Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akaryakıt Sarfiyatını takip ediyor musunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Merhaba motosikleti ilk kullanmaya başladığım zaman dikkat etmedim ama 3-4 ay sonra aldığım tüm akaryakıt fişlerini ve km leri not etmeye başladım. Şimdi elimde güzel bir veri oluştu motosikletin km de hem litre hem de fiyat olarak sarfiyatını takip edebiliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Her zaman ve her depoda kontrol ederim ve tavsiye de ederim.

Bir şeylerin ters gittiğini ve ya ayarın kaçtığını böyle kontroller ile erken teşhis edilebiliyor.
    azizsele bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zaman ve her depoda kontrol ederim ve tavsiye de ederim.

Bir şeylerin ters gittiğini ve ya ayarın kaçtığını böyle kontroller ile erken teşhis edilebiliyor.
    aynen öyle mesela bayiilerin yakıtının temizliği vs. de farkediyor mesela türkpetrol'ün yakıtını alıyorum bir istasyondan hem litre olarak hem de fiyat olarak daha verimli km de 3-4 kuruş farkeder mi yahu ediyor gerçekten
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Walla stabil bi surusum olmadigi icin pek takip edemiyorum. Dun 110 km yol gittim deneme yaptim 120nin uzerine pek cikmadim 17 lira yakti geri dönüşte 40 kmlik bir kisimda yuklendim 40 lira yakti

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Ben takip etmek istemiyorum fakat hiç aklımdan çıkmıyor aldığım benzinle yaptığım km ler..Durum böyle oluncada ister istemez hesaplıyorum..250 cc motorum var bu ara şehir içi kullanıyorum 3.2 litre 100 kmde

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şehir dışı 2.72 şehir içi 3 - 3.3lt 100km. bende sık sık ölçüyorum. sürüş tarzı aynı ancak tüketim artarsa ya yakıtta sorun var ya bakım ayar zamanı gelmiş demek. meşakkatli iş ama iyi bir uyarıcı

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bende her depoyu fullediğimde kayıt altına alıyorum.. 9 bin km dir kullanıyorum elimde 700 liralık benzin fişi mevcut, geri kalanı hep 10 liralık

şuana kadar tüketim 1-2 depo hariç hiç değişmedi çok az yaktığıda oldu çok yaktığıda oldu ama kullanımdan kaynaklı tabi..
    ve ters bir durum olduğunda erkenden ortaya çıkmasını sağlıyor bence kontrol edilmesi lazım

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla stabil bi surusum olmadigi icin pek takip edemiyorum. Dun 110 km yol gittim deneme yaptim 120nin uzerine pek cikmadim 17 lira yakti geri dönüşte 40 kmlik bir kisimda yuklendim 40 lira yakti

KM de 3-5 kuruş anlarım da bu nasıl bir fark ne kullanıyorsun arkadaş 110 km de 40 lira?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:04 ----------

herhalde benim kullanımım da şehirler arası sayılır pendik-avcılar-esenyurt arası kullandığım için son depoda 100 km de 1,90 litre yaktı hesap hatası mı yaptım var mı böyle bir tüketim?
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

airman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200X C/T
    Hem akaryakıt sarfiyatı hem yapılan bakım ve masrafları smart telefona yüklediğiniz FUELLOG isimli programla takip edebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/d....fuellog&hl=tr
    azizsele bunu beğendi.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir kaç zam öncesi depoyu iyice bitirip 20 liralık aldım (50 100 tl alsam 1 ayda anca bitecek :D) yanılmıyorsam 230 260 km den fazla yol gittim,yarı agresif sürüş yarı normal,yer yer 2 kişi..

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı airman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem akaryakıt sarfiyatı hem yapılan bakım ve masrafları smart telefona yüklediğiniz FUELLOG isimli programla takip edebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/d....fuellog&hl=tr
    yükledim telefona bakalım nasıl bir şey

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaç zam öncesi depoyu iyice bitirip 20 liralık aldım (50 100 tl alsam 1 ayda anca bitecek :D) yanılmıyorsam 230 260 km den fazla yol gittim,yarı agresif sürüş yarı normal,yer yer 2 kişi..
    sürekli kayıt tutarsanız en azından hem motosiklet hem de yakıt hakkında fikir sahibi oluyorsunuz ben mesela PO' dan yakıt almam artık... OPET keza çöp ama Türk Petrol ve Shell iyi performans sergiliyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)