ses beni 600F almaya yöneltti. Neden 600F diyecek olursanız, 600RR dan biraz daha ucuz olması, ve sanırım kullanışı biraz daha yumuşak.

Bütçem 2 ay içerisinde 12.000 TL olacak, bu fiyata alabileceğim 600F makinalar sizce beni üzer mi ? Alırken nelere dikkat etmeliyim ? 12.000 TL ye temiz ikinci el bulma olasılığım nasıl olur ? Önerilerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Alıntı deeJayreLax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, Bu yaz sıfır gt250R alacaktım, fakat fikrim değişti, 4 silindirin vermiş olduğu ses beni 600F almaya yöneltti. Neden 600F diyecek olursanız, 600RR dan biraz daha ucuz olması, ve sanırım kullanışı biraz daha yumuşak.

Bütçem 2 ay içerisinde 12.000 TL olacak, bu fiyata alabileceğim 600F makinalar sizce beni üzer mi ? Alırken nelere dikkat etmeliyim ? 12.000 TL ye temiz ikinci el bulma olasılığım nasıl olur ? Önerilerinizi bekliyorum.
    12bine temiz 600f bulmak zor ancak cbf serisini düşünürseniz abs olması cbf600 tercih etmek için yeterli bir sebeptir. Bu bütçeye temizini bulmak mümkün. 600f için de birkaç motoru ekspertiz ve yetkili servise gösterip şansı denemekte fayda var.

Cbf600e alternatif olarak f650gsAbs ve fazerAbs alınabilir. Bu iki motor için bütçeyi bir miktar arttırmanız gerekebilir.

Fiyat/Performans/YedekParça konusunda f650 ve fazer biçilmiş kaftandır.

Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12bine temiz 600f bulmak zor ancak cbf serisini düşünürseniz abs olması cbf600 tercih etmek için yeterli bir sebeptir. Bu bütçeye temizini bulmak mümkün. 600f için de birkaç motoru ekspertiz ve yetkili servise gösterip şansı denemekte fayda var.

Cbf600e alternatif olarak f650gsAbs ve fazerAbs alınabilir. Bu iki motor için bütçeyi bir miktar arttırmanız gerekebilir.

Fiyat/Performans/YedekParça konusunda f650 ve fazer biçilmiş kaftandır.
    hocam cbr600F istememin sebebi , 4 silindirden almış olduğum ses ve görüntüsü. Fazer de sanırım bunlar yok ? sahibinden.com ' da baktığımda temiz görünümlü 2001-2003 model arası 600F var ama ne kadar temizdir bilinemez, Servis ve ekspertiz ücretleri ne kadar tutar bilginiz var mı ?

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    hocam cbr600F istememin sebebi , 4 silindirden almış olduğum ses ve görüntüsü. Fazer de sanırım bunlar yok ? sahibinden.com ' da baktığımda temiz görünümlü 2001-2003 model arası 600F var ama ne kadar temizdir bilinemez, Servis ve ekspertiz ücretleri ne kadar tutar bilginiz var mı ?
    Ekspertiz 250 yetkili servis 50-100 civarıdır hocam.

Fazer ve cbr600f ses konusunda çok farklı değildir.

Yağı zamanında değiştirmeyen, motorun bakımını aksatan, gereksiz yere redline çevirten zihniyet değişmediği sürece 2-3 senelik araçların durumu bile içler acısı iken 10-12 senelik araçları tercih etmek mantıklı değil malesef.

Alınacak motorun vaziyeti net olarak bilinmediği taktirde düşükcc+yüksek model tercih etmek sorunsuzluk/masrafsızlık açısından daha doğru olacaktır.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    merhabalar.

600f 12bin bütçe biraz yetersiz olur fakat ilk önce km ve motosiklet tecrübelerinizi bizimle paylaşırsanız ona göre tavsiye yaparız.

örnek olarak 1 yıllık motosiklet sürücüsünede 4 silindir önermek ve katil olmak gibi bi istegimiz malesef yok.

beni üzen nokta fazera 4 silindir sesi yok demeniz. daha araştıracak ve ögrenecek çok şeyiniz var 600fe geçicek bir insanın fazer gibi bir motorun en azından 4 silindir oldugu bilmeli

ha kendim fazercıyım diye tabiki demiyorum ama bu 600f fazer cbr 600rr suzuki gsxr yada bmw gs serileri gibi ünlü modeller ve her motorcunun bilebilecegi modeller.

eger motosiklet tecrübeniz az ise 4 silindir kesinlikle şaka degildir ve lütfen kendinizi riske atmayın.

gelelim sorunuza zamanında 600flerin grenajları cıkartılıp yerine yarış grenajı takılıp piste sokuldu. şimdi bu sistem 600rrlarda uygulanıyor.

ardından pistten cıkıyor 15binde eski grenajlarını geri takıp cillop motosiklet diye kakalıyorlardı.

