Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bravo polis abimize..

Motovento
    REKLAM ALANI
    pardus81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero hunk 150
    Her polis çevirmesinde "şimdi bana bir kıllık yapacak" mantığıyla yaklaşıp, rutin sorulara ters cevap verilirse poliste normal olarak tepki gösterecektir. polisle sorun yaşayan arkadaşlar bir kere de polis çevirmesinde ehliyet - ruhsat istendiğinde 'buyrun' diyerek vermeyi denesinler, sorulan soruları normal ve ön yargısız cevaplamayı denesinler hiç bir sorunun olmadığını, sorunun kendilerindeki ön yargıdan kaynaklandığını anlayacaklardır. İllaki sorun çıkaran polisler de yok değil. Bu arada bir polis olarak bunları yazıyorum, Diyarbakır'da görev yapıyorum, ek görevlerde vatandaşla birebir muhattap oluyorum, kimisi gayet olgun bir şekilde geliyor olması gerektiği gibi resmi şekilde görevimi yapmama izin veriyor ve gidiyor, kimisi işi iyi niyetli espriye vuruyor muhabbet ediyoruz ve o da sorunsuz bir şekilde gidiyor, ama bazıları gerçekten sorun çıkarmak için iyi mücadele veriyor, üstünü arattırmaz, sorulara cevap vermez veya kendince terslemeye çalışır, surat ifadesinde 'sen kimsin' tripleri falan. ilk iki örnekteki vatandaş ile en son örnekteki vatandaşa sonuçta insan olan polisin aynı tepkiyi vermesini beklemek tabi ki yanlış olur. ilk iki örneğe elimden geldiği kadar yardımcı olma cihetine giderken son örneğe doğal olarak aynı esnekliği göstermek içimden gelmiyor.
    tr_select, acayüp, RAMİREZ ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İstanbul'da trafik sıkışıksa normal karşılanan bir durum,her gün köprü yolundan 2 sefer geçiyorum,hiç çevirmediler.

he emniyet şeridinde eşşek gibi gazlar, duran ekibin üzerine sürersen çevirirler tabii, çevirsinler de zaten," yüz verdik ayıya,geldi zıçtı halıya" olmasın.

Polislere ön yargılı olmamak lazım bence de, bir kaza yaptığınızda ilk onlar geliyor yardım ediyorlar...

Not: sıkışık trafikte emniyet şeridine çıkarken lütfen arkadan gelen var mı diye bakalım ve yol verelim, aynı şeritte başka motoru geçeceksek, önce kibar bir korna çalalım...

oguzcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de sıkışık trafikte aralardan derelerden ilerlerken arkamda çakarları yanan bi crostourer görünce yol vermek için şeride geçtim.Yanıma yanaşıp omuz hizasından bana bakıp "LASTİĞİMİ TAKİP ET" demişti..Onda Crosstourer bende crossover O trafikte peşine takılıp 110-120 baya bi gittik sonra o başka bi sapaktan devam etti ben trafikle başbaşa kaldım.
    Birkere de emniyet şeridinden giderken giderken arkamda 4 tekerli polis aracını görünce yine aralara daldım trafik çok sıkışınca tekrar emniyete geçtim..Beni durdurup arabaların arasında gitme emniyetten git demişti.
    Kanun derki:Emniyet şeridi tüm motorlu araçlara yassaktır.Fakat çoğu polis senin emniyette sorun teşkil etmediğini göz önünde bulundurarak, (yani ambulans, itfaiye falan gelse kolaylıkla çekilebirsin) sorun etmez.

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Polisin davranışı gerçekten taktirlik. Bazen istanbulda çekilen videolara bakıyorum ve bütün motorcu arkadaşlara Allah yardım etsin diyorum. Keşke bütün dört tekerlekli araç sürücülrini iki tekere yönlendirebilsek. Hatta bunu devlet yapsa. O zaman trafik sorunu kalmaz.

