Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorcuların Motorculara Saygısızlıkları.

Motovento
    REKLAM ALANI
    metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    İyi Akşamlar. Bu gün iş nedeniyle İzmir Alsancak'a motor ile gittim. Bilen arkadaşlar bilir trafik oldukça sıkışıktır. Bu sıkışık trafikte milim milim ilerlemeye çalışırken sağıma, soluma, arkama scooter ile bir dünya insan girip hem beni hemde diğer araçları sıkıştırmaya çalıştılar. Zaten 3 metre gidip duruyoruz. Sağdan Soldan geçecek yer yok. benim önüme geçip 2 metre yol katetmeyi maharet sayan motorcu arkadaşları gördükçe, araç sürücülerinin (kendimde araç sürücüsüyüm) bizlere neden kızdıklarını daha iyi anladım. Bu sıkıştıran arkadaşlar ne kurye idi, ne servis elemanı. Yani bir yere acil yetişme dertleri de yoktu. En sonunda çok kızıp birisine YAVAŞ KARDEŞİM ŞİMDİ VURACAKSIN YA KENDİN DEVRİLECEKSİN YADA BENİ DEVİRECEKSİN diye bağırmak zorunda kaldım. Lütfen arkadaşlar trafikte önce saygı. Yayaya, diğer araçlara ve diğer MOTORLARA.
    porsuk_y, burakragaa, cece89 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertoztekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni tiger
    motor sayısı az diye birbirimize yine saygılıyız, olurda ilerde oranımız artarsa bu sefer malesef saygısızlıklarda artar..
    burakragaa bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Bunlar her yerde var, sadece motor üzerinde değil.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Arkadaşlar insanda biraz saygı, akıl fikir ve birazcıkta ahlak olsa bunlar yaşanmaz, tabi bir tane çürük elma bir kasa elmayı çürütmeye yetiyor işte, sabırsız insanlarız sabırsızzz hep biz haklıyız önce yol benim mantığı!!

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    izmirde yol çizgilerinin bittiği yerde kaldırım, refüj falan başlıyor. motorun geçebileceği hiç boş yer yok. o yüzden sıkıştırmanın bir manası da yok istanbulda serbest...

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Beni hergün 8-10 araba sıkıştırıyorsa 1-2 tane de kendini bilmez motorcu sıkıştırıyor. Çok önemli konuya değinmişsiniz. sadece kendileri zarar görecek olsa hadi neyse önde hiç bir şeyden haberi olmayanı da harcayacak utanmazlar.. caddeler yarış pisti mi?

En çok kuryelerden şikayetçiyim bu konuda, skuter / motor eranı eşit. Ama şu var gücü eline geçiren YOZLAŞIYOR.

Biz bir birimize saygı göstermezsek araba sürenler hiç göstermez...

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Evet malesef rahatsızlık verenler sadece 4 ve daha fazla tekerlekliler değil.Biz motorcuyuz diye tüm motorcular da dostumuz değil.Saygılı,kibar,medeni vd motor sürücüleri bizdendir.Motora binen her adem adam değil malesef.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bu konu aslında çok önemli. Bende trafikte gözlemliyorum. Motosikletlerin birbirine saygısı neredeyse hiç yok.

Kuralsızca şerit değiştirmeler,zigzag çize çize trafikte yol almalar,sıkıştırmalar,kapışmak isteyenler vs vs...

Hele sollama yapmak için sol şeride geçince,sağımdaki motosikletinde hızını arttırmaya çalışıp aman bu beni geçmesin mantığından nefret ediyorum.

Hayır benden önde sürünce,benden hızlı olunca sana madalya mı takacaklar?

Diğer taşıt sürücüleri bize saygı göstermiyor diye hiç sızlanmayalım bence. Bizim bize saygımız yok ki 4 tekerin olsun.

Ama kurallara uyanlar müstesna tabi....

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    abi tamamda, ben hızlı gidiyorum misal, emniyet şeridinden gidiyorum, önümde ybrli kurye gidiyor, şimdi benim onu geçmem gerekmez mi ? yani solundan mecburen dikkatlice önüne geçiyorum buda tabi ben hızlıyım demek değil, adam 80 le gidiyo ben 90 la gidicem olay bu aslında, tabiki abuk hareketlerde var ama ben genelde bunu yapıyorum, yavaş gidende alınmasın bence..

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Önündeki aracı geçmenin sistemi çok kolay.Kısa bir korna ile geçtiğini bildirirsin.Onunda seni gördüğüne emin olduktan sonra yanından geçersin.Ben ne zaman önümdeki motoru geçmek için yaklaşsam (çoğunda kornaya dahi gerek kalmıyor) çoğu kenara çekiliyor zaten.Ee bu geçme işini gurur meseli yaparsada zaten ben ondan uzaklaşıp yine geçiyorumAsıl sıkıntı süpriz yumurtadan çıkma durumunun yarattığı tehlikedir.
    agrasiwe bunu beğendi.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Bunlar yetiştirilme tarzı ile alakalı. Saygısız bir insanın başka bir şey yapması beklenemez. Aile terbiyesi almamış bu insan müsveddeleri.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buyuk cc motor sahibi olup da, kucuk cc motorlari hor goren, selamini almayan, yanyana gelince kafasini oteki yana ceviren kibirli motorculara da selam olsun.
    Saygisizlik yaptigim tek motorcu kasksiz motorcudur. O motorcu degil, motosiklet suren maymundur bana gore...
    agrasiwe ve ArdaAras bunu beğendiler.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buyuk cc motor sahibi olup da, kucuk cc motorlari hor goren, selamini almayan, yanyana gelince kafasini oteki yana ceviren kibirli motorculara da selam olsun.
    Saygisizlik yaptigim tek motorcu kasksiz motorcudur. O motorcu degil, motosiklet suren maymundur bana gore...
    he bide o var, racing gelince bakmıyo hiç :D

bilmeyenadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    onların süreceği motoru... ya da neyse şöyle yapalım:

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
    Motosiklet, eğlence, gırgır, şamata..
    Motora yeni başladım, sürecimi anlatıyorum.
    http://bilmeyenadam.wordpress.com

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    küçük cc zaten büyükleri çekemez. o yüzden selam almaya vermeye gerek yok

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    bende kıbrısta aynı durumdan şikayetçiyim... burdaki motorcu grupların facebook sayfalarında da yazdım...
    adam arkadan yetişiyor bana... geliyor yanıma... yana yana gidiyoruz... ya geç git... yada kal geride...
    çukur felan olsa sağ sol yapsam çarpışacağız...
    bir gün ters anıma denk gelirse birisine tekmeyi vurup yoldan çıkartacağım...
    bir de önümdeki araçla fren mesafesi bırakarak yol alıyorum... beni geçip oraya giriyorlar ve o şekil yol alıyoruz...
    yanına yanaşıp bilmeyenadamın paylaştıgı resimdeki yapacaksın olacağı o...

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    CC. Dusmanligina Hayır..hepimiz motorcuyuz , hiç yakışıyor mu? Önce saygı sonra sevgi...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)