600fin pistten çıkmasına bile denk gelebilirsiniz bütçeniz benim gözümde yetersiz.

konuyu buraya açmak yerine 600f kullanıcıları bilgi paylaşım yerine açıp danışssaydınız herkes 600f kullanıcısı oldugu için konuyu görmüş olur bu konu 2 gün sonra alt sıralara düşüp yok olacagından en azından daha cok cevap almış olurdunuz.

bi arkadaşım 600f satıyor fiyatı az biraz daha artırmanız gerekli.

bu kısıyle iletisime gecerek motoru hakkında bilgi alabilirsiniz.

https://www.facebook.com/profile.php...709838&fref=ts
    ronnytechno bunu beğendi.

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar.

600f 12bin bütçe biraz yetersiz olur fakat ilk önce km ve motosiklet tecrübelerinizi bizimle paylaşırsanız ona göre tavsiye yaparız.

örnek olarak 1 yıllık motosiklet sürücüsünede 4 silindir önermek ve katil olmak gibi bi istegimiz malesef yok.

beni üzen nokta fazera 4 silindir sesi yok demeniz. daha araştıracak ve ögrenecek çok şeyiniz var 600fe geçicek bir insanın fazer gibi bir motorun en azından 4 silindir oldugu bilmeli

ha kendim fazercıyım diye tabiki demiyorum ama bu 600f fazer cbr 600rr suzuki gsxr yada bmw gs serileri gibi ünlü modeller ve her motorcunun bilebilecegi modeller.

eger motosiklet tecrübeniz az ise 4 silindir kesinlikle şaka degildir ve lütfen kendinizi riske atmayın.

gelelim sorunuza zamanında 600flerin grenajları cıkartılıp yerine yarış grenajı takılıp piste sokuldu. şimdi bu sistem 600rrlarda uygulanıyor.

ardından pistten cıkıyor 15binde eski grenajlarını geri takıp cillop motosiklet diye kakalıyorlardı.

600fin pistten çıkmasına bile denk gelebilirsiniz bütçeniz benim gözümde yetersiz.

konuyu buraya açmak yerine 600f kullanıcıları bilgi paylaşım yerine açıp danışssaydınız herkes 600f kullanıcısı oldugu için konuyu görmüş olur bu konu 2 gün sonra alt sıralara düşüp yok olacagından en azından daha cok cevap almış olurdunuz.

bi arkadaşım 600f satıyor fiyatı az biraz daha artırmanız gerekli.

bu kısıyle iletisime gecerek motoru hakkında bilgi alabilirsiniz.

https://www.facebook.com/profile.php...709838&fref=ts
    yorumlarınız için teşekkür ederim. 4 Yıllık motosiklet tecrübem var. Vitesli motosiklet tecrübem 3 yıldır var. Cbr125R ve cbr250R kullandım. Sakin kullanacağım için kendime güveniyorum. Fazerde 4 silindir sesi beni tatmin etmez anlamında söylemiştim, Tabi tam olarak bilmiyorum sesini. Yani 4 silindir olduğunu biliyorum.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    ozaman sorun yok hocam umarım aradıgınız motoru bulursunuz ön yargıyla yaklaştıgım için kusura bakmayın hergün sayısız insan direk 600lüge hücüm etmeye çalışıyor ..

verdigim linkteki arkadaşın motoru gerçekten temizdir kendim kullanıp test'de ettim .

eger izmire gelicek olursanız yardımcı olurum.

ayrıca ben fazer önermıyorum siz s.s super sport arıyorsunuz fazer sport tourıng bir motordur.

ha sport tourıng 'de düşünürüm derseniz ozaman seçenekleri genişletebilirsiniz.

