Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Esnaf araçları (Sucular, tüpçüler, taksi dolmuşlar vb...)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha XT 125 X
    Arkadaşlar, Ayvalık'ta, işimden evime motorumla gelirken(yamaha xt 125 x) sokak aralarında önümden giden sucu arkadaşı takip ediyorum. İçimden de bu esnaf şoförlerin ne zaman ne yapacağı belli olmaz diyordum ki, yolun ortasında durdu. Takip mesafem vardı , ben de durdum. Birden, geri vites lambası yandı ve son hız geri gelemeye başladı. Kornaya asıldım. Durabildi neyseki ön tekerime 5 cm kala. İndi, geldi yanıma, "abi bi şey var mııı motorda ?" dedi...hiç bir şey söylemedim...gözlerimin için bakakaldı, 4-5 sn. sonra, döndü bindi arabasına. neresinden tutayım olayın.
    Diyeceğim o ki, esnaf araçlarına karşı, takip mesafesi, ani duruş olasılıkları, kapı açmaları vb. konularda daha da dikkatli olmayı bir kez de ben hatırlatayım dedim.
    Kaskımızın ve aklımızın hep başımızda olması dileğiyle...
    canYOLDAS ve sSameT bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    her ne kadar arkadan taciz etselerde baya bir mesafe bırakıyorum ben bu araçlarla aramda, taksinin dolmuşun sağından asla geçmem mümkünse arkasından gitmem çok dikkatli olmak lazım

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Normal çünkü her an durma ihtimalleri çok yüksek.

sSameT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belli bi mesafeyi korumak lazım ortalamakta kötü tekerin ortasına doğru bi şey gelmiş olsa arabalar geçer gider motor direk girer çukura kenarına doğru sol taraf camdan görükecek şekilde en güvenlisi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    İşim gereği (bilgisayarcıyım alakaya bak) günde en az 100 km şehir içi otomobille yol yapıyorum. 3 tane otomobil eskittim. bazen dikkati kaçırabiliyoruz. insan hergün aynı yollarda araç kullanınca otomatiğe alıyor kendini.
    crxforever bunu beğendi.

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Geçen gün aracımla kırmızıda dururken bir su dağıtım aracı arkamdan çarptı.Nedeni ise telefonla konusurken durduğumu görememesiymiş.

Allahtan insaflı adam çıktı da 'ani durdunuz' vs. bahaneler üretmeden rapora çarptığını yazdı. Hatta imza attırmayı unuttuğum için akşam arayıp çağırdım,gelip imzasını da attı.

Sanırım çok şanslıyım..

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    yıllardır kurye şoför vs gibi işler yaptım.bir eleştiri olduğunda da hep savundum.
    ama öyle tuhaf sürücüler var ki ben de lanet ediyorum artık.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    İstanbuldaki taksicilerin arkasına düşün bide. Motora tövbe ettirirler.
    Geçen gün usul usul sıkıştırıyo beni şeridimde, camı açık -hocam hayırdır ne oluyo dedim!
    sen emniyetten gitsene ne şeride giriyon dedi. Akılda veriyo ilk insan.

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Bu araçlar dışında, ön aks ve arka aksı farklı yönlere bakan tofaş, şahin vs. Araçlardanda çok çekinmek gerekli

Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    Beni nişantaşında mercedess görmedi geri geri geldi Görmeyınce gormuyorlar . Ticari araçlarla kıyaslanacak bir durum deıl aslında bu. Tabi onlar biraz daha leyla oluyorlar ama genel olarak hepsi leyla . Gecenlerde dedem yaşında bi taksiciyle atıştık . Aynasına bakmadan fırladı onume sonsürat gidiyordum bir kelek yapacagını hıssettım frenlemeye cok onceden basmamla birlıkte . Hislerım sayesınde kurtuldum . Dedım aynana bakıyormusun. Bide bana lan lun ustume yurudu dedim dua et saçların beyazlamış burnun ucunu goremıcek kadar yaşını almıssın diyip gittim
    Benli bunu beğendi.

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    18 yaşında , sigortasız , "ticari araç ve "kullanma belgesiz tüp dağıtım aracı kullanan bir genç , bakmadan geri geri gelirken , arkasındaki 80 yaşındaki kadını altına alarak ezdi ve her iki kolunu kırdı !, üstüne üstlük , işyeri sahibi kolu kanadı kırılan bu yaşlı kadını hiç arayıp sormadı ! . Sahiden ! bunları denetleyen bir makam varmı mahalle aralarında !?.

kotucocuk13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila
    en cok dikkat edecegimiz araclar S plaka servisler olmalı onun yuzunden motorum perte cıktı yola atlamasalar o uzun araclarla olmuyor sanki maddiyattan problem olmadı ama resmen hayallerim yıkıldı toparlanıp bir motor bile alamıyorum allah onları bildiği gibi yapsın ben allaha havale ettim kazadan sonra kacmasaydı en azından insan derdim arkasından ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)