rogget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 esd,ybr250,dragstar650,kanuni tiger 250
    Alıntı pardus81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her polis çevirmesinde "şimdi bana bir kıllık yapacak" mantığıyla yaklaşıp, rutin sorulara ters cevap verilirse poliste normal olarak tepki gösterecektir. polisle sorun yaşayan arkadaşlar bir kere de polis çevirmesinde ehliyet - ruhsat istendiğinde 'buyrun' diyerek vermeyi denesinler, sorulan soruları normal ve ön yargısız cevaplamayı denesinler hiç bir sorunun olmadığını, sorunun kendilerindeki ön yargıdan kaynaklandığını anlayacaklardır. İllaki sorun çıkaran polisler de yok değil. Bu arada bir polis olarak bunları yazıyorum, Diyarbakır'da görev yapıyorum, ek görevlerde vatandaşla birebir muhattap oluyorum, kimisi gayet olgun bir şekilde geliyor olması gerektiği gibi resmi şekilde görevimi yapmama izin veriyor ve gidiyor, kimisi işi iyi niyetli espriye vuruyor muhabbet ediyoruz ve o da sorunsuz bir şekilde gidiyor, ama bazıları gerçekten sorun çıkarmak için iyi mücadele veriyor, üstünü arattırmaz, sorulara cevap vermez veya kendince terslemeye çalışır, surat ifadesinde 'sen kimsin' tripleri falan. ilk iki örnekteki vatandaş ile en son örnekteki vatandaşa sonuçta insan olan polisin aynı tepkiyi vermesini beklemek tabi ki yanlış olur. ilk iki örneğe elimden geldiği kadar yardımcı olma cihetine giderken son örneğe doğal olarak aynı esnekliği göstermek içimden gelmiyor.
    haklısınız sen tam koruma eksik evraksız hız limitlerinde milleti tehlikeye atmadan kullan motorunu tabiki durduracak polis ama bazı polisler gerçekten sorun çıkarmak için var. salı günü bursa-izmir giderken akhisar girişinde bir araba beni sola atmaya çalıştı(100-110 gibi bir hızda)aynadan görmedi(dragstarın egzoz sesine ve kornaya rağmen) radar olduğunu biliyorum ama canımı kurtarmak için 130 a kadar çıkıp aracı geçtim.polis çevirmesi zaten oradaydı yanaşıyordum onlar işaret etmeden durdum tokalaştık.evraklarımı çıkardım.bu plakalı araç beni sıkıştırdı burda görmüşsünüzdür zaten dedim.''valla onu bilmemde radara girdin ama sana koymaz kaç binliralık motora biniyorsun yavaş git'' dedi şaşırdım. hayır tamam ceza yaz ama bu ne artislik yani.geçmiş olsun yazmak görevimiz de kavgamı çıkarıcaz sanki.

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı RAMİREZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün öğlen saatleri. E-5 Merter Zeytinburnu arası Bakırköye doğru süzülüyorum. Tabi trafik kilit. 3 motor (en önde bi fazer, arkasında bi skutır en arkada da ben) emniyet şeridinden tıngır mıngır gidiyoruz. Birden aynamda bi ışık? Kocca bi Crossrunner üstünde trafik polisi abimiz yanımızdan geçiverdi. İlerde durdu. Hop bi el işareti hepimiz sağa

Ruhsatları istedi verdik. Dedim ulan kırk yılda bi emniyete girerim ondada çöktüler hemen tepeme. Tabi herkes kendi motorunun başında. Bizi topladı yanına. Ve aynen şunları dedi; " Arkadaşlar, biliyorum sizin için zor ama lütfen emniyet şeridini kullanmayın. Siz kullandıkça bu KAZULET gibi araçlarda girmeye çalışıyor. Anlatamıyoruz onlara. Yada bizi görünce lütfen şeridinize girin. HEPİMİZ MOTOR ÜSTÜNDEYİZ. Biz sizi anlamaya çalışıyoruz ama sizde bizi anlayın. Hadi iyi günler"

Şaşırmakla birlikte çokta hoşuma gitti. Motorlu olanları biraz daha anlayışlı galiba.

Bu tarz bi davranışla ilk kez karşılaştım. paylaşmak istedim..

Tekeriniz düz bassın....
    Bence sana biri kamera şakası yapmış.
    sSameT bunu beğendi.
    LİVE TO RİDE, RİDE TO LİVE!

Motosikleti
    DAELİM S3 ADVANCE 250
    Hemen bu polisi çoğaltalım arkadaşlar

Mecidiyeköyden Göztepeye her gün gidiyorum her polise kornalı kafalı selam veriyorum hepsi de alıyor valla. Onların verdiği de oluyor. Seviyorum polisleri bilmiyorum her şeyiniz tamsa korkulacak bir şeyiniz yoktur.
    reverse bunu beğendi.

VOLkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda CB600F Hornet
    Geçen hafta sonu FSM köprüsüne doğru gidiyorum. Kemerburgaz çıkışından itibaren emniyet şeridi tabii ki
    Köprüden önceki son girişe geldim tünellerden sonra. İleride trafik polisi. Sağ şeritle orta şeridin arasına girdim baktım o da oraya çıktı beni bekiyor. Bi yandan zıçtık diyorum bi yandan da polisle bizle pek uğraşmaz ne alaka diyorum.
    Neyse durdurdu. Sorduğu soru:"Senin arkanda emniyet şeridinden gelen araç hangisiydi? Yanındaki Fiorino mu?"
    Bende sorumluluk sahibi vatandaş olarak : "HAyır abi turkuaz bi kangooydu". Polis:"Hahh tamam buydu hadi iyi yolculuklar"
    hayat2teker ve Eagle7 bunu beğendiler.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    motosiklete binip istanbulda yaşayıp emniyet şeridini kullanamayacam diyen adamın elini öperim ! kusura bakmayın.
    polo34 bunu beğendi.

yakuza_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r 2012...
    Emniyette yeni uygulama geldi yeni il emniyet mudurumuz emniyet seridini resmi arac olsada yasakliyor kullanan polislere de islem yapiliyor .buna karsin kendisi kullaniyor mu bilmiyorum o gecerken trafigi kesiyorlar herhalde.bizi de cevirdiler merterde emniyet seridinde uyardi memur bey yasak oldugunu izah etti kolay gelsin dedik ayrildik durumu anlayinca.

SudoThrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    geçen gün aynı yerde beni de çevirdiler, bir daha görürsem ceza kesicem diye uyardı.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Yaptığım şey doğru olduğu için yazmıyorum bunu sadece paylaşmak istedim..

Ehliyet almaya hak kazandım. İnternet'ten randevumu aldım bilmem kaç gün sonrasına. Sürücü kursunun verdiği sertifika..vb istenen her evrak ruhsatımın içerisinde o günü bekliyorum. Birgün iş için karşıya geçmem gerekti ve trafik kaput olduğundan motorla geçtim. Randevuma bir gün var ve işimi hallediip geri dönüşte mecidiyeköy E5 de totom totom ilerliyorum arabaların yanından. Motosikletli trafik polisini gördüm ve gerildim inşallah durdurmaz derken hop durdurdu!! Kaçma sakın derken dur duruyorum dedim çektim motoru.. Kaskımı çıkardım benden yaş olarak küçük olduğu belli olan memur "abi çok tedirgin oldun beni görünce ondan durdumdum seni" dedi ehliyet ruhsat.. Ben ertesi gün gereken evrakları ve randevu kağıdını çıkardım dedim bilader durum böyle yaptığım doğru değil ama bari ceza yazma müsade et ehliyetli bir arkadaşı çağırim motoru ona aldırim. Abi yarın ehliyetini al sıkıntı yok ama ehliyetsiz motora bir daha binme dedi.. Benden 8 yaş küçük adam bana ders verdi ya.. Hayatım boyunca unutmayacağım onun kendinden emin mağrur tavrını.. Şimdi karşıya geçtiğimde hep o arkadaşı arıyor gözlerim bir görebilsem duracağım yanında bir daha teşekkür etmek için. Şimdi kimbilir nerede görevini icra ediyor. Şansı bahtı açık olsun..

Afyonlu_Cash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan Tay 100 - Şahin S (95 model )
    kıyamet kopcek heralde aynasızlardan böyle bi laf

4Vale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nk250
    Her motor sürenin iyi bir motorcu olmadığı gibi , her polisinde iyi bir polis olmadığını bir gerçek . Ve ben burada yapılan polisler hakkındaki kötü genellemeyı haksız buluyorum.

Bu arada bu benim ilk mesajım herkese merhabalar

Saygılar.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    dikkat edin aynı polisin dur ihtarına uymadığı için 17 yaşında tek suçu babasının arabasını ehliyetsiz almak olan genci başından "sehven" "yerden seken kurşunla" vurdu diye haberi çıkmasın.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    emniyet şeridinden gitmeyi desteklediğimden değil ama kullanamayacaksan ne esprisi kalıyor motosiklet'in?o zaman motosiklet şeridi yapacaklar arkadaş.emniyet şeridini kullanmadıktan sonra satıp arabaya binmeye devam edelim o zaman...
    ayrıca devamlı kullanmıyoruzya,sadece çok sıkışık trafik olunca,aralardan gidip teklikeye atacağımıza kendimizi böylesi daha iyi gibi...

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    Genelde motorlu polisler bize karşı daha anlayışlı oluyor. Çünkü çoğu sivilde de motosiklet kullandıkları için durumu biliyorlar.
    Ama bazı trafik ekipleri gerçekten motora züppe oyuncağı gözüyle bakıyor ve "ben buna ne kasarsam kasayım ödeyebilir" gibi düşünüyor. Hayatımda bir kere alkol çevirmesine girdim, ben daha üflemeden adam makbuzu açmaya başladı. Sonra alkol çıkmayınca yüzüme bile bakmadan gitti :D Ataşehirde 16 yıldır herkesin (arabalar dahil) vızır vızır kullandığı yolda beni çevirip ters yön (!) diye ceza kesmeye kalktı.

He şöylede bir durum var; bazı motorcular gerçekten emniyet şeridinin b*kunu çıkartıyor. Adam emniyet şeridinden 120 ile gidiyor. O anda bi araba burun çıkarsa ne olacak?

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    emniyet şeridi, acil durumlarda, ambulans, itfaye, polis gibi araçların trafiğe takılmamaları, gitmeleri gereken yere varmaları için. bu şeride araçlar girerse, acil durumda çıkmaları çok uzun sürer. oysa motosikletlerin bu şeritten ayrılması 5 saniye sürmez. siren sesi çok uzaklardayken, motosikletlerden temizlenmiş olur. o yüzden ceza kesilmemesi gerekir. emniyet şeridini kullanmak zorunda olan araçlar, motosikletlere yaklaştığında, hala motosikletler oradaysa, o zaman iyi bir ceza kesilebilir.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrikler

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)