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozaman sorun yok hocam umarım aradıgınız motoru bulursunuz ön yargıyla yaklaştıgım için kusura bakmayın hergün sayısız insan direk 600lüge hücüm etmeye çalışıyor ..

verdigim linkteki arkadaşın motoru gerçekten temizdir kendim kullanıp test'de ettim .

eger izmire gelicek olursanız yardımcı olurum.

ayrıca ben fazer önermıyorum siz s.s super sport arıyorsunuz fazer sport tourıng bir motordur.

ha sport tourıng 'de düşünürüm derseniz ozaman seçenekleri genişletebilirsiniz.
    Sadece SS tarzı motor bakıyorum. Zaten şuan bütçem 12.000 TL değil, Bu bütçe ancak 2 ay sonra hazirana girmeden oluşacak. Mayıs sonu gibi 12.000 TL gibi bir rakam olacak elimde, sıfır hyosung gt250R almaktansa SS keyfini yaşayabileceğim bir 600F almaya niyetlendim, İnş temiz bulurum alırım.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Arkadaşlar 2001-2006 arası gavur ellerde 600f4i olarak bilinen modelin üretim yeri neresidir ? Bu yıl aralığında hep aynı yerde mi üretilmiştir motorlar ve Japonya üretimi midir ? Aramalarımda tatmin edici bir sonuç elde edemedim. Bilenler yazsa ne güzel olur.

http://world.honda.com/group/manufac.../Northamerica/

Şuradan kıta kıta bakınca İtalya ve Brezilya olarak görünüyor, ancak bu bilginin güncel olduğunu ve sadece yeni model CBR 600f'lere ait olduğunu düşünüyorum. Eski 600f4i'ye ait değil yani

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Sadece SS tarzı motor bakıyorum. Zaten şuan bütçem 12.000 TL değil, Bu bütçe ancak 2 ay sonra hazirana girmeden oluşacak. Mayıs sonu gibi 12.000 TL gibi bir rakam olacak elimde, sıfır hyosung gt250R almaktansa SS keyfini yaşayabileceğim bir 600F almaya niyetlendim, İnş temiz bulurum alırım.
    Hyosung 2012 gt250r > Honda 600F > şimdi tekrar 2013 hyosung kullanan birisiyim.

Bütçenizi zar zor denkleştiriyorsanız, 600F size çok ağır gelecektir. Şahsen 180-200km'de bir depoyu yeniden doldurmak bana cidden masraflı geldi. 600F aldıktan sonra yaptığım gezileri yapamaz oldum.

Tahrik edici sesi var. Halen daha duyduğum zaman tüylerim diken diken olur. Fakat o sesi duymak için sürekli risk almak zorunda kaldığınızı unutmayın. 8-9 bin liraya 2012 hyosung al. Kalan 3 bin liranla kıyafet, eldiven ve güzel bir kask al. Mutlu mesut uzun uzun yaşa.
    Pistolero_10 ve onuroz bunu beğendiler.
    Ducati 1198SP _ RedLove

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    öncelikle 600f4i ss bir makinadır.yumuşak yazmışsınız alakası yok normal kullanıcının anlayamacağı ufak tefek farklar var o kadar yoksa f in 600 rr dan kalır yanı yoktur.
    o yüzden tecrübesi az kişilere tavsiye edilmez..rr da alabilirsiniz f de önemli olan bakımlı ve temiz olmasıdır.bence ilk seçeneğiniz temizlik motor sıhhati gibi konular olsun.
    fiyat konusuna gelirsek maalesef o fiyatlara temiz motosiklet rr yada f farketmez bulmanız çok çok zor imkansız gibi bişey.
    bulsanız bile sizi bir çok masraf belkide para ile bile halldilemeyecek sorunlar bekliyor olacak.unutmayın ki pahalıysa vardır bir hikmeti ucuzsa vardır bir illeti.

cahil 40-50.00de motor biter diye ötüp bi halttan anlamayan bilgisiz adamlar yüzünden bu tür motorların çoğu haşat olmuş durumda.eski race yerine yeni çift silindir naked tarzı bişeyler düşünmeniz yararınıza olacaktır.

size tavsiyem ya bütçenizi artırmanız yada farklı modellere yönelmeniz.

12.000 TL ye çok zor hatta imkansız diyorsunuz da , ilanlarda bu fiyatlara çok motosiklet var. Ne kadar biraz horda kullanılsalar sonuçta markası Honda. Örneğin şu ilandaki motosiklet pazarlıkla 12.500 Falan alınabilir sanırım, Kötü mü sizce ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...48406850/detay

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    12.000 TL ye çok zor hatta imkansız diyorsunuz da , ilanlarda bu fiyatlara çok motosiklet var. Ne kadar biraz horda kullanılsalar sonuçta markası Honda. Örneğin şu ilandaki motosiklet pazarlıkla 12.500 Falan alınabilir sanırım, Kötü mü sizce ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...48406850/detay
    servise göster eğer düzgünse ve12.5 a verirse al. ama galeriyse vermeyeblir o fiyata

Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servise göster eğer düzgünse ve12.5 a verirse al. ama galeriyse vermeyeblir o fiyata
    Bütçem mayıs sonu 12.000 TL gibi olacak, bende o sıralar buy şekilde eli yüzü düzgün bir 600F almayı düşünüyorum. Almadan önce servise gösteririm. Çok kişi imkansız falan demiş ama illa ki beni üzmeyecek bir motosiklet çıkacaktır. Hız tutkunu değilim sadece ara gaz vererek dolaşsam bana yeter, Anlarsınz ya

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Onay almaya gelmis bi uye daha. İnsanlar cok guzel aciklamalar yapmis ama yok, tik dememis, helal..

Evet 12bine nefis temiz 600f bulunur, iyiki 600f dusunuyorsun, arkandayiz. Kesinlikle 600f almalisin..
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onay almaya gelmis bi uye daha. İnsanlar cok guzel aciklamalar yapmis ama yok, tik dememis, helal..

Evet 12bine nefis temiz 600f bulunur, iyiki 600f dusunuyorsun, arkandayiz. Kesinlikle 600f almalisin..
    .....Tamamm

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    çok çok zor hatta imkansız dedim lafımında arkasındayım gelmişsin bana netten motor gösteriyorsun kimbilir ne badireler atlattı o motor neidüğü belirsiz motoru al uğraş dur bende hata uyarıyorum böylelerine vereceksin gazı o al çok güzel diye elinde patlasın sürünsün dursun millete iyilik yaramıyor artık.... forumda 600f konusunda adanalı bi arkadaşın siyah bir motoru var o motor temiz git bakalım sana 12 ye verecek mi sor bakalım kaç lira diyecek ....hadi 12-13'e verecekse ben şimdi alacam...

Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok çok zor hatta imkansız dedim lafımında arkasındayım gelmişsin bana netten motor gösteriyorsun kimbilir ne badireler atlattı o motor neidüğü belirsiz motoru al uğraş dur bende hata uyarıyorum böylelerine vereceksin gazı o al çok güzel diye elinde patlasın sürünsün dursun millete iyilik yaramıyor artık.... forumda 600f konusunda adanalı bi arkadaşın siyah bir motoru var o motor temiz git bakalım sana 12 ye verecek mi sor bakalım kaç lira diyecek ....hadi 12-13'e verecekse ben şimdi alacam...
    2001 Model 600F fiyatı kaç bin olacak ki 12-13 e motor alamıyoruz onu anlamadım ?

Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung 2012 gt250r > Honda 600F > şimdi tekrar 2013 hyosung kullanan birisiyim.

Bütçenizi zar zor denkleştiriyorsanız, 600F size çok ağır gelecektir. Şahsen 180-200km'de bir depoyu yeniden doldurmak bana cidden masraflı geldi. 600F aldıktan sonra yaptığım gezileri yapamaz oldum.

Tahrik edici sesi var. Halen daha duyduğum zaman tüylerim diken diken olur. Fakat o sesi duymak için sürekli risk almak zorunda kaldığınızı unutmayın. 8-9 bin liraya 2012 hyosung al. Kalan 3 bin liranla kıyafet, eldiven ve güzel bir kask al. Mutlu mesut uzun uzun yaşa.
    Ben 2013 hyosung 250 SS motor alsam yeni başlayan biri olarak (amaç honda 600f e geçmek ilerde) memnun kalırmıyım ve 600cc lik motorlara hazırlanırmıyım? Ayrıca bu motora gerekli parçaları takarak (ne gerekiyorsa artık egsoz felan) sesini honda 600fe az da olsa benzetebilirmiyim?

cbfsalih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 kırmızı
    niye hyosung kawa ninja honda cbr 250 gibi kaliteli markalar varken hyosungda kaliteli ve kaslı ama biyere kadar yedek parça uzun ömürlülük filan

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)