Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KTM 200 Duke ile kazam ve Süpermoto servsinin ayıbı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Merhaba arkadaşlar,

24 şubatta ufak bir kaza geçirdim. İki şeritli yolda ilerlerken, sağ şeritte ki araba hafif yavaşlayıp sola U dönüşü yapmak istedi.

Beni göremedi ki, korna çalıp fren ve manevra yapmama rağmen çarpıştık. Sol kaçış manevram yüzünden sağ dizim ve motorun sağı önce arabanın sol kapısına çarptı ve motor sola devrildi ben ise nasıl oldu bilmiyorum ama ayakta kalabildim.

Hasar olarak gidon yamuldu, debriyaj çubuğu ve kolu kırıldı, sağ peg'in bağlandığı alüminyum parça yamuldu ve ön çamurluk kırıldı.

Çok şükür bana pek bir şey olmadı.Neyse nasıl yapalım derken rapor tuttum ve resim çektim. Önce Kickstart servisini aradım ama maalesef cevap vermediler. Mecburiyetten Spormotoyu aradım. Koca servisin aracı olmadığını çalıştıkları çekiciyi ücret karşılığında gönderebileceklerini söylediler. Mecburen kabul ettim ve 120 lira para ödedim ama faturasını aldım belki sigortadan alabilirim diye.

Neyse evrakları hepsini Spormoto servisine bıraktım. Bir kaç gün sonra oranın sorumlu zatı beni aradı.Yok efendim bu çamurluk daha önce kırılmış yok efendim bunu kasko kabul etmezmiş yok mahkemelik olurmuşum şöyle böyle.

Ya dedim ben kaza yaptım bunlar bunlar daha önce yoktu kazadan sonra aha bunlar oldu sen neyin peşindesin! Kimin tarafındasın!

Eksper geldiğinin de, onları ikna edip gerekli ve kazadan kaynaklı her parçayı en ayrıntısına kadar değiştirteceğin yerde adamların avukatlığını yapıyorsun! Belki ön direksiyon rulmanı da zarar gördü? Belki amortisör zarar gördü! Ama bu dıştan belli olmaz.Oldu ben kullanayım öyle sonra 300-400km sonra iyice dağılsın sonra ispat etmek ile uğraşayım kazada olmuş olabilir diye.

Ya bunlar nasıl servis ustası yetkilisi oluyorlar anlamıyorum ya! Aldıracağım senin ellerinden o motoru dedim ve yarın başka bir ustaya göndereceğim motorumu!

Kesinlikle profesyonel değiller!Asla tavsiye etmem!

ceyceypad bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Gecmiş olsun. 3 sene önce servis ufacık bir yamuk yüzünden punto mun ön kaputunu değiştirmişti. Aracı vakti geldiğinde nasıl satarım diyordum kiiiii gecen mayısta pert ettim

Canın sağ olsun. Ben hala belimi düzeltemedim.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse evrakları hepsini Spormoto servisine bıraktım. Bir kaç gün sonra oranın sorumlu zatı beni aradı.Yok efendim bu çamurluk daha önce kırılmış yok efendim bunu kasko kabul etmezmiş yok mahkemelik olurmuşum şöyle böyle.
    Geçmiş olsun. Şu kısmı biraz daha açıklığa kavuşturabilir misin? Tam olarak ne dediler ?
    #sürenadam

Motosikleti
    Tam dediği bu. Çamurluk daha önce kırılmış tecrübelerine dayanarak söylüyormuş bunu ( parça uzmanı sanırım)kaldı ki daha önce çatlak olsa bile arkadaşım şimdi de kırıldı bu kadar basit ya! Ya istesem ben gidon korumalarım var sol taraf çizilmiş ezilmiş biraz onu bile değiştirmeyi talep edebilirim. Mecbur muyum çizik parçalar ile dolaşmaya!

Bu nasıl bir usta zihniyeti anlamadım gitti!!!

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Abi sana bişey olmamış ya gerisi miğde bulandırıcı teferruatlar...

Normalde ben kaçkez kendi veya karşı kaskodan faydalandıysam servisler ne var ne yok değiştirirdi, parçasını satmak için sinek pisliği var diye parça değişirdi, tuhaf bi düzen mi getirildi bu işe

Büyük geçmiş olsun.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Prosedür gayet normal, türkiyedeki her yerde böyle işliyor.

Sigorta para vermemek, servis parçayı elinden ucuza çıkarmak istemiyor.

Sigortanın parası gidiyor, servis ucuza parça vermek zorunda kalıyor, işciliğini alamıyor vb.

Spesifik bişi değil yani.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Çok geçmiş olsun. Gördüğüm kadarıyla manetleriniz rimoza türü bir şey. Faturası var ise sigortadan veya kasko.. Her ney ise, fatura ile ibraz ederek ücretini talep edebiliyorsunuz zarar gören aksesuarlarınızın.

