Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tecrübeli arkadaşlarımdan yardım bekliyorum,yeni başlıyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle şunu belirtmek isterimki gerekli araştırmalarımı yaptımve edindiğim bilgilere rağmen benim durumumda ki biri için aklımda hala sorularım var.
    Ben 29 yaşında bir öğrenciyim. İlk motorum 22 yaşında 150cc lik bir scooter (vitessiz) oldu. 8 ay kadar kullandıktan sonra traşlanmış boş bir asfalt yolda kaza yaptım,dreksiyon elimden kaydı. Kaskım vardı ama kafamda değil,koluma takmıştım kulağımda da kulaklık vardı müzik dinliyorum, yazdı ve aşırı keyifli yol alıyordum, hızım 70km civarındaydı. Uzun giymiştim ve kıyafetim eridi kaza anında başımı yukarda tutmaya çalıştım sürüklendim ve şükürler olsunki tek zarar maddi oldu. Olayın akabinde motoru sattım ve nefret ettim motordan (aşırı bir korku oldu içimde)
    Ertesi yıl profosyonel bir bisiklet aldım ve kasksız ekmek almaya bile gitmiyordum bisikletle.
    Şimdi gelelim benim şu anki düşüncelerime ve sorularıma.
    Benim çocukluğumdan beri içimde kalan bir motor resmi var,bu resmi size açıklamam gerekirse şunu söyleyebilirim;
    1- örneğin Honda 600f sesi gibi bir ses
    2- yine honda 600f ya da yamaha r gibi bir görüntü
    Bu iki kriterin dışına çıkacak olursam motor almaktan vazgeçerim. Ben bu saatten sonra o sesi hissetmediğim bir motor almak istemem. Biliyorum ki ben hiç vitesli motor kullanmadığım için o sesi verebilecek motorlar bana uygun olmaz, biliyorum ki ben 600cc lik bir motorla bu işe kesinlikle başlamamalıyım. AMA, size aşağıda yazacağım durumlarımdan sonra, 600cc lik bir motor hala bana tehlikeli mi olur?
    1- Ben kazadan sonra aşırı derecede motor korkusuna sahip oldum ne kadar sevsemde.
    2- Asla hız tutkum olmadı, olamaz da. Hızı sevmem ama 50 ile bile gitsem o tok sesi duymak isterim.
    3- Ben 600cc likmotor alsam örneğin honda cbr600f , sesi vegörüntüsü istediğim gibi olduğu için gerekirse (tabi yapılabilirse) o motorla oynattırıp hızını vs. herşeyini düşüttürebilirim. Hızın önemi yok maximum hız 120 olsa bile bana fazla.
    4- Benim düşük cc motor alıp içime sinmeyen bir ses ve görüntüyle belli bir zaman gecirip daha sonra yüksek motora geçecek zamanım yok.
    5- Amacım millete hava atmak vs. değil, ben sadece çocukluk hayalimi gerçekleştirme planımı yarım bırakmak istemiyorum. Bir kaza yaptım ve bana inanılmaz bir ders verdi. Kasksız bırakın motora binmeyi 3 dakika bisiklet bile kullanmam.
    6- Yaşımın getirdiği olgunluki motordan korkmam ve hız tutkum olmaması bana 600cc lik motor kullanmayı hala tehlikeli yapar mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Yapar. Iyi aksamlar...
    veilside ve tr_select bunu beğendiler.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    benimde çocukluk hayalim f16 kullanmak oldu ama ilaçlama uçağı bıle kullanmadım acaba yerden 10 metre yuksek gidiomuş gibi görununen ama aşğıda 4 tekeri yere basan bı jet alsam olurmu amacım hava atmak değil
    veilside bunu beğendi.

Brkcnky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zc
    22 yaşnda 8 ay scooter kullanıyorsunuz. Sonrasında 29yaşına kadar kullanmıyorsunuz. Ayrıca yaptığınız kazadan dolayı içinizde bir korku var. Kullandığınız scooter 100-120kg desek 600f in ıslak ağırlığı 200kg civarında.6-7 sene önceki 8aylık scooter tecrübenizle ve kazadan kaynaklı korkunuzla o motora binmeye kalkarsanız, hayal ettiğiniz o motorla hayal edemeyeceğiniz kaza ve kazalar(ilkinde ölmezseniz) yapmayı göze almanız gerek.

Benim kişisel fikrim ÖNCELİKLE GÜZEL BİR EĞİTİM alıp, korkunuzu yenip daha sonrasında cbr250 tarzında bir motorla kendinizi gerçekten hazır hissedene kadar tecrübe kazanıp sonra hayalinizi gerçekleştirmektir. Hayalini gerçekleştirmiş ölü bir motosever olmanızdansa hayallerini 2-3 sene ertelemiş yaşayan bilinçli bir motorcu olmanızı isterim.
    ronnytechno, veilside ve Siyah&Beyaz bunu beğendiler.

Alıntı Brkcnky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    22 yaşnda 8 ay scooter kullanıyorsunuz. Sonrasında 29yaşına kadar kullanmıyorsunuz. Ayrıca yaptığınız kazadan dolayı içinizde bir korku var. Kullandığınız scooter 100-120kg desek 600f in ıslak ağırlığı 200kg civarında.6-7 sene önceki 8aylık scooter tecrübenizle ve kazadan kaynaklı korkunuzla o motora binmeye kalkarsanız, hayal ettiğiniz o motorla hayal edemeyeceğiniz kaza ve kazalar(ilkinde ölmezseniz) yapmayı göze almanız gerek.

Benim kişisel fikrim ÖNCELİKLE GÜZEL BİR EĞİTİM alıp, korkunuzu yenip daha sonrasında cbr250 tarzında bir motorla kendinizi gerçekten hazır hissedene kadar tecrübe kazanıp sonra hayalinizi gerçekleştirmektir. Hayalini gerçekleştirmiş ölü bir motosever olmanızdansa hayallerini 2-3 sene ertelemiş yaşayan bilinçli bir motorcu olmanızı isterim.
    peki honda cbr600f gibi sesi olupta 250cc olan bir motor varmı?

Motosikleti
    maalesef yok .zaten senın dediğin sesi veren egzoslarda yasak normal egzoslu motorların hiçbirinden de o 600f 600rr r6 vs sesi çıkmaz illaki bu sesi istiyorum diyosan bi zx6r al boğazdan çift twobrothers egzos tak çalıştır çalıştır yak bi sigara dinle ama binme.. ses güzel olabilir ama hayatta güzel .
    Brkcnky ve veilside bunu beğendiler.

Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maalesef yok .zaten senın dediğin sesi veren egzoslarda yasak normal egzoslu motorların hiçbirinden de o 600f 600rr r6 vs sesi çıkmaz illaki bu sesi istiyorum diyosan bi zx6r al boğazdan çift twobrothers egzos tak çalıştır çalıştır yak bi sigara dinle ama binme.. ses güzel olabilir ama hayatta güzel .
    umarım beni yanlış anlamamışssınızdır çünkü bu konuda bilgisiz odluğum için bende anlatamamış olabilirim. Benim istediğim ses az ve derinden gelen wuuuu sesi, yüksek sesli pata pata ses çıkartmasını istemiyorum. Yani benmim youtube gibi yerlerden izlediğim honda 600f sesi orjinal değil mi? egzos özelliği mi o sesler. benim istediğim ses şu ; http://www.youtube.com/watch?v=cZ0Bt3_YcC0

Brkcnky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zc
    4 silindir 250cc motosiklet yok bildiğim kadarıyla gtr250 var 2 silindir. Egzoz falan filan tatmin edici bir ses alabilirsin belki. Fakat gerek oturuş pozisyonu gerekse gidon açısının dar olması sebebiyle diğer 250liklere göre kullanımı biraz daha zor ve rahatsız.
    veilside bunu beğendi.

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125

OFG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Bende ninja 250 var :D görüntüsü yetiyor bana üstünde two brodhers egzoz var, tüm mahalleyi ayağa kaldırıyo cidden ^^ 1000 likmi diyor bilmeyenler , bi bak derim.
    veilside bunu beğendi.

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Bence pek ders almışa benzemiyorsun. 150 cc neyine yetmiyor?
    veilside ve shooter1 bunu beğendiler.
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı veilside adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Ben kazadan sonra aşırı derecede motor korkusuna sahip oldum ne kadar sevsemde.
    2- Asla hız tutkum olmadı, olamaz da. Hızı sevmem ama 50 ile bile gitsem o tok sesi duymak isterim.
    3- Ben 600cc likmotor alsam örneğin honda cbr600f , sesi vegörüntüsü istediğim gibi olduğu için gerekirse (tabi yapılabilirse) o motorla oynattırıp hızını vs. herşeyini düşüttürebilirim. Hızın önemi yok maximum hız 120 olsa bile bana fazla.
    4- Benim düşük cc motor alıp içime sinmeyen bir ses ve görüntüyle belli bir zaman gecirip daha sonra yüksek motora geçecek zamanım yok.
    5- Amacım millete hava atmak vs. değil, ben sadece çocukluk hayalimi gerçekleştirme planımı yarım bırakmak istemiyorum. Bir kaza yaptım ve bana inanılmaz bir ders verdi. Kasksız bırakın motora binmeyi 3 dakika bisiklet bile kullanmam.
    6- Yaşımın getirdiği olgunluki motordan korkmam ve hız tutkum olmaması bana 600cc lik motor kullanmayı hala tehlikeli yapar mı?
    Burada sıraladığın maddelerin amacı sana bu motosikletin AL denilmesi cevabını için..

Ama buradaki bilinçli motosiklet kullanıcılarının hiç birinden bu cevabı duyamayacaksın..

sıralama şu şekilde 125 yada 150cc - 250 cc sonrası 600 cc olmalıdır. Zamanım yok diye bahane olmaz. Bu forumdan öğrendiğim en önemli şey Motosikleti bilinçli şekilde kullanmayı öğrenmek ve tecrübe kazanmak aceleye gelmez..
    veilside ve semihss bunu beğendiler.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    niye böyle düşünüyorsun anlamadım ?

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    "zamanım yok derken?"
    "bir an önce aranızdan ayrılacağım 600cc yi de bahane edeyim mi?" demek istiyorsun galiba?

öncelikle motoru para kullanmaz: bir öğrenme süreci sonunda yeteneğin ile doğru orantılı alt ve üst limitler arasında bir yere gelirsin.
    Sabırlı ve dikkatli, aklı ve melekeleri ortalama olan herkes, en azından o alt limite gelebilir.
    Öğrenme süreci olmadan git kayakla, zor bir piste çık in bakalım herkes eğlenirken sen nasıl iniyorsun?
    Kusura bakma ben de sana "tabi koçum kim tutar seni" demeyeceğim.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

http://www.altinelbiseliadam.com/mot...-gaz-kontrolu/
    veilside ve Sadık1453 bunu beğendiler.

Öncelikler burdaki herkese teşekkür ederim. Yardımınız göz ardı edilemiyecek kadar büyük oldu.Zamanım yoktan kastım şu; 29 yaşına gelmişim ve ben yıllar önce 600cc alacam derken önüme onla başlanmaz lafı çıktı ve istemiyerek bir motor aldım, elimde deil sevmedim sevemedm ve bıraktım motor sevdasını. Aradanda yıllar geçti şimdi yine karşıma düşük cc almalısın şartı çıkınca açıkçası tahammülüm kalmadı. Ama ne yaparsam yapim anladımki vitesli motor kullanmamış biri olarak 600cc motora atlarsam pek hayırlı olmayacak. Şu an düşünmekteyim ve bu motor sevdasını bir kez daha bırakırsam ebediyen bırakmışmış olacam. Açıkçası kafam çokkarışık; ben bilinçli, olgun, hız tutkusu olmayan bir insanın 600lük bir motor kullanabileceğini düşünmüştüm. Birde internette benim ilk motorum 600lüktü diyenleride okuyunca daha da bir heveslendm.
    Peki beni 600lük bir motara hazırlayacak SS motorların haricinde ne tarz motorlar var. Ben 600ün altındaki SSleri sevmiyorum,motordan hiç anlamamama rağmen sesinden anlıyorum. Mesela suziki burgman alsam 1 yıl kullansam beni 600lük SS motorlara hazırlar mı?

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikler burdaki herkese teşekkür ederim. Yardımınız göz ardı edilemiyecek kadar büyük oldu.Zamanım yoktan kastım şu; 29 yaşına gelmişim ve ben yıllar önce 600cc alacam derken önüme onla başlanmaz lafı çıktı ve istemiyerek bir motor aldım, elimde deil sevmedim sevemedm ve bıraktım motor sevdasını. Aradanda yıllar geçti şimdi yine karşıma düşük cc almalısın şartı çıkınca açıkçası tahammülüm kalmadı. Ama ne yaparsam yapim anladımki vitesli motor kullanmamış biri olarak 600cc motora atlarsam pek hayırlı olmayacak. Şu an düşünmekteyim ve bu motor sevdasını bir kez daha bırakırsam ebediyen bırakmışmış olacam. Açıkçası kafam çokkarışık; ben bilinçli, olgun, hız tutkusu olmayan bir insanın 600lük bir motor kullanabileceğini düşünmüştüm. Birde internette benim ilk motorum 600lüktü diyenleride okuyunca daha da bir heveslendm.
    Peki beni 600lük bir motara hazırlayacak SS motorların haricinde ne tarz motorlar var. Ben 600ün altındaki SSleri sevmiyorum,motordan hiç anlamamama rağmen sesinden anlıyorum. Mesela suziki burgman alsam 1 yıl kullansam beni 600lük SS motorlara hazırlar mı?
    22 yaşında kaza yaptım çok korktum diyorsun şimdi hemen 600 cc motosiklet sürmek istiyorum diyorsun Allah korusun bu sefer zarar sadece maddi olmayabilir
    veilside bunu beğendi.

Motosikleti
    Dostum motor sevdam diyosunda yazdıklarına bakılırsa senın motor sevdan falan yok motor hastası olan adam imkanları el vermese bile 100 lük cub alır satar 150 lik commuter alır bişeyler yapar ama motorsuz kalmaz bence senın sevdan şekil sevdası!! al o zaman bi 250 cc motor kullan öğren kendine güvenın gelınce sat 1 yıl sonra gerçekleştir hayalini bişey kaybetmessin . burgman zaten otomatiknkulvarlar farklı .illada vitesli al. bikaç kez ybr kullanıp son 2 yıldır 636 kullanan insanlarda tanıyorum ama bunlar istisnadır. Sen izlenmesi gereken yolu izle senın için en hayırlısı bu olucaktır burda sana karşı çıkıyomuş gibi cevap veren arkadaşların hepsi senın ıyılığın için cevap verıyolar bundan emin ol ve yanlış anlama. şunu sende biliyosunkı emeklemeyi öğrenmeden koşulmaz. yürümeyi arada geçtik bak bunuda düşün..
    veilside bunu beğendi.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    .Zamanım yoktan kastım şu; 29 yaşına gelmişim
    Üstat ben motora 33 yaşında başladım,sıralama avatarda görülüyor.600cc ciddi iştir, aceleye gelmez.
    veilside bunu beğendi.

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    120 km hız demissin o bile fazla demişsin ama ani bir araba önüne kırsa korkup motor altından kaysa kaç metre sürükleniceğini biliyormusun ve o hızda kafanda kask olsada fayda etmiyeceğini ve vücudundaki hasarın ne olucağını hesapla. Tabi almak istiyorsan alırsın ama dediğim gibi psikolojik bi durum, önüne araba kırsa, kedi köpek,insan çıksa ne yaparım diye sorman lazım
    veilside bunu beğendi.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cc'si fark etmeksizin git bir motosiklet kirala, haftasonu sadece 2 gün şehiriçi yap. Hergün bana denk gelen öküzlerden birkaç tanesi sana denk gelirse ne demek istendiğini anlayacaksın.

Barço'yu taraflı bulurum ve üslubunu sevmem ama fuardaki konuşmasında bahsettiği 30.000 km bile çok minimal bir rakam. 150 cc commuter + 250 cc SS ile en az 50.000 km yapmadan ele alınacak aletler değil onlar. tabi LS2 kasklada binilmez onlara. en azından 2500 lira kadar ekipmanına para ayırman lazım. Yoksa bir taziye başlığıda senin için açarız.
    veilside bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)