Servisler ile uğraşmak zordur. Süreci ve servis ismini paylaşırsanız ona göre önlemlerimizi alabiliriz...

Tekrardan geçmiş olsun.

Motosikleti
    Pardon da servis neden ucuza parça versin???

Bana fatura edeceğine sigortaya ediyor! Servis ne keserse faturayı sigorta şirketi de onu öder.Çok astronomik olmadığı müddetçe.

Yani örnek bir çamurluk 250 liraya boyanıyorsa sende ondan 500 istersen tabi ki de sigorta itiraz eder yada düşürür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

Merhaba debriyaj maneti değil, ayak kolu.

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    öncelikle geçmiş olsun sana bişey olmamışya gerisi teferruat ,geçen amcaoğlu cbf150 ile kaza yaptı otobüse çarptı ön amortisör yamuldu jant kırıldı granajlar falan değişti toplam masraf 2700 lira çıkardılar, servisler aşırı yüksek fiyat çıkartıyor demek baştan motor toplatmaya kalksa 20 bine tamamlar sana kaç lira fiyat çektiler ?
    Onur34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Gördüğüm kadarıyla manetleriniz rimoza türü bir şey. Faturası var ise sigortadan veya kasko.. Her ney ise, fatura ile ibraz ederek ücretini talep edebiliyorsunuz zarar gören aksesuarlarınızın.

Servisler ile uğraşmak zordur. Süreci ve servis ismini paylaşırsanız ona göre önlemlerimizi alabiliriz...

Tekrardan geçmiş olsun.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Çok geçmiş olsun.Sigorta karşılayacak servisin böyle yapmaması lazım.Çok anlamsız.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turuncu turuncu bir şeyler var manet ve elciği sonradan taktınız sanırım. Fatura vs derken onları bahsetmiştim
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun. İnşallah sigortadan paranı hemen alabilirsin. Fotoğraf çektiğin iyi olmuş. Sigorta şirketleri inceleme adı altında aylarca para ödemiyorlar. Benim kazada da güvenlik kamerası videosu vardı ona rağmen 5,6 ay sonra alabilmiştim paramı.

Motosikleti
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun sana bişey olmamışya gerisi teferruat ,geçen amcaoğlu cbf150 ile kaza yaptı otobüse çarptı ön amortisör yamuldu jant kırıldı granajlar falan değişti toplam masraf 2700 lira çıkardılar, servisler aşırı yüksek fiyat çıkartıyor demek baştan motor toplatmaya kalksa 20 bine tamamlar sana kaç lira fiyat çektiler ?
    Sizlerde geçmiş olsun.Bana aşağı yukarı 1000 lira tutar dediler. Ya adamların bin lira için dediklerine bakın ya!

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

Alıntı Bilalancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. İnşallah sigortadan paranı hemen alabilirsin. Fotoğraf çektiğin iyi olmuş. Sigorta şirketleri inceleme adı altında aylarca para ödemiyorlar. Benim kazada da güvenlik kamerası videosu vardı ona rağmen 5,6 ay sonra alabilmiştim paramı.
    5-6 ayda paramı alırsam vay halime. Valla Mapfre sigortayı gerekirse her gün ararım -mail atarım , faks çekerim.Kendim ödeyip alamam motoru mecbur sigortadan paranın gelmesini bekleyeceğim!

uçanmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aynı anda iki motor kullanıyorum
    u dönüşü yasak olan yerde dönmüş doğrumu yüzde yüz karşı taraf kusurlu değil mi

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burada açılan konulardan sonra Süpermoto'dan soğudum yeminle. Büyük geçmiş olsun cana gelmesin yeter ki. Başka yetkili yer var ise önce görüşün anlaşırsanız oraya alırsınız.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı uçanmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    u dönüşü yasak olan yerde dönmüş doğrumu yüzde yüz karşı taraf kusurlu değil mi
    Tarihlere bakıyorsun değil mi??

Servis sigorta sirketine tatli gorunmeye falan calisiyor herhalde. Aksi halde kullanicinin yaninda olmasi gerek. Kaldi ki sigorta sirketi yedek parcayi istedigi kurumdan alir, servis isciligini sigortadan karsilar ve eline ulasan parcalari takar. Yok oyle sigortacin az oduyor servis az parca satmaya calisiyor falan.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Yine bir ktm servis rezilliği başlığı.Markaya yazık

uçanmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aynı anda iki motor kullanıyorum
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tarihlere bakıyorsun değil mi??
    bi gram bi şey anlamadım dediğinden ne tarihi ??[COLOR="Silver